Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Irány London fórum

Irány London (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 12. 17:12
Sziasztok! Mi a párommal szerenénk menni Londonba dolgozni.Sok mindent végigolvastunk már az ügyintézésekről,és a szállásról.Csak sajnos,munkát még nem sikerült találnunk.Az itthoni irodákról sok negatív véleményt hallottunk, ami kicsit elijesztett bennünket.Ha valaki tudna esetleg ebben segíteni, nagyon jó volna.40 évesek vagyunk,az angol nyelv még alap, 2 évet tanultuk estin. A férjem autószerelő,a Tisza Volánnál buszokat javít,én pedig a Tesconál dolgozom, mint eladó. De gyári vagy takarítói munkát is elvállalunk,csak biztos legyen.
32. fce93906a8 (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2011. nov. 3. 21:14
LooooL :D
2010. nov. 11. 08:17

Szállást, esetleg lakótársat keresek akivel szivesen társulnék Londonban.

Személy szerint iskolába szeretnék járni 2011-től először csak körülnézni.

imotion@citromail.hu

30. ganczy
2010. márc. 3. 10:45
gondolom, hogyha izuka még gyermekvállalás előtt áll, akkor csak fiatalabb nálam, aki már nagymama korú (bár még unoka nélkül) vagyok. OK! Egy év múlva, de akkor már lehet, hogy én is Londonban leszek. Szép napot! Üdv. ganczy
29. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Ganczy)
2010. márc. 2. 18:21

"...mert akkor fiatalabb lennék"


Azt honnan tudod ,hogy izuka mennyi idős (volt),hiszen adatai már nem láthatók febr.28. óta?

28. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Ganczy)
2010. márc. 2. 18:17
Egy év múlva találkozunk.
27. ganczy
2010. márc. 2. 15:26

Kedves Kefekötőke!


Nem vagyok azonos Izukaval. Bizonyos tekintetben sajnálom ezt a tényt, mert akkor fiatalabb lennék, így viszont már igencsak nyugdíj közeli állapotban vagyok.

Nem kenyerem az írogatás, aktív éveim alatt munkámból kifolyólag volt benne bőven részem. Néha, ha feljövök beleolvasok a levelekbe, de szerencsére van ennél hasznosabb elfoglaltságom is, mint az olyan emberekkel való vita, akik csak okoskodni járnak ide.

Lehet, hogy a levelem hosszúra sikeredett (bocs, ez is csak az ilyen irányú járatlanságomból fakad).

Nem szándékoztam "védőügyvédje" lenni senkinek, csak azt gondolom, hogy attól, hogy az ilyen fórumokon szívatják egymást az emberek nem lesz senki tapasztaltabb.

Ha figyeltél, azért megyőződhettél afelöl, hogy pont a felelőtlen "szaladgálásról" próbáltam lebeszélni Izukát. Abbéli véleményemet viszont fenntartom, hogy érdemes megpróbálni a kinti életet is.

További szép napot! Lehet, hogy újabb 1 év múlva fogok legközelebb írni. De ugye nem kötelező mindennap? Üdv.

26. kefekötőke (válaszként erre: 24. - Ganczy)
2010. márc. 2. 14:51

Kár volt ilyen hosszú levelet írnod.

Megható az aggódásod "szegény IZUKA" és családja irányába.

Már vártam ,hogy valaki hasonló témában megjelenik itt,de nem izuka néven.


Ugyanis izuka 2010.II.28. 18 óra 42 -kor kilehelte lelkét,és nem szólt többet,törölte magát.

Lássunk csodát egy másik név megjelent: a ganczi

Ganczi aki regisztrált 2008.II.19.-én.Szólt 10-szer ,utolsó előtti szólása 2009.IV.13.

Most feléledt és itt megszólalt izuka védőügyvédjeként.

Micsoda véletlen,és milyen egyforma szófordulatokat használ az izukával.


Mennyire pontosan ugyanazokat az érvrendszereket használja mint a megboldogúlt izuka.

(kinti ismerősök,EU-s kötelezettségek,csaló érdekvédők stb.)


Azért az megnyugtató,hogy néhány intelem megragadt az előzményekből.

Szóval ganczi, vagy izuka vagy hogy is hívnak,nem kell ám ám megsértődni.

25. ganczy
2010. márc. 2. 10:31
bocs, általában helyesen írok, most mégis látom visszaolvasva, hogy van1-2 hiba, leginkább a fogjátok. Valami mást akartam írni és nem töröltem
24. ganczy
2010. márc. 2. 10:27

Nem értem az emberek többségét. Ha valaki segítséget kér, azt miért kell rögtön hülyének nézni, leszólni. Én mindig azt tanultam a szüleimtől, hogyha segíteni nem tudok akkor legalább ne ártsak! Szegény Izukát teljesen elbizonytalanítjátok! A negatív véleményeket is lehet úgy tálalni, hogy ne legyen sértő.

Én mindenesetre becsülöm azokat az embereket, akik legalább megpróbálják. Bár szívem vérzik, hogy egyre több magyar fiatal dolgozik külföldön (sajnos van, aki már haza sem fog jönni, ha megtalálta a számításait), de itthon abszolut kilátástalan a helyzetük, hacsak nem olyan helyre születtek, ahol a szülők támogatni tudják őket.

Ha fiatal lennék én is megpróbálnám! Van egy határ, amikor már nincs veszteni való! DE!!!!!!!

Nyelvismeret nélkül nagyon embert próbáló és csak kevesen "élik" túl. Szakmával, nyelvismerettel sem lehet azonnal állást találni, de azért nem esélytelen. Ami tanácsot adnak itthon az orvosi ellátásról és egyéb dolgokról az minimális és nem is felel meg mindig teljesen a valóságnak. A tb-dolog is csak látszat. Kétségtelen, hogy Eu-s tagállam lévén vannak kötelezettségeik a tagállamoknak, de az nem terjed ki mindenre. Inkább azt mondanám, hogy "sürgősségi" ellátás, nem terjed ki mindenre. A gyógyszer árak meg azért magasabbak. Alap gyógyszercsomag nélkül, főleg gyerekkel el se induljatok. Én nem a negatívok táborába tartozom (van közvetlen tapasztalatom a gyerekeim által, de fel kell készülni rá, hogy az első 2-3 év nagyon kemény! De!!!!!!!! El kell dönteni előre, hogy mi a cél és azt nagyon keményen be kell tartani. Mindenre annyit költeni, amennyit feltétlenül szükséges.Munkaközvetítők terén nagyon sok az inkorrekt ember. Jó, ha van kint segítség, hogy miket kell beszerezni ahhoz, hogy egyáltalán munkát tudjatok vállalni. Egy lakcím, egy bakkártya (mindkettő kinti) el sem induljatok.

Javaslom, hogy ne egyszerre menjetek ki, egyikőtök menjen előre, aztán, ha már neki van munkája tudja biztosítani a lakhatást akkor menjen a másik. EZ BIZALOM KÉRDÉSE IS! Még körülnézni sem szükséges az egész családnak, felesleges pénzköltés.

Nálunk jó és rossz példa is akadt bőven. Nagyobbik gyerekem a párjával ma már egyetemre jár, a kisebbik (aki szinte nulla nyelvtudással érkezett ki)szintén a párjával most kezd talpra állni.

Kétségtelen, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol nyelvtudás nélkül is lehet dolgozni (mosogatás, takarítás-hotelben), DE ott nem is foglyátok megtanulni a nyelvet. Nincs idő ugyanis eljárni mellette nyelvtanfolyamra (többségükben napközben vannak), illetve ami este van ott meg a fáradtságtól ugyis elalszol, tehát értelme nem sok.

VISZONT!!!!!!! A nyelvtanfolyamok többségükben ingyenesek. És itt bejön megint az, hogy egyik embernek célszerű előre menni (aki jobban bírja a nyelvet) és ha már neki van munkája amiből meg tudtok élni, akkor a másik már kint tud járni nyelvet tanulni, azaz költségkímélő szerepe is van. Arról nem is beszélve, hogy a kinti tanulás hatékonyabb.

Fiatalok persze másképp gondolkoztok. Nekem is együtt ment ki a párjával mindkét gyerekem, persze meg lehet próbálni ezt is, de amikor több a NINCS mint a VAN, akkor vegyétek számításba azt is, hogy az ember pont azt bántja legjobban, akit szeret. Ezt nagyon nehéz kibírni, túlélni. Ha szeretitek egymást, akkor meg kibírtok néhány hónapot külön és egy embernek könnyebb elindulni, megteremteni a feltételeket, mint kettőnek. A kisgyerekről nem is beszélve. Anyaként első nekifutásra nem kockáztatnék.

MÉGEGY!!! A "magyarházak" egy része sajnos nem korrekt. Képesek a saját hazájukból érkezőket is lehúzni, életüket ellehetetleníteni. Szerencsésebb ingatlanirodán keresztül lakást vagy szobát bérelni, azok sem drágábbak. Környéket is figyelni kell, mert nem mindegyik biztonságos. Szóval nem lehet ALAPOS KÖRÜLTEKINTÉS nélkül elindulni. Szűken ennyi.

Általában nem szoktam írogatni, de nagyon fontos, hogy az utazást alapos felkészülés, felkészültség előzze meg. Még az sem biztos, hogyha van kihez kimenni (barát, ismerő), akkor könnyebb a megoldás.

Jó felkészülést, jó utat!

2010. febr. 28. 18:42
Azt sikerült elérni, hogy egyenlöre megint feladjam, a látogatást viszont bizonyára megejtjük majd, de még ez sem biztos.
22. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 21. - Kefekötőke)
2010. febr. 28. 18:28
nem kell abba hagynod itt pont ezért vagyunk, ha valamire nem gondolok most tudjam meg. Abból gondoltuk, hogy csalás mert elöre kértek volna elég nagy összeget amiért akkor mi még semmit nem kaptunk volna. Nézd elöfordlhat, hogy igazad van, de mi nem kiköltözni szeretnénk egyszerre, vagy szerinted ha valaki mondjuk ki megy meglátogatni valakit az oké, de ha mi kimegyünk körülnézni lehetöségekért az már nem, Ezt komolyan én nem hiszem, hogy ez olyan nagy kockázat.
21. kefekötőke (válaszként erre: 18. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 18:20

"de már pár hét után nyilvánvaló volt, hogy csalók "


Pontosan az ilyen esetekre gondoltam.A 4 éves kisgyermekkel együtt meg.... na itt abba is hagyom.

20. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 17. - Eabd6ac2a7)
2010. febr. 28. 18:19
köszi a tippet ezt tudom használni is valamire.
19. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 16. - B43860c232)
2010. febr. 28. 18:18
egészségedre. Bizonyára ismersz, lehet,hogy 10 éve a barátom is vagy ezért tudod ennyire..
18. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. febr. 28. 18:16
Ha nem lennék bizonytalan nem gyüjtenék infot de probáld megérteni nem használsz azzal semmit ha leszolod azt aki gondolkodik a lehetöségeken. Ami fura az az, hogy a férjem Németben dolgozott egy szervizben, ő bátrabb mint én. Az, hogy most probáljunk belevágni az ő ötlete volt.Felvettük tavaly februárban a kapcsolatott egy munkaeröközvetitövel, de már pár hét után nyilvánvaló volt, hogy csalók ezért gondolta ugy a férjem, hogy probáljuk meg magunktól összehozni a dolgokat. Én itthon is megvagyok, de tény szerintem ennél többre nem igen vinnénk sajnos.
17. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 14. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 18:09
Én a helyedben BTS (pozsony) indulásban gondolkoznék, mert az neked jóval közelebb van. Lehet találni nagyon olcsó Ryanair jegyeket, csak figyelni kell az akciókat!
16. b43860c232 (válaszként erre: 13. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 18:09
,hogy egy buta, felfuvalkodott liba vagy.
15. kefekötőke (válaszként erre: 13. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 18:05

Nem akarok semmit sem jobban tudni mint Te.


Ha nem kértél véleményt akkor Te "miért vagy itt?"

Egyébként mielőtt írtam volna végigolvastalak,sőt máshova is beleolvastam ,ahova írkáltál.

Ja ,már értem ide csak olyanok írhatnak Neked akik azt írják ,amit hallani akarsz?

Tudod mit?

Akkor csináld a legjobb belátásod szerint,nyílván minden tudás bírtokában vagy és olyan aztán nálad elő sem fordulhat,hogy bajba kerülsz.


Sok sikert!

14. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 12. - Eabd6ac2a7)
2010. febr. 28. 18:04
Neked is szia, nem butaság tény, mint ahogy az is, hogy menetközben megkellett állapitanom az igazadat. De hát ez a forum ezért van, hogy amit nem tudok arra rá világitsatok. Igy legalább könnyebben megoldható a pár napos kiutazás, amit azért jó lenne a nyáron megvalósitani. Az is megeshet, hogy kimegyünk a pár napos előturára ahogy mi itthon hívjuk és azt mondjuk mégsem vágunk bele.
13. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 11. - Kefekötőke)
2010. febr. 28. 17:58
Nos köszönöm a tisztelt leszólásodat de nem emlékszem, hogy véleményt kértem volna. Nem tartom, úgy, hogy felelötlen lennék, miért nem olvasol mielött bírálsz? A legelső gondolt időpont 7 hónap múlva esedékes. Én minősített hegesztő vagyok, ha másképpen nem megy mennék én dolgozni, amiben az a szép, hogy nekem van kint kapcsolatom (baráti, családi) és eltudnék helyezkedni. Ha nem lenne legalább egy tutti dolog már ki sem mennénk.Továbbá azt sem írtam, hogy nem megy-e valamelyikönk előre. Mivel látom téged a téma nem érdekel hiszen te nem mennél ki miért vagy itt? Nem ég a talaj a lábunk alatt hiszen 2 éve gondolkodtunk elöször ezzen a lehetöségen, de a kicsire hivatkozva mindig ellöktük a témát. Szerinted ha itthon maradunk és beállunk a síránkózok táborába, többre jutunk? Miböl gondolod, hogy nem lehet 7 hónap alatt utána nézni mindennek? Miért ne lenne kint orvosi ellátás? Megfelelö okmányokkal megoldható. Valamint az orvostól ki lehet kérni az egészségügyi állapot nyilatkozatát amiben ki kell térni a gyakrabban elöforduló egészségügyi gondokra is. köztünk én vagyok aki tartós betegséggel küzd, ha a nyilatkozatokat hitelesen leforditatod valamint a nyelvet valóban tanulod ez nem okozhat gondot. Az egészségügyi ellátásról annyit mondanék, hogy EU tagállamban ugyanugy érvényes a TB és az AdÓ, itthon még pasziv állapotot sem kell jelenteni. Legalább is gondolom, hogy a hivatalok vezetöi nem vertek át, de lehet, hogy te jobban tudod...
12. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 1. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 17:37
Ez butaság! Ennél vannak jóval olcsóbb jegyek is Bud-ról wizzel vagy yasijettel, vagy esetleg Pozsonyból Ryanairral. Én busszal tuti nem mennék!
11. kefekötőke (válaszként erre: 1. - 4cb3cdb5fd)
2010. febr. 28. 17:26

"...valamint egy barátunkkal úgy döntötünk..."


A barát egyedülálló,nyílván hasonló korú nő,férfi? éves gyermekkel bátor ,sőt ha fokozhatom akkor felelőtlenég akárhová,is ,nemhogy Londonba menni

"szerencsét próbálni"

Ha orvos kell neki akkor hova viszed,és miből fizeted?

Igen ahogy Te elképzeled majd a párod esetleg talál munkát, addig te valami szálláson??? gyereket nevelsz és ,ha kell ápolsz.

Nincs ez átgondolva felelős ,felnőtt módra.

Ha annyira ég a talaj a lábatok alatt,akkor a párod menjen felderítőútra egyedül,nem írtad milyen végzettségetek,illetve a párodnek mije van.

Ha keresett szakmája van ,hamar megalapozhatja,előkészítheti a család kiutazását.


(Szerintem)

2010. febr. 28. 17:11

Kívánom, hogy sikerüljön.

Barátnőm januárban kiment Londonba, minimális nyelvismerettel, úgy ment hogy bármit elvállal,mosogatás, takarítás vagy akármi, szórta mindenhol az önéletrajzát...de nem talált munkát. Egy helyre hívták vissza, felszolgáló lehetett volna, de kitöltettek vmi tesztet (nyelvtani) és azon bukott el...Ugyhogy mire kimentek tanuljatok angolul és akkor reméljük sikerrel jártok.

Sok sikert!

2010. febr. 28. 15:18
mindent elfogunk követni azért, hogy a kiutazásunk e lehető legbiztonságosabb legyen. Ha ezt szeptemberig nem tudjuk megoldani akkor megyünk késöbb. Lesz idönk megtanulni a nyelvet amennyire lehet, szállást és állást találni.
2010. febr. 28. 14:48
A párom kisfiával élünk Vasmegyében egy a pici álltal édesanyjától örökölt ingatlanban, amin havi 250euros törlesztörészletü jelzálog hitel van. Ezt 2017ig fizetjük, már mindent probáltunk, de az itthoni fizetések mellett éphogy tudjuk fizetgetni.A cél tehát fizetni a kölcsönt és gyüjteni mellé kicsit. Az igazság az, hogy orvosi segitség nélkül közös babánk nem lehet, én itthon az erre szükséges pénzt soha nem fogom tudni félre tenni.
7. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 5. - Jsanett)
2010. febr. 28. 14:42
Szia nincs fix elképzelésünk. Az attól függ sikerül-e munkát és kifizethetö szállást találni. Még csak most járok utána a lehetöségeknek. Ezt a forumot pedig azért "szültem", hogy ha netán találok valakit aki tud tanácsot adni, könnyeben elérjem a célom.Nem pont a meggazdagodás reményében mennénk ki, csupán tele a hócipönk.
2010. febr. 28. 14:38
Nézd félre teszek annyi pénzt amennyit csak lehet, szállást neten is foglalhatok és az sem árt ha több vassat tartasz a tűzben. Még az is lehet, hogy közben fix állást is találok. Mi lehet a legrosszabb? az, hogy a félre tett pénzünket feléljük nem jött össze és haza kell jönni. Nem fogom magam élve eltemetni azért mert van egy gyermekem, 2 lehetöséget szalasztottam el egyett Anglia környékén, egyett Münchenben. Többet nem fogok, akik akkor belevágtak most mind jól élnek.
2010. febr. 28. 14:36

Sziasztok,

Sajnos már Anglia sem "aranybánya", mint ahogyan az volt pár éve.

Mennyi időre jönnétek ki?

4. 4cb3cdb5fd (válaszként erre: 3. - Den Haag)
2010. febr. 28. 14:32
Mindenre van válasz! Mivel szeptembertöl tervezzük az utazást így sok minden belefér. A párom és én tanultunk suliba Angolt, most beiratkozunk még egy intenziv tanfolyamra is. Érvényes munkaszerzödést csak kint tudsz kötni, mivel nem munkaerő közvetitő álltal szeretnénk kimenni. Londonban vannak magyar szervezetek akikkel már kapcsolatban vagyunk. a kicsinek nem kell még sehova sem járni amig nekem nincs munkám kint.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook