Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen (emlék)tárgyat érdemes hozni Londonból? Vagy: mit érdemesebb ott megvenni egyáltalán? fórum

Milyen (emlék)tárgyat érdemes hozni Londonból? Vagy: mit érdemesebb ott megvenni egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. Fiatal nő (válaszként erre: 50. - Iminimi)
2012. okt. 10. 08:05
Üzletlánc, ami a szuvenírekre van szakosodva.
2010. máj. 29. 20:09
Szia! Szerintem az emlékérméket érdemes megvenni ott
50. iminimi (válaszként erre: 49. - Littlesparkle)
2010. febr. 13. 12:18
Mi az a cool britannia? :)
2010. febr. 11. 19:56
turistaknak : cool britannia, piccadillynel megtalalhato :)
48. Fiatal nő (válaszként erre: 47. - 9748afa83c)
2009. máj. 13. 07:48

Örülök, hogy jól érezted magad. De látom, Te is tipikus turista vagy, aki összevásárol minden vackot. Én, amikor először voltam kint, szó szerint nem vettem semmit. Mikor másodszor voltam kint, akkor már igen, de akkor sem azért, mert nekem kellett, hanem mert az ismerőseim megsértődtek, hogy a múltkor sem hoztam nekik semmit...

Szerintem meg nem kell ilyen kis vackokra kiszórni a pénzt, vigyél fényképezőt, örökíts meg minél több szép/érdekes/kedves dolgot, és szívd magadba Londont. Annál jobb nincs. :-) És még a pénzed is megmarad. :-))) Tudsz rajta venni mást. Belépőket múzeumokba, jellegzetes londoni kajákat... A fish&chips látom már megvolt. :-) Jó is az... Csak nem kéne bálnaméretű halakat adni, mert képtelenség megenni... :-D

Mennyi ideig voltál kint? És miket néztél meg?

2009. máj. 12. 22:12

Én április végén voltam, sulis szervezés, állati jó volt : D

Vettem londonos esernyőt, pólót, kulcstartót, füzetet, képeslapokat, mindent ami csak létezik : D

még körömreszelőt is, londonos mintával.

Ettem fish&chipset, és egy londoni nőnél laktam a Central Roadon, közel a Merton Collagehez... hát a szállás nem volt valami jó. Kö.csög volt a nő xD

De imádom ezt a várost, jövőre megint megyek :)

2009. ápr. 9. 15:21
2010. március 17 és 21 között megint Londonban leszek, dejóóó! :-)
45. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - 843f6cdad8)
2009. ápr. 2. 18:08

Én csak az utóbbi 1-2 évben jutottam el először külföldre, előtte mindig csak belföldön utazgattam, de itthon elég részletesen, nagyon sok helyen jártam már.

A párom szerencsére Londonfüggő, pont mint én, bár Ő már 11x járt ott. :-) Ő sosem unja, de bevallom, én sem. Nem tagadom, hogy elmennék máshová is, valami új helyre, de Londonba bármikor. :-D (mondjuk igen, az anyagiak, ha több pénzem lenne, én is/mi is gyakrabban mennénk :-))

44. 843f6cdad8 (válaszként erre: 43. - Fiatal nő)
2009. ápr. 2. 18:01

hát én ugy mennék csak,hogy 3hét és utána 3-4 év mulva megint,aztán megint 3hét és ezt addig amig birom anyagilag:)

szeretek utazni de elönybe részesitem az itthoni turázást

a hugom megint meg londonba most már 4xre de ö unja:)ö már bejárta a világot én még nem

nah mind1 100szonak is 1 vége london csodálatos:)

43. Fiatal nő (válaszként erre: 42. - 843f6cdad8)
2009. márc. 31. 17:20

Fish & Chips, igen, azt nem lehet kihagyni. ;-) Legutóbb, mikor voltam, kaptam egy marék krumplit és mellé egy BÁLNÁT. :-P No nem szószerint bálnát, de akkora hal volt... Meg sem bírtam enni. :-)

Igen, Londonra rengeteg időt kell szánni, de mindenképpen megéri.

Ami a kajálást illeti, hát nem tudom, nekem a napi 3x-i étkezés is sok volt, mert valahogy nem is voltam éhes. Meg nem a hasamra figyeltem. :-) Hanem inkább a sok látnivalóra. (+ a lábamra, ami iszonyúan fájt már annyi séta után)

Én a Queenswaynél laktam eddig mindig. Mondjuk él kint rokonom, de hozzá nem mehettünk lakni, mert én még mehettem volna, de a párom már nem. (szégyenlős öreg néniről van szó :-))

Én lennék angol, mindenképpen. Nekem bejön ez a nemzet. :-)))

2009. márc. 31. 16:46

a Baker Street :)az valami csoda

1 honap kevés,hogy bejárd londont

egész más világ de nem élnék ott

a sohot besem tudtam igazán járni pedig ott volt a szálló

annyi élmény jött 1xre hogy akkor nem tudtam mi a fontos

napi 3 hely meglátogatása és vége is volt a napnak,mentközbe kajáltunk mindenhol,hal sültkrumpli ott mindenki azt eszik

2009. márc. 31. 09:34

Az én kedvenc utcám a Baker Street!!! Oda kötelező elmenni!!! (és ott van a Sherlock Holmes múzeum is, fanatikusoknak kötelező :-))

Ha már Londonban van az ember, érdemes végigjárni minél több múzeumot. Persze végignézni lehetetlen, de 1-2 órát minimum érdemes rászánni egyre-egyre.

2009. márc. 31. 09:27
Szerintem érdemes kimenni a Kew Gardensbe jó idő esetén. Csodaszép!
39. Fiatal nő (válaszként erre: 38. - 843f6cdad8)
2009. márc. 31. 09:21

Hajaj, ez mind ismerős. :-)

Egyébként az őrségváltás egyáltalán nem nagy cucc...

A panoptikum meg qrvadrága.

38. 843f6cdad8 (válaszként erre: 29. - Iminimi)
2009. márc. 31. 09:09

semmi olyat amit itthon feleannyiért megtudsz venni mert ha átszámolod van olyan,hogy 60ezerre jönki,én csak magamnak vettem olyanokat amit itthon nem kapok pl. jo cipö kényelmeset és a lényeg hogy tiszta börlegyen,ajándékba kis mütyürkéket szabad csak amit az utcaiárusoktol meg tudsz venni de az sem olcsó

ott semmi sem olcsó

mej el a cover gardenbe vagy a Piccadilly Circus környékére,ott tudsz vásárolni,beleis fogsz szédülni, szombatinap hömpölyög a tömeg "szószerint vedd" mindenki vásárol,minden nevezetes boltba bentvoltam harrods-tol kezdve.....

de a sohoba is van áruház

minden nevezetességet megnéztem amit tudtam "towe stb

kedvenc utcám mary lebon, elegáns csendes és igazi london

voltam az igazi régi londoni üzleti utcába ahol még méretre készitenek "méreg árak vannak de gyönyörü"

rengeteg helyen voltam,terek, parkok stb

királyi örségváltás és környezö utcák,panoptikum sorolhatnám estig:)

ne az ajándékokkal foglalkoz az majd jön magátol

ha gondolod felhivhatsz vezetékes telon és mesélek

37. Fiatal nő (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:56
:-)
36. MelisUK (válaszként erre: 34. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 13:36

Én se szeretem a vörös húsokat, de a jó féle orkney-marhából még én is megeszem a sztéket, azt tényleg jó.

Rengeteg magyar él idekint és először mindenkinek sz@rok az itteni ételek - kivétel nélkül mindenkinek ez a véleménye az általam ismert magyarok közül. Bár hozzá lehet szokni, de amit otthon főz az ember, az sokkal jobb, mint amit a take-away-ekben és hasonló helyeken lehet venni.


Londonban még csak két dolgot vásároltam, ott inkább csak átutazóban vagyok, de a tapasztalatom szerint minden városban ugyanazok az árak vannak - kivétel az ingatlan árak, azok nagyon változóak. Londonban vettem egy nagyon pöpec fényképezőt, Mo-on 3x annyiért lehet venni ugyanazt és itt 100ezrekről van szó. A másik pedig egy parfüm, amit ott vettem, neten igaz olcsóbban meg tudom rendelni, de boltban ott Londonban találtam legolcsóbban.

35. agis
2009. márc. 30. 13:26
Hűtőmágnes...én mindenhonan azt hozok :)
34. Fiatal nő (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2009. márc. 30. 13:18

Szerintem ízlések és pofonok. Lehet, hogy ami neked szar, az neki ízlik.

Én például meg nem eszem a vörös húsokat. :-)

Egyébként nem tudom, szerintem azért London elég drága, bármiről is legyen szó.

IRN-BRW: erről meg én nem hallottam. :-)

2009. márc. 30. 11:35

Szinte bármit érdemes venni és hazavinni, csak tudd is hazavinni, engedjék föl a repcsire, kompra. Bár ha kocsival mentek, akkor szinte mindent vihettek. Én mondjuk repcsivel is vittem isteni Orkney marhát, még Jamy Oliver is azt mondta, hogy az ottani marhahús a legjobb az egész világon.


Szerintem minden olcsóbb, mint Mo-on, így ruhától kezdve elektronikai cuccokig, kozmetikumoktól a játékokig, emléktárgyaktól a márkás edzőcipőkig bármit érdemes kint venni. Bár az emléktárgyak nem olcsók, de minden más igen.


Amit nem érdemes: kész ennivalót venni, mert amíg nincs hozzászokva az ember a brit ételekhez, addig szinte ehetetlen minden, még a sütemények is. Minden íztelen és sok esetben tocsog a zsírban/olajban.


De vannak olyan dolgok, amiket Mo-on nem lehet kapni: isteni fincsi barna szósz (mint a ketchup, úgy lehet kapni), gravy (por alakban), a Tesco-s tigris kenyér, mákos kenyér vagy a magvas kenyér, vagy a szezámmagos kenyér egy hét múlva is extra finom friss. A sült krumplira való barna ecet is úgy tudom, h Mo-on nincs. Amit mindenképp ki kell próbálni: IRN-BRW, ez egy narancssárga szénsavas üdítőital, bár ez skót, de isteni. Mondjuk elsőre furi, mint minden. És Dr.Pepper meg társaik is kaphatók, amik odahaza nincsenek.

Huggis-t ne vegyetek, az sz@r. (Olyan, mint a májas hurka, csak zabbal van készítve és íztelen.)

Édességet nem éri meg venni, mert a magyarhoz képest sz@rok a brit édességek, de ugyanúgy bemenve a Lidl-be vannak ugyanazok a finom csokik sokkal olcsóbban, mint amik Mo-on is kaphatók.

2009. márc. 30. 09:26
És mikor mész Londonba?
31. Fiatal nő (válaszként erre: 29. - Iminimi)
2009. márc. 29. 16:13

Mit nem szabad megvenni? Hát ilyet nem tudok mondani. Amire nincs pénzed. X-D

Ott is vannak zsebesek, érdemes vigyázni. Mondjuk engem még soha nem raboltak ki, remélem nem is fognak. Mondjuk ez általános probléma, mert akárhová tévedsz, ilyen tolvajok mindenhol vannak.

Ha van konkrétabb kérdésed, nyugodtan kérdezz, nagyon szívesen segítek. :-)

30. Fiatal nő (válaszként erre: 27. - 843f6cdad8)
2009. márc. 29. 16:10

Ezt gondolom nem nekem szántad. :-) Csak mert én is voltam már Londonban, nem is egyszer. :-)

A Travel Card pedig igen, nagyon hasznos, én is azzal szoktam közlekedni. Az jó a buszra, metróra is... :-)

A metró az akkor jó, ha sietsz. Pillanatok alatt ott vagy, csak hát akkor meg ugye a föld alatt közlekedik az ember, nem sokat lát a felső világból. :-)

Én egyébként 4 napokra szoktam... :-) (hosszú hétvége)

2009. márc. 29. 13:26
Örülnék más praktikus tanácsnak is: pl. mit NEM szabad megvenni ott, vagy mire kell vigyázni...
2009. márc. 29. 12:50
kicsit elirtam de a lényeg benne van
2009. márc. 29. 12:50
igen piros buszok amik a városba járkálnak akkor szálsz fel amikor akarasz és le is, a napi jegyeddel,ha meg látsz valamit és leszállsz és végig járod amit akasz és utána vissza is tudsz szállni bármelyikre, ha itthon veszel jegyet az olcsobb mint, mert curva drága a busz,van 1 hetes amit itthon kapaszattol függ hány napra mész,én is mennék még 1x de tudom már mit kell csinálni és okosabb is lettem:)1 nap 3 helyre jutottam el,metrot sose használj ha egyedül leszel
26. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - 843f6cdad8)
2009. márc. 29. 12:19

Ez melyik buszon volt? Az ilyen turistákat szállítón, vagy a sima emeletes buszon?


Egyébként én sem hoztam semmit, amikor először voltam kint. Utána az ismerősök/rokonok besértődtek, így legközelebb már muszáj volt valamit hozni nekik...

2009. márc. 29. 12:14
én nem vettem semmit amikor londonba jártam (tavasszal)viszont hoztam esökabátokat amit a buszokon lehet ingyen elvenni meg térképeket, leirásokat:)mindenki kapott 1 londoni feliratos esökabit:)
24. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - ?:?:?)
2009. márc. 29. 11:21

:-D

Szívesen. :-)

2009. márc. 29. 11:21

Most jutott eszembe, ha vannak műkedvelő ismerőseid, akkor ha például elmész valami múzeumba (pl. Tate Britain, National Gallery, Tate Modern), akkor onnan is lehet hozni sok érdekes ajándékot. Pl. Van Gogh festményes hűtőmágnest, pólót, puzzle-t, csokit, könyveket...

Egyébként könyveket is érdemes beszerezni, de csak ha van, aki tud angolul. :-) Rengeteg szuper könyv van. Ha csak a múzeumok kínálataira gondolunk, de ha ez nem volna elég, betérsz az egyik Waterstone's-ba... (van csomó DVD és zenei CD is, nagy választékban, viszonylag jó áron, azok között is érdemes elidőzni)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook