Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, vagy csak tévhit, hogy minél többedszer szül valaki, annál rövidebb ideig vajúdik? fórum

Igaz, vagy csak tévhit, hogy minél többedszer szül valaki, annál rövidebb ideig vajúdik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 5. 18:01
Mindkét lányom 3,5 óra után született 13,5 hónap eltéréssel. Az idő ugyanannyi volt, viszont a fájások valamivel intenzívebbek.
42. winny
2009. júl. 5. 17:29

Nálam a harmadik gyerekem világrahozatala volt a leghosszabb és a legnehezebb is.

Este 7-másnap du negyed kettőig tartott.

2008. jan. 31. 09:41
Talán nőre válogatja,szerény személyem az elsőt 3 óra vajúdás után,a negyediket 12 óra után .
2008. jan. 31. 09:18
Nem mindenkinél igaz ez. Én pl. a negyedik gyerekemet császárral szültem, a kb. 25. óra vajúdás után.
2008. jan. 2. 18:40
A szülőszoba szerintem is nagyon hideg.Bár a második gyermekkel iszonyúan megizzadtam olyan gyorsan jött.
2008. jan. 2. 17:11
Én még csak egy gyereket szültem,de a fázós témához szeretnék hozzászólni!Idén szültem,06.12-én,odakinn kb 38 fok volt,én benn a szülőszobában úgy fáztam,hogy a szőrszálaimat a kezemen egyenként lehetett volna megszámolni...! :)
2008. jan. 2. 10:55

Sziasztok!B.Ú.É.K

Mikor a kisfiammal vajúdtam,nem igazán volt normális orvos a közelemben,nem volt élvezet az a 30óra,ráadásul négyszer volt rátekeredve a köldökzsinór.Utána megfogadtam:soha többé.Aztán eltelt 6év.Úgy alakultak a körülmények,hogy mégis gyermek mellett döntöttünk.Nem bántuk meg.Erre a szülésre már tudatosabban készültem.Pénteken befektettek,vasárnap hajnalban minden előfájás nélkül egy óra alatt megszületett a kislányom.Gátvédelemmel.Hat év és egy nap van a két gyermek között.Szóval nem tudom,hogy mennyire igaz ez másra is?Unokahúgom mindkét gyermekkel egyformán kinlódott sokáig és nehezen szült.

36. 5cb4354c81 (válaszként erre: 35. - Mongi)
2008. jan. 2. 10:25
Igen, én a kilenc hónap alatt, végig erre készültem. Mert amikor a kislányomat, szültem, az nem igazán úgy alakult, ahogy szerettem volna! Kora baba volt, meg... Akkor azt mondtam, hogy soha többet nem fogok szülni... Aztán jött a kisfiam, és elhatároztam, hogy mindenre 100%-ig figyelek, és nagyon szerettem volna, hogy tényleg életem legnagyobb élménye legyen. Hát sikerült! Rengeteg szüléstörténetet olvastam, szebbnél, szebb szülésekről, és azt gondoltam, akkor az enyém is lehet ilyen. És minden úgy történt, ahogy a nagykönyvben meg van írva! ezért örökké hálás leszek a sorsnak!!!
35. mongi (válaszként erre: 34. - 5cb4354c81)
2008. jan. 1. 23:03
Ezt úgy érted,hogy TUDATOSAN tudtál koncentrálni a fájásra?Vagy véletlenül így alakult?:)
2008. jan. 1. 16:11
A kislányommal 12 órát vajúdtam, rá hat évre a kisfiammal a legelső fájástól, 6,5 órát. Sokkal erősebbek voltak a fájások, de nagyon élveztem az egészet, minden fájásban ott voltam 100%-ig, annyira jó volt, hogy bármikor újra végig csinálnám!
33. Mocori
2008. jan. 1. 11:14
Úgy tudom, hogy az évek számítanak a gyerekek között. Volt a kórházban egy anyuka, aki az ötödik gyerekét szülte, de az utolsó szülés után 8 évre, azt mondta neki a doki, ez olyan lesz neki, mintha most szülne először.
2008. jan. 1. 10:51

Nekem az első nehezebb volt mint a második, már olyan értelemben,hogy ott fájásgyengeség lépett fel.Nagyon jól indult mert teljesen zárva voltam és kis menstruációs görcsökkel gyorsan kitágultam bő 3 ujjnyira, aztán leálltak a fájások és jött az infúzió, aztán a kinlódás, nem akart menni a dolog.Éjfél után negyed 1-kor feküdtem fel a szülőágyra és délután negyed 2-kor lett meg a fiam.3100gr és 51cm-vel Az volt a legrosszebb,hogy ennyi ideig kellett ott feküdni.

A másodikkal bent feküdtem mert lejárt az időm és hétfőn kellett befeküdnöm és szerdén este háromnegyed11-kor kezdődtek a fájások.erre ébredtem.Nagyon rendes nővérke volt és nem küldött egyből a szülészetre hanem méregettük a fájásokat és közben hallgatta a baba szívhangját.Hajnali 2-kor mentem a szülészetre akkor már eltűnőbe volt a méhszáj és 3-kor meglett Kornélom 3550gr-mal és 58cm-rel.Sokkal gyorsabban ment mint az első de nagyobb erősebb fájásokkal.Úgyhogy rám igaz volt,hogy a második gyorsabb volt mint az első.Az elsőnél szülés után én is majd meg fagytam, úgy remegtem főleg a lábaim, de a fogam is kocogott rendesen.Mikor mondtam,hogy nagyon fázok erre azt mondták,hoogy miért nem húztam zoknit...Szerintem nem azon múlt..

Nagyon szeretnénk harmadikat, ha sikerülne és remélem az is legalább olyan gyorsan fog menni amit a második...

2007. nov. 19. 13:59
Az első babó 13,30-kor kezdett jelezni, az aktiv időszak 19,00-tól volt, és 20,35-kor belecsöppent ebbe a világba. Nem mondhatom, hogy nehéz volt, a friss anyuka szobatársaim mind azt mondták, hogy én aztán soha többet...csak én hallgattam.Utána három évvel pici lányommal a pociban is ugy indultunk el reggel 8-kor vidáman, hogy hurrá, ma szülni fogok, aztán 11 óra után már nemigen mosolyogtam, de 12,30-kor már igen. A második sokkal nehezebben ment ugyan, de egész életemben Hálás leszek a sorsnak (meg az orvosomnak) hogy minden rendben és -szinte-zökkenőmentesen zajlott le. Igen, a szülés után rázott a hideg, főleg amikor "hímeztek" be, de az a pici bimbó látványa...!
30. kobagabi (válaszként erre: 28. - Vapi)
2007. szept. 26. 21:25
Hát, igen! Így kellene a nőknek szülni, minden fájdalom nélkül!!!! De azt hiszem, én a maga fájdalmával szerettem mindegyik szülésemet. Mert tudtam, hogy vége szakad. Az pedig egyetlen egyet jelenthet, hogy megszületett!!!!
29. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 28. - Vapi)
2007. szept. 26. 15:22
Irigyellek! Gondolom, mindenki ilyenről álmodik! Én is...
28. vapi
2007. szept. 26. 12:25
Nekem 4 óra alatt megvolt a babóm, szinte fájdalom mentesen. Nem készítettek elő, nem volt rá idejük:)) Azt hitték, hogy első baba, eltart majd egy darabig. Hát tévedtek. Én nem fáztam és nem aludtam, sőt. Alig vártam, hogy fel álljak és mászkáljak. Mintha semmi nem történt volna...
27. Jade^ (válaszként erre: 26. - Pufika)
2007. szept. 23. 21:40
én még nem szültem. de sokat gyakorlatoztam szülészeten. hát szülés után ez egy természetes folyamat szerintem hogy a kismama elkezd reszketni. legalábbis ahány szülést láttam, mikor meglett a baba az anyuka elkezdett remegni mint aki fázik:)
26. pufika
2007. szept. 23. 21:16

Nekem az első fájástól a megszületésig az első bbám olyan 4,5 óra volt. A második baba 3 óra. De a másodiknál hatalmas fájásaim voltak, míg az elsővel alig fájtam, végig sétálgattam. Igaz, nekem ugyan semmi utófájásom nem volt a másodikkal se, majd 2 órát aludtam a szülőágyon mielőtt visszavittek a kórterembe.


Én is kérdeznék egyet. Volt aki fázott a szülés után? Nekem az első babám után volt olyan fázási rohamom, hogy szabályosan kattogott a fogam. Pedig szeptember eleje volt, ragyogó szép idő.

2007. aug. 27. 22:34

3 gyermekem van az első hajnal 5-kor jelezte, hogy itt az idő, de csak este 10.00-re lett meg. Az 17 óra vajúdás. A 2.-kal kb. este 9-től másnap reggel 9-ig vajúdtam. Ez 12 óra vajúdás. A 3.-kal egyik nap délután 2-től és csak másnap 1\4 2-re lett meg délután. Ez majdnem 24 óra vajúdás. Na persze, ha a vajúdást a kezdet kezdetétől számítjuk. Így nekem a 3. volt a leghosszabb.

Gabi

2007. aug. 27. 21:31
Én császárral szültem. 6 órát vajúdtam előtte, végül fájásgyengeség alakult ki, és műtét lett a vége. Nem tudom, most milyenek a kilátásaim. Félek a természetes szüléstől, hisz az első is annak indult és azért megkínoztak eléggé a műtét előtt. Nekem a császár után nem volt olyan szörnyű, sőt egész jól viseltem. Utána egy napig feküdni kell, aztán felkeltenek. A felkelés nem volt olyan egyszerű, először rosszul lettem, azután már egyedül mentem zuhanyozni szép lassú tempóban. A következő napokban az érzéstelenítés utóhatásaként borzasztó fejfájás gyötört néhány napig. De én egyáltalán nem emlékszem a szülés után jelentkező méhösszehúzódásokra.
2007. aug. 27. 19:35

Nekem az első volt 1,5 óra a beöntéstől kezdve.. wow ha a második gyorsabb lesz akkor futhatunk a kórházba :DDD

Ja és nem volt csöpp a bébibogyó 4 kg...

22. Csiga78 (válaszként erre: 21. - Mongi)
2007. máj. 10. 17:51

Egyetértek azzal,amit írtál.Majd csak akkor tudjuk meg,ha úgy alakul az életünk,hogy mindkettőt átéljük.

Bár,ha lesz második azt is természetesen szeretném megszülni,de hát ember tervez,Isten meg jól áthúzza a számításunkat.


Sok sikert minden leendő anyucinak!!!!

21. mongi
2007. máj. 10. 17:11

Semmi gond,ez nem beleszólás-a hozzászólásodat pedig szívesen olvassuk:-)

Én csak azért kérdeztem Monikát,mert tényleg érdekel,hogy ő hogyan érezte az egészet,mivel mindkettőt átélte.Én természetes úton szültem,és én sem cserélném fel mással,mert tényleg nagy élmény.Én 12 órát vajúdtam meg minden,de erre azt mondta egyik császárral szült barátnőm,hogy az semmi,mert a császármetszés sokkal rosszabb.Na,most erre mit mondjon az ember?Mi,akik még csak egyszer szültünk,szerintem nem tudjuk megmondani,hogy melyik a rosszabb(ezt úgy értem,hogy melyik a fájdalmasabb-mert lelkileg mindenképpen a természetes szülés a jobb).SZERINTEM!

20. Csiga78 (válaszként erre: 19. - Mongi)
2007. máj. 10. 16:58

Bocs,hogy beleszólok a beszélgetésetekbe.Én pont ma 9 hónapja szültem a Kisfiamat.Mikor befektettek a kórházba(mert 1 héttel túlhordtam)én is császárral szerettem volna szülni.8 óra vajúdás után 15 perc múlva megszültem természetes úton 58 cm hosszú,3950 gr.os Kisfiamat.5 nap múlva kivették a varrataimat és kb.2 hónap után alul "ugyanolyan" voltam,mint lánykoromban,míg a császározás után állítólag sokkal tovább vannak fájdalmaid,ha altatnak a torkod is fáj,de ami a lényeg nincs annál jobb,szebb érzés mikor a picit "nagy munka" árával a világra hozod.Hihetetlen jó és pótolhatatlan.Nálam jobban senki nem félt a szüléstől,6 hónapostól végigbőgtem az éjszakákat annyira be voltam kakantva,de ha visszagondolok csak jó érzéseim vannak róla.És kicsit büszkeséggel tölt el,mert erre csak mi NŐK vagyunk képesek.


Persze ez csak az én véleményem,senkit nem szeretnék megsérteni,ha esetleg ők másképpen szültek.Nekik tiszteletem,hogy kibírták a több napos fájdalmakat.


Sziasztok!!!

19. mongi (válaszként erre: 10. - Monika1225)
2007. máj. 6. 20:13

Szia!

Először is gratulálok a gyerkőcökhöz,másodszor pedig az érdekelne,hogy melyik a rosszabb a rendes szülés vagy a császár?Te már mindkettőt megtapasztaltad.

2007. máj. 6. 16:43
Nekem az első 2,5 óra, a második 20 perc volt, :-)) épphogy beértünk a kórházba. Most próbálkozunk megint, remélem a harmadik baba is gyorsan meg fog születni!:-)
2007. máj. 6. 14:35
Ez nálam nem jött be.A második szülésem sokkal hosszabb ideig tartott,és sokkal fájdalmasabb volt,de megérte.
2007. máj. 5. 20:41

Nekem az első 14 óra hosszú vajudás volt ,a második 3 óra,nálam bejött ,de tapasztalataim során ,más kismamák kikel együtt szültem ,és láttam is volt ,hogy mindkettő,vagy mindhárom könnyű volt ,vagy forditva.

Ezt nem lehet igy előre kiszámitani,kinek ahogy megvan irva:)),mint ahogy az előttem levő hozzászoló is megirta,egyértelmüen ezt nem lehet kijelenteni.

2007. máj. 5. 15:37
Elsö 7 oras vajudas,masodik egy ora alatt cakk-pakk meglett,harmadik többszöri nekifutasra 4 ora,negyedik 6 orahossza,az ötödik lanyomnal azt hittem belehalok,olyan sokaig vajudtam es majdnem mindketten belehaltunk.Nem elijeszteskeppen irtam de nekem sajnos nem volt minel többször szültem annal komplikaltabb volt.Aztan lattam olyan kismamat is akinek az elsö babaja volt es majdnem a korteremben pottyantotta ki:)nevetve,semmi fajas nelkül.
2007. máj. 5. 06:12
Nekem bejött. Az elsővel 17órát kínlódtam, a másodikkal 8-at, a harmadikkal 1-et, a negyedikkel 20percet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook