Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz-e, hogy a többedszer szülő nők nagyobb fájdalommal de rövidebb idő alatt szülnek? fórum

Igaz-e, hogy a többedszer szülő nők nagyobb fájdalommal de rövidebb idő alatt szülnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. globus
2019. jan. 11. 10:58
1. Másfél óra az első fájástól számítva.
2019. jan. 11. 10:58
2 lányom van.A nagy tizenkèt ès fèl óra alatt lett meg.a kicsi öt ès fèl óra.A masodik sokkal jobban fájt,de lehet mert nàla oxitocint is kapatam.
2019. jan. 11. 10:54

1. 33 óra

2. 11 óra

3. 5,5 óra

2019. jan. 11. 10:21

Nekem az 1.baba 3,5 óra alatt lett meg.

2.baba 5 óra alatt és jobban fájt az elözőnél.

Első két babánál elfolyt a vizem a 3.-nál már nem.

3.baba kb 1 óra de ez fájt a legjobban.

2019. jan. 10. 08:56
ne higgy el mindent amit hallassz!nekem a 2 gyerekem sokkal gyorsabban megszuletett,mint az elso.
52. orsibigyu (válaszként erre: 42. - Csillus78.06.27)
2019. jan. 9. 14:38
Ezt a tükrös dolgot nem értem, az ember szabadulni akar nem nézelödni. Nekem ilyet mondanak a fejükhöz csapom a tükrüket😂
2019. jan. 9. 14:35
Nekem a második gyors volt és jobban viseltem mint az elsõt, a harmadik viszont az összes közül a leghosszabb, legfájdalmasabb, de komplikáció volt,hogy a baba felfele nézett.
2018. jan. 8. 17:24
Igaz!3-dik szülèsem volt a leggyorsabb,de a legfájdalmasabb is.De megèrt minden fájdalmat.🙂40 èvesen szültem.
2018. jan. 8. 16:06
A saját szülésemről tudok csak nyilatkozni: Első gyermekem 7 óra alatt, második, és harmadik 10-10 óra alatt. A harmadik szülésem volt a legszörnyűbb.
48. cel
2009. máj. 11. 22:52
Nálam nem jött be. Az első babámat 3 óra alatt hoztam világra, a másodikat több mint tizenkét óra alatt.
2008. nov. 18. 12:03
Én is egyetértek!Az első 5 óra alatt lett meg,a második 2óra alatt a harmadik 1 óra.Az utolsónál már olyan volt mint mikor az ember kínok között hal meg és megváltás a halál.Itt a megváltás az volt,hogy megszületett.Borzasztó fájdalmak rövid idő.
2008. szept. 30. 17:25
Szerintem IGAZ! A 3. volt a leggyorsabb és a legfájdalmasabb.
2008. szept. 30. 17:05
Nálam csak az volt a jó, hogy nagyjából tudtam, mekkora fájdalomra számíthatok. Az elsőnél kb 2 órás jájás, aztán már kint is volt. A másodiknál kb 1 óra fájás, aztán már fennt is volt-unk a műtőben. Császár, mert hiába jött volna szegény, nyakán kétszer a k.zsinór, szívhang lassult.
2008. szept. 30. 16:10
Én négyszer szültem. Az első szó szerint kipottyant, a másodiknál elviselhető volt, a harmadik kicsit fájt, a négyediknél órdítottam a fájdalomtól. Ezzel párhuzamossan a szülési ídő is egyre hosszab volt.Úgyhogy nálam nem jött be.
2008. szept. 30. 15:24
Nálam nem volt igaz. Az első gyerkőcömet másodlagos fájásgyengeséggel, oxitocin infúzió segítségével 7 óra vajúdás után szültem meg, a 2. gyerkőcöt 27 óra vajúdás után, oxitocinos rásegítéssel szültem.
2008. szept. 15. 23:22

Szia!


Nálam abszolút igaz volt.

Benjamin fiam 12 óra vajúdás után született meg, igaz félig epidurállal, úgyhogy nem mindig éreztem fájásokat, de a vége fele már eléggé, mert abbahagyták az adagolást.

Levente fiamat, 1,5 óra alatt szültem meg az első fájástól számítva. Reggel 10 volt az első fájás.

Mondjuk igazából, a nagyon dúrva fájások, olyan fél 12-kor kezdődtek, és 12óra 16 perckor ki is bújt Levente, de szörnyű fájdalom volt.

Még a tükröt is odatartották, hogy nézzem hogy bújik,ki de ondtam vegyék el, mert azonnal szétszakadok, és nem szeretném látni.

Most már utólag bánom.

egyébként, rekord szülőnek számítottam.

Még a szülésznő, el is ment, mert mondta, van egy 5-ödször szülő, és annak hamarabb meglesz.

Rohanhatott vissza hozzám, mert mi gyorsabbak voltunk.

Még, jó hogy beértem a kórházba, és be tudtam autózni, mert tök egyedül voltam.:d

2008. szept. 15. 23:10
Nálam igen.
2008. szept. 15. 21:03

Általában igaz, rövidebb, de fájdalmasabb volt a második szülésem.

A dokimat mikor még a 2. szülés előtt voltam megkérdeztem és akkor ő azt mondta, hogy azért mondjuk azt, hogy a 2. fájdalmasabb, mert az elsőt már elfelejtettük. Szerintem ez nem igaz.:)

2008. szept. 15. 20:26

A második fájdalmasabb és hosszabb is volt! Teljesen másképp zajlott. Az elsőnél magzatvíz elfolyás, oxitocin infúzió, mert nem volt fájás. 4 óra alatt lett meg. A második fájásokkal indult, spontán szülés egyéb beavatkozás nélkül.

12 óra volt.

2008. szept. 15. 17:08
Valami igazság lehet benne, én is így éreztem.
2008. márc. 6. 16:32
Mindkét gyermekemet egyforma idő alatt szültem, az első kislány volt most 4 éves, modhatom majdnem semmit sem éreztem, beinditott szülés volt, legalábbis a szülés ideje alatt abszolut semmi fájásom nem volt, sőt még kellemes is volt, a második gyermekemet most szültem 3 hóval ezelőtt, na az kemény volt, természetes szülés volt, elment a magzatviz, másfélóra kemény vajudás semmi segitség nélkül, még most is érzem minden porcikámmal azt a kint- de ki lehet birni és az az igazi- a fájdalom mindenképp nagyobb volt már maga a szülést követően is pl erőss méhösszehúzódás napokig
36. pufika
2008. febr. 21. 15:32
Igen, nekem is ez volt a tapasztalatom. Bár lehet hogy belejátszott az is, hogy az első babám 3100 g volt, míg a második 4050 g.
2008. febr. 19. 14:59
Mi 4-en vagyunk testvérek, anyukám tapasztalata is az, ami a topic címe. És asszem a terhesség maga is egyre nehezebb volt neki, főleg a hátfájás tekintetében.
2008. febr. 16. 10:14
az én esetemben igaz ez az állítás, a fiam 16 és fél óra vajúdás után lett meg, de bevallom őt jó volt megszülni, elviselhető volt a fájdalom, a lányom viszont 5 és fél óra alatt és bizony ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! 18-án megjelenik szüléstörétnet majd olvasd el és megtudod
33. andix
2008. febr. 15. 19:41
Folytatom mert beleszólt a fiam.Szóval 14órás vajúdás után nevetve mentem a műtőbe mert semmi fájásom sem volt 2adag infúzió után se.Az ismerőseim azt mondják hogy általánosságban a második könnyebbnek tűnik.
32. andix
2008. febr. 15. 19:38
Nekem az első szenvedés volt 12órát kinlódtam,a másodiknál nagyon hamar elfolyt a magzatvíz és14óra
31. supin
2007. dec. 7. 13:37
A fájdalom csak azért tünik rosszabbnak mert már nagyjábol tudod mit kell ,fogsz érezni
2007. dec. 7. 12:37
Mikor én szültem, a szobatársam 3. gyerekét szülte, azt mondta rosszabb volt mint az első 2 együtt. A szülés utáni összehúzódás rosszabb a többedszer szülőknél...
2007. dec. 7. 12:04

Halli az elsö kb.26-óra de nem volt olyan fájdalmas.

A 2-dik 5 és fél óra volt de a félelem a fájdalomtol rosszab volt!

A 3-DIK 12 óra múlva szültem 3 méh nyak lazito után se tágultam,áááá kegyetlen volt ekkor rongálodott a méhnyakam mert 2 újnyinál a szülésznö tágitott fél ujnyit és következet a kitolás!!!


NAgyon nagyon rossz emlék de meg érte:))))))))


és most jönn a 4-dik baba már elöre félek!:(

2007. júl. 13. 20:12

Én azt tudom mondani négy szülés után, hogy nálam csak részben volt így.A fájdalom része, bár én azt nem nevezem annak, de időben sokkal tovább tartott, mint az első három.

Ez is változó, mint általában a terhesség lefolyása ( van-e rosszullét, hányás, fáradékonyság, aluszékonyság ), a vajúdás folyamata, a fájás mértéke ( kinek mi fájdalmas, mekkora a fájdalomtűrő képessége ) stb.Viszonyítani lehet, de nem vagyunk egyformák.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook