Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


2008. máj. 13. 10:28
Hát ti itt csajok nem vagytok túl aktívak!!!Pedig lenne egy csomó kérdezni valóm....:( na mind1,megpróbálkozok máshol
2008. máj. 10. 13:34
Sziasztok!Két órája tudom hogy ikreket várok!!!!= hetes 3 naposak vagyunk...:) úgy néz ki hogy kétpetéjűek,minden rendben van, 1,03 cm-esekk a picurok! Dec.24-re vagyunk kiírva...jár valaki hasonló helyzeteben aki akkoriban fog szülni?
85. orsi26. (válaszként erre: 79. - Somerset)
2008. ápr. 20. 14:42
Hát a has nagyságára szerintem nem lehet adni,hogy mekkora babák lesznek..anyukám 110kg-val ment be szülni, a hasa nagy volt, de a lába,keze stb. normális, szóval nem volt kövér, mi mégis nagyok lettünk.Én 3kg-val, tesóm 3,5 kg-val született,egypetéjű ikrek vagyunk.
84. 244ed1c739 (válaszként erre: 80. - Filipne)
2008. ápr. 5. 07:43

Szia?Mit mondott az orvos?

Én is a toxémia tüneteivel kerültem be a kórházba a szülés elött 5 héttel.Ott figyeltek rám és csak pihennem kellett.Sajnos ez visszafordíthatalan folyamat,gyógyszerekkel kezelik.Nagyon vigyázz magatokra,pihenj sokat!!

2008. ápr. 2. 14:53
Filinpe, mi a helyzet? Mit mondott az orvos?
2008. márc. 30. 12:26
Ma beszéltünk adokival és csak holnapra hívott be, pedig elmondtunk minden tünetet. Ez azt is jelentheti, hogy esetleg nem annyira súlyos a probléma?
81. gerna (válaszként erre: 80. - Filipne)
2008. márc. 30. 11:48
Telefonálj be a kórházba és kérdezd meg a szülészeten az ügyeletest. Szerintem.
2008. márc. 30. 11:39
Sziasztok! volt közületek olyan ikerterhes kismama akinek nagyon magas volt a vérnyomása, vizesedett, fájt a háta, a dereka, fehérje volt a vizeletében, stb. Vagyis terhességi mérgezés tünetei voltak jelen. Az orvos csak holnap fogad, de meg vagyok ijedve. Nem késő az? Árthat a babáknak a magas vérnyomásom? Ráadásul nem tudok sem ülni, sem feküdni annyira fáj a hátam, a lapockák küzütt. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mik a tapasztalatok, mi a teendő? 26 hetes kismama vagyok
79. Somerset (válaszként erre: 64. - Koci0831)
2008. márc. 12. 17:17

Szia Koci !


Nekem 16 hónapos ikreim vannak (fiú-lány). A pocakod még bőven fog nőni, hiszen még csak a 28. héten vagy (voltál). Én 110 cm-es haskörfogattal szültem a 38. héten. 2400 és 2700 grammal születtek a kicsik. A has mérete nem függ össze a babák nagyságával. Van, aki egy babával jóval nagyobb hassal ment szülni, mint én. Egyébként 170 cm magas és 58 kg súlyú, tehát átlagos testalkatú vagyok. Sok sikert és kérdezz nyugodtan !!

78. 8babdfc0cb (válaszként erre: 69. - Denique)
2008. febr. 26. 14:05

Köszi, hogy válaszoltál!

Gratulálok a kislányaidhoz!

77. 8babdfc0cb (válaszként erre: 76. - 244ed1c739)
2008. febr. 26. 14:04

Köszi! Most nyugodtabb vagyok, meg már be is pótolták azt a mozgást amit én hiányoltam.

Köszi mégegyszer!

76. 244ed1c739 (válaszként erre: 68. - 8babdfc0cb)
2008. febr. 22. 17:51

Szia,gratulálok a terhességedhez!Nagyon jó érzés terhesnek lenni,tudni hogy 2 kis Új Életke fejlődik benned.Amit te érzel azt érzik Ők is.Semmiképpen se izgulj azon,hogy miért hogyan mozognak(persze könnyű mondani) de az nem tesz jót nektek!Biztos gyakran jársz terhesgondozásra ott észre vennék ha vmi gond lenne.De nem lesz!!Beszélj hozzájuk,simogasd őket!Nem mozoghatnak mindig egyforma intenzitással,náluk is vannak periódusok.

A vége felé meg már az egyre kevesebb hely miatt sem fognak tudni nagy mozgásokat csinálni.


Nagyon szép terhességet kívánok,és majd szép 2 egészséges kisfiút!

2008. febr. 22. 16:27
Priviben megírtam az elérhetőséget.
2008. febr. 22. 16:18
köszi előre is!
73. denique (válaszként erre: 72. - Koci0831)
2008. febr. 22. 11:50

A kislányaim éppen alszanak, de ha felébredtek, megnézem a gép dobozában lévő számlát, azon rajta van az elérhetőség.

Még ma jelentkezem.

2008. febr. 21. 13:03
Szia Denique!Engem nagyon érdekelne a légzésfigyelő, mivel ikerbabákat várok, és nem szeretnék kettőt venni.Én is hallottam erről a lehetőségről, csak nem tudom a neten kideríteni a kórház eléhetőségét,ahol kimondottan erről adnának felvilágosítást.Kérlek, ha tudsz segíts nekem ebben!Köszönöm előre is!
2008. febr. 21. 12:59
Szia Denique!
2008. febr. 21. 08:40

Ikres kismamák, megvettétek már a légzésfigyelőket? Ha még nem, akkor tudom javasolni a budapesti Madarász utcai kórházat, ahol tanfolyamot is tartanak a kezeléssel kapcsolatban. Tavaly volt ott egy olyan lehetőség, hogy csak az egyik készüléket kellett megvenni, a másikat kölcsönbe adták. Ezért letétet kellett fizetni, amit visszakapunk, ha a készüléket visszavisszük.

Szerintem negyon jó lehetőség, érdemes utánajárni!

69. denique (válaszként erre: 68. - 8babdfc0cb)
2008. febr. 21. 08:34

Az én lányaim, már 8 hónaposak, de a magzatmozgásokra még emlékszem.

Azt tudom, hogy nagyon korán elkezdődött a mozgás, ami nem mindig egyenletes. Nem hiszem, hogy baj lenne velük. Abban az időszakban, amiben Te vagy, a babák már leginkább a "hízással vannak elfoglalva". Én is emlékszem, hogy voltak napok, amikor nem mozogtak. A védőnő és a nőgyógyász is azt mondta, hogy ilyenkor kicsit lustiznak, pihennek. A fiúkra egyébként is azt mondják, hogy már a pociban is lustábbak. Ebben nincs tapasztalatom, nekem 3 lányom van.

2008. febr. 14. 18:19

Sziasztok.

A 26. hétben vagyok. ikreket várok, mindkét pici kisfiú lesz. Hogy ikrek már tudtam a 7. héttől( aminek nagyon örültem és egyben meg is ijedtem).

Azt szeretném kérdezni hasonló helyzetben lévő anyukától hogy milyen magzatmozgásokat vesz észre. Mert én úgy vagyok, hogy néha nagyon beindulnak, néha napokig csak úgy finoman mocorásznak. De mikor nagyon beindulnak érzem az egész hasamon, mikor lustiznak akkor lent vannak a hasamalján. Máshol nem. Ez az első terhességem és nagyon idegesít hogy ez a mozgás így jó-e, normális???? ( Én úgy gondolom h. baj nem lehet, mert 1 hete erős volt a szívhangjuk és valamennyire mindig érzem őket)

Nagyon várom hogy, valaki írjon és segítsen ebben a témában!

Köszi!

67. 8babdfc0cb (válaszként erre: 61. - Adri1975)
2008. febr. 14. 18:06

Szia!

Én is ikreket várok, és nekem is magas a vérnyomásom, ami alap esetben nem megas. Én nagyon megijedtem a gyógyszerektől amiket erre kaptam, de Hála Istennek semmi gond.

Most vagyok a 26.hétben, eleje óta szedem a gyógyszereket.

Engem a gyógyszerek aggasztottak a legjobban, hogy a piciknek ne okozzon gondot, de nem okozhatnak. Remélem egy picit segítettem, hogy ezen már ne aggódj!

66. denique (válaszként erre: 64. - Koci0831)
2008. febr. 13. 08:29

Szia koci!

Hogy vagy? Remélem otthon vagy és a babák még bent vannak a pocidban.

"Sajnos" még biztosan fog nőni a pocakod, hiszen a kicsiknem már szinte semmi más dolguk nincs, mint növekedni.

Én is tudom neked az ikresek oldalt ajánlani. Sok tapasztalt anyuka és bizonytalan kismama találkozik ott és felteszik azokat a kérdéseket, amik téged is foglalkoztatnak ebben az időszakban.

Van már gyermeked, vagy ők lesznek az elsők?

2008. jan. 30. 21:44

Szia Koci!

Nekem 2.5 éves ikerfiaim vannak és a 36.hétre születtek császárral.Azt tudom tanácsolni,hogy sokat pihenj hogy minél tovább benn maradjanak.Nálam 2490 és 3050 gr-al születtek és semmi komplikáció nem történt.Gyere a www.ikresek.hu oldalra ahol rengeteg információt kapsz a többi ikres fórumozotól is.Én is sokat tanultam tőlük.

Nagyon várunk!

Era

2008. jan. 30. 18:48
Sziasztok!Végre találtam egy fórumot, ahol ikres kismamik,szülők vannak.Szintén iker babákat várok, kétpetéjüek,és a 28. hétben járok.Áprilisra vagyok kiírva császárral.Megtudná nekem vki mondani,hogy mikre figyeljek oda a vége felé, és még mennyit fog nőni a pocim?Most 114cm, és hát elég nehéz vele közlekedni, és mozogni.Köszönöm segítséget előre is4
2008. jan. 20. 17:03

Sziasztok!

Mindenkitől elnézést kérek, hogy eddeg nem jelentkeztem és elhanyagoltam az általam indított témát.

2007. június 23-án születtek meg ikerlányaink Sára és Anna. Gyönyörűek, egészségesek, ügyesek és okosak!

Nagylányunk Rebeka most kezdte az elsőt, úgyhogy vele is nagyon sokat kell foglalkozni. De remélem, mostmár egy kicsit több időt tudok ide is visszajönni.

Remélem, visszafogadtok!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

62. Szilvi 23 (válaszként erre: 61. - Adri1975)
2007. nov. 27. 19:28
Szia!Gratulálok az ikerterhességhez,én már a végén vagyok .olyannyira,hogy jővőhéten megyek be a kórházba szülni-38.hétben leszek!:)Kétpetéjűek lezsnek,és két kisfiú!!!Én is már a 7- 8.hétben tudtam,hogy kreket várok!!Nagyon nehezen éltem meg az egész terhességet,már rögtön az elején rengeteget hánytam!Az első három hónap alatt jó pár kilót leadtam!Sajnos mai napig nem eszem jól,az émelygés,hányinger szinte mindvégig megmaradt!Na velük nincs gond szép súllyal fejlődnek, fejlődtek mindvégig.Császáros leszek,mert az egyik farosan van,a másik pedig fejvégű!!Egyébként tejesen természetesen fogantak,és az a furi,hogy egyik ágon sincs iker a családban?!A vérnyomásod magas.....hm!nagyon vigyázz magadra,pihenj sokat!Nekem ebből a szempontból szerncsém volt mert nagyon alacsony a vérnsomásom!Pusz,és ha van valami írj nyugodtan,sokan tudnak itt neked jó és hasznos tanácsot adni!!
2007. nov. 23. 12:36

Sziasztok!


Most derült ki - hogy ikerbabákat várok --

Most vagyok a 7. hétben.

Egyelőre az egyik 12,1 mm és a másik pedig 11,2 mm-es.

Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok, amire ilyenkor oda kell figyelni.

Sajnos magas a vérnyomásom - alapesetben - ezért erre kimondottam várok tapasztalatokat, tanácsokat.


Köszönöm!

Adrienn

2007. okt. 30. 00:25

Sziasztok!

Én nekekem egypetéjű ikertestvérem van, 24 éves vagyok és a mai napig bárhol bármikor leszólítanak az emberek és beszélgetni akarnak velünk, nagyon élvezzük ezt a megkülönböztetett bánásmódot.Én csak annyit tudok "tapasztalatból" mondani,hogy gimnáziumot mindenképp már külön suliban járják testvérek,mert különben nem tud úgy kialakulni a saját egyéniségük.

2007. okt. 19. 11:24
Tuti?? Akkor megnyugodtam. Pfújjjj. Amúgy is izgulok. Megnézem én is azt az oldalt. Hú remélem megmaradnak a babócáim.
2007. okt. 19. 10:54
CRL ülömaggaságot mér,de olvashatsz a mamaneten ezekről a méretekről.Megnéztem a te 8 hetes babáid méretei pont ideálisak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook