Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


237. 244ed1c739 (válaszként erre: 235. - Norycica)
2008. júl. 3. 07:04

Ne izgulj minden rendben lesz!Majd mesélj!

Az,hogy parázól természetes.És ez már így is marad!Az anyák sorsa ez,az állandó aggódás a babájukért.Jól,eleget eszik-e,megfelelően gyarapszik-e,.... :-))

(Én is A neg. vagyok.)

236. 244ed1c739 (válaszként erre: 234. - B46d5f17a9)
2008. júl. 3. 07:01
:-)
2008. júl. 2. 21:55

sziasztok!

szombaton menünk ismét uh-ra,drukkoljatok hogy minden rendben legyen!!!már megint kezdek parázni....:S persze -remélem-tök fölöslegesen,mivel a 12 hetes vérképek mind jók lettek,a tsh-ra kifejezetten azt mondta a nővér aki kiadta az eredményt,hogy nagyon jó!!!Igaz Anegatív vagyok,igy gyakrabban szurkálnak,de ez semmiség...úgy hogy nemtom miért parázok mindig uh előtt,de azért szorítsatok!!!

remélem mindenki jól van!

234. b46d5f17a9 (válaszként erre: 230. - 244ed1c739)
2008. júl. 2. 12:18
és ugyanazt elmondja legalább 600x :))
233. b46d5f17a9 (válaszként erre: 228. - 244ed1c739)
2008. júl. 2. 12:17
az enyém is 4 kerekes, nem is volt gondom vele, pedig még tavaly használtam és hát nem volt túl könnyű akkorra már :)
232. norycica (válaszként erre: 227. - 244ed1c739)
2008. júl. 1. 17:59
hát igy hogy ketten vannak igen,amúgy nem ragaszkodnék hozzá.De ebben a helyzetben azért mindenképp jobb ha előre tudjuk-szerintem.Tudod a színek miatt,kocsiba is meg falba is,meg a ruhácskák miatt is.Mondjuk a kék minden esetben jöhet,de a rózsaszín azért zicces lenne...:)
231. 244ed1c739 (válaszként erre: 223. - B46d5f17a9)
2008. júl. 1. 07:07
Érdekes mert kislány koromban én is mikor papás-mamást játszottunk nekem is mindig ikreim voltak,vhol én is éreztem,tudtam,hogy nekem ikreim lesznek.
230. 244ed1c739 (válaszként erre: 222. - B46d5f17a9)
2008. júl. 1. 07:05

Húúú nem semmik a gyerkőceid!!

Tényleg az a "legjobb"amikor egymást majmolják és a másik is csakazért is folytatja.

A fenekükre én is rácsapok,bár semmit nem ér!

Ami nagyon fársztó most nekem az,hogy állandóan beszélnek,besem áll a kis szájuk és még állandóan kérdeznek is.Mi ez?Miért?Ki ez?.....

229. 244ed1c739 (válaszként erre: 228. - 244ed1c739)
2008. júl. 1. 07:00
Azt elfelejtettem írni,hogy nekem olyan bolygókerekes babakocsim volt amin állíthattam,lefixállhattam ha nem akartam hogy forogjon a bolygókerék.Praktikus.
228. 244ed1c739 (válaszként erre: 219. - Kislibu)
2008. júl. 1. 06:58

Szia!Én csak ajánlani tudom a bolygókerekes babakocsit mert sokkal könnyebb tolni és nem kell állandóan emelgetni ha fordulni szeretnél vmerre.Főleg ha pár kg. cuccot cipelsz meg majd a már több kilós babádat!

Elnézem itt nálunk most divat a 3 kerekes "futós"babakocsi és csak szenvednek vele az anyukák mert a 3 kerék mégsem 4, nem olyan jó a stabilitása és kanyarodni sem egyszerű vele.Főleg nálunk amilyen rossz járdák vannak.


Álltalános tanácsom,hogy mindenben az egyszerűbb,kényelmesebb és a praktikusabb darabot válasszátok!

227. 244ed1c739 (válaszként erre: 217. - Norycica)
2008. júl. 1. 06:52

Szia!

Nekem azt,hogy az egyik kisfiú lesz azt nagyon korán megmondták.Tapasztalat,hogy a fiúk kis kukija már korán látszódik és ha látja az orvos akkor szinte 100%-osan biztos a baba neme ,hgy fiú.

Utána még hetekig izgultunk ,hogy a másik baba mi lesz.Jó is volt így mert lefoglaltam magam,eljátszottam a gondolattal hogy ha a másik is fiú akkor mi lesz a nevük(nagyon hasónlót választottunk volna)vagy ha kislány akkor mi lesz.

És 20.héten elmentünk egy 3D UH -ra ahol megmondta és megmutatta az orvos hogy bizony egy kislány a másik baba.

Nagyon boldogok voltunk,de persze nem ez volt a lényeg hanem az hogy egészségesek legyenek.

Ha egy babát vártunk volna akkor nem kérdeztük volna meg a nemét hogy meglepetés legyen.Ti mindenképpen szeretnétek tudni??

226. b46d5f17a9 (válaszként erre: 225. - Norycica)
2008. jún. 30. 20:55
hát én legfőképpen "szidom" őket magyarul, hogy mások ne értsék, amikor rájuk szólok, hogy nyughassanak már, de azért ismernek pár dolgot az én nyelvemen is :), de alajában ők olasz anyanyelvűek és csak ezen a nyelven hajlandóak megszólalni :)
225. norycica (válaszként erre: 224. - B46d5f17a9)
2008. jún. 30. 20:30
igen biztosan nem lesznek efgyformák,de ez nem is baj,két emberke,két külön egyéniség.Tényleg,a csajok milyen nyelven beszélnek?gondolom azért tanítgatod őket magyarul is.
224. b46d5f17a9 (válaszként erre: 217. - Norycica)
2008. jún. 30. 19:43
én nem tudtam, amíg meg nem születtek, csak hogy egyik biztosan lány, a másik titkolta, mondták is, ha ennyire szégyenlős, akkor biztosan az is lány :) hát azok lettek mindketten és amelyik mutogatta az most sem gátlásos, sőt, a másik pedig sokkalta visszahúzódóbb, elsőre inkább elbújik sem hogy hozzád szóljon, vagy köszönjön, de ha felismeri a környezetét és az embereket akkor ő is felszabadul és méltó társa a hugának :) vagyis mindketten eléggé szabadon veszik az életet, nehéz őket fegyelmezni :)
223. b46d5f17a9 (válaszként erre: 211. - Roxy_69)
2008. jún. 30. 19:39
nálunk sem volt a családban, na azt, attól még lehet - én már 15 évesen tudtam, hogy nekem ikreim lesznek, és azok lettek, hogy azért-e mert nagyon akartam (kihangsúlyozom, nem akartam minden áron, én tudtam, hogy nekem ikreim lesznek, amolyan hatodik érzék), vagy mert előtte 9 évig szedtem a fogamzásgátlót, nem tudom, de kettős peteérésem volt és van 2 lányom, kétpetéjű ikrek - nem is áll szándékomban másikat "csinálni", bár a párom szeretne egy fiút nagyon
222. b46d5f17a9 (válaszként erre: 210. - 244ed1c739)
2008. jún. 30. 19:35

a dac korszak? hát lassan diliházban kötök ki miattuk a nyári szünet örömére :))


mondom, ne csinálja, bólogat, hogy érti és amint elengedem ott folytatja ahol előtte abba hagyta, sőt még rosszabb

az asztalnál nem ül meg, egymást majmolják, vagyis az egyik rákezdi a másik folytatja, és rendesen elviszik a helyzetet a saját szórakozásukra én meg a végén üvöltök, mint egy nem normális ...

a boltban a hiszti az a legdühítőbb, mert nem az a lényege, hogy egy valamire ráköti magát és akkor az kell neki, hanem egyedül akar menni magának és el-eltünedezik, én meg rohanok és keresem, hogy nehogy ellopják nekem, persze rázörrenek és akkor meg az emberek néznek rám és én szégyenkezem, mert a gyerek fel sem fogja, csak hogy már megint nem engedek neki és hisztizik ...

szóval, nem egyszerűek, ráadásul akaratos és keményfejű mindkettő


itthon mostanában a bűtorok összerajzolása a sláger ismét, meg megy 2 tv is más-más programmal ők meg üvöltözve ugrálnak a díványon, hogy megsüketülsz tőlük, a kutya menekül a lábam alá, mert folyamatosan nyomorgatják, én meg nem tudok lépni tőle és hiába szólok rájuk, mert mire megfordulok már folytatják is


őszintén bevallom, hogy szoktak kapni a fenekükre, ha muszáj, de az sem mindig hat :(

221. norycica (válaszként erre: 218. - 70feba11fd)
2008. jún. 30. 17:47
na akkor mondom majd a dokimnak,hogy addig nézelődjön amíg nem lát valamit...:):):)
220. raniko (válaszként erre: 211. - Roxy_69)
2008. jún. 30. 16:48

Ne haragudj,de ilyet még nem hallottam!

A mi családunkban és a menyem családjában sincsenek ikrek ő mégis ikrekkel várandós.Azt,hogy természetes uton hány petesejt termékenyül, meg az orvostudomány mai állása szerint, legjobb tudomásom, szerint nem lehet befolyásolni.Mesterséges uton több petesejt is megtermékenyül,ez természeres, mert többet termékenyítenek meg és ültetnek vissza a kismamába.

Igazából azért nem értem a kérdésed mert, azt írod,hogy már mindennek utánnaolvastál akkor ezekkel a dolgakkal is kellett volna találkoznod.

Amit leírsz a tehéntejről meg a tablettákról az csak "népi megfigyelés".

219. kislibu (válaszként erre: 212. - 70feba11fd)
2008. jún. 30. 16:32
Köszi a tippet. Tényleg jó áron van. Egy bajunk van vele, hogy bolygókerekes, az meg mindefelé elkalandozik, ha pl. egy göröngyhöz ér. De még meggondoljuk!
218. 70feba11fd (válaszként erre: 217. - Norycica)
2008. jún. 30. 16:16
Én a nagyfiammal 16 hetes voltam mikor megmondták, az ikrekkel pedig 13 hetes!
2008. jún. 30. 16:13
ki mikor tudta meg az ikrei nemét?Szombaton menünk dokihoz,akkor leszek 16+3 napos,reménykedhetek,hogy mond valamit?Barátnőm most 18 hetes,de neki már 13 hetesen megmondták,hogy 70%-ban fiú....remélem nekünk is mondanak valamit
216. kislibu (válaszként erre: 211. - Roxy_69)
2008. jún. 30. 15:57
Ha egypetéjű ikreket akarsz, azt szerintem nem nagyon lehet kívülről befolyásolni. A kétpetéjűhöz ugye két petesejt kell, és a peteérést lehet gyógyszerrel stimulálni, csak az a gond, hogy ilyenkor akár 4 vagy 5 sejt is megérhet, és kiszabadulhat, és ebből ugye ugyanennyi baba is lehet. Én ezzel nem igazán játszanék, mert 2 babát még csak-csak kihord az ember, de azért 3-at vagy 4-et, az már életveszély!
215. norycica (válaszként erre: 213. - 244ed1c739)
2008. jún. 30. 13:58
Szia!Én is csatlakoznék a véleményedhez.Bár én még csak 15 hetes vagyok,de már most sok az aggodalom velük,mindenre duplán da kell figyelni,duplán olyan fáradt vagyok,és még sorolhatnám...Na és persze mindenből dupla kell,ami miatt rettetntő sok pénzbe kerül a felkészülés.Én nagyon meglepődtem hogy ikreink lesznek,sőt elősször nem is igazán tudtam mit mondjak erre...igaz hogy dupla öröm is ha minden rendben van,de nagyon nehéz lesz-főleg hogy nekünk ők az első babák,igy egyszerre 2 baba ráadásul elsőre....remélem bírni fogjuk majd.Le a kalappal minden ikres szülő előtt!!!
214. norycica (válaszként erre: 206. - Kislibu)
2008. jún. 30. 13:52
szia!Én már 15+5 napos vagyok,ha esertleg kérdésed van kérdezz nyugodtan,nekem is sokat segítettek a többiek.Nekünk az "A" babónk kisebb és és szégyenlősebb,de ez szerintem egyáltalán nem gond.Ki tudja milyen elevenek lesznek mikor már kint lesznek!!!:)
213. 244ed1c739 (válaszként erre: 211. - Roxy_69)
2008. jún. 30. 13:48

Ezt most komolyan kérdezted??

A természet a nőt egy baba kihordására "tervezte" és nem hiába van az sem,hogy aki ikreket vár már az első naptól kezdve veszélyeztetett terhesnek számít!

Én csak a lombikbébi programmal tudtam teherbe esni és ennek eredménye képpen születtek ikreim.

De hidd el egy baba kihordása,egészségesen való megszületése,gondozása,nevelése....sokkal könnyebb mint két babáé egyszerre!Majd 1-2 év múva vállalj be egy kistesót de ha teheted 1X csak egy babát kívánj magadnak/magatoknak.

Nekem szerencsére egészségesen minden komplikácíó nélkül születtek meg az ikreim,és sok segítségem van de lehetett volna máshogy is.... .

Szóval jól gondold át mégegyzer!!

212. 70feba11fd (válaszként erre: 205. - Kislibu)
2008. jún. 30. 13:26
Ez hasonló ahhoz a kocsihoz amit kinéztél! [link] Ez nem tetszik? Szerintem jó áron van! Ja amúgy nem érdemes boltból venni, mert ha már elakarod adni töredékét fizetik meg! Nekem is ikreim van, a másik fórumban már írtam!:)
211. Roxy_69
2008. jún. 30. 11:12
Kérlek segítsetek! Szeretnék ikreket, de a családban még nem fordult elő se apai, se anyai ágon. Sokan mondják és ijesztgetnek azzal, hogy az ember egyes szülő, rengeteg kockázat adódhat, és ne vággyak ennyire két kicsire. Viszont már mindennek utánaolvastam, rákérdeztem, és még ezek tudatában is megpróbálkoznék vele. Szerintetek mit tehetnék annak érdekében, hogy két babám szülessen? Olvastam arról, hogy a tehéntejtől nagyobb az esély rá, és arról is, hogy ha rövidebb ideig tablettát szedek, akkor is nőnek az esélyeim. Szerintetek mit tehetnék? Egyáltalán ajánlanátok, vagy inkább maradjak az egy babás megoldásnál? Előre is köszönöm!
2008. jún. 28. 07:33

Lilia 24!

Olvasom,hogy 4 évesek az ikreid.

Nálatok hogy van ez a dac korszak??

Az enyémek 3 évesek és most kezdték el hogy állandóan hisztiznek,akaratosak,nyafognak ha nem az van amit ők akarnak.

A 3 év alatt nem volt olyan nehéz velük mint most.:-((

És közben állandóan beszélnek(amit mindig végig kell hallgatnunk mert különben ránk szólnak),kérdeznek .

Kiváncsi vagyok más ezt hogyan oldja meg.

209. kislibu (válaszként erre: 207. - B46d5f17a9)
2008. jún. 28. 07:19
Akkor jó. De nem is baj, ha nem egyformák személyiségben, legalább izgalmasabb lesz a dolog!
208. b46d5f17a9 (válaszként erre: 204. - Norycica)
2008. jún. 27. 19:54
nem voltam pár napot, kiütött a kánikula - ha muszáj azért email-címen elérsz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook