Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? fórum

Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
258. Nemer Eszti (válaszként erre: 257. - Secret!)
2023. ápr. 30. 20:56

Szia Secret!


Szép eredmény!

Mennyit szeretnél még fogyni? Van terv, vagy majd menet közben úgyis érezni fogod, hogy megállhatsz?


Olyan érdekes és furcsa az én esetemben, mert fogytam 6 kg-ot, a mell-, és csípőbőségem csökkent, de a derékbőségem nőtt. A cm változás nem arányos.

257. secret!
2023. ápr. 30. 20:00

Sziasztok, 12 napja csinálom a 16/8-as időablakot. Eredmény : -

2,5 kg. Semmit nem változtattam az étkezésen, csak az időt tartom be.

256. Napsugár8 (válaszként erre: 255. - Nemer Eszti)
2023. ápr. 14. 14:26

Ha nem sikerül mindig ugyanabban az időpontban enned, de sikerül az adott 8-10 órán belül megfelelő mennyiségű ételt bevinned, akkor már nyerő vagy. Az okosok azt mondják, hogy naponta minimum 4x, de inkább 5x együnk, és viszonylag kevesebbet, ezzel segítünk a szervezet működésének. De ha nem sikerül, csak kevesebbszer, akkor kevesebb.

Amíg dolgoztam, nekem sem ment volna ez ilyen óramű pontossággal, jelenleg nem teszek mást, mint kihasználom a lehetőségeimet.


Ne éld meg bukásként, amikor valami nem a terv szerint alakul. Azt számold, hányszor sikerül!!! és ne azt, amikor valami közbejön. :)) A siker vonzza magával az újabb sikereket, hát azt figyeld! :))


Nehogy azt hidd, hogy én nem szoktam esetleg 19,30-kor, vagy éppen 20,00 órakor is kinyitni a hűtőt, hogy valamit-valamit nyalnék... és? Akkor nyalok valamit. Csak arról mélyen hallgatok. :))

2023. ápr. 14. 12:46

Kedves Napsugár, gratulálok ahhoz, hogy évek óta 11-19 óra között eszel, a szervezeted 16 órát pihen! A cikkben, amit csatoltál 14 óra pihenőt írnak, te még ezt is túlszárnyaltad.


Én közel fél éve kezdtem el az időszakos böjtöt. Elkezdtem egy étkezési szokást kialakítani. Ki is alakult, mikor vannak az étkezések, de... Itt jön a de.

Azért buktam el többször szerintem, mert a hétköznap és a hétvége nagyon másként telik. Más a lefekvés, ébredés időpontja. Vagy pl. hétvégén sokkal aktívabb vagyok fizikailag, hétköznap szellemi munkát végzek, sokat ülök. Nehéz összehangolni mindezeket a fix időpontú étkezésekkel.

Jönnek váratlan helyzetek is, ami szintén megkavarnak.

Ilyen pl. ha étkezési időben kell mennem valahová, vagy ilyen az is, amikor valami negatív dolog történik velem. Ez a gyakoribb.


Nálam ez az újság.

Mit gondoltok, hogyan tudnám a fix étkezési időpontokat betartani hosszútávon?


Szokták mondani viccesen: Én ellenállhatatlan vagyok. Mindennek ellent állok, csak a kísértésnek nem.

2023. ápr. 14. 07:45

Szevasztok lányok!

Eléggé eltűntűnk mindannyian. No, jön a tavasz, majd ismét belendülünk. Túl vagyunk már a húsvéti bűnökön is, lehet vezekelni!

Pl. így:

[link]


Évek óta így eszek: 11,00 - 19,00-ig, napi 4 alkalommal. Ebből 11,00-kor ebéd, 17,00-kor vacsora. 14,30-kor és 18,30-kor pár falat keksz, vagy 1 szem gyümölcs, hasonló.


Az elért súlyváltozás mértéke a napi/heti sétával, gyaloglással arányosan nő, vagy csökken, időjárástól függően. Télen kevesebb, majd most már egyre több.

Nálatok mi újság?

253. tumbo2 (válaszként erre: 245. - Tumbo2)
2023. febr. 4. 14:38
mit nem adtam volna ha 25 éves korom körül hízom pár kilót.pedig ettem.igaz az édességet sosem szerettem.
2023. febr. 4. 14:37
Mondjuk én a dinnyét is meg tudnám enni, csak igyekszek visszafogni magam, és mértéket tartani.
251. tumbo2 (válaszként erre: 250. - Napsugár8)
2023. febr. 4. 14:35
elég nagy.egy almát meg tudok enni.
250. Napsugár8 (válaszként erre: 248. - Tumbo2)
2023. febr. 4. 14:31
Azt én is, 1x-1x mindkettőből, csak hát az nem mindegy, mekkora volt, míg egészben volt? :))
249. tumbo2 (válaszként erre: 244. - Napsugár8)
2023. febr. 4. 13:58
az anyám két kiló szőlőt megevett egyszerre.pechére akkor jöttek a cukrát mérni,az egekben volt.de erre most mit mondjak,a szomszédnak mondták 2 szem szőlőt ehet.akkor egyet sem.az ember tovább akarna élni,ha nem ehet,ihat kedvére,rágja a zöldet.inkább nem.
248. tumbo2 (válaszként erre: 246. - Napsugár8)
2023. febr. 4. 13:53
szoktam venni egy negyed dinnyét nyáron,három napig rágom.
247. Napsugár8 (válaszként erre: 245. - Tumbo2)
2023. febr. 3. 10:52
Egyébként ez az időszakos böjt azért jó, mert nem tilt semmi kaját, csak annyi, hogy az általunk kiválasztott 8 órán belül étkezzünk. Azt, hogy ki mit, mennyit, mindenki maga tudja. Azért ha valaki valóban fogyni is akar, nem árt szem előtt tartani az alapszabályt: akkor fogyunk, ha több kalóriát égetünk el, mint amennyit az adott napon megettünk. :))
246. Napsugár8 (válaszként erre: 245. - Tumbo2)
2023. febr. 3. 10:48
Én is húsevő vagyok elsősorban, de vannak zöldségek, gyümölcsök, amelyeknek nem igazán tudok ellenállni. Elég csak rájuk néznem, máris növekszik a körméret. Hasonlók, mint a sör: csak ránézek az üres sörös üvegre, máris megyek pisilni. :))
245. tumbo2 (válaszként erre: 244. - Napsugár8)
2023. febr. 3. 10:06
utálom a gyümölcsöt,zöldséget.én húsevő vagyok.bár mikor a köszvény miatt szinte csak cseresznyét ettem,fogytam is.de hát,amit az ember nem szeret?
2023. febr. 3. 07:47

Heló, heló! Merre vagytok? Újra itt, ideje ismét belendülni! :))


Naptári napra pontosan egy évvel ezelőtt kezdtem komolyabbra venni a 8/16-ot, és nov. 14-ig 7 kg ment le rólam úgy, hogy nyár közepén még 3 alkalommal 1-1 kg libikókázott is rajtam: cseresznye, sárgabarack, szőlő. Vagyis, ha nincs libikóka, összejöhetett volna akár 10 kg mínusz is, csak azzal, hogy tartom a 8/16-ot.

Jelentem decemberben ebből a 7 kg-ból visszajött 3 kg. Nem baj, 4 kg-val akkor is kevesebb vagyok, mint 1 évvel korábban.

Ezekkel a tapasztalatokkal felvértezve, a mai naptól ismét komolyabbra fordítva a dolgokat, gyerünk tovább! Valaki jön velem?

243. Napsugár8 (válaszként erre: 242. - 9hwen)
2023. jan. 10. 07:49

Próbálj meg te is úgy tekinteni erre az étkezési formára, ami nem böjt, nem fogyózás, hanem egy életritmus, melyet akár életed végéig is tartani tudsz, tartani akarsz.

Éppen ezért vallom, hogy miután lecseréltem a konyhámban minden olyan alapanyagot, amely (a tudomány jelenlegi állása szerint) nem igazán egészséges, nem tiltok magamtól semmit. Csak éppen odafigyelek, hogy kevesebb vagy kevésbé cukrosat, kevesebb ch-sat, inkább többször eszek és kevesebbet és hasonló elveket követek.

Soha ne éhezzek, soha ne vonjak meg magamtól semmit, mert ezek a dolgok vezetnek falási rohamokhoz.

Jelszó: meg kell adni a testnek, amit megkíván, de mértékkel. Ha túlságosan követelőzik, rendre kell utasítani: nyughass! Kaptál már! :))

242. 9hwen (válaszként erre: 241. - Napsugár8)
2023. jan. 10. 07:23
Kb 5 kilot 2hónap alatt, de aztán abba a csapdába estem,hogy az elôtte utána napokon csak zabáltam. ….aztán fel is adtam Most erre figyekek
241. Napsugár8 (válaszként erre: 240. - 9hwen)
2023. jan. 8. 08:30

Szia!

Jó hogy írod, akkor ne legyen lelkifurdalásom, ha esetenként kicsúszok a 8-ból?

Mennyit fogytál vele, mennyi idő alatt?

240. 9hwen
2023. jan. 6. 19:25

Sziasztok!

Én 5:2-vel szeretnék fogyni. Nekem működik. Egyszer már sikerült leadnom pár kilót. Akkor még itt laktak a gyerekek is, nehéz volt kivitelezni. Most ketten vagyunk, könnyebb tervezni.

Ma kihagytam a reggelit, azt is tervezem, hogy a többi napon is 10/14-ben eszek majd.

2023. jan. 6. 13:33

Helló, helló!

Örülök nektek! Én nem is akarok a napi 8 órás kereten csökkenteni. És megmondom őszintén, akkor sincs bűntudatom, ha esetleg egy fél órácskával (esetenként órácskával) meg is nyúlik.

Nálam 11,00-19,00 óra amihez igyekszek tartani magam. Ha úgy alakul, hogy már megebédelek pl. fél órával korábban, akkor igyekszek az esti utolsó étkezést időpontját is annyival előrehozni... Menni fog ez, nekem is, jó hogy nem vagyok egyedül ezzel a módszerrel. Gondolom, majd tudunk egymásnak tanácsot, ötletet adni. Minden apró kis lépés egy-egy lépcsőfok a teljes győzelemig.

238. Nemer Eszti (válaszként erre: 237. - Biancsa)
2023. jan. 6. 12:33

Ügyes vagy, hogy ezt a 17 órát megcsináltad!

Az emberek többsége reggel 6 és este 10 között eszik, így az étkezési ablak akár 11 óra is lehet nekik.

Te már az elején elérted a 17 órát! Sokaknak idáig eljutni csak fokozatosan megy. Pl. hetente csökkentik 1 órával az étkezési ablakot.

Nálam a táplálékfelvétel 8 órás ablakra korlátozódik. a 7 órás nem volt elég.

Ha már neked is legalább 1 hétig jól megy, akkor jöhet a következő lépés: A kalóriabevitel csökkentése, de úgy, hogy a szükséges tápanyagokban ne legyen hiány.

Az ideális táplálkozással, az erre való törekvéssel én személy szerint elsősorban az egészségemet szolgálom.

A mozgás sajnos nekem még nem olyan öröm, mint neked.

9 km-t futottál tegnap. Ez szuper! Én erre nem vagyok képes. Nyilván nem egy "rajtvonalon állunk"

Különbözik szerintem a korunk, a testösszetételünk, a testünk terhelhetősége, az életmódunk, az alvási ciklusunk, az anyagcserénk, az ízlésünk stb.

Ezért azt mondom, mindenkinek egyénre szabottan, egy jól működő programot kell kidolgozni a tudása, tapasztalatai alapján.

Az időablakban történő étkezés nagy segítség az egészség és a jó megjelenés eléréséhez. Ez általános érvényű dolog.

Hiszen, ha egy jól meghatározott időszakban eszünk, akkor - leszámítva azt az esetet, amikor ész nélkül toljuk be a csokit, sütit, fehér lisztes kenyeret - nem fogunk a túlevés hibájába esni. Egyre inkább közelítünk a szükségleti táplálkozáshoz. Azt eszük, ami kell, nem eszünk olyat, ami nem kell. Mindez egy idő után lehet teljesen természetes állapot bármilyen hiányérzet, éhségérzet nélkül.


Hosszú az út ideáig! Kitartást mindannyiunknak!

237. Biancsa
2023. jan. 6. 10:16

Sziasztok , képzeljétek ma sikerült és 17 óra lett belőle! De sajnos csak annak köszönhetem ,hogy nem mentem ma dolgozni így vegig aludtam a reggeli időszakot :D

Egyébként tegnap 16kor ettem utoljára , majd voltam futni barátnőmmel ,9km sikerült :)

És nem ettem utána , szerencsére nem is voltam éhes :)

Egyébként kicsit én is mesélek magamról :

Kicsit húsos kislány voltam , de 14 évesen elkezdtem számolni a kalóriakat és lefogytam 50kilora ,majd atestem a ló túloldalára és alig ettem ,konkrétan 800-1000 kalórian éltem majdnem 2 évig. Sajnos az otthoni körülmények miatt (válás,plusz egyéb otthoni szörnyűség ) bulemias lettem : evés majd kiadás ..:(

Körülbelül 18 lehettem mikor rájöttem, hogy abba kell hagynom , lelkileg is helyre kell jönnöm. Sikerült szép lassan sikerült is :egészséges táplálkozás és sport .

Azóta is a sport az életem része és imadok mindent vegyesen. (Tavaly atusztam a balcsit is ) Az étkezésre is figyelek , néha megesik 1-2 hiba :)

Sajnos az elmúlt 1-2 évben felszaladt rám pár kiló amit próbálok leadni , de valahogy mindig elrontom, ezért is próbálom meg az időszakos böjtöt ,hátha ez segít hosszútávon :)

Bocsánat a helytelen írásért , csak a telefonomnak nem tudom megszokni a billentyűzetét :D

2023. jan. 6. 07:34

Tehát 2021. december elején döntöttem el, hogy megpróbálom az időszakos böjtöt.

Persze nekem sem ment azonnal, és ugye a decemberi ünnepek is belezavartak.

Azt inkább olyan próbálgatós időszaknak nevezném, majd 2022. januárban (egy évvel ezelőtt) kezdtem jobban odafigyelni.

Február 3.-ától november közepéig ment le rólam 7 kg. Nyáron a cseresznye, s.barack, ősszel a szőlő megakasztott egy-egy kicsit.

Alapelv: amit megkívánunk, abból enni kell!!, csak nem mindegy mennyit. Nem vagyok hajlandó éhezni, a sok tiltás egy idő után átfordul falási rohamba, akkor többet ártunk, mint ami eredményt elértünk.


Viszont a napi bevásárláshoz használtam fel az. u.n. ritmikus gyaloglás módszerét. Ez az, ami a téli időszakban majd leginkább elmarad. Majd azért igyekszek. :))

2023. jan. 5. 17:51

A téli időszakban tényleg kevesebb lehetőség van a mozgásra. Ezek szerint neked az elmúlt 3 évben főleg ezért jönnek vissza a kilók.

Esetleg arra nincs mód, hogy ha nem kint, akkor bent a négy fal között mozogsz többet télen? Te tudod, milyen mozgásformákra képes a tested, olyanokra, amiket szívesen is csinálsz.

A másik: az ételek mennyiségét csökkenteni, ha már a mozgás is kevesebb. Szerintem nagyon nehéz megtalálni a megfelelő egyensúlyt a kettő között. Hiszen az ételek mennyiségét se lehet egy bizonyos szint alá vinni, mert akkor nem kapja meg a test a szükséges tápanyagokat se. A másik oldalon meg ott van a túlmozgás veszélye, a test túlerőltetése.

234. Napsugár8 (válaszként erre: 231. - Nemer Eszti)
2023. jan. 5. 17:36
Én meg akarom tartani ezt az étkezési módot, a 8/16-ot, és amit korom (és kórom) alapján tudok mozogni, azt mozgom. Séta, gyaloglás, de a 100 m-es síkfutást nem én fogom megnyerni. :))
233. Napsugár8 (válaszként erre: 232. - Nemer Eszti)
2023. jan. 5. 17:33

Az időszakos böjtöt egy évvel korábban, 2021.! decemberben kezdtem el.

De közel 10 éve, hogy pm. alulműködésem lett, hirtelen jött rám közel 20 kg, pedig már akkor is volt rajtam 10-12. Évekig hiába akartam lefogyni, míg a pm. alul-hoz való étkezési szokásaimat át nem alakítottam, egyetlen deka sem ment le rólam.

Kb. 6 évvel ezelőtt lecseréltem a fehér lisztet, fehér kenyeret tk-ra, a fehér rizst bulgurra, a fehér cukrot eritritre...

Nagyon kemény munkával évek alatt tudtam leadni közel 20 kg-t, most már "csak" az a 10-12 kg van rajtam, ami anno is volt.

Ha abból akár csak 6-8 kg-ot tudték leadni, már boldog lennék.

Az elmúlt 3 évben, amit nyáron leküzdök, azok télen vissza-szemtelenkednek... akkor kezdem előlről... a gond az, hogy télen kevesebb a mozgás, síkos, havas utak, hasonlók miatt.

Már úgy vagyok vele, hogy "jól elszórakoztatom magam" azzal, hogy nyáron le... örülnék, ha sikerülne úgy zárnom a telet, hogy nem jön vissza, és tavasszal onnét folytathatnám, ahol tél elején voltam. Most az ünnepek alatt kaptam + 3-at, ismét van min dolgozni. :))

232. Nemer Eszti (válaszként erre: 228. - Napsugár8)
2023. jan. 5. 17:15

Kedves Napsugár8!


Érdekelne, hogy te mikor kezdted el az időszakos böjtöt?

Történt valami, ami miatt elhatároztad magad?

2023. jan. 5. 17:09

Sziasztok!


Én 2 hónapja kezdtem az életmódváltást. Eddig lement 4 kg és jobban is érzem magamat a bőrömben.

Eleinte 8 órában ettem, 16-ban nem volt kalóriabevitel.

Majd próbáltam az étkezési időablakot szűkíteni 7 órára, de mostanra beláttam, hogy ezt nem tudom szenvedés nélkül csinálni. Márpedig hosszútávon jól működő programot kell kialakítanom.

A kalóriák számolgatásában nem hiszek. Inkább azt figyelem, hogy kevesebb szénhidrát, több fehérje és zsír legyen az ételekben.

Az egészséges élet a fő cél számomra, a fogyás pedig ennek hozadéka.

Szerintem nagyon fontos, hogy amikor eszünk, akkor annak adjuk meg a módját. Úgy értem, szépen lassan, csak az ételre figyeljünk, rágjuk meg alaposan. 1 étkezés nálam pl.fél óráig tart.


Kitartást Biancsa! Tényleg idő kell az átállásra. Tapasztaltam én is. Nem baj, ha egyik nap úgy alakul,hogy nem tudod tartani a tervet. Nekem is volt ilyen kudarcom. A következő nap egy új nap, egy új lehetőség arra, hogy nem adjuk fel.

230. Biancsa
2023. jan. 4. 11:57

Szia :)

Nagyon köszönöm a segítséged!

Megfogadom minden tanácsod, na meg olvasgatom a régebbi kommenteket :)

229. Napsugár8 (válaszként erre: 227. - Biancsa)
2023. jan. 4. 10:38

Ne vedd annyira mereven, csak lazán!

Ha este, futás után kívánsz valami fehérjét (amíg sportoltam, én is kívántam!), igyál meg egy pohár tejet, vagy egyél meg 1 db!!! főtt tojást, iszol rá 2-3 dl falmellékit, meghálálja a szervezeted! Jó lesz az! Csak lazán, ahogyan neked jó, az a pohár tej, vagy 1 tojás, nem fogja tönkre tenni a többi odafigyelésed eredményét. :))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook