Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


2007. febr. 16. 10:06
Ditke, köszi a jótanácsokat. Imádom a nagylányom és nagyon jó kapcsolatunk van. Az apjával is nagyon közvetlen. Sok erőt merítek belőlük. Nagyon várjuk már a piciket. Bevonjuk Rebekát is minden részletbe a babákkal kapcsolatban. Részt vesz az előkészületekben. Remélem, az az összetartás, ami hármunk között van, átsegít majd minket minden nehézségen.
26. Ditke62 (válaszként erre: 24. - Denique)
2007. febr. 15. 20:20
szerintem ő már elég nagy ahhoz, hogy megértse mi miért van, és hogy őt ugyanúgy szeretitek mint eddig. Csak egy a lényeg, hogy ő érezze, hogy ő már nagy :) Büszke lesz rá. Ne csak feladatokat kapjon a kicsi körül, hanem legyenek neki olyan "kiváltságai" amik csak őt illetik. Pl. ő később fekhet le, mehet egyedül boltba (persze csak ha a közelben van a bolt, nem forgalmas, ilyenek.) Nekem ugyan csak az ikreim vannak, viszont 6 év van köztem meg a hugom között és ezek jó megoldások voltak a szüleim részéről. Van egy kolléganőm, ahol 5.5 év van a nagylány meg az ikrek között, nagyon jól megvannak együtt, már 5 évesek az ikrek, de még mindig mind a hárman egy szobában laknak, nem akarnak külön költözni :) A kicsik felnéznek a nagyra, sokszor neki jobban szót fogadnak mint az anyjuknak :)
25. Ditke62 (válaszként erre: 23. - 'szti)
2007. febr. 15. 20:12
köszi, megpróbálom ott
24. denique (válaszként erre: 21. - Kati666)
2007. febr. 15. 14:25
Pont ez az egyik téma, amitől félek egy kicsit. Mármint az, hogy az ikrek talán egymással egy kicsit jobban "összetartoznak", félek, hogy a nagylányom ezt megsínyli majd. Tudom, hogy ő már nagy segítséget fog jelenteni, de nem akarom, hogy azt érezze, hogy neki mennyi feladata lesz a babák mellett. Most minden figyelmünket ő kapja meg és mivel már 7 éves lesz, hozzászokott, hogy őt fürdetjük, neki mesélünk és énekelünk este. Biztosan értitek, hogy mire gondolok...
23. 'szti (válaszként erre: 22. - Ditke62)
2007. febr. 14. 06:35

van egy ilyen fórum:

Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. (Anyának lenni, Szervezés)

pirko szokott válaszolni, próbáld meg ott megkérdezni

2007. febr. 13. 23:38

Ha már így összejöttünk ikresek, tudna valaki segíteni?

Elvileg a gyes az iskolakötelessé válás évének végéig jár. Ha 3 évesen beadom oviba és szertnék mellette itthon maradni gyesen, azt lehet? (ha visszamegyek akkor kirugnak, még mindig jobb gyesen...) Most ráijesztett egy ismerős, hogy ha nem magánoviba iratom hanem állami finanszírozásúba akkor nem lehetek gyesen :(

Köszi annak aki tud válszolni!

2007. febr. 13. 21:52
Lehet tényleg nagy terheket rónak majd a vállad alá,de szerintem eközben összerázzák a családot...Tiszta szívből kívánok Neked sok boldogságot:)És természetesen mindenki másnak is!!
2007. febr. 13. 21:49
Szia!Először is gratulálni szeretnék Neked meg persze a többieknek is!Nekem van egy ikertestvérem,ezért vmilyen szintem érintett vagyok a témában,bár lehet,hogy én más szemszögből figyeltem az eseményeket:)De hasonlít az esetem,mert van(nak) idősebb testvére(i)m is.Nagy előnyöd van azzal,hogy már van gyereked,főleg a korát illetően,hiszen sok mindenben tud Neked (meg párodnak) segíteni.Eleinte biztosan több "gondod" lesz velük,de ahogyan cseperednek úgy lesz egyre könnyebb.Nem tudom,hogy milyen szülőnek lenni,de azt igen,hogy milyen ikernek:)Bizton állítom,hogy mindennél jobban szeretni fogják egymást és nagyon boldogak lesznek!Szerintem egy anyukának ezek a legfontosabbak...
2007. febr. 13. 15:50

Sziasztok!


Köszönöm, hogy megtiszteltek a tapasztalatokkal.

Én is úgy gondolom, hogy előnyben vagyok azzal, hogy van már gyermekem. Dehát tudjuk, hogy egy nem olyan, mint kettő! A napirend kialakítása az, amin most elég sokat szoktam gondolkodni. De tudom, hogy hiába tervezek előre, úgyis a babák egyénisége fogja eldönteni, hogy mennyire tudjuk beosztani a napot.

A nagylányom szeptemberben kezdi az iskolát, úgyhogy az már kiinduló pont lesz a szoktatásban, hogy az iskolai rendhez kell a kicsiket is szoktatni.

Júniusra várjuk a piciket, bízom abban, hogy szeptemberig egy kicsit összecsiszolódunk mind az öten. :)

Amíg az ember nem érintett, nem is tudja, hogy mennyi ikerpár van. Mindig azt gondoltam, hogy ez egy nagyon ritka dolog. De most, hogy én is kettőt várok, szinte mindenhonnan hallom, hogy elég sok az ikerpár. Gondolom, ebben sokat lendített a mesterséges megtermékenyítés. A mi babáink spontán sikerültek. Úgy olvastam, hogy azoknál a nőknél, akiknek már van gyermekük és elmúltak 30 évesek (az anyai kor előrehaladtával egyre nőnek az esélyek), nagyobb számban fordul elő ikerterhesség, mint általában.

18. Erás
2007. febr. 12. 12:22

Ikerlányaim vannak, júniusban lesznek 6 évesek. 18 hetes terhesen tudtam meg, hogy ketten vannak, volt meglepi!:)) Két vetélés után eléggé izgultunk, de nagyon jól éreztem magam, problémamentes terhességem volt. Szépen "kihúztam" velük, 8 nappal kiírás előtt születtek, Melitta 3200, Evelin 2850 gramm volt. Simán szültem és volt komplikáció, mert Evelin másodiknak harántban feküdt, 23 perc múlva érkezett meg falfehéren-lilásan, de szerencsére egészségesek mindketten.

Segítségem az első félévben kevés volt, szüleim messze laktak, párom 24-48-ban járt dolgozni, mellette másodállásozott. Nem volt könnyü, de mindent meg lehet oldani. A 3-on laktunk, cipelni őket le-föl a bébihordóban minden nap + a csomagokat... Volt, hogy lépcsőfordulónként jutottam csak fel, mert egyszerre mindent nem bírtam.:) A fürdetést mindig a kevésbé éhessel kezdtem.:) Lassan megszokták, hogy várni kell a másikra, szerencsére nem türelmetlenek ma sem.

A szoptatásról. Napközben egyszerre szoptattam őket hónaljtartásban, éjszaka volt húzós, akkor felváltva etettem őket. 2,5 hónapos koruktól pótlást kaptak, kb. onnantól végigaludták az éjszakát. Az esti szopi kegyetlen volt, egyszerre ettek, de Evelin (a mai napig kis mohó) 15 perc alatt jóllakott, Melitta pedig még cumizott 30 percig... Felkelni ugye nem tudtam, az egyik a cicin, a másik a vállamon, nyűglődve, mert ment volna az ágyikójába és Melittát is büfiztetni kellett még... Tv, lámpa nem mehetett, a sötétet szerették, én meg az ágyban ülve, kimeredve, elzsibbadva... Nem volt leányálom, aki csinálta, el tudja képzelni.:) Evelin 4, Melitta 8 hónapig szopott,a mai eszemmel sokmindent másként csinálnék e téren. {Úgy mint most, hiszen majd kétéves öcsikéjük még éjszaka is kéri a számára oly fontos cicit, tehát úgymond nem "bennem" van a hiba...:) Inkább a tapasztalatlanság számlájára írnám.:) De ez már más téma.}

Ami jó volt, hogy sikerült úgy alakítani ez életünket, hogy egyszerre ettek, aludtak, megvolt a napirend, nem kellett külön-külön alkalmazkodni mindkettőjükhöz. Az evéssel-alvással továbbra sincs gond, szerintem a lényeg a következetesség és ne kövezzetek meg, de egy icipicit szigorúbb voltam velük, ami be is jött a későbbiekben, hiszen két apróságra egyszerre figyelni nem könnyű.

Anyagilag eléggé megterhelő a kezdetektől fogva, a pelenka, a tápszer, ruhák, cipők, mert ugye mindenből kettő kell.

Nagyon jó viszont, hogy mindig volt játszótárs,

remekül elvannak együtt a mai napig. Szeptemberben remélhetőleg kezdik az iskolát, kíváncsi vagyok, milyen húzóerőt jelentenek majd egymásnak...


denique, jó egészséget Nektek is és minden (iker)babának és anyukájának!:)

17. 18235c4fc5 (válaszként erre: 14. - Ditke62)
2007. febr. 10. 18:06
Én "hivatalosan" február 12-re voltam kiírva, ehhez képest december 19-én születtek, ők is korababák voltak.
16. Zsu32
2007. febr. 10. 16:20

Nekem is van ikreim,Nagyobbik 6 éves múlt,az ikrek idén júniusban lesznek 5 évesek,ha vártak volna vele,júliusban születtek volna.

eleinte nekem is nehezen ment,majd bele jöttem,főleg a szoptatással voltak gondjaim,soha nem tudtam egyszerre szoptatni,felváltva szoptattam,meg lefejt tejet adtam.Úgy összeségben nyugodt,jó alvó babák voltak még most is alszanak délután,amikor úgy érzi hogy álmos lefekszenek.Nem császármetszéssel szültem,ettől tartottam,mert az első fejjel jött a másik faros volt,de úgy kicsusszant:)

15. Ditke62 (válaszként erre: 10. - Denique)
2007. febr. 10. 14:41

Szerintem ha már van egy gyereked akkor minden könnyebben fog menni, nekem még a fürdetést, pelenkázást , szoptatást is most kellett tanulnom. Nálunk Petra lányom 3 hónapos koráig nem volt hajlnadó szopni, addig Csengét szoptattam, majd fejtem minden szoptatás után meg éjszaka, így ő is csak anyatejes volt, aztán 3 hónaposan meggondolta magát és utána csak szopott, akkor már könnyebb lett, nem keleltt fejni. Mondjuk egy ideig még utána is fejtem, mert féltem, hogy mi van ha meggondolja magát, de szerencsére nem, 23 hónapos korukig szoptak. Én nem szerettem egyszerre szoptatni, az igény szerinti szoptatást választottam, és mivel a két gyerekem totál más természetű mais így látom jónak. Egyikük csak 5x szopott általában, míg a másik 6-8x is. De legalább azt a pár percet csak vele tölthettem :) Egy dologra figyeltem, 20 percnél ne tartson tovább a szoptatás, ikres anyukának nincs ideje órákig szopiztatni :) Eleinte biztos gyakrabban szoptak emiatt, de belejöttek és később már 10 perc is bőven sok volt :) Szerintem egyébként nem az eleje volt nehéz, 7 hónapos korukig azt mondtam, akár hármasikrek is lehetnének, na utána már kettő is sok volt néha :) Mikor elkezdtek mászni... Meg a bioritmusok is más volt, akkortájt már nagyon sokszor felváltva aludtak, így magamra semmi időm nem jutott, éjszaka meg felváltva ébredtek... Szóval pár hónapig zombi voltam, de ez is elmúlt :) Így két évesen meg már könnyebb, illetve mások a nehézségek, küzdünk a dupla-dackorszakkal :))

Egyébként a babaneten van ikres fórum, oda szoktam írogatni, várunk szeretettel :) Ott sok tapasztalt ikres anyuka van, sok okosat tudnak mondani.

14. Ditke62 (válaszként erre: 13. - 18235c4fc5)
2007. febr. 10. 14:34
Ha nem lettek volna koraszülöttek az enyémek is decemberiek lennének...
13. 18235c4fc5 (válaszként erre: 4. - Ditke62)
2007. febr. 9. 20:19
Nekem pedig decemberben töltötték a lányaim a 2-t.
12. denique (válaszként erre: 11. - Magdala)
2007. febr. 9. 20:17
Köszi a segítséget, felveszem vele a kapcsolatot!
11. Magdala (válaszként erre: 5. - Denique)
2007. febr. 9. 15:54

Fish-t én is ajánlom!

Fantasztikus amin a csaj átment a terhessége alatt és babák születése után is volt bőven megpróbáltatása; az álmatlan, ébrentöltött napjait ne is mondjam.

Rengeteg energiája van, segítőkész, humora ...

Állítom Det sok esetben még az 1 gyermekes anyukákat is lekörözi; Ő olyan Duracell elemes.

2007. febr. 9. 12:43

Gratulálok az ikres anyukáknak! Hogyan vészeltétek át az első heteket/hónapokat? Mivel én már egyszer végicsináltam egy gyerekkel, van némi elképzelésem, hogy milyen is lesz, de jó lenne tudni a tapasztalatokat. Milyen a két gyereket szoptatni? Hogy tudtátok az időtöket beosztani?

Sokat segítenétek a tapasztalataitokkal, amit előre is köszönök.

9. babi83 (válaszként erre: 8. - Denique)
2007. febr. 9. 11:11
Nagyon gratulálok neked,ehhez ad upla örömhöz, és jó egészséget kívánaok neked is és a babáidnak is!
8. denique (válaszként erre: 7. - Babi83)
2007. febr. 9. 10:49

A párom családjában több kétpetéjű iker is van. Úgy néz ki, hogy a mieink is kétpetéjűek, de ez nem a páromon múlott. :)

Az én családomban nincs ikerpár.

A pocaklakók egyébként természetes úton sikerültek, nem szedtem semmit, nem mesterséges megtermékenyítés történt.

7. babi83 (válaszként erre: 5. - Denique)
2007. febr. 8. 10:26

Nekem nincsenek ikeremim, na meg még gyermekem sincs:))))

De régebben mindig ikreket szerettem volna,erre jött a családtól a felvilágosítás, hogy ne nagyon számítsak rá, mert egyikőnk családjában sem volt rá példa, így nem sok esélyem van rá:(((

A tiedben vagy a férjedében volt ikerterhesség?

6. hajny (válaszként erre: 1. - Denique)
2007. febr. 8. 10:25
szia,nekem ikerfiaim vannak,áprilisban lesznek 2 évesek.35.-ik hétre születtek-császárral.Picik voltak,de nagyon életrevalok!Most meg...
5. denique (válaszként erre: 2. - Magdala)
2007. febr. 8. 10:16
Igen, "csak" 2-en vannak. A nagylányom nagyon örült nekik. Már nagyon várta a tesót, hát most kettőt is kap! :)
4. Ditke62 (válaszként erre: 1. - Denique)
2007. febr. 7. 20:52
Nekem ikreim vannak, novemberben voltak két évesek :)
2007. febr. 7. 18:37
Fishnek hármasikrei vannak, de ritkán van ideje jönni
2007. febr. 7. 18:31
Gratulálok! 2 baba? A lányod hogy fogadta a hirt, hogy egyszerre 2 kistesója lesz?
2007. febr. 7. 15:45

18. hetes terhes vagyok, ikerbabákat várok. Már van egy nagylányom, ő 7 éves lesz a nyáron. Ez egy egészen más terhesség, mint az egyes volt.

Van köztetek valaki, aki szintén ikreket vár, vagy esetleg iker gyermekei vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook