Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretnénk ikreket. Mi a véleményetek a programozott ikerterhességről? Esetleg vannak ikreid? fórum

Szeretnénk ikreket. Mi a véleményetek a programozott ikerterhességről? Esetleg vannak ikreid? (beszélgetős fórum)


16. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Arnika01)
2012. jan. 3. 12:58

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy programozott ikerterhesség. Ha lombikos vagy akkor is csak nagyobb rá az esély.

Nekem spontán lettek ikreim, 13 hónaposak. Nagyon szeretem őket, de a terhesség iszonyat nehéz volt, két hónapot voltam kórházban és a végén toxémiás lettem. Ennek ellenére én így is imádtam terhes lenni. A születésük utáni időszak sem egy leányálom. Most már talán könnyebb.

15. bacahana (válaszként erre: 14. - Henike9186)
2012. jan. 3. 12:50
Így nagyobb az esélyed ikrekre állítólag.Szeretnéd,hogy ikreid legyenek?
2011. dec. 18. 22:56
szeretnem megkerdezni h tenyleg igaz ha a paromnak es nekem is van ikertesom akkor nekunk is lehet? koszike
13. p1982
2009. okt. 16. 22:07

Én sem akarok senkit ijjesztgetni, de elég komoly dolog egy ikerterhesség. Én a 32. héten feküdtem be a kórházba, és a 37. hétig hordtam őket. Akkorra már nagyon nagy hasam volt. A 35. héten terhességi kiütésem lett, a császárnál pedig nem bírta a méhem, és ki kellett venni, mert annyira megnyúltak a méhszalagok, hogy amikor össze akarták varrni, málott szét.

De volt olyan szobatársam, aki a 7. héttől bent feküdt, és a 35. héten születtek meg a babái.

2008. okt. 16. 22:11
Hello Mindenkinek. Én 30. hetes ikerterhes vagyok. Nem véletlenül sorolják az orvosok az ikerterhességet a veszélyeztetett kategoriába. Jóval több a kockázati tényező, mint egyes terhesség esetén.
11. rinike
2008. szept. 22. 06:40
Én 39 éves vagyok. Jövőhónapban fogok először peteérés segítőt kapni, és én meg éppen attól félek, csak nehogy ikrek legyenek.
10. SáFa (válaszként erre: 1. - Arnika01)
2008. szept. 21. 14:32
26 éves vagyok és 13 hónaposak elmúltak az ikerlányaim, akik spontán terhességből születtek. Nagyon nehéz még így is, hogy fiatal anyuka vagyok. Persze minden hozzáállás kérdése, mondhatnánk. A terhesség igeje alatt folyamatosan a koraszüléstől rettegtem és attól, hogy valamelyik babánk esetleg nem lesz egészséges. Emellett nagyon nehéz is volt a terhességem, rettentő nagy volt a pocakom és az alvás mát a 4 hónap után problémás volt. A végén ( szerencsére a 38. héten) terhességi toxémiám lett, ekkor császármetszéssel megszülettek a lányok. Sára fejfekvéses, Fanni harántfekvéses volt (nagyon ritka) esélyem sem volt a "természetes" szülésre. Szerintem nagyon meg kell gondolni (ha van rá lehetőség), hogy szeretne -e valaki két egykorú babát. Egyszerre éhesek (én 12 hónapos korukig szoptattam őket! nagyon nehéz volt eldönteni kinek is adjak először enni), egyszerre kezdenek el járni stb... Megosztott figyelmet kívánnak, hiszen valahol mindketten mások, és mégis egyformák. Néha nehéz csak azzal a babával foglalkoznom amelyikükön látom, hogy igényli a több törődést! Persze rengeteg az öröm is velük, de a "világ" az egy babás kismamákra van kitalálva, hogy így mondjam. Pl. a lekhelyemen, nem férek be a babakocsinkkal egyik bolt ajtaján sem! Szóval vásárolni nem járok a csajokkal, és még van rengeteg ilyen dolog, amit egy babás anyukák simán megtehetnek.
9. da5a93d992 (válaszként erre: 8. - Arnika01)
2008. máj. 23. 20:40
Ezek szerint terhes vagy? Tyűha, gratulálok!!
2008. máj. 22. 09:44
Hát nem vártunk programozásra. Spontán jött. így kizárt az iker.
7. da5a93d992 (válaszként erre: 5. - Arnika01)
2008. ápr. 23. 22:15
Sokáig én is arról álmodoztam hogy majd ikreket szeretnék (ha az csúszik be), de már nem így látom. Mikor kezdtem utánajárni ezeknek a terhesség, szülés stb. kérdéseknek akkor azért rájöttem hogy nem mindig egyszerű egy ikres terhesség, szülés stb. Nem akarlak riogatni, de azért szerintem érdemes utánajárni. Persze az ikerbabák nagyon aranyosak :)) Drukkolok és remélem elérkezik hamarosan a kistesó hozzátok!!
2008. ápr. 22. 16:04
sziasztok! nekem is ikreim vannak akik májusban lesznek 1 évessek! egy fiu és egy kislány! lombik programmal lettek a 2 beültetéssel! aki elötte áll ne féljen nincs mitől! a csoda egyszer eljut mindenkihez csak hinni kell benne!
5. Arnika01 (válaszként erre: 2. - Da5a93d992)
2008. ápr. 21. 22:22
Köszönöm a reagálást. Igen eltaláltad:). Későn találtam a páromra. Így még nem is gondoltam az ikerterhességre, hogy rendellenes. Nagyon elgondolkodtattál. A hugomnak is ikrei vannak már 7 évesek, és egészségesek. Eszembe sem jutott, hogy gond is lehet. Most viszont már máshogy látom.
4. Arnika01 (válaszként erre: 3. - Go.anita)
2008. ápr. 21. 22:18

Szia Anita!

Köszönöm a hozzászólást. Az igazság, hogy a korom miatt szerettünk volna minél hamarabb a babókat. Jelenleg van egy 14 hónapos kisbabám, de egy hónapja vetéltem el. Az orvosnak még nem is mertem mondani. Gonodltam itt utána kérdezek mielőtt beszélnék Vele. Lombikom eddig még nem volt. Remélem nem is lesz. A párommal elég későn találtunk egymásra ezért alakult így. ( Még gondolkodom rajta.)

2008. ápr. 19. 17:08

Szia Arnika!


Nem írtad le nagyon, hogy mi az oka a "késésnek". Testi, lelki, így jött össze? Mióta próbálkoztok? Esetleg hanyadik lombikon vagytok túl? Sokadik lombiknál már biztosan jobban "engedik" az ikreket, de elsőnél (vagy inszeminációnál) nem hiszem.

Nem tudom tudod-e, hogy azért az nem olyan egyszerű, hogy "3-as ikreket kérek" és akkor az lesz. Mi van, ha becsúszik több? Ezek a többes terhességek általában koraszüléssel végződnek, és meglehetősen sok alapbetegséggel. Nem részletezem, de a családban van ilyen:( . Ha érdekel, tudlak riogatni, de nem szívesen teszem.

Dokid mit tanácsolt?

2008. ápr. 18. 16:14

Szia!

látom, még senki sem reagált a 'kérdésedre'. Megkérdezhetem, hogy hogyhogy most vállalnátok babát (most találtál rá a párodra, eddig nem akartatok/akartál, vagy nem 'sikerült')? 1ébként teljesen mindegy ám, csak kíváncsiság miatt kérdezem. Hogyan gondolnád a 'programozott terhességet'? Egyébként ha természetes úton-módon is lehet babátok egyáltalán nem tartom jó ötletnek, mert bár nagyon aranyosak az ikerpárok, azért az ikerterhesség eleve egy 'rendellenes terhesség' (az orvostudomány szerint, és még akkor is ha minden 'rendben' zajlik a terhesség körül), és sokkal nagyobb a kockázata, komplikációja (terhességé, szülésé) mint egy baba esetében, valamint több a koraszülés stb. Ezekre gondoltatok???

2008. ápr. 16. 13:43
Mivel lassan 40 éves leszek, és 3 gyermeket szeretnénk, úgy gondoltuk ha ikrek lennének akor egyszerre túl lennék a terhességen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook