Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


2007. okt. 19. 10:50

Szia Adri!

Örülök,hogy javulgatsz és ne izgulj,hogy kicsik a babák,ha a doki is azt mondta,hogy jó, akkor biztos úgy van.Megnéztem az én eredményemet 9 hetesen nekem az a magzat.23,2 b magzat:25.6 mm volt a CRL méret szerint.

2007. okt. 19. 07:45

Sziasztok!

Tegnap voltam uh-n. A doki azt mondta hogy 11 és 12mm-esek. Nem kicsik 8 hetesen? Bár a doki szerint okésak nagyon is. Sőt a gyulladásom is sokat javult.

55. coline
2007. okt. 18. 15:54
Ne félj csodás dolog és élvezd ki,ha már ilyen nagy ajándékot kaptál, semmi baj nem lesz. És biztos vagyok benne ,hogy jó anya leszel.Csak ne aggodj folyton mert a szorogásod tényleg nem tesz jót sem neked sem babáknak.
2007. okt. 18. 15:35

Hát én bennem kétszeres a félelem. Fertőzésem és gyulladásom van amit szurival kezelnek igaz, de nem biztos még hogy megmaradnak a kis csodáim. A másik pedig félek hogy jó anya leszek-e és hogy bírom e majd ellátni őket rendesen?


Jajj nehéz!! 9 hónapig azért küzdöttünk, hogy babás legyek! És most egy csodának gondolom őket!


Szóval ugyanazokat a vizsgálatokat fogják csinálni vagy lesznek valami mások is?

A dokim szerint 10 és 11 mm-es voltak a múlt heti uh-n. Azt mondta szép nagyok lesznek. Na ettől még jobban félek ám...

53. coline
2007. okt. 18. 15:24
Én 12 évvel ezelött tudtam meg,hogy spontán iker terhes lettem(nem terveztünk egyet sem)Természetes volt,hogy megtartjuk. A körzeti nődokim rémisztgetet ,minden rossz dolgot elmondott mi történhet...nyugtatót is írt nekem bár azt csak akkor szedtem amikor hozzá kellet mennem. Sima terhességem volt, de még igy is a 32.héten be kellet feküdnöm a kórházba, hála az égnek sok iker"terhes"anyukával voltam egy szobában.Nos mondanom sem kell ott tartottak.38 hét végefele jártam amikor a fogadott nődokim azt mondta a hétvégén szülünk mert nagyok a babák.45 kiló voltam a várandósságom elött és 20 kilót rántottam magamra.Sima volt a szülés is annyi volt a bökkenő,hogy a fiam farral látta meg a napvilágot és bele ivott a magzat vízbe amitől gyomor fertőzést kapott.18 napig ingáztam a kórház és otthon között és végre Őt is haza vihettem. Most már 11 éves ikreim vannak,de mintha most történt volna.Nehéz, csodálatos és soha nem egyszerre sírnak tűrelmessen megvárják amíg a másik befejezi.
2007. okt. 18. 15:16

Oké Adri!

Várom kérdéseidet!

Erika

2007. okt. 18. 14:43

Köszi Erika!!!


Nekünk természetes úton jöttek a babócák, igaz hormon ráhatással. Hát nagyon megijedtünk elsőre, de mostmár boldogok vagyunk.


Hú összeszedem a kérdéseimet és holnap reggel leírom!!


Sok lesz!!!


Előre is köszi.

2007. okt. 18. 14:28

Szia Adri!

Nekem már 26 hónapos ikerfiaim vannak.Lombik programmal jöttek világra a 36.héten első próbálkozásra.Én kezdetektől ki voltam írva veszélyeztett terhesnek,rám is fért a sok pihenés.Szerintem te is pihenj sokat ha időd engedi,mert így kihúzhatod 36-38 hétig és normál súllyal születnek akkor.Igaz általában a 30.hét körül mindenkit befektetnek megfigyelésre a kórházba,én mivel jól viseltem úgy a34.hét körül feküdtem csak be.Császárral szültem epidurálisan,és 2490 gr lett Marci fiam és 3050 Patrik.Minden rendben van velük.Mikor hazamentünk kb.úgy 5 hónapos korukig nagyon nehéz volt.Segítséget mindenképp fogadj el a családból.Mostmár nagy zsiványok igaz néha vannak hisztik,de elviselhetőek.Ha van valami kérdésed nyugodtan írj!

Van egy www.ikresek.hu oldal ahol ikres családok segítenek neked olyan fórumos témás.

Üdv neked!

Erika

2007. okt. 18. 11:09

Sziasztok!!

Én 8 hetes iker terhes vagyok!!

Két petéjűek!!

Nagyon várom őket, de félek is.

Ti hogyan élitek meg ezt a helyzetet?

48. 60a1b835aa (válaszként erre: 47. - Svaniko)
2007. aug. 24. 13:30

azokkal nem is szabad foglalkozni. Biztos van egyes terhességgel kapcsolatosan is sok horrorsztori, csak az ikreknél még jobban felfújják és "rájuk" fogják!

Minden jó lesz és szép! Kitartást és kímélést neked az egész terhességre!

2007. aug. 24. 12:02
Hát bizony kifelyezetten jól jött ez a rengeteg hozzászólás, mert én tegnap tudtam meg, hogy lehetséges, hogy ketten vannak egy petezsákban! Még csak 8 hetesek vagyunk, és csak homályosan látszott a második poronty (az elől lévőnek kitünően ver a szive), így 2 hét múlva megyek visza egy nagyobb felbontású UH-ra. Már van egy 5 éves lányom, és bizony ez egy kicsit váratlanul ért minket. Nem a gyerekek számával van gondom, csak legyenek mind a ketten egészségesek (már ha ketten vannak). No meg attól is tartok, hogy nem-e kell sokat kórházba feküdnünk? Szóval igazán jó volt ezeket olvani, mert az a kevés info, ami megjelenik a témáról, az inkább horrornak tűnik!
46. 60a1b835aa (válaszként erre: 24. - Denique)
2007. aug. 19. 13:54

Ezen ne aggódj! nálunk pl nagyon várta őket és amikor megszülettek mégis egy kicsit elhanyagoltnak érezhette magát (pedig minden tölünk telhetőt megtettünk :-S

Aztán úgy 3-4 hónapos korukban, amikor már a napirend is kialakult én is jobban voltam, könnyebben tudtuk beilleszteni a programokat és újra minden a "régi kerékvágásban" ment :-)


Egyébként én ezért is örültem a hatalmas szopipárnának, mert úgy, hogy ott van a nagy, még duplán (dupla időt) szoptatani, böfiztetni, nagyon szétszórt volna minket. Az én lányaim kb 2 hónapos koruk után, már beálltak nagyjából egy rendszerre és együtt tudtam őket napközben szoptatni. Így szintén "több időm maradt" a nagyra, és jobban tervezhettem a napot.

2007. aug. 19. 13:53
Nálunk egy csomó iker van a családba... Többek között a bátyáim és az egyiknek a gyerekei. Úgyhogy nagy volt az esély nálunk is... A második terhességem annak indult, de az egyik petécske felszívódott. (Valószínűleg jobbnak látta, ha nem osztozkodik a kisfiammal a helyen...:-D)
44. 60a1b835aa (válaszként erre: 22. - Ditke62)
2007. aug. 19. 13:49
Lehetsz gyesen, nem vonják el. Ez tv. jogod van gyesen lenni!!! Sőt! nem kell visszamenned dolgozni sem a régi helyedre, ugyanis a gyes mellett, a régi helyeden fiz.nélküli szabin lehetsz, és közben egy másik helyen munkaviszont létesíthetsz. Ez sztem egy tök jó dolog ;-) Valószínűleg én is így fogok gyes mellett dolgozni novembertől :-)
43. 60a1b835aa (válaszként erre: 10. - Denique)
2007. aug. 19. 13:45

Elöször is gratulálok neked a babákhoz. Nálunk kb ugyanez volt a szitu: 6 éves nagylány mellé érkeztek a lányok. Ők egypetéjűek, telejesen véletlenül alakult így, semmiféle előzmény (gyógyszer, hormonkezelés) nem volt :-)


Utlólag azt mondom: jobb volt velük 3 hónap után, mint 1-gyel. A nagylányom sokáig éjszakáztatott, még 8hónaposan is 3-4 szer szopott éjszaka. Az ikrek ezt nem csinálták (legfőképp, mert nincs 6 kezem, hogy egyszerre kapkodjam őket. Ők már 4 hónap körül átaludták az éjszakákat (legalább is hagytak egybefüggően 4-6 órát aludni :-)

Viszont az első 2-3 hónap elég gáz volt, arra csak egy jellemzést tudok mondani: túl kell élni. Ott leghosszabb idő fél-háromnegyed óra volt amit átaludtam, mivel 2 óránként szopiztak. Amire eggyel kész lettem (szopi-böfi-visszafektetés) szinte azonnal kelt a másik is. De utána már sokka jobb minden.


Ha van az embernek egy nagy gyerkőce az szerencsésebb szerintem (mint hogy ikerk elsőre) mert itt már csak logisztikázni kell megtanulni, nem pedig az alapoktól mindent, hogy pl . hogy kell szoptatni, tisztába tenni stb...


Meglátod: szuper lesz minden! Ikerszülőnek lenni az legcsodálatosabb dolog a világon :-)


Ja! És a sztorihoz még hozzátartozik: egy árva fia segítségem sem volt SOHA. Mindent tök egyedül csináltam, nem volt anyu, anyós, bébiszitter, bejárónő... ;-)


Ha konkrét kérdéseid is lennének, szívesen válaszolok rájuk!

42. 60a1b835aa (válaszként erre: 7. - Babi83)
2007. aug. 19. 13:39

ez nem számít. ugyanis az ikerterhesség örökléshajlama csak a kétpetéjűeknél kimutatható és ott is csak anyai ágon.

Vagyis: csak a kétpetéjű ikerterhességre lehet örökölni hajlamot, és azt is csak anyai ágon.


Az egypetéjű ikrek pedig egy spontán bekövetkező "degeneráció" következményei.

(tudom rosszul hangzik, de a dokim ezt a kifejezést használta mindig :-( Vagyis ez mint a jellemzés is mutatja: A VÉLETLEN MŰVE... Én már csak tudom ;-)

41. Ditke62 (válaszként erre: 37. - Szilvi 23)
2007. júl. 26. 23:31

Szia Szilvi!

Gratulálok :)

Sokan az elejét tartják nehéznek, én inkább később tartottam annak, fél-egy éves koruk körül. Nekem nem volt és nincs is segítségem, az elején nem is értettem miért mondják, hogy kell, ettek-aludtak. Na, később már nem... Ősszel lesznek 3 évesek, szóval túl lehet élni :)

Én 16 hetes koromtól éreztem a magzatmozgásokat, de eleinte csak nagyon finoman. Aztán persze a vége felé néha már elég keményeket tudnak rugni :)

Kitartást és jó egészséget, pihenj sokat!

2007. júl. 23. 18:15
Hali. Tényleg így van ahogy Erás írja, légy türelmes magaddal. Nem könnyű ikrekkel a pocakban. Nekem "már" 5évesek a fiaim, igazi kópék. Nagyon vigyázz magadra/magatokra, had legyenek csak még sokáig benn. Én 29hetesen szültem, nem kívánom az ellenségemnek se ami akkor volt.
2007. júl. 23. 18:09

Köszi Erás a biztatást!!

Remélem minden okés lesz!Én is szertném legalább addig "kihúzni" mint Te, nem szeretném, hogy koraszülöttek legyenek!!A segítség megoldott a leendő nagyik ugyanis mindent bevetnek, hogy segíthessenek.:)

38. Erás (válaszként erre: 37. - Szilvi 23)
2007. júl. 23. 18:02

Szia Szilvi 23!

Ez az időszak lassacskán elmúlik majd, a magzatmozgásokat pedig nemsokára érezni (és élvezni) fogod és a terhességet is akkor már - legalábbis szerintem.:)

Szülés utánra legalább 2 hétig mindenképp próbálj valahonnan segítséget kérni pl. a szüleidtől. Próbálj meg pihenni, amennyit csak lehet. Egyébként nem könnyű, de csodálatos dolog ikres szülőnek lenni. ÉS nyugi, nincs olyan dolog, amit nem lehet megoldani, csak csinálni kell.:))))

2007. júl. 23. 17:52
Sziasztok!Én most léptem bele a 19. terhességi hétbe.Két fiúcskát várok.Még nemigazán érzem a magzatmozgásokat(vagy csak nem ismerem fel.....?)+5 éves vagyok, eddig egyébként nincs semmi gondom, azonkívül, hogy rosszul étkezem, hányingerem van, és émelygek!Nemtudom, hogy kinek mi a véleménye róla, de én a nehézségek ellenére mégis azt várom, hogy már megszűljek, hogy itt legyenek velem a srácok!Ténleg ennyire nem könnyű a szülés utáni időszak!????
36. Ditke62 (válaszként erre: 35. - Lill)
2007. jún. 20. 09:35
Ez szerintem alkati kérdés. Akinek olyan alkata van, annak egy gyerektől is lesznek csíkjai és megereszkedik a hasa, nekem szerencsém volt, nekem egyáltalán nem látszik a szülés a hasamon. Mondjuk korábban jöttek a csajok és nem is voltak nagy súlyúak.
35. lill
2007. jún. 19. 16:07
csak érdeklődöm :o) mert nálam kicsi a valószínűsége az ikerterhességnek. nagyon megnyúlik a bőr utána? mert, hát dupla annyi a súly és nagyság.
2007. jún. 2. 20:32

Nekem van egy egypetéjű ikertestvérem,pontosabban húgom,mert én 5 perccel előbb születtem.25 évesek vagyunk,testvérünk nincs.Nagyon szoros kötődés van köztünk mai napig.Ő most várja első babáját,6 hetes éás persze én sem szeretnék "lemaradni",mi is tervezünk babát.Nagyon jó lenne,ha együtt várnánk a babákat,mindig is így szerettem volna.

Neki egy baba lesz,nekem lehet még kettő is,mert párom nővérei is ikrek:)

2007. máj. 26. 10:02

Denique!

Gratulálok a babáidhoz!Sok erőt és kitartást, jó egészséget kívánok Neked a kismamaság és majd a szülés utáni időkre!

2007. máj. 26. 09:35
Nekem is van egy ikertesom,de valahogy jobban tudom megbeszélni a dolgaimat vagy bármi mást mint a másik két tesommal.Jobban ragaszkodom hozzá pedig én férjnél vagyok o pedig még egyedulállo.
2007. máj. 18. 03:03

Én nagyon csodálom az ikreseket (kivéve Adát a víváról:)


Még egy kocsival sem lehet elférni a járdán, sem a buszon (??????????????) , stb,stb.


És akkor még ott a többi dolog!


Gratulálok nektek, és minden tiszteletem a Tiétek!!!

2007. máj. 5. 09:47

Sziasztok!

Nekem 13 éves egypetéjű fiús anyuka vagyok!

20. héten tudtam meg hogy ketten vannak! 38. hétig kitudtam hordani őket 3120 és 3190-es súlyal születtek.Szerencsére már volt egy 3-éves fiam így volt tapasztalatom.6 hónapon át 3 óránként szoptattam őket.Nagyon fárasztó volt de a család segített így könnyebben átvészeltem a nehezebb időszakokat.Közöttük elég szoros a kapcsolat. Kitartást és jó egészséget kívánok mindenkinek aki előtte áll, vagy már megvannak a gyerkőcei!!!!!

2007. máj. 5. 09:06

Hali. Gratulálok én is minden ikres anyukának.

Nekem április 13. lettek 5 évasak. Kétpetéjűek, ég és föld. Gyógyszeres "ráhatással" lettek, 29 hétre születtek, 1380,1490nel. Mi sokat jártunk Szegedre szemészetre, Svábhegyre, nehogy fejlődési rendellenességük legyen. Nem lett. Szoptatni sajnos nem tudtam, 3 óránként etettem, volt hogy nem tudtam hogy jövök vagy megyek. Kemény volt, minden értelemben. Mai napig többnyire egyszerre esznek, minden nap 2,5-3,5 órát alszanak. Ovisok, néha elkésünk, mert egyszerre kell "nagydolgot" intézni. Gyönyörű dolog az ikresség születés előtt és után. Most volt anyáknapi ünnepség, mondanom se kell szétsítam magam, én két virágot kaptam!! Denique szorítok nektek.

2007. ápr. 18. 10:15
Nekem ikertesóm van,24 évesek vagyunk.Csodálatos az ikerség!Sok boldogságot kívánok nektek!És jó egészséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook