Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inkontinencia szülés után fórum

Inkontinencia szülés után (beszélgetős fórum)


2013. jan. 31. 13:58
Sziasztok! Én egy végzős védőnő hallgató vagyok és a szakdolgozatomat az Intimtornával kapcsolatosan írom. Ehhez készítettem egy kérdőívet. Amennyiben volna egy kis időtök kitöltenétek Nekem? Teljesen anonim. Privát üzenetben elküldöm Nektek ha írtok! Előre is köszönöm!
14. Szisza13 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. nov. 23. 15:44
Pár hét és rendbe jön. De elősegíti a torna a regenerálódást. Ja, és a a sok pihenés.
2009. dec. 18. 16:16
intimtorna - naponta 3x50 összehúzás
2009. okt. 2. 20:14
Csatlakozom Serryhez! Nekem azt mondta a doki, hogy plasztikázni kéne a hólyagzáró izmokat, de ha még tervezünk gyermeket, akkor csak azután.
2008. jún. 15. 22:39
Nekem is segített az intimtorna.
10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Serry)
2008. máj. 20. 13:16

Én háromszor szültem, nekem működik, igaz mindennap csinálom.


Van egy másik fórum is ebben a témában, ott vannak műtéti tapasztaltok is.

2008. máj. 20. 12:48

Nna nekem ne mondja sennki,h az intimtorna 100%-os. Segít az igaz. két szülés után bizony úgy vagyok, h torna ide vagy oda teli hólyag esetén tüsszentés és köhögés bizony bepislilek. Van rá műtéti megoldás, de azt akkor nem javasolják ha nem fejezted be a család tervezést, vagyis szülnél még.

Szóval én tornázom és figylek arra,h mielőtt nagyon kéne elmenjek pisilni. S nekem még mindig gyakran kell, akár képes vagyok óránként is. de máskor meg órákig tudom tartani. Ez van

8. erikpipi (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2007. nov. 5. 15:25
Nekem is ez volt, és kiderült, hogy császárnál máshova varrták a hólyagomat. Szerencsére volt még egy császárom, és ott vette észre a doki. Rendbe is hozott, azóta nincs gond.
2007. okt. 30. 12:44

Igen, a Kriston Andrea által kifejlesztett "gáttorna" avagy "hüvelytorna" segíteni szokott megoldani ezt a nagyon kellemetlen panaszt.


Ha csak két hónapos a picid, amúgy is jó esélyed van rá, hogy késöbb csökkennek vagy meg is szűnnek ezek a kellemetlenségeid, mert a szülés alatt megnyúlt illetve fellazult izmok visszaállítják magukat az eredeti állapothoz hasonlatossá, ami eltarthat akár 6-8 hónapig is.

2007. okt. 30. 12:43

Keress fel egy dokit lehet,hyogy csak egy baci van a dologban. Az ismerősömnek is egy tabletát írt fel az orvos egy pisiteszt után és helyre jött.:DD

Ritkán komoly a baj.:))

5. Zsandrea (válaszként erre: 1. - Ezti)
2007. okt. 30. 12:37
Van egy homeopátiás készítmény is ami állítólag nagyon jó. Ha érdekel holnap megírom a nevét.
2007. okt. 16. 07:14
ez szerencsére nekem kimaradt, viszint állandóan menni kell.. de hogy miért? sztem intimtorna segíthet
2007. okt. 16. 07:10

Szió!

Én terhes vagyok, és kismama tornára járok, ahol már most tanuljuk a gátizom tornáztatását. Rengeteg helyen tartanak hasonló témákban tornákat, ahol meg lehet tanulni ezt az izomcsoportot mozgatni. A győgytornász aki nekünk tartja azt mondta, hogy ezzel a tornával akár idősebb korban is helyre lehet állítani ezt az izmot. Így nem probléma a vizelet megtartás.

2. virágzó (válaszként erre: 1. - Ezti)
2007. okt. 16. 07:05
Javaslom a www.biolabor.hu weboldalon nézz körül, ott van olyan,hogy vízelettartási panaszok.Nekem jót tett a kezelés!
1. Ezti
2007. okt. 15. 08:36

Sziasztok!

8 hete szültem, ám van hogy tüsszentéshor, erős köhögéskor pici inkontinencia jelentkezik nálam. Azt is megfigyeltem, hogy pisilés közben nem tudom akármikor abbahagyni, nem tudom "elzárni" a csapot:)

Ha van valakinek hasolnó tapasztalata és rá valami hatékony gyógymód, akkor segítsen kérem!


Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook