Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? fórum

Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
173. Violetta6 (válaszként erre: 171. - Jennyvagyok)
jan. 5. 04:40
Nekem meg 1 kg-ot fogynom.:))))
172. jennyvagyok (válaszként erre: 168. - Napsugár8)
jan. 3. 18:30
A kabát még mindig nagy. :(((
jan. 3. 18:29

BÚÉK!


Végre sikerült 1 kilót híznom! :)

170. 9hwen
jan. 3. 15:37

Sziasztok!

Nálam most kezd beállni a rutin, amikor nem ünnepelünk semmit, vendég sem jön és ki lehet alakítani valami rutint.

169. vigyefene (válaszként erre: 168. - Napsugár8)
jan. 2. 16:27
Leht h mindkettőt.
jan. 2. 16:26
Valamikor az egy számmal nagyobb volt. Most dilemmában vagyok, hogy a szekrényt kell-e kicserélni, mert az ment tönkre, vagy a ruhatáramat? :))
167. vigyefene (válaszként erre: 165. - Napsugár8)
jan. 2. 16:23

Nagyon könnyen előfordulhat.

Nekem általában az ingeim szoktak pocakosodni, amikor túúúúúl sokat zabálok.

166. tumbo2 (válaszként erre: 165. - Napsugár8)
jan. 2. 16:04
azért kell egy számmal nagyobbat venni.csoki,bonbon,az van még,hálistennek a bab elfogyott.
jan. 2. 14:36

BUÉK Mindenkinek!

Mi újság, hogyan zárultak az ünnepek? Lehet, hogy összement a télikabátom?

164. Napsugár8 (válaszként erre: 163. - 9hwen)
dec. 28. 16:19
Örülök neki! Az utóbbi hetekben egy kicsit én is lazábbra vettem a dolgokat, ill. valamivel bővebbre, nagyobbra a tányért. Érzem is, hogy körbe kell azt szabni. :))
163. 9hwen (válaszként erre: 162. - Napsugár8)
dec. 27. 21:16
Igen, igen...volt egy pár felesleges vargabetű... de most visszatérek az egyetlen működő dologhoz.
162. Napsugár8 (válaszként erre: 161. - 9hwen)
dec. 27. 15:01
Heló! Itt vagyok! Nálad mi újság? Velünk tartasz?
161. 9hwen
dec. 27. 14:39
Sziasztok! Él még ez a fórum?
160. Napsugár8 (válaszként erre: 159. - Globus)
nov. 10. 07:10

Oké! 👍

Egyébként emlékszem, én is évekkel ezelőtt így nov. végén-dec. elején kezdtem el próbálgatni. Persze a decemberi ünnepek alatt szinte eszembe sem jutott. Januárban még mindig csak gyakorló-módban csinálgattam. Február volt, amikor keményen rávettem magam. Most fogom kezdeni (ha jól emlékszem) a 4.-ik évemet.

Az tetszik benne, hogy nem tilt semmit, saját józan ész dönt, hogy ezt azt eszek, vagy nem eszek. És nincs mennyiségi korlát. Saját józan ész (??) dönt, hogy az esetleges túlzabálásokat ledolgozom-e, vagy pulcsi helyett a hájamat kötögetem. :))

159. globus (válaszként erre: 157. - Napsugár8)
nov. 10. 07:02
Többé-kevésbé rajta vagyok 🙂
158. Napsugár8 (válaszként erre: 156. - Napsugár8)
nov. 10. 06:52

A KalGuru linkjét még ide teszem, érdemes böngészni:


[link]

157. Napsugár8 (válaszként erre: 155. - Globus)
nov. 10. 06:51

Szia! Üdv. a csapatban.

A váltott műszak bizony be tud kavarni, nem is tudom, valaki csinálja-e úgy.

És arra még nem gondoltál, hogy esetleg azokon a napokon csináld, amikor nem dolgozol, vagy éppen azokon a heteken, amelyeken a műszak beosztásod megengedi? Minden egyes nap, amikor meg tudod csinálni, csak-csak bekerül a nagykalapba. :))

156. Napsugár8 (válaszként erre: 153. - 3066f49f9a)
nov. 10. 06:45

Tudom, hogy csak vicceltél. :))

Ha valóban fogyni akarsz, akkor becsaphatod magad, hogy vagy gyerektányérból eszel = tele tányér! vagy a lapos tányérra csak harmadát rakod, de alaposan széthúzva, beterítve vele a tányért. A tudat azt raktározza el, amit lát! Tele tányérral ettél.

De ha végig nézed a kaják Glikémiás Indexét, és fokozatosan ráállsz az alacsony GI %-os kajákra, néhány nap múlva már automatikusan kevesebbet fogsz enni. Ugyanis ezek a kaják csak lassan bontják le és adják át a szervezetnek a bennük levő ch-t, tehát később éhezünk meg. Kevesebb is elég belőlük.


A KalGuru táblázatainak utolsó oszlopában található ilyen táblázat. Az alacsony %-os kaják 0-55 %, közepes (még elmegy) 56-75 %, az ezen felülitől lehetőleg óvakodjunk. :))

155. globus
nov. 10. 06:42

Majd ha itthon leszek, belevágnék. Váltott műszakban, összevissza beosztás mellett nem bonyolítom vele az életem.

Amúgy érdekel a téma. Bár számomra a kevés alvás miatt nehezített, hosszabbnak tűnik a nem evős szakasz, mindenképpen kipróbálom.

154. Napsugár8 (válaszként erre: 152. - Nemer Eszti)
nov. 10. 06:36

Én is jobban érzem magam, amióta ezt az életformát élem.

Ráadásul, ha nem reggelizünk, és az első étkezés előtti időpontban végzünk aktív mozgást, (torna, gyaloglás) a szervezet az ahhoz szükséges kcal-t a korábban már elraktározottból fedezi, és nem a napi elfogyasztottból. Így a napi kcal-keretet nem fogja ezzel a mennyiséggel megfejelve követelni. :))

153. 3066f49f9a (válaszként erre: 150. - Napsugár8)
nov. 9. 20:02
Picit túloztam a fél disznóval. 😄 Igen, ha fogyni akarnék, kevesebbet ennék, vagy többet mozognék. Ennyi. 🤷🏼‍♀️
nov. 9. 19:34

Az időszakos böjt nem egyenlő a fogyókúrával.


A 28 éves fiam pl. nem akar fogyni, sőt! Időszakos böjtölést csinál, 12 és este 8 óra között van az időablaka.

Ő a böjtölést azért csinálja, mert tisztában van az egészségre gyakorolt pozitív hatásokkal. Elmondása szerint, miután elkezdte, néhány nappal később tapasztalta is ezeket.


A fogyás (zsírvesztés) egyetlen szükséges és elégséges feltétele a hosszútávú kalóriadeficit. Persze, az időszakos böjttel ezt a feltételt könnyebb teljesíteni. Tapasztaltam.

151. Napsugár8 (válaszként erre: 149. - Michelle.r)
nov. 9. 13:24

No ez az! Attól függ, ki fizeti a révészt. Az biztos, hogy szinte minden kcal táblázat egyetért abban, hogy a banánban rengeteg kcal van, így én igen-igen ritkán eszek azt is, és a főtt kukoricát is.

Nem kell vakon elhinni amit írnak bármiről. Másrészt a szervezetünk is más, másként reagál ugyanarra a kajára. Ki kell próbálni, és annak felelően enni, vagy nem enni! Ez itt a kérdés. :))

150. Napsugár8 (válaszként erre: 148. - 3066f49f9a)
nov. 9. 13:21

Meglehet, hogy az új "leendő" harcostársunk is rádöbbent arra az igazságra, amit olvasott: fogyni csak akkor lehet, ha több a ledolgozott kcal, mint a bezabált.


Nem a fogyózás módszerén, fajtáján múlik az eredmény, hanem a saját hozzáállásunkon! :))

149. michelle.r (válaszként erre: 128. - Napsugár8)
nov. 9. 11:16

Az előző hozzászólásodban belinkelt cikkedben pont a banánt ajánlják a puffadás megelőzésére 🫣


Ezeket a cikkeket nagyon ritkán írják hozzáértők. Az "újságíró" meg innen-onnan összeollózza a dolgokat. Nem érdemes ezekre hallgatni.

148. 3066f49f9a (válaszként erre: 140. - Libikóka)
nov. 9. 11:09
Így van. Hiába nem reggelizik, ha abban a 6-7, akárhány órában megeszik egy fél disznót, mint én.
147. Icuska538 (válaszként erre: 140. - Libikóka)
nov. 8. 19:59
Igen ez igy igaz!
146. libikóka (válaszként erre: 143. - Napsugár8)
nov. 8. 19:42
😀
145. tumbo2 (válaszként erre: 143. - Napsugár8)
nov. 8. 17:39
szoktam nézni a kövérekről szóló műsort,hogy a fenébe lehet így elhízni,25-30 éves,aztán 280 kiló.bár,ha belegondolok,az anyám egymás után szült három gyereket,ha mindegyik után 18-20 kilót hízott?igaz kézzel mosott,főzött,takarított,6 éves koromban már a gyárban is dolgozott.
144. tumbo2 (válaszként erre: 140. - Libikóka)
nov. 8. 17:35
én sem reggelizem sosem.általában 11 órakor éhezem meg.a lányomék szépen megadják a módját,néha fölhívom fél tízkor,most reggeliznek.az előbb ettem egy Balaton szeletet.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook