Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


117. norycica (válaszként erre: 107. - B46d5f17a9)
2008. máj. 21. 10:37
Hát remélem igazad lesz!!Az se lenne gond ha minden nap be kéne mennem,csak ne kelljen feleslegesen befeküdni,mert attól sík ideg lennék!
116. csi.lla (válaszként erre: 113. - B46d5f17a9)
2008. máj. 20. 13:15
Raktam fel képeket
115. csi.lla (válaszként erre: 113. - B46d5f17a9)
2008. máj. 20. 13:03
ja , te érezted mind2 babo mozgását?mert én álltalában csak az egyik oldalon érzek rugikat meg alul néha valami szöszmötölést,de gondolom az egyik feje lehet ott és a kezét tornáztatja
114. csi.lla (válaszként erre: 113. - B46d5f17a9)
2008. máj. 20. 13:00

meglestem a képeidet,nagyon aranyosak a lánykáid!!Mi a nevük?


Nálunk is már megvannak a nevek: Jázmin és Milán


Nem hiszem el a mai napig ,hogy összehoztunkl egy csajszit is,mert uyg éreztem,h min dketten fiuk.Már annyi ruhácskákat vettem nekik,pedig előre nem akartam,de nem tudok ellenállni. a butorokat meg a tőbbi kellékezt csak akkor vesszük meg ha megszülettek.

Harmadik babán nem gondolkodtok?A lányok már nagyok.nem akarnak tesot?

113. b46d5f17a9 (válaszként erre: 112. - Csi.lla)
2008. máj. 20. 12:40

az enyémek már 4 és fél évesek


az elhalásról meg a korai szakaszban csak annyit, hogy a szervezet kidobja általában az ikreknél azt, amelyik nem egészséges, hogy ne károsítsa a másikat sem és az anyát sem


ne gondolkozz ilyeneken - csak feleslegesen stresszeled magad!!


nekem az volt a legnagyobb gondom, hogy nem látszott az egyiknek a neme, sőt a végén már egyiknek sem - szerettem volna egy fiút és egy lányt, a végén lett 2 lány, akik felérnek 10 fiúval is :)


hát jó nagy meglepi, amikor közlik veled, hogy nem egy, hanem ... gondolj bele, ha közlik, hogy 3 :))


az egyik barátnőm mindig azzal viccelt, hogy mi van, ha ott hátul van még egy, csak épp nem látszik - persze, ez nevetséges, hiszen úgy az ultrahang, mint a képek kiadták volna, de legalább jókat szórakoztunk rajta :))

112. csi.lla (válaszként erre: 111. - B46d5f17a9)
2008. máj. 20. 12:33

én meg majdnem lefordultam az asztalrol amikor közölte velem a dokinőm.hát nekem elég volt feldolgozni,na nem beszélve az állando parázástol,hogy mindketten élnek-e.tudom brutálul hangzik,de az egyik ismerősömnek 16 hetesen halt el az egyik baba .még most is félek,hogy mindketten mozognak-e?nemtudom megkülönböztetni hogy mikor melyik mozog.:( 4 hetente járok a dokimhoz és olyan hosszu idő.kéthetente meg nem birnénk anyagilag,pedig akkor lennék nyugodtabb.


mennyi idősek a gyerkőceid?

111. b46d5f17a9 (válaszként erre: 106. - Csi.lla)
2008. máj. 20. 09:47

nekem az első terhességem lett ikerterhesség rögtön - bár valahol mindig is tudtam, hogy nekem 2 lesz egyszerre - viszont, az eső ultrahangnál, amikor közölték velem az asztalon fekve, hogy ikrek, hát meglepetésemben felültem és leellenőriztem a monitort, hogy biztos legyek benne, nem csak viccel-e velem a dokinő :D

utána kicsit beijedtem, hogy mit is fogok csinálni 2-vel, de a végén annyira természetesen jött, hogy észre sem vettem, hogy nem egy, hanem 2

most, hogy már nagyok érzem inkább a súlyát, hogy 2-en vannak, mert duplán művelik a dolgokat :))

110. b46d5f17a9 (válaszként erre: 102. - Norycica)
2008. máj. 20. 09:44
a pancsolás és úszkálás nagyon jót tesz, menj és csináld amíg jól esik, amíg bírod, könnyebbé fogja tenni a szülést is és kevesebbet fogsz hízni is a mozgástól, a vízben egyébként sem érzed a saját súlyodat, könnyebb mozogni :)
109. b46d5f17a9 (válaszként erre: 102. - Norycica)
2008. máj. 20. 09:42
ja, én folyamatosan használtam krémeket a narancsbőrre és a csíkokra, nem is repedtem meg, pedig jócskán kikerekedtem - csak ajánlani tudom mindenkinek, ha bírjátok a kencét, akkor minden nap kenjétek - ha viszket sem vakarni, testápolóval simogatni!!
108. b46d5f17a9 (válaszként erre: 102. - Norycica)
2008. máj. 20. 09:41
én az első hónapban szedtem a folsavat és a Multicentrum Materna-t végig :) ez jó volt, mert kevésbé voltam fáradt (a bárban a második hónapban térden állva takarítottam ki a pultot - akkor még volt családon belül 2 bárunk is, már eladták mindkettőt)
107. b46d5f17a9 (válaszként erre: 99. - Norycica)
2008. máj. 20. 09:39
csak akkor fognak befektetni, ha az alapvetően szükséges az egészséged és a babák érdekében - bár akkor már valószínűleg minden héten behívnak egyszer megfigyelésre, az jó, mivel láthatod őket mindig :)
106. csi.lla
2008. máj. 20. 09:20
norycica!Most már jol vagyok.7 hetesen tudtuk meg hogy ikrek nagy meglepetésünkre.Már van egy 6 éves nagyfiunk:)13 hétig csak tulélő voltam.egésznap feküdtem meg hánytam.4 kg fogytam.most már behoztam ,ugyanis plussz 10 kg tartok.de sztem csak a hasamon látszik ,de még az sem olyan nagy 98cm.ha ráérsz irj én itt vagyok a gép előtt:)
105. hajny
2008. máj. 20. 08:48
Sziasztok!nekem is ikreim vannak-3 évesek,és Fiuk...:):)
2008. máj. 20. 08:44
Szió!Üdv itt!Én holnap leszek 9 hetes.Te már a felén túl vagy,hogy viseled?
103. csi.lla
2008. máj. 20. 08:42

Sziasztok!!!Csatlakozhatok ?


Én a 24.héten járok a vegyes párosommal:)Most visszaolvaslak titeket:)

102. norycica (válaszként erre: 100. - 244ed1c739)
2008. máj. 20. 08:38

Igen szedem az elevitet,magne b6-ot, meg kétféle süszlersót/kalcium meg silicium asszem,ezeket a védőnőm irta fel a csíkok ellen és viszér ellen/.

Azt mondta dokim kétpetéjűek,reméljük hogy vegyesen vannak odabent,ha már igy ketten vannak...:)de egyébként nekem teljesen mind1!Az adatlapomon van fent róluk kép..:)

Te egyébként azonkívül hogy pihenned kellett csinálhattál megszokott dolgokat?Kimondottan én most a fürdésre gondolok,mivel hát itt a nyár,én meg tiszta vizimanó vagyok,imádok úszkálni meg pancsolni.A dokimat kérdeztem,ő azt mondta hogy nyugodtan csak inkább élővízben mint strandon vagy usziban.

Szerinted?

Normál vagy császáros szülésed volt?

101. nyuszi3
2008. máj. 19. 22:23

Ma voltunk uh-n. Elméletileg ma 11+6-osak, de a gép szerint 12+4 és 12+1 a koruk. /59 és 56 mm/


Kifaggattuk a dokit, nem kell befeküdni törvényszerűen hamarabb a kórházba.

100. 244ed1c739 (válaszként erre: 99. - Norycica)
2008. máj. 19. 07:40

Nekem így előre nem mondtak ídőpontot hogy be kell majd feküdnöm.Mindig azt mondta a dokim,hogy csak ha szükség lesz rá akkor fektet be.Ez a 32.héten következett be nálam mert állandóan magas volt a vérnyomásom.De én nem bántam mert ott biztonságban éreztem magam,csak pihennem kellett egész nap,minden nap volt UH amit nagyon szerettem mert jó volt látni a fejlődésüket.Sokat beszélgettem,tanultam a sorban szűlő anyukáktól.Szóval ha be is kell feküdnöd majd ne fogd fel tragikusan mert csak jobb lesz így neked!!

Én a 37.hét végéig "bírtam" sajnos elért a terhességi toxémia és úgy döntöttek meg kell születniük az egészségem érdekében.És egészségesen 2100g-2500g -mal megszülettek az ikreim.


Szedsz vmilyen vitamint?

Egy- vagy kétpetéjüek az ikrek?

99. norycica (válaszként erre: 98. - 244ed1c739)
2008. máj. 16. 21:22
Azt mondta a dokim,hogy 28-32 hét között valamikor be kell feküdnöm a kórházba a szülésig...:(( ez nagyon hosszú idő lenne..neked be kellett feküdnöd?ha igen mennyivel hamarabb??
98. 244ed1c739 (válaszként erre: 97. - Norycica)
2008. máj. 16. 07:28

Szia!

Nekem is ikreim vannak már 3 évesek.

Kérdezz és ha tudok válaszolok!

2008. máj. 14. 21:11
nem is bánnám ha 38.héten már meglennének,mert 24-re vagyok kiirva,de ünnepekben már szeretnék itthon lenni a kis ajándékainkkal!!!!:)
2008. máj. 14. 19:18

én is nagyon fáradt voltam eleinte és émelyegtem, de nem hánytam, sokat aludtam és mindig szomjas voltam


vigyázz a fűszeres dolgokkal, próbálj meg egy jó diétát tartani, ne egyél sok sósat, sem édességeket, fogyassz sok gyümölcsöt, zöldségeket, pároltakat, ne igyál sok gázosat és persze próbáld meg mellőzni a kólákat és egyebeket - persze, ha kívánsz valamit abból egyél, de csak mértékkel - ha ügyes vagy nem fogsz sokat hízni, és a terhességi mérgezés sem feltétlenül ér el - egyébként ikerterhességnél általában a 38. héten megindítják a szülést, mert akkor már a babáknak is kényelmetlen a helyzet

95. norycica (válaszként erre: 90. - B46d5f17a9)
2008. máj. 14. 19:00
hát megpróbálok nyugis lenni és nem parázni...egyébként mennyi az esély arra,hogy valakit befektetnek a kórházba 35 hét körül?Elvileg nekem cseepet alacsony a vérnyomásom,a súlyom meg eleve nagy,remélem nem fogok sokat felszedni...
94. norycica (válaszként erre: 91. - Nyuszi3)
2008. máj. 14. 18:58
milyen táblázat?neteen nézted?Hát én nem hánytam,még hányingerem sem volt eddig,csak szimplán rosszul érzem magam,étvágytalan vagyok és iszonyatosan fáradt.remélem ezek hamar elmúlnak,mert én nem voltam ilyen "penye" alak,és már nem bírom ezt a tétlenkedést...
2008. máj. 14. 16:42
35. hétre császárral, mivel engem elért a terhességi mérgezés magas vérnyomással, így muszáj volt idő előtt vágni - szerettek volna még egy hetet ráhúzatni velem az orvosok, de nem lehetett - figyeljetek nagyon oda, hogy mit esztek és hogyan!! főleg, hogy jön a nyár és a kánikula, nagyobb az esélye a dolognak
92. nyuszi3 (válaszként erre: 90. - B46d5f17a9)
2008. máj. 14. 16:36

Meglestem a lapodon a lányaidat, nagyon szépek!


Hanyadik hétre születtek? Spontán vagy császár?

91. nyuszi3 (válaszként erre: 89. - Norycica)
2008. máj. 14. 16:34

Nyugi én is félek még mindig, hogy minden rendben legyen velük. Nekem az orvos azt mondta az a bíztató, ha majdnem egyforma a méretük.

Az egyik táblázatban a méretetek 7+4-nek felel meg és tökéletes :)

Nálam a hányás volt veszélyes a kiszáradás miatt kb 3 hétig, de már rendeződött.

2008. máj. 14. 16:22
Nekem már 4 és fél éves két petéjű ikerlányaim vannak. A terhességet nehezen viseltem, nem bírtam gyalogolni, pedig fontos a séta, mert úgy éreztem kiszakad a hasam a helyéből, de ezen tudsz javítani, erősítős, "hasszorítós" fehérneművel, ami kifejezetten kismamáknak készül és jól tart. :)Igen, az ikerterhesség mindig rizikósabb, de felesleges ezen gondolkoznod már az elején, mert akkor paranoikus leszel. Vigyázz magadra és élvezd ki a terhességed. :)
89. norycica (válaszként erre: 88. - Nyuszi3)
2008. máj. 14. 16:13

Szia!Végre valaki!!! :):):):)

Hát sok kérdésem van,nem is tudom hol kezdjem.....

Mi épp ma vagyunk 8 hetesek.Kicsit félek,mert mindenhol azt olvasom,hogy nálunk nagyobb a vetélés esélye..szombaton voltunk dokinál,akkor 1,03 cm-esek voltak mindketten,ez jó?

88. nyuszi3 (válaszként erre: 86. - Norycica)
2008. máj. 14. 12:23

Szia! Én is ikreket várok, ma vagyunk 11 hetesek és 1 naposak. Ők a 3.-4. babák lesznek nálunk.

Ha tudok valamiben segíteni kérdezz :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook