Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


267. b46d5f17a9 (válaszként erre: 265. - 3530c3fcb5)
2008. júl. 10. 12:16

nekem rögtön az első monitorozásnál megmondták, hogy ketten vannak, tisztán látszott a dolog :)) viszont a végéig nem tudtam, hogy az egyik mi lesz (fiú vagy lány), de így volt remény, hogy különbözőek lesznek, hát nem 2 lány


LÁNYOK! HASZNÁLJATOK SOK TESTÁPOLÓT ÉS KRÉMEKET (én használtam még a terhescsíkokra valót is végig), AKKOR NEM FOG VISZKETNI ÉS A BŐRÖTÖK SEM CSÚNYUL. Ha viszket és nem elég rugalmas a táguláshoz, akkor reped! kenjétek mindig, ha érzitek, hogy viszket és nem vakarjátok!!!

266. b46d5f17a9 (válaszként erre: 261. - Norycica)
2008. júl. 10. 12:12

:DDD nem is neked küldtem, hanem a K.Mia-nak, egy-két olaszo-i jótanács egészségügyben, remélem, hasznát veszi majd :))

de írok egyet neked is, hogy jobb napod legyen :))

265. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 264. - 70feba11fd)
2008. júl. 10. 12:01
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Én jöv. héten megyek szerdán uh-ra , már voltam egyszer, de akkor még nem tudtak semmit mondani, mert annyira picik voltunk. Nem volt még szívhang. Hát én is nagyon émelygek, szinte egész nap, de inkább csak akkor ha ülök. A bőröm nekem is viszket, bár én azt hittem száraz a bőröm, de így már én is elgondolkozom...A hasad kb. mikor kezdett el nőni??
264. 70feba11fd (válaszként erre: 263. - 3530c3fcb5)
2008. júl. 10. 11:49

Szia!


Én 6 hetesen voltam a dokinál, mikor mondta igen van baba, de csak egyet látott és egy nagy cisztát! Köv héten mikor visszamentem, azt mondta a ciszta valójában védőhormont termel és azért nagy mert két baba van és majd az felszívódik! 12.-ik hétre fel is szívódott, valamint 13 hetesen tudtam meg hogy fiúk lesznek! Különösebb jelet Én nem vettem észre csak émelyegtem ami az első gyereknél nem volt! A későbbiekben pedig a más az volt hogy iszonyatosan gyorsan nőtt a hasam és nagyon feszült viszketett a bőröm!


Jó egészséget!

2008. júl. 10. 11:40

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, remélem itt nálatok kapok rá választ, bár elég hülye kérdés.


6 hetes terhes vagyok, a családban elég sok iker van, és szeretnék érdeklődni, hogy Ti mikor tudtátok meg hogy ikreket vártok, és ennek vannak-e jelei???

262. norycica (válaszként erre: 261. - Norycica)
2008. júl. 10. 10:12
bocsi de teljesen elkavarodtam....nem is erre akartam irni....ja meg a másik fórumról nem kaptam meg egy üzit....mondom kész vagyok!!!!na de én most menek is,mert ma is menünk!!!Szia mindenkinek,majd jövök!!!
261. norycica (válaszként erre: 260. - B46d5f17a9)
2008. júl. 10. 10:10

sajna nem kaptam meg az üzid....:(:(:(elküldenéd mégegyszer?már kiváncsi vagyok mit irtál :):)

Még nem a gyerekszobát festjük,hanem azt a lakást ami anyumé volt.Már ráfért egy festés,akkor volt festve utoljára mielőtt meghalt,kb.5-6 éve..valamikor...jó rég volt...de már nagyon unom,és még hátra van az itthoni is!!!!és még színünk sincs a gyerekszobára...még ezzel gond lesz :)

260. b46d5f17a9 (válaszként erre: 255. - K.Mia)
2008. júl. 9. 12:30
Írtam priviben, remélem hasznát veszed! :)
259. b46d5f17a9 (válaszként erre: 257. - Norycica)
2008. júl. 9. 12:30

Örülök, hogy minden rendben és jól szórakoztatok a kis "összezörrenésen" ott benn. :))


Jó munkát a lakással! Milyen szín mellett döntöttetek?

2008. júl. 9. 09:08
Amúgy hogy van mindenki???remélem jövö7en már naorakészebb leszek!!!na menek is üdv mindenkinek,vigyázzatok magatokra!!!
257. norycica (válaszként erre: 253. - Kislibu)
2008. júl. 9. 09:07
szia!rwendben volt minden!!!:):) "A" baba 122 g,"B" baba 131 g,kb.13-15 cm-esek mindketten!!!!kaptunk egy cd-t,amin minden eddigi felvétel róluk megvan,ahogy mozognak,meg vizsgálják őket:):):) képzeld még puszit is adtak egymásnak-ha jól vettük ki-,meg asszem egyx ikis bunyó is volt...de lehet csak odaképzeltük...majd jövöhét pénteken menek uh-ra megint,az lenne a 18 hetes uh,de az ismerősöm pont következő héttől lesz szabin,igy elmenek 17+2 naposan,de legalább ő sokkal tovább csinálta,és megigérte megpróbálja kideríteni csajok vagy pasik...:):):remélem sikerül neki!!!:):):)
2008. júl. 9. 09:01
húúú most nagyon le vagyok maradva,festjük a lakást,nem nagyon van időm itt ücsörögni....:(:(:(
255. K.Mia
2008. júl. 7. 16:10
Megtaláltam.. Lilla24 írta, hogy Olasz anyanyelvűek a picurjai..
254. K.Mia
2008. júl. 7. 16:03

Sziasztok megint... :)

Köszönöm kislibu a gyors válaszod. Sajnos most nem is tudnék orvoshoz menni (hacsak nem sürgős esetről van szó), mert kint élek Olaszországban és az itteni betegbiztosításos papírjaim most intéződnek.. Ha jól emlékszem olvastam, hogy van valaki más is Olaszországból itt.. :)

Hál istennek a panaszaim egyébként is megszűntek, a követketkező vizsgálatra majd 12 hetesen kellene mennem, de az elsőn otthoni orvosnál voltam így amint sikerül elintézni az itteni biztosításom felkeresek egy orvost, nem várom meg a 12. hetet.. Szép napot mindenkinek..

253. kislibu (válaszként erre: 245. - Norycica)
2008. júl. 7. 07:07
Norycica, mizújs? Milyen volt az UH? Ugye minden rendben van?
252. kislibu (válaszként erre: 251. - K.Mia)
2008. júl. 7. 07:06
Szió! Üdv a klubban! A hányinger teljesen normális, sőt sokkal erősebb is lehet, mint egy normál terhességnél. Nekem még mindig van, pedig már majdnem 13 hetesek vagyunk. Létezik olyan, hogy az egyik baba felszívódik, de ekkor valószínűleg nem olyan erős és életképes, mint a másik, és jobb, ha inkább ilyenkor tűnik el, mint hogy sérülten szülessen. Ha egypetéjűek, akkor gyakoribb a felszívódás, és több a kockázat is. Nekem is azt mondták ekkor, hogy ne éljem még bele magam, de aztán csak megmaradtak. A görcs azért is lehet, mert kb. most kellett volna megjönnie neked, és van aki ilyenkor még vérzik is, de ez nem jelent bajt. Nem tudom, mikor kell visszamenned UH-ra, de érdemes addig türelmesen várni, és meglátod, hogy minden rendben van. De ha nagyon nyugtalanít a dolog, akkor elmehetsz megnézetni az orvossal, vagy egy magánrendelőbe, de ha menni akar az egyik baba, akkor úgysem tudod megállítani. Szerintem várd ki a követező ellenőrzést (nekem 11 hetesen volt), és addigra már letisztulnak a dolgok. De ha tovább görcsölsz, akkor mindenképpen menj orvoshoz. De legfőbb a nyugalom!
251. K.Mia
2008. júl. 7. 02:19

Sziasztok!

Én most vagyok 8 hét 3 napos a picurjaimmal.. 6 hetesen voltam orvosnál,mikor megtudtam ketten vannak, nagyon örültem neki, mert bár se az én se a párom családjában nincsenek ikrek, valahogy mégis sokszor eszembejutott, de jó lenne ha ikerbabáim lennének... Persze akkor még nem tudtam mennyi kockázata van ennek. Természetesen most is nagyon örülök, de egyben nagyon félek is. Az orvosom már akkor megijesztett, azzal, hogy azért ne nagyon éljem bele magam, mert sok terhesség indul ikerterhességnek, majd később "felszívodik" v. nem fejlődik tovább...

Valaki hallott már ilyen esetről? Ma meg is ijedtem mert nagyon görcsölt a hasam.. Nem sokáig, de elég intenzíven, olyan volt mint a "rendes" menstruációs görcsök, aztán amilyen hirtelen elkezdődött olyan hirtelen abbamaradt, de egy órán belül még kétszer megismétlődött. Azóta semmi bajom, és ezen kívül semmi más panaszom nem volt. Eltekintve attól hogy 3 hete a nap 24 órájában hányingerem van illetve, elég sűrűn hányok is.. Valaki tudja, hogy mikor fog ez elmúlni? :S Olvastam hogy ikreseknél ez a magasabb hormontartalom miatt erősebb.. Nektek is voltak hasonló tapasztalataitok? Üdvözlök mindenkit :)

2008. júl. 4. 16:29
Már én sem dolgozom..2hete..nem is birnám már szerintem..állni egésznap
249. kislibu (válaszként erre: 248. - Pumukli75)
2008. júl. 4. 15:53
Köszi szépen. Próbálkozom. Még az a szerencse, hogy nem kell most már dolgoznom. Felnézek azokra, akik szinte végig bírják... De lehet, hogy csak ez az esős, de meleg idő tette be a kaput. Mindenesetre ez legyen a legnagyobb gondunk! Éljenek az ikrek!
2008. júl. 4. 15:39
Kislibu! Pihenj amennyit csak lehet..de azért ne hagyd el magad..
247. kislibu (válaszként erre: 246. - Norycica)
2008. júl. 4. 15:35

Ma 12 hét és 2 nap. Mindig szerdán töltök be egy újabb hetet (mint Te). Én ma rettenetes fáradt vagyok. Egyszerűen csak aludnék még mindig, és a hasam is fáj. Hát, nem egyszerű 2 baba egyszerre...


Szorítok a holnapi vizsgálathoz!

246. norycica (válaszként erre: 243. - Kislibu)
2008. júl. 4. 14:26
mennyi idős is vagy pontosan?aranyosak a képek :)
2008. júl. 4. 14:25

sziasztok!Gratu pumukli és kislibu!!

lehet van valami ebben az A negatív dologban!!!:):) ennyien egyrakáson nm lehetünk véletlenül...na majd holnap mesélek,mi volt,drukkoljatok hogy látni lehessen a nemüket!!!

2008. júl. 4. 11:44
sziasztok én oktoberre várom ikerbabáimat egy fiú egy kislány:)szép napot
243. kislibu (válaszként erre: 242. - 244ed1c739)
2008. júl. 4. 07:21
Hát, igen. Megijesztgetett minket rendesen. De a védőnő azt mondta, hogy néhány baba nagyon nem szereti az UH-t, és ezért viselkedik így: vagy nagyon agresszíven tiltakoznak ellene, vagy elhúzódnak. Ennek fényében nagyon remélem, nem káros ez a vizsgálat. Én mindenesetre utálom, ahogy olyan erősen nyomják a hasam... Ja, raktam fel új képeket a picikről! (A Te ikreid is nagyon cukik, én is fiú-lányt szeretnék.)
242. 244ed1c739 (válaszként erre: 239. - Kislibu)
2008. júl. 4. 06:54

a kis huncut már most rosszalkodik,mi?

Örülök,hogy minden rendben.Láttad is őket,már milyenek??

241. 244ed1c739 (válaszként erre: 240. - Kislibu)
2008. júl. 4. 06:52

Ireknél többször kell majd tanácsadásra menned és több UH-t is csinálnak majd.

A terhesgondozáson megmérik a súlyodat,vizeletedet megvizsgálják(érdemes vinned kis üvegben a reggeli első vizeletből),vérnyomást mérnek és ellátnak tanácsokkal,kérdezhetsz is.

Majd mesélj!

240. kislibu
2008. júl. 3. 12:20
Jövő héten megyek az első terhesgondozásra. Ott mit csinálnak velem? Ikreknél több a vizsgálat vagy más jellegű is, mint egy normálisnál?
239. kislibu
2008. júl. 3. 12:19
Na, megvolt a 12 hetes UH és MINDEN RENDBEN VOLT a babócákkal! Bár kicsit megijesztettek, mert az egyikük nem akart mocorogni egy kis ideig, és már azt hitték, nem is él. De aztán ugrándozott egy nagyot, és megmutatta, hogy köszöni szépen, jól van! Én szerintem A pozitív vagyok...
2008. júl. 3. 10:53
akkor mindnyájan A negatívok vagyunk? nem lehet, hogy ezért lettek ikrek?? ok viccelek, nem befolyásolhatja :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook