Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


147. 244ed1c739 (válaszként erre: 102. - Norycica)
2008. máj. 23. 06:56

A megszokott dolgokat persze csinállhattam,de bevallom őszíntén nagyon elvoltam kényzeteve mert nem sok dolgom volt a terhességem alatt.Takaritgattam,főzögettem.És tavasszal sokat voltam a friss levegőn.Májusban feküdtem be a kórházba úgyhogy a strand szezonra már megszültem ezért én terhessen nem fürödtem.De biztos lehet persze.Azért a fertőzésektől óvakodj!

Császárral szültem mert ídő elött megkellett születniük(37.hét végén).Pedig jól bírtam ,be is fordultak és a rendes szülésre voltunk behangolódva aztán a terhességi toxémia miatt megcsászároztak.

A babáknak jobb volt így megszületniük,viszont nem mondom,hogy a császár egy leányálom,főleg az utána következő pár nap.Vmit vmiért.

2008. máj. 22. 11:02

még egy kis segítség: a CHICCO.COM egyelőre szerkesztés alatt áll, de készül, mindettől eltekintve Bpesten van chicco szaküzlet, ott is vannak pegperego, inglesina és egyebek is


ha érdekel az olasz honlapon megnézhetőek: [link] beírod ezt a linket - majd "a passeggio" és ott "gemellare" - van jó pár márka, sőt az inglesina-nak van egy olyan változata, ahová két mózeskosarat lehet feltenni egymással szembe fordítva


az autós ülések: seggiolini auto az "in viaggio" alatt


la cameretta = gyerekszoba

relax casa, giardino = itt találsz box-ot és egyéb kényelmi alkalmatosságokat

la pappa = etetőszék, cumisüveg és más alkatrészek

il gioco = minden féle játékok, úgy a fogzás alatt, mint a vízben, szőnyegek és egyebek

igiene e salute = fürdetés

la sicurezza = a biztonság (dugó a konektorba, védő a szekrény sarkára, fiókrögzítő ...)

accessori vari = különböző kellékek mindenhez

per la mamma = az anyukáknak, táskák, hátizsákok, szoptatáshoz kellékek, kenguru (bár ez utolsó ikreknél csak akkor, ha a másikat apuka viszi)

145. norycica (válaszként erre: 144. - Csi.lla)
2008. máj. 22. 09:04
igen már rákerestem,meg is találtam.Szerintem mi is pestre fogunk menni megnézni és esetleg meg is venni,mert az van hozzánk a legközelebb nagyváros,és persze sokkal több minden is van ott mint vidéken.Hát az a 10% sztem mindenkinek jól jönne,de az ikreseknek meg pláne!!Hát mi sztem megvesszük max. szeptemberben,mert ha télleg be kell mennem kórházba nem szivesen menne vásárolni a párom egyedül..:)
144. csi.lla (válaszként erre: 132. - Norycica)
2008. máj. 22. 08:11
Mi Pesten lakunk és elmentünk személyesen megnézni a genguru goldba.amit néztünk azért tetszett mert mig kicsik a mozesben vannak ,aztán tavasszal már sport babakocsiként szolgálna.mi sem szeretnénk kettőt venni.nálunk az a brobláma hogy nem fog beférni a liftbe:( na meg az auto csomagtartojába is bele kell probálni.Állitolag vannak üzletek ahol ikreseknek 10% kedvezményt adnak.Lassan komolyabban nézelődünk .ugyanis a férjecském fogja megvenni amit kinézek,ha megszülettek a picurkák.A google-ba ha beirod hogy kenguru gold,biztosan kidobja a honlapjukat is.
143. norycica (válaszként erre: 141. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 20:05

Köszi,megnéztem őket,el is mentettem a címeket,majd megmutatom a férjemnek ha hazaért.

Egyébként merre felé laktok?

142. norycica (válaszként erre: 138. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 20:01
angolul igen .látom írtál címeket mindjárt meg is nézem!!köszike!!
2008. máj. 21. 19:12

és a hozzá való autós ülés:


[link]

2008. máj. 21. 19:11

ez pedig hasonló az enyémhez, az sötétkék és fehér volt


[link]

2008. máj. 21. 19:10

mivel a képet nem engedi letölteni: ez az egymás melletti - olaszul


[link]

138. b46d5f17a9 (válaszként erre: 137. - Norycica)
2008. máj. 21. 19:09
beszélsz olaszul vagy angolul?
137. norycica (válaszként erre: 135. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 19:07
hát igen nehéz lesz eldönteni,mindkettőnek van előnye is meg hátránya is.Hát jobb lesz ezt mindenképpen időben elkezdeni nézegetni,és persze csakis személyesen megvenni.Remélem jól választunk majd,nem hiszem hogy lenne keret 2 kocsit is venni,igy is nagyon drágák ezek a kocsik,némelyik több mint dupla annyi mint a simák :(:(:(
136. b46d5f17a9 (válaszként erre: 134. - Norycica)
2008. máj. 21. 19:05
megpróbálok keresni róla egy képet, egy pill.
135. b46d5f17a9 (válaszként erre: 132. - Norycica)
2008. máj. 21. 19:04
én is az egymás mellettit akartam, de abból külön kell megvenned a fekvőset és az ülőset, nincs kombi és nehezebb is tolni, mivel szélesebb - vagy van egy másik változat, amit ketté lehet venni, de amíg mózeskosár, vagy segiolone (kocsiülés) kell rá, addig ketten kelletek hozzá, hogy tudjátok tolni, mivel egyben nem lehet rátenni - ha egyedül kell mennetek valahová, akkor az enyémfajtát ajánlom, mert könnyű, kényelmes és praktikus :)
134. norycica (válaszként erre: 133. - Norycica)
2008. máj. 21. 19:04
Bocsika,most jutott eszembe hogy nem itthon lakotok...:( gondolom akkor nem is itthon vettétek.
133. norycica (válaszként erre: 130. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 19:02
hát tényleg nem nehéz és jó kicsire is össze lehet csukni.Ti hol vettétek és mennyiért?mondjuk nekünk az egymás melletti tetszik,de azért megnéznénk minden variációt,ki tudja mi lesz még.
132. norycica (válaszként erre: 128. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 19:00
én amiket néztem neten azok is 120 e Ft körül voltak de mózes nélkül ami még plusz 25000 / db :((( ezen nagyon elcsodálkoztam hogy csak külön lehet hozzá venni és ilyen drága.Mi is egymás mellettire gondoltunk,főleg a férjem,neki nem tetszenek az egymás mögötti darabok.Hol van a genguru gold pontosan?van honlapjuk?
131. b46d5f17a9 (válaszként erre: 129. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 17:32
gondolj bele, hogy kettő van a fiadból, egy idősek és ugyanazt akarják mindig, persze mindkettő külön kis egyéniség, külön akarattal :) nem egyszerű, de majd megtudod - szerintem szerencsésnek mondhatod magad, hogy van már egy nagyobb, mert majd sokat fog segíteni :)
130. b46d5f17a9 (válaszként erre: 126. - Norycica)
2008. máj. 21. 17:30
egymás mögötti, de az új változatnál már szembe fordíthatóak egymással, mint egy kis hintóban - van hozzá 2 autós ülés is, ami rákattintható, így már pici korukban is használhatod, nekem rögtön ez volt, nem volt külön mózeskosár - jó, mert összecsukva befért a Punto csomagtartójába is, kb 13-15 kg, ami, ha azt nézzük, hogy dupla, nem is sok :)
129. csi.lla (válaszként erre: 122. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 17:12
Lilla!Köszi a bókot:)A ti lányaitok nevei is szépek!akkor talán később majd jöhet a harmadik:)Azt hittem már 4és fél évesen már szabadabb vagy a lányoktol.Akkor még mindig eléggé lefoglalnak.
128. csi.lla (válaszként erre: 127. - Norycica)
2008. máj. 21. 17:00
még csak nézelődtünk,de valszinű h, egymás melletti lessz. a genguru goldba.ha jol emlékszem akkor 120 ezer körül van.de van hozzá mozes kosár amig kicsik és a hidegben jo.augusztus közepén lessz a császár.naon remélem kihuzzuk addig.ma a kikában nézelődtem de sztem a genguru gold olcsóbb.
127. norycica (válaszként erre: 116. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 15:47
szió!Te már előrébb vagy mint én...:)ti néztetek már babakocsikat?
126. norycica (válaszként erre: 125. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 15:40
Hát én most hallom ezt először...nem tudom.Pegprego az van.És egymás melletti vagy mögötti?
125. b46d5f17a9 (válaszként erre: 124. - Norycica)
2008. máj. 21. 15:37
én ajánlom a PegPerego-t nekem az volt, és én a PreNatal-ban rendeltem meg - van otthon ilyen? én nem Mo-on élek :(
124. norycica (válaszként erre: 123. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 15:35
ok! Ti hol vettétek a babakocsit?és milyet?és mennyiért?jó lenne ha max szeptemberre megvennénk,mert ha télleg be kell mennem a kórházba,szeretnék úgy hazajönni,hog minden megvan...és hát itt Egerben nincs túl nagy választék ikerkocsikból...:( úgyhogy mindenképp vagy Pest vagy valami nayg város lesz az ahol meg tudjuk nézni,ki lehet próbálni,és a végén esetleg megvenni.
123. b46d5f17a9 (válaszként erre: 119. - Norycica)
2008. máj. 21. 12:05
egyél naponta 5x keveset és könnyűt, részesítsd előnyben a reggelit, mivel éjszaka hosszabb idő telik el, és próbálj meg sokat pihenni - én is mindig szédelegtem és émelyegtem eleinte, de nem hánytam, szerencsére egyszer sem, viszont ájuldoztam az elején :(( - ha meg tudod inni a tejet az nagyon jó, mivel telít és kalcium tartalma miatt elősegíti annak pótlását, igyál rostosakat, ha érzed az éhséget, az telít és cukortartalma miatt energiát is ad (ha félsz a hízástól igyál light-ot)
122. b46d5f17a9 (válaszként erre: 116. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 11:59

kíváncsiskodtam, aranyosak vagytok és nem is vagy annyira kerek ám :)) helyes pocak :))

meg szép neveket választottatok, nekem is nagyon tetszet a Jasmin is :))


szerettem volna az Eszter és Kamilla párosítást, de a végét azt leírtam, még jó, hogy a párom a Maria és Elisa mellett voksolt, így nekem lett az Esterből a Giada Ester és neki lett a Maria-ból a Jessica Maria :) megosztoztunk, és választottunk másik két nevet, hogy senkinek sem legyen teljesen igaza :) mondjuk ő is inkább a tradicionális olasz nevek felé hajlott volna, mint én is inkább a magyar neveket részesítettem volna előnyben, de azért azt fixen tudtam, hogy nekem nem kell sem Francesca, sem Giovanna, sem Salvatorica, sem Enrica ...

121. b46d5f17a9 (válaszként erre: 115. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 11:52

én éreztem mindkettőt - a legjobb, hogy éreztem a szívdobogásukat :))


viszont nekem mindkettő a bal oldalamon volt, az egyik a hólyagomon, a másik az egyik vesémen feküdt, így fél óránként jártam pisilni :) - tehát kb. ugyanott éreztem a szöszmötölést, amitől olyan volt, mintha csak egy mozogna :) lehet, hogy neked is az egyik oldalra vannak csúszva :)

120. b46d5f17a9 (válaszként erre: 114. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 11:50

Giada Ester és Jessica Maria - de, ahogy ezek kijöttek, hát nehezebb volt a szülésnél, de meglettek :)


3. baba?? őszintén nem kívánom, minden porcikám tiltakozik ellene - nem mert gyerek ellenes lennék, meg a többség nagyon szeretne, főleg, ha fiú lenne, de nekem nem akarózik jelenleg :) meg hát a párom is kijelentette, hogy teljes mértékben rajtam és az én elhatározásomon múlik a dolog, amit jó tudni - én egész nap velük vagyok, ok most már van óvoda, a párom éjszaka jár dolgozni, jön ebédre és utána alszik, este van kicsit, de az édeskevés, így minden segítség nélkül nekem bőven elég ez a két boszorkány


mi sem vettünk semmit, mivel még az sem volt biztos, hogy milyen neműek lesznek, rejtőzködtek :)

119. norycica (válaszként erre: 106. - Csi.lla)
2008. máj. 21. 10:43
Mi is 7 hetesen tudtuk meg,még jó hogy vizsgálat közben feküdtem,különben egyből vízszintbe menetem volna... :)Én annyira nem vagyok rossszul,épp ma vagyunk 9 hetesek,eddig 1x hánytam,de sztem az a gyógyszer miatt volt,mert csak az jött vissza,d azóta semmi-még jó!!!!Csak nagyon-nagyon fáradt vagyok és semmi étvágyam,de ha meg nem eszek akkor meg rosszul vagyok-fáj a gyomrom,émelygek meg ilyenek..ezek a kis lurkók télleg mindent elvesznek ami nekik kell :)Én most tartok 4 kg minusznál,remélem ha majd elkezdek hízni nem fogok sokat felszedni igy se vagyok vékony..most 82 kg vagyok,remélem szülés körül nem leszek több 90-92-nél...azért nem szeretném ha mázsálni kéne....:)
118. norycica (válaszként erre: 110. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 10:38
Akkor megnyugodtam :) már alig várom hogy jó meleg legyen és menjünk végre fürcsizni!!!Tiszta vizibolond vagyok-mondjuk halak a csillagjegyem lehet ezért is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook