Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Házi praktikák" ikerterhességre fórum

"Házi praktikák" ikerterhességre (beszélgetős fórum)


13. ina87
2014. máj. 8. 18:46
egyszere egy gyermek is elég mert arra az egyre is figyelni kell és napi 24 ben résen kell lenni na igen de ha kettö jönn egyszere hát biz elkél a segitség márha van mert ha nincs akk azt valahogy meg kell oldani,tehát inkább egyesével jöjön a baba
2014. márc. 27. 17:54
Ja... meg az Ezo teve berjovendomondoi is allitolag negyon hatekonyak. Tobbkul mar uj Mercivel jar :o)
11. 72497ec515 (válaszként erre: 10. - Cicakaktusz)
2014. márc. 25. 15:06
:D én is sokszor azt hittem,hogy nem érek ki a mosdóig mert akkora voltam hogy mire kievickéltem az ágyból magam.. :D szóval iparkodtam kifelé,közben húzott a gravitáció ,és persze amikor végre odaértem felébredt az egyik a pocakba,vagy a másik vagy mind a kettő ,visszafeküdtem de visszaaludni csak félóra múlva tudtam,és nemsokára kezdődött minden elölről. :D
10. cicakaktusz (válaszként erre: 9. - 72497ec515)
2014. márc. 25. 14:57
Én tuti bepisiltem volna!!! Mindkét terhességem szimpla volt, de mindkét gyerekem attól kezdve, hogy megmozdultak, csakis és kizárólag a hólyagommal szórakoztak. Ikreim ha lettek volna..., ááá, ebbe jobb bele sem gondolni!:))
9. 72497ec515 (válaszként erre: 5. - Flóra76)
2014. márc. 25. 13:01
Nem beszélve sokkal több komplikáció várható a várandóság alatt. A végén alig bírtam járni, állandóan fájt a hasam mert olyan gyorsan tágult a bőrőm! Egy babás várandósan 2x mentem ki éjszaka pisilni amikor az ikreket vártam kb 8x alsó hangon :D stb
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2014. márc. 25. 12:24

Persze, hogy gyerek (baba függő) és hozzá kell kalkulálni, van-e segítsége valakinek. Mert lehetnek extra hisztisek is. Az én első gyerekem a 24 órából 16-ot végig üvöltött, elvittük sétálni, és úgy bömbölt, mindenki ránk szegezte a tekintetét, mintha nyúznánk a babát. Olyan fáradt volt a férjem elaludt a villamoson, én főzés közben a konyhában, a fáradtságtól legurultam a lépcsőn. Második gyerekünk meg egy angyal volt, evett, aludt, nézelődött. Egy"alom" egy nevelés, mégis ég és föld.


Az említett ikrek hasonlóak,mint az első gyerekem. Ha ilyenből hoz a gólya kettőt, akkor bizony nem a szépségét ismered meg a gyermek áldásnak, mert örülsz, hogy élsz. Nem beszélve, hogy a várandósság is komplikáltabb sok esetben. A méh mégis egy gyermek kihordására teremtődött. Nagyobb a terhességi cukorbetegség lehetősége is.

7. szafaripók (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 25. 11:34

Ezek egy része szerintem olyan dolog, hogy egy gyerekkel is nehéz tud lenni valakinek, másnak meg kettővel is egyszerűbben megy.


Nálunk anyukám és anyósom is iker, szóval mindkét ágról van esély. Én is remélem, hogy a következő babánk már nem egyedül jön!:)

Kíváncsi lennék, tényleg lehet-e befolyásolni...:)

6. Blaha Lujza (válaszként erre: 3. - Skopsko)
2014. márc. 25. 10:52
Ez q jó volt...:D
5. Flóra76 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 25. 10:23

Ezt teljesen jól látod....:)

A másik, amitől falnak megyek, mikor irigylik, hogy "Letudtam" a két gyereket egy szüléssel.....

2014. márc. 25. 10:12

Az a kérdésed, hogy lehetne befolyásolni,ikreid szülessenek. Gondolom a lombikon kívül nem igazán van más alternatíva.


Viszont, nem olyan kellemes sétagalopp ám ikrekkel az élet.


Éjszakai 2 óránkénti szoptatás, ha szerencséd van tudod szoptatni egyszerre őket. Vannak ikrek akik véletlenül sem egy időben alszanak el és ébrednek . Nem tudsz annyit foglalkozni kettővel, mint a külön-külön születettekkel. Amíg az egyiket öltözteted a másik kiizzadva üvölt. Nem beszélek akkor már a vásárlásról, az iker babakocsival való közlekedésről. Ha egymás mögött vannak nehezebb irányítani, amiben kényelmesen elvannak a babák, ha egymás mellettiek, városban, üzletben képtelenség a közlekedés. Látni őket másnál csoda, a teendők velük együtt, néha rémálom.

A másik nincs meg az a varázsa, hogy egyszerre egy babát élvezz, 2 x éld át ezt a gyönyörű korszakot, amit egy baba jelent.

2014. márc. 25. 09:34

Be kell tenni 1 db petesejtet egy pohar tapoldatba es meg kell termekenyiteni.A modszer az mar fantazia kerdese de melegen kell tartani a him ivarsejtet es erre a legjobb a szaj.Ugyanezt kell tenni egy masikkal.Ha valaki negyes ikreket szeretne 4 pete/4 pohar ertelemszeruen. Aztan varni par napot es zutty, visszaonteni,labakat osszezarni. Aztan teliholdkor hideg kore pisilni, sokat imadkozni es eros szenna teat inni.

Mengele komolyan tanulmanyozta a dolgot es ha ma elne biztosan mindenki konnyebben szulhetne otosikreket,de mivel mar meghalt igy az en modszereme kivul nincs semmi lehetoseg befolyasolni a termeszetet. Talan egy csernobili vakacio meg segithet, de sok erdekesseg van a Sulineten is

2014. márc. 24. 22:39
Talán ha ösztrogén színt emelő gyógyteákat iszod.
2014. márc. 24. 22:29

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan "praktikákat", amivel elő lehet segíteni az ikerterhességet? Milyen teák, vitaminok, stb. készítmények segíthetnek hozzá?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook