Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létetzik Budapesten tb támogatott, fájdalommentes fogorvosi ellátás? fórum

Létetzik Budapesten tb támogatott, fájdalommentes fogorvosi ellátás? (tudásbázis kérdés)


22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - F11dc76a39)
2019. dec. 12. 10:21
Meg adnád légyszi az orvos elérhetőségét?
2019. dec. 7. 22:39
Volt már plyan orvos aki 4 szer adott fájdalomcsillapítót, de túl szúrta és az arcüregbe ment a dózis. Borzalom volt. Szájsebészeten véstek az meg fájdalommentesen csodás volt. Ők talán képzettebbek. Különben fogkezelés előtt nem szabad alkoholt, kávét inni, mert rontják, közömbösítik az injekciók hatását.
20. meer
2019. dec. 6. 11:25

Orvost választani lehet-- de sajnos csak magán alapon, s talán csak altatásban nem érezni semmit.. de sajnos mindkettőnek kemény ára van.


Amúgy nekem a fogkőlevétel.. nem érzéstelenítés.. de kibírható


TB alapon csak ahhoz, akihez valaki tartozik állandó bejelentett lakcím alapján. De nem hiszem, hogy bármelyik orvos is arra törekszik, hogy a legnagyobb fájdalmat okozza... kérni kell.. extra érzékeny.. ha lehet kér érzéstelenítést.

2019. dec. 6. 08:53

Nekem volt 2 gyökérkezelésem,fogtömésem és egy műtét a szájsebészeten amikor a foggyökétcsúcsot levágják az íny felnyitásával.

Egyiket se éreztem.Szurit adtak előtte..

A műtétet szájsebész csinalta azutan fajt miutan kiment otthon az erzestelenito..jegeltem meg gyogyszereztem.

Tb volt az összes,nagyon jo dokikkal de ha nem ide tartozol tök mindegy mit írok.Nalunk pl utca szerint megy a dolog.

18. bozsu55 (válaszként erre: 15. - Gabbbicica)
2019. dec. 5. 17:38
Pontosan, nincs ingyen körzeten kívüli betegfogadás.Legelőször ezt kell *megemészteni*
17. globus (válaszként erre: 16. - Globus)
2019. dec. 5. 16:28
Nekem kétszer tömtek fogat érzéstelenítés nélkül, de lényeges tudni, hogy kiesett tömésekről volt szó, csak kicsit tisztogatták, tágították a korábbi lyukat. De azért belefúrtak... féltem, de nem fájt tényleg. Eleve fájós foggal nem vállalnám natúrban.
16. globus (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2019. dec. 5. 16:26
Szerintem ez fogfüggő is lehet, pl. a felső fogsor belső oldala meglehetősen csontos mindenkinél. Kívül van egy lágy "tasak", oda simán mehet.
15. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 5. 16:22
Tb alapon a lakcimedhez tartozo fogorvoshoz mehetsz.
14. f11dc76a39 (válaszként erre: 13. - VendrinerPiroska)
2019. dec. 5. 11:05

Két napja húzták ki a durván gyulladt, cisztás rágófogamat és matatáson kívűl semmit sem éreztem, igaz 3 szurit kaptam:D Pedig előző nap a fogmosástól is meg akartam bolondulni.

Ez volt az első ilyen eset és orvos, az igaz. Máskor a gyökèrkezelés is fájt gyulladtan

2019. dec. 5. 10:55
A kézügyesség számít, de külföldön sem súlyra számítva adják az érzéstelenítést. Mellesleg durván gyulladt fog esetén a tökéletes érzéstelenítés még antibiotikum kezelés után sem mūködik.
12. bozsu55 (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2019. dec. 5. 10:05
Jav: ne fájjon
11. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. dec. 5. 10:04
Az hogy van aki érzéstelenítő injekció is be tud úgy adni hogy ne jöjjön.
10. Channa* (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2019. dec. 5. 06:35
Ezt nem sikerült megértenem...
9. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 5. 05:48
Fogászatban nincs testsúlykg... altatásnál számít.
8. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 5. 05:40
Más— Tudomásom szerint ha nem a területi házi fogorvosodhoz(lakóhelyed szerinti, illetékes) mész az már nem ingyenes.
7. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2019. dec. 5. 05:34

Ez azért nem minden esetben van így.

Fiamnak gondja volt a fogával,reszketett minden fogorvostol a lakhelyén akit ajánlottk neki.

Emlékezett hogy nagyonrégen szülőhelyén volt egy fájdalommentes beavatkozásban része. Telefon, 180km utazás, és nevetve jött ki injekciózás után, mert azt sem érezte. Tömés volt, nem húzás.

2019. dec. 4. 23:46

Fájdalommentes? Ezt, hogy érted?

Kapsz érzéstelenítőt és akkor nem fáj, ha húznak, fúrnak, tömnek.

Nekem sosem fájt még.

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 4. 22:43
Magánorvos és már nem Budapesten dolgozik.
2019. dec. 4. 22:08
És ki volt az?, azért olyan óriási különbség nincs 2 ember között. nekem azt mondta egy fogorvos barátom (külföldön dolgozik), hogy kézügyesség kérdése, aki be tudja adni az idegbe a fájdalomcsillapítót, annak nem fog fájni, a legdurvább gyökérkezelés sem, és kg-ra számolják ki, kinek mennyire van szükésge. de aki nem tanulja meg, nem érez rá, egélsz életében embereket fog kínozni...:(
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 4. 21:06

Minden embernek más a fájdalomküszöbe.

Úgyhogy hiába is ajánlanám az orvost, mert ami nekem fájdalommentes volt azt lehet, hogy nehezen viselnéd.


Volt olyan fogorvosom, aki addig duruzsolt, beszélt munka közben, hogy majdnem elaludtam.:)

2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 4. 21:01

Szia.

Akkor megy többnyire fogorvoshoz az ember kezelésra, amikor fáj (95%). Szóval eleve nem lehet fájdalommentességről beszélni és nincs is, csak az olyan, amit altatásban végeznek, de az nagyon ritka. (mindegyiken túl vagyok/altatás és eset fogorvos)

2019. dec. 4. 20:47
Sziasztok. Olyan fogorvost keresek, akinél tényleg nem fáj semmilyen kezelés. Kérem, hogy olyanok írjanak, akik már átéltek adott orvosnál több, legalább 2 olyan kezelést ami egyébként fájdalmas, gyökértömés, foghúzás pl. Az nem érdekel, hogy mennyire aranyos, tőlem bunkó is lehet, csak ne fájjon, ez az egyetlen szempont. Sajnos rettenetes tapasztalataim vannak, sok helyen laktam már, így jártam legalább 15 orvosnál, de csak 1 volt akinél semmi sem fájt, de hozzá nem tudok járni, mert nagyon messze rendel tőlem. Magán rendelést ne írjatok légy szíves. Nagyon köszönöm a segítséget, aki ír.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook