Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudom fájdalommentesen eltávolítani 8 éves gyermekem talpáról a szemölcsöt? fórum

Hogyan tudom fájdalommentesen eltávolítani 8 éves gyermekem talpáról a szemölcsöt? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 14. 12:49
a lányomnak sebész kivágta a talpáról és pár héten belül meggyógyult. k, kisujjnyi lyuk lett a helyén
2009. aug. 14. 12:47

vidd el orvoshoz!!!!

a vége úgyis az lesz, bármit barkácsolsz, kuruzsolsz is!

2009. aug. 14. 12:32
Te sehogy, vidd el orvoshoz, az majd leszedi.
2009. márc. 5. 20:14
Sziaszokt.Az uszoda csodát tett.Egyik este uszi után eléggé kiázott a seb és bekentem duófilmmel.Aztán letapasztottam.Két napja ezt csinálom,most belül van egy pici fehér lyuk,de a körülötte lévő(szintén fehér)bőr nagyon meg van keményedve..ez természetes?
2009. márc. 3. 16:25
Te sehogy!! Vidd orvoshoz,mert ha te próbálod meg eltávolítani nem tudsz olyan steril körülményt biztosítani mint az orvos.
2009. márc. 3. 14:52
szia most olvstam a problémádról mint hozzáértő (kéy -lábápoló)csak azt tudom mondani h mindenképp szakemberhez forduljatok
2009. febr. 28. 14:22
Köszönöm a segítségeket.Jelzem ha van változás.
23. e82aa6962b (válaszként erre: 15. - Szindike)
2009. febr. 26. 20:52
Én nem ismerem a lézer műtéteket,de azt sem mindegy,hogy ki csinálja.Én a radikális műtétekben bízom.(de a kiújulás veszélye bárhol az ecseteléknél is fennáll).Fájdalom? Biztos,hogya műtét helye fáj, nem más?Minnél kisebb valami annál jobban és hamarabb gyógyul.
2009. febr. 26. 19:30

Nos lehet hogy bolondnak fogsz hinni,de tesómnak bejött!!!!!!(bár neki a kezén volt)

Egy kis hús darabbal kend be a szemölcsöt majd utána ásd el a földbe,és ahogy a hús rohad úgy tűnik el a szemölcs is!És nem fog fájni az tuti.

2009. febr. 26. 19:23

Duofilm nevű oldat, recept nélkül lehet kapni. Víruseredetű szemölcsök kezelésére való. Nagyon jó! A kislányomnak használtam, nekünk bevált.

(Bőrgyógyász ajánlotta)

20. Dite (válaszként erre: 1. - Szindike)
2009. febr. 26. 19:01
Szia! Szerintem jobban járnál ha az orvoshoz vinnéd! Ha tényleg szemölcse van az fertőzhet. Ha vakarja vagy piszkálja átviheti más testrészére is és még te is elkaphatod. A pedikűrös vagy a manikűrős sem nyúl hozzá. A házi praktikák sem az igaziak, lásd a fagyasztó sem használt. De ez is valakinek bejön.
2009. febr. 26. 18:59

Az én 5 éves fiamnak tavaly nyáron jött elő 1 db vírusszemölcs (futószemölcs) a karján. Sokáig semmi nem történt, fogalmunk sem volt róla, mi is az.


Aztán kb. 1 hónap múlva előjött további 2. Elvittük a bőrgyógyászhoz, csipesszel lecsípte.


Néhány hét múlva újabbak jöttek elő. Újra elvittük. Kenőcsöt írt, nem használt.


A vérehulló fecskefüvet is kipróbáltuk, nem használt. Újra elvittük az orvoshoz. Ekkor már nem csak a karján, de a lábán és a mellkasán is voltak, összesen kb 8-10 db. Kapott valami bazi nagy gyógyszert, 50 db-osat, ha jól rémlik és egy Egiferon nevezetű kenőcsöt (recept nélkül kapható).


Hosszú hónapokon keresztül kenegettük, mire nagy nehezen kezdett 1-1 besebesedni, majd eltűnni. Most ott tartunk, hogy 2 db van a karján, a többi eltűnt.


Nem mertem visszavinni az orvoshoz, hogy leégesse. Azt hallottam, utána ugyanúgy visszajön. Nekünk a kenőcs vált be, bár hosszú időbe telt, de úgy tűnik, használt.

18. Sz.Marcsi (válaszként erre: 16. - Szindike)
2009. febr. 26. 18:58
Valamilyen kevert.Megprobálom megkeresni a blokját:)
2009. febr. 26. 18:56
Az én lányomnak a lábujja mögött volt a talppárnácskáján.Be is gyulladt de tényleg jó volt az a kevert kenőcs.A bőrgyógyászt javaslom.A sebészétetről szinte elzavartak minket:(
2009. febr. 26. 18:55
Marcsi! Milyen krémet kaptatok rá?
2009. febr. 26. 18:54
Drága Gizike! Sógorom lézeres műtéten volt és nem használt neki.Kb egyforma stádiumban voltak a lányommal és a mai napig fáj,ha rálép.Így hogy bízzak az orvosokban??
14. Sz.Marcsi (válaszként erre: 9. - Szindike)
2009. febr. 26. 18:53
kenőcs és száraz steril kötés:)
2009. febr. 26. 18:52
Jaj,bocsi:)
2009. febr. 26. 18:52

Vidd orvoshoz(bőrgyógyász, vagy sebész)ott érzéstelenítve szépen leszedik, pár nap mulva meggyógyul.

Más kenceficével ,kapargálással tovább terjed ,elfertőzik.

Szakmabeli vagyok ,egy 8 éves gyermek már megérti ,hogy egy kis fájdalmat(érzéstelenítő, meg a levétel is)pár pillanatig ki lehet bírni.

Sok sikert és bátorságot kívánok.

Meglátod utánna már nevetni fog rajta, hogy miért nem ment hamarabb.

2009. febr. 26. 18:51

Se a duofilm nem használt,sem a watrner.És nem vagyok sebész sem,nem szeretnék kisérletezni túl sokáig és túl sokáig a lányomon,de ha lehet természetes utat választni,inkább azt választanám.

:)Köszönöm a segítséget.

2009. febr. 26. 18:49
Bőrgyógyászhoz vidd. Ne kísérletezz, nehogy bajt okozz!
2009. febr. 26. 18:49
Zárt kötés? Az hasonló mint a párakötés vagy csak simán száraz-steril kötés?
2009. febr. 26. 18:48

Vérehulló fecskefű levével kell kenegetni naponta többször egy hétig,de sajnos ez egy nyári növény.

A Herbáriákban biztosan van valami hasonló szer.

2009. febr. 26. 18:47

szia.

A lányomnak 3évesen volt a talpán szemölcs.

A bőrgyógyász adott kenöcsöt és zárt kötés ajánlott rá.2hét alatt teljesen elmult neki.

2009. febr. 26. 18:47
Az orvos fájdalommentesen eltávolítja.Bőrgyószászhoz kell menni.
2009. febr. 26. 18:47
Duofilmmel kezeltem magamnak egy hét alatt elfeketedett és leesett a talpamról...
2009. febr. 26. 18:45
orvos ne kisérletezz mert még több lesz rajta!!!
2009. febr. 26. 18:44

szia

Én a lányomat elvittem bőrgyógyászatra Ecsetelőt írtak fel neki Egy hét alatt fájdalommentesen leesett a szemölcs alatta gyógyult bőr

2009. febr. 26. 18:44
... vidd orvoshoz ! addig ameddig kis fájdalommal megússza ! feltéve ha nem vagy sebész...de láthatólag nem...
2009. febr. 26. 18:41

Sziaszok.Próbáltam már a wartner féle fagyasztót,de nem használt.Orvoshoz még nem merem elvinni a gyermekem mert nem szeretnék fájdalmat okozni neki.Ha van rá lehetőség és ötletetek,szívesen kipróbálnék néhány házi praktikát.

válaszotokat és segítségeteket ezúton is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook