Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


177. norycica (válaszként erre: 175. - B46d5f17a9)
2008. jún. 7. 17:52

Halihó!

Na voltunk a dokinál,minden rendben van hálisten!!!!:):):)):):):):):):):)

"A" baba 4,4 cm "B" baba 4,83 cm.A nyakiredő is rendben van bár annak nem mondta a méretét csak annyit hogy jó és rendben van minden.Legközelebb majd 4 hét múlva kell mennünk,de az még olyan messze van....:( addig 16-án lesz egy vérvételem,25-én védőnő,07,05-én megint doki,07,14-én meg vérvétel és belgyógyászati vizsgálatok...hát már kezd sűrűsödni...

176. norycica (válaszként erre: 175. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 21:53
Hát annyira nem vagyok salátás,inkább gyümis-főleg most:eper,csersznye...hmm..meg ugye jön majd a dinnye....hát ezeknek nehéz ellenállni.
175. b46d5f17a9 (válaszként erre: 173. - Norycica)
2008. jún. 6. 19:38

valami hasonló fekete álmom nekem is volt, de azt már nem tudnám pontosan elmagyarázni, meg akkor már megvoltak


az ivásnál a lényeg, hogy ne igyál meg egyszerre egy literrel, hanem egyszerre csak keveset - úgy is sűrűn fogsz pisilni járni, így gyorsan ki is megy belőled - egyél gyümölcsöket, de vigyázz, mert emelik a vércukor szintet rendesen - sokat segít, ha szereted a zöld salátákat, azokban rengeteg a víz és kevés a kalória, cukor tartalma, így lehet enni belőle sokat - én a jégsalátát szeretem, az édeskés, nem mint a rendes saláta

174. norycica (válaszként erre: 172. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 16:27

Hát egyszer mindenképp jó lenne eljutni Szardíniára.bár addig még gyűjtögethetünk,főleg két kis "pénznyelővel"...:):) Béár horvátban is vannak hasonló helyek és nekem az is nagyon gyönyörű:kristálytiszta átlátszó víz,nagyon hiányzik.....:(::(


Én is elszörnyedtem,amikor közölte velem a védőnő hogy max 1,5 l folyadékot igyak naponta...:(:(:( én nagyon szeretek inni,néha evés helyett is iszok valamit,főleg nagy melegben....meg hát ugye a fagyi se tartozik a rossz dolgok közé,sőt!!!!Úgyhogy ezt a mennyiséget tuti át fogom lépni,úgy is meg van nekem tiltva minden,legalább akkor igyak jókat..:):)

173. norycica (válaszként erre: 171. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 16:22

:):):):):):) ez jó!!! szerintem teljesen igazad van,buták voltak hogy megsértődtek!!nem volt rá semmi okuk.Hát én sokkal durvábbat álmodtam.Már megszülettek és az egyiküket elvesztettük.

nagyon rossz volt,még norbit is felkeltettem éjjel,hogy nézze meg gyorsan mért nem mozog a kiságyban...durva volt..

Bár érdekes arra nem emlékszem hogy fiúk vagy csajok,vagy vegyesek voltak...pedig már alig várom hogy tudjam

172. b46d5f17a9 (válaszként erre: 170. - Norycica)
2008. jún. 6. 16:21

az én értékeim normálisak voltak - határokon belül


mindaddig amíg el nem ért a gestosia - fújódás, puffadás, vizesedés, magas vérnyomás - de azon a nyáron nagyon meleg volt és én liter szám ittam a vizet, meg ettem sok fagyit is, mert úgy éreztem éget a belsőm, gondolom jó melegük lehetett odabenn :)

171. b46d5f17a9 (válaszként erre: 168. - Norycica)
2008. jún. 6. 16:19

Szardínián, San Theodoro környékén :)


igen, én is álmodtam, a legemlékezetesebb az volt, amikor repültem és 2 vámpír követett - utána közölték velem, hogy ikrek lesznek - én kis vérszívóimnak is hívtam őket ezek után poénkodva, erre megsértődött a párom is és anyósom is, pedig hát valahol tényleg kiszívják minden energiánkat :)) vagy tévedek?


te mit álmodtál?

170. norycica (válaszként erre: 169. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 16:17
köszi próbálkozok...én majd 16-án menek első vérvételre ami elvileg a 12.heti lenne de akkor már 12+5 napos leszek...mind1 csak negatív legyen minden eredményem,bár fel vagyok készülve hogy magasabb lesz a normálnál,azt hallottam ikreknél magasabbak szoktak lenni az értékek
169. b46d5f17a9 (válaszként erre: 166. - Norycica)
2008. jún. 6. 16:15
nekem is havi egy vizsgálatom volt a terhesgondozóban, az a normális, nem is kell annál több + havi vérvétel - ne izgulj, nem lesz semmi baj (valószínűleg csak kicsit túlizgulod az egészet, mert sok kellemetlen esetet hallottál, ne idegeskedj, inkább élvezd ki :))
168. norycica (válaszként erre: 167. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 16:15

neked voltak rossz álmaid ?mert ez szörnyű volt és most nagyon be vagyok tojva....pedig sose voltam ilyen izgulós...

fent van az adatlapodon egy tengeres kép,gyönyörű....hol van pontosan?

167. b46d5f17a9 (válaszként erre: 166. - Norycica)
2008. jún. 6. 16:13
:DDD persze, hogy a hasival és nem a matatóssal mutatja meg :DDD
166. norycica (válaszként erre: 165. - B46d5f17a9)
2008. jún. 6. 16:07
Hát nem tudom hogy ő elszégyenli e magát,remélem hasi ultrahanggal akarja a doki megmutatni neki a piciket,mert elég fura lenne ha ott matatna benne miközben a férjem mellette áll.....na de majd holnap meglátjuk,13.00-ra kell mennünk,már nagyon várom.Kicsit izgulok meg félek is,mert ma éjjel nagyon rosszat álmodtam a babákról.:(:(:(:(:( és most nagyon félek hogy ez nem e azt jelenti hogy valami baj van...inkább járnék 2 hetente dokihoz uh-ra,csak az a baj hogy az nagyon sokba kerülne....de ezek a 4 hetes vizsgálatok nagyon hosszúak....
165. b46d5f17a9 (válaszként erre: 164. - Norycica)
2008. jún. 4. 18:42

Szia! Biztosan nagy élmény lesz a számára, hogy láthatja őket a monitoron. :) Az enyém elszégyelte magát, ahogy látott ott az asztalon.


Amikor meg bevittek a császárra, ott hagyta a kenyeres autót az út szélén és rohant a kórházba. :) A főorvos elkezdte mondani, hogy ha nem lesznek elég súlyúak, akkor átviszik őket egy másik kórházba, rögtön mentővel, mert ott szakképzettebbek ilyen esetekben - a gyermekkórház csecsemő osztályára, ahol rendes koraszülött osztály is van. Közben persze engem toltak a műtőbe és oda ő nem is jöhetett volna be, de automatikusan jött és a végén kiküldték. :) Ha nem szólnak rá ott is maradt volna.

164. norycica (válaszként erre: 163. - 244ed1c739)
2008. jún. 4. 18:07

hali!

ma voltunk a védőnönél ott minden rendben volt,majd szombaton menünk a dokimhoz,remélem ott is rendben lesz minden.:) Norbi már nagyon várja,mert most ő is bejöhet majd.....:):):)

163. 244ed1c739 (válaszként erre: 162. - Norycica)
2008. jún. 4. 08:29
Na mizu veled/veletek??
2008. máj. 29. 17:25
sziasztok!Rég voltam-próbálom pótolni az elmaradt dolgaimat-már mintha jobban lennék nem vagyok annyira fáradt mint eddig :) meg hát ugye itt a jó idő,nem szívesen ül bent ilyenkor az ember!! Remélem mindeki jól van,köszi a javaslatokat!!! :) na menek is meglocsolom a kertet!! Sziasztok!
2008. máj. 29. 09:09
:))
160. csi.lla
2008. máj. 29. 08:30
látom nem nagy a forgalom:)gondolom a jo idő az oka.szép napot mindenkinek!!!!!!
2008. máj. 27. 09:18
az én császárommal sem volt túl sok gond, csak másnap ájuldoztam, amikor fel kellett állnom, de utána semmi különös, szépenbe is gyógyult, alig látszik, kicsit érzéketlen az a vonal, de kibírható :)
158. b46d5f17a9 (válaszként erre: 154. - Norycica)
2008. máj. 27. 09:12

vegyél kismama bugyit (van még tangás is), a lényege, hogy tartsa a hasad és ezzel könnyíti a helyzeted, kevésbé fogod érezni, azt hogy olyan, mintha a súlytól kiszakadna, és talán nem fogsz úgy görcsölni sem

pihenj sokat! az jót tesz - és ne szégyeld, hogy pihizel és nem haladsz a dolgaiddal, csak ketten lennének ott benn :)

157. csi.lla (válaszként erre: 105. - Hajny)
2008. máj. 27. 09:07
hajny!Megnéztem a képeiteket!!!Egypetéjüek a fiuk?teljesen egyformák:)
156. csi.lla (válaszként erre: 153. - 244ed1c739)
2008. máj. 27. 08:40
nekem 6 éve volt a csaszi,de egy hét után(nem nagyzolok,tényleg)már semmi bajom nem volt.Gyönyörűen begyogyult.most viszont parázok,hogy mi lessz.Mert az első terhességemmel majdnem végig dolgoztam.nemtudom mik azok a fájások.Mert nekem nem voltak.bementem a koprházba vizsgálatra és már ki voltam tágulva 3 ujjnyira és aztán bekötötték a sooldatot .a férjem volt bent velem ,de annyit nevettettett,hogy folyt a könnyem.csaszi után a felkelés volt a rossz ,hajnalban már zuhiztam.na jo sokat irtam.bocsi
155. csi.lla (válaszként erre: 154. - Norycica)
2008. máj. 27. 08:32
Hát,nem akarlak elkeseriteni,de ez csak rosszabb lessz:):(én is igy voltam,még a közértbe sem tudtam lemenni,mert annyira szurt a hasam.igaz ez mostanra elmult,de most az itt fáj ott fáj időszakom van.nembaj!!!!megéri!!!nemsokára kát csodálatos babócát tarthatunk a karjainkban:)igaz én most a letört bili füle időszakába vagyok:(szalad a lakás,és alig mozdulok már olyan fáradt vagyok!na ,de ki kell használni a pihis időnket ,mert a babocák születése után jön a hajrá:)
154. norycica (válaszként erre: 153. - 244ed1c739)
2008. máj. 26. 20:58

Én most 10 hetes vagyok,szerdán leszek 11 hetes.Majd jövőhéten kell mennem a dokimhoz meg a védőnőmhöz is...Hát a dokimnak van 4D-s UH-ja,valószínű hogy majd csinál,sőt az első képünk a picikről is 4D-sel csinálta és nem is kért semmit külön érte.

Ha minden igaz kezdek kijönni a rosszullevős szakaszból,bár most már meg a hasam szokott fájni ha sokat megyek vagy csinálok valamit...mindig van valami,nehogy egy kicsit is jól érezzem magam :):) nem baj,csak lesz jobb is :):)

153. 244ed1c739 (válaszként erre: 151. - Norycica)
2008. máj. 25. 06:53

nekem nehezen és lassan gyógyúlt a seben mert én alpban érzékeny bőrű vagyok.A vágási sebemet körömvirág krémmel kenegettem és az nagyon jó volt.Kb 1,5 év után kezdett halványodni a piros csík om.De van ísmerősöm akinek 1 év után már alig látszott a vágása.

Szerencsés vagy hogy nincsenek émelygéseid és nem vagy hányós!

Hányadik hétben is jársz??

Terveztek 3 vagy 4 D UH-t?

Minél több hétig maradnak a pocakodban a babák annál nagyobb az esély arra,hogy hamar haza is mehettek majd a kórházból!!:-)

152. b46d5f17a9 (válaszként erre: 151. - Norycica)
2008. máj. 24. 10:08
én még mindig kissé érzéketlen vagyok azon a vonalon, tehát soha nem tér vissza úgy igazán az a rész :)
151. norycica (válaszként erre: 150. - 244ed1c739)
2008. máj. 23. 20:08

Én nem hányok-egyszer hánytam csak,de az a gyógyszer rossz bevétele miatt volt.Csak rosszul érzem magam,de azt is csak néha.A kész húsétel szagát nem nagyon bírom,kivéve a rántott húsét,azt még meg is birom enni,de a többit nem.Én most az összes gyümölcsöt és zöldséget nagyon kívánom-már majd meghalok egy lecsóért!!!!:):)

Hát a doki mondta 36.hete nem án,nekem mind1 csak rendben legyen minden,ne fájjon sokáig,és hamar jöhessünk haza!!:) Itthon jobban gyógyul az ember mint a kórházban,én útálok bent lenni,de hát ki szeret!!!

És neked meddig gyógyult a sebed?konkrétan mikor mondtad azt hogy már rendben vagy?

150. 244ed1c739 (válaszként erre: 148. - Norycica)
2008. máj. 23. 13:38

Megnyugtatlak az első trimesterben én is nagyon fáradékony voltam,ebéd után aludtam egy picit minden nap.És ami nehezebbé tette még a terhességem első ídőszakát az a szagoktól való émelygés.Minden szagra főleg a konyhaiaktól hányingerem volt.Én szinte minden reggelt a wc-n kezdtem mert sokat hánytam.Aztán a 12.hét vége fele ez elmúllott szerencsére.

Te hogy viseled ezt az ídőszakot?

Szerintem butaság kijelenteni,hogy a 36.hét fele ugyis meglesznek!!Van ikres ismerősöm aki a 40.hétig bírta.És sajnos olyan ismerősöm is van aki jóval korábban megszült.

Nem maga a műtét rossz a császármetszésnél,nem érzel semmit.Én gerincérzéstelenítést kaptam és végig "ott voltam"a szülésnél csak épp mozdulatlanul.De hallottam amikor felsírtak,adhattam nekik puszit is.Az utána következő 12 ó a rossz.És hát ugye a vágási sebnek ídő kell amíg gyógyul.DE MEGÉRI

149. norycica (válaszként erre: 146. - B46d5f17a9)
2008. máj. 23. 10:00
Köszi a címeket megnéztem! :):)
148. norycica (válaszként erre: 147. - 244ed1c739)
2008. máj. 23. 09:59

Hát én nem tudok sok mindent csinál,ha sokat megyek vagy állok,elkezd fájni a hasam-nem tudom hogy ez ilyen korán normális-e,mi lesz akkor még később nagy hassal???Rögtön elfáradok,pihennem kell.Vannak rosszabb napok,vannak jobbak,amikor érdemben is tudok csinálni valamit.Hiába vagyok itthon,olyan mintha itt se lennék,mindig lenne valamit csinálni,de nem bírom,így mindig gyűlnek a dolgok.....ez nagyon lehangol engem,mert én sose voltam ilyen "tunya",mindent megcsináltam,rend volt,és még melóztam is...:(( remélem ez hamarosan megszűnik,mert már nagyon unom,hogy állandóan le kell feküdnöm pihenni.

Nekem a dokim azt mondta,szerinte 36.hét körül meglesznek,dec 24-re vagyunk kiirva-úgyhogy nem is bánnám ha már akkor itthon lennénk.Én is nagyon félek a császártól,remélem nem kell ezt választani... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook