Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? fórum

Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
228. Napsugár8 (válaszként erre: 227. - Biancsa)
2023. jan. 4. 10:11

Szia! Szeretettel üdvözlünk körünkben. Én is 16/8-at tartom, de vannak közöttünk, akik kcal-t számolnak, stb. stb. de jó kis csapat van itt. Érezd jól magad nálunk.


Az időszakos böjtnél ne azt határozd meg, hogy mikor nem!! eszel, hanem azt, amikor eszel!


Amott is írtam, ha neked az a jó, hogy inkább reggel 7-től számítva 8 órán keresztül bármikor eszel, és a napi 24 órájából a többi 16-ban nem, akkor csináld úgy! És kevesebb szenvedéssel jár számodra!

Én nem a 16 órát számolom, hanem azt a 8-at, amikor eszek! Igyekszek minden nap kb. ugyanabban az időpontban enni, a szervezet megszokja, hogy akkor kap, alkalmazkodik hozzá, ritmusa lesz az étkezésednek... próbálgasd, és ha a kezdetekkor még nem is megy tökéletesen, semmi gond, majd fokozatosan berázódsz. :))

227. Biancsa
2023. jan. 4. 09:26

Sziasztok,


én Napsugár8 ajánlására átjöttem ebbe a csopiba ,mert amit én nyitottam, csak lehurrogták..:)

Tegnap estétől kezdtem el életemben először a 16:8 böjtöt, este 18 tól-reggel 10-ig kellett volna, de sajnos 9-ig bírtam :(


Remélem holnap sikerül elérnem a 16 órát teljesen.

Hallotam ,hogy idő kell az átállásra.

5 kg a cél, egészséges táplálkozás, mozgás mellett.

226. Napsugár8 (válaszként erre: 225. - 820e00bff1)
2023. jan. 2. 14:48

Sajnálom. Bizony, cukorral (és cukor nélkül is) erősen figyelni kell (kellene) hogy mikor, mit, és mennyit eszünk.

Mennyi idő, mire helyre tudod igazítani? Hány nap?

2023. jan. 2. 12:41
Most szigorúan kell diètáznom, mert az ünnepi menüktől,sütemènyektől felment a cukrom. Úgyhogy most azt próbálom helyre pofozni, mert a 15 az már sok.
2023. jan. 2. 07:06

Ma reggel vettem a bátorságot és megmértem magam. Őszintén: 3 kg pluszt mértem, hogy ennek egy része még bennem van, vagy már rajtam van, napok kérdése, és kiderül.

Visszagondolva: süteményt ugyan nem ettem (mert nem is csináltam), de a szaloncukrot készen vettem! Azt már csak enni kellett. :))

223. Napsugár8 (válaszként erre: 222. - Napsugár8)
2023. jan. 1. 14:11
* glükozin = glükozamin. (Kombinálva C+D-vel)
2023. jan. 1. 14:05
Emlékszem már, azért fogtam vissza a mozgást, mert nov. közepén jött be egy korábbinál hűvösebb időjárás, és a térdízületeim erősebben dumáltak, mint korábban. Így nov. 25. óta (Katalin nap) ismét szedem a glükozin-tartalmú bogyókat, 3 hónapos kúra. Most karácsonykor ment le az első hónap, kezdem érezni a jótékony hatását.
2023. jan. 1. 14:01
A 8/16-os étrendet természetesen tartottam végig, és tartom is, csak a napi mozgásom lett időközben lényegesen kevesebb. Rá kell erősíteni! :))
2023. jan. 1. 13:59

Elővettem a kis silabuszomat. Szerintem azóta sem mértem magam, ahogy itt beharangoztam az örvendetes hírt. Mert ott is ez a dátum az utolsó bejegyzés.

Félő, hogy azóta visszakúszott rám pár kilócska. De nem mérem magam addig, míg az ünnepi kajákat ki nem végzem. Az igaz, hogy sütit nem csináltam, nem is vásároltam, csak húst+zöldségféléket ettem. És még a két héttel korábban sütött kenyeremnek is meg van a fele... elvileg nagy baj nem lehet.


Új év, új lendület, lássunk neki ismét, és folytassuk ott, ahol novemberben abbahagytuk! Ki tart velem?

2022. nov. 12. 06:44
Ma már biztos nem lesz böjtös napom, kolbit ettem kenyèrrel.
218. Napsugár8 (válaszként erre: 214. - Fincsi5)
2022. nov. 12. 06:33

Jelentem, hogy a nyári hónapok lingázása után (gyümölcs-szezon) ismét valódi fogyást jelenthetek.

Az elmúlt években ilyen-olyan módszerrel próbáltam 5-6 kg-ot leadni, ami nyáron lement, az télen mindig visszajött. De még egyetlen egyszer sem tudtam annyit fogyni, hogy a centi azt mutassa, amit ma!!!

Február 10.-én kezdtem komolyabban az idén ezt az időszakos böjtöt, 9 hónappal ezelőtt. Az akkori induló súlyomhoz számolva eddig leadtam 7 kg-ot!! Hát, ha a nyáron jobban odafigyelek, és nem engedek az édes gyümölcsök csábításának... de most nagyon boldog vagyok!!! Ez most feldobott!

217. ,zumba (válaszként erre: 213. - Fincsi5)
2022. okt. 25. 17:12
Étcsokoládé van itthon, jó magas kakaótartalmú, hetente kétszer 1-1 kockát eszek én is.
216. tumbo2 (válaszként erre: 213. - Fincsi5)
2022. okt. 25. 16:17
a volt szomszédnak az orvos egy szem szőlőt engedett.akkor inkább semmit .így is meghalt,de akkor is,ha megeszik egy fürtöt.
215. tumbo2 (válaszként erre: 214. - Fincsi5)
2022. okt. 25. 16:15
nekem is annyi kéne,bár tulajdonképpen már nem igazán érdekel.70 éven túl.
214. fincsi5 (válaszként erre: 211. - Angyalka986)
2022. okt. 25. 15:53
Én igaziból hétfőn (tegnap) kezdtem, de úgy örülnék -2 kilónak! Bár 3-4 a cél.
213. fincsi5 (válaszként erre: 210. - Tumbo2)
2022. okt. 25. 15:51

A menyem is a nagyon kakaós 70%osat eszi, d hetente mx. 2 kockát.

Itt is van egy tag, aki ebéd után 1 kockát enged meg magának.

212. Napsugár8 (válaszként erre: 211. - Angyalka986)
2022. okt. 25. 13:38

Gratulálok! Ennél a fajta étkezési szokásnál tudomásom szerint az a jó, ha azon a 8 órán belül minél többször eszünk. Tehát egy-egy falat valami, amit te nasinak nevezel, ebből a szempontból kifejezetten jó. Csak ha ez minden esetben valami csoki, vagy sütiféle, majd idővel fokozatosan váltsd át gyümölcsre, vagy dió, egyéb magvakra... még hatásosabb lesz.


Nálam egyelőre a gyomorszűkítést kell ismét előtérbe helyezni, az utóbbi hetekben kissé elengedtem magam e tekintetben. De igyekszem erősen. :))

2022. okt. 25. 10:29
Szép napot Mindenkinek! Úgy néz ki, simán tudom tartani a 17-18 órát. Azt vettem észre, h elképesztően jól alszom, bár ez lehet annak is köszönhető, hogy délután 2 után már nem eszem. Az étvágyam is csökkent.. lehet szűkül a gyomrom? A kis nasikról nem tudok lemondani, de ettől függetlenül is fogyok. Lassan, nagyon lassan. 1.5-2 kg 11 nap alatt és centiben is észrevehető. Nem szenvedek, ami nagy szó :)
210. tumbo2 (válaszként erre: 207. - Angyalka986)
2022. okt. 20. 09:18
fogalmam sincs,mondjuk a mogyorós étcsoki a gyöngém.mondtam,ne is hozzatok.a lányom képes kockára beosztani én addig kerülgetem,míg be nem falom-inkább föl sem bontom.bár a lányom felnőtt,de nálunk csak gyümölcsös,túrós süti volt,sajtos rúd,linzer.de az anyámnál megette a borzasztó krémes katyvaszokat is,amit én pénzért sem.az étkezésem elég egyoldalú,húst hússal.csak,ha jönnek akkor főzök mást,rakott akármiket,zöldbabfőzeléket jó kaprosan.a múltkor egy külfölbi barátjuk megdicsérte a főztjét,gyümölcsleves volt,na azt életemben nem ettem,lecsó,utána a híres túrós ribizlisem.
2022. okt. 20. 08:02

Ilyen sem volt még! Tiszta véletlen, de úgy alakult, hogy tegnap azon a bizonyos 8 órán belül sikerült 5x ennem!

Az okosok azt mondják, hogy minimum 4x kellene, de jobb lenne a napi 5 étkezés. Hát nekem eddig még a 4 is sűrűnek tűnt.

Ebédeltem (szokás szerint) 11-kor, majd 14,30 pár szem zérócukros kekszet. Vacsorára főztem túrós tésztát, de 17-kor csak fél tányérnyi ment le, a másik felét fél órával később villáztam ki. És még egy óra múlva 18,30-kor megettem a körtét. Tökéletesen éreztem magam. Ezek szerint, ha a vacsorát megfelezem, és kis időkülönbséggel eszem meg, akkor még valami könnyű, pár falatnyi 5.-ik étkezést is elfogad a gyomrom. És ha odafigyelek, hogy a napi össz. mennyiség, kcal ne legyen több, mint eddig, mindenképpen csak én nyerek! De jó is lenne, ha ez rendszeressé válna, és ne csak a véletlenen múljon. :))

208. Napsugár8 (válaszként erre: 207. - Angyalka986)
2022. okt. 19. 15:28
Ezek alapján kapásból rámondom, hogy genetika! És örülj, mert ha a kicsi fiad önként előbb nyúl a gyümölcsér, mint a csokiér, nem is kell erőltetni. Persze tiltani sem. Talán cselesen azt tenném, hogy a csokit kevésbé könnyen látható, elérhető helyen tartanám, mint a zöldséget, gyümölcsöt. Egy kis rafinéria. :))
207. angyalka986 (válaszként erre: 203. - Napsugár8)
2022. okt. 19. 14:19
Hú hát ez szerintem egy picit összetettebb:) mindegyikőtöknek igaza van :D saját magamon sem tudok eligazodni. Világéletemben édesszájú voltam, de csokit ahogy Te is nagyritkán kaptunk, inkább a házi sütemények, persze mellé a sok-sok gyümölcs a kertből.. na ez az édesszájúság addig tartott amíg várandós nem lettem. Abban a 9 hónapban, rá sem bírtam nézni egy kocka csokira, mert annyira undorodtam tőle, nem mondom, h bántam. :) aztán ahogy megszületett a kisfiam, ugyanúgy kívántam az édeset. A fiam születése óta nagy gyümölcsös, zöldséges, bármennyit, bármit megeszik akár főzelék, akár zöldség magába. Édesszájú, szereti a nasit, de ha válsztani kell előbb kéri az almát, körtét, áfonyát, répát, mint a csokit. Nincs tiltva semmi Neki, Ő sajátmagát kontrollálja. Szval fogalmam sincs, hogy ez min múlik.
206. tumbo2 (válaszként erre: 204. - Napsugár8)
2022. okt. 19. 09:45
az unokaöcsém fiatal korában járt epret,más gyümölcsöt szedni.azóta rá sem tud nézni.az állatokat nagyon szereti.
205. tumbo2 (válaszként erre: 204. - Napsugár8)
2022. okt. 19. 09:40
világ éltemben ültem.jött a villanyszerelő,mondta,annyira fáj a gerince,térde,hogy protézis kéne,akkor nekem mi a jó fenétől fáj.mikor műtöttek,hát nem most volt,eljött az anyám kapálni.én ott álltam mellette,na mondom ezzel tele lesz a falu.
204. Napsugár8 (válaszként erre: 202. - Tumbo2)
2022. okt. 19. 08:21

Ez nem csak azon múlik, hogy kire ütöttél. Sokat számít valóban, hogy kinek milyen az egészségi állapota. Mert szerintem az sem véletlen, hogy ebben a korban már fáj itt-ott. Valahol, valamikor sokat dolgozhattál olyan munkát, amitől most ez van.

Egyébként a növénytermesztés esetében lehet a munkát bármi miatt néhány nappal kitolni, a termés tud várni, ha valami fontosabb közbejön. Az állattenyésztés már keményebb. Az állat minden nap enni, inni kér. Ahogy tesóm mondta: nem elégszik meg azzal, hogy szemmel tartjuk és fenével etetjük. :))

203. Napsugár8 (válaszként erre: 199. - Tumbo2)
2022. okt. 19. 08:16
Emlékszem, kicsi voltam, és amikor nagy ritkán kaptunk csokit, azt a bizonyos gyárilag négy kockára osztott "Gránit kockát". Négyen voltunk testvérek, édesanyám késsel 4 felé vágta. És bizony hónapok teltek el, míg legközelebb ismét kaptunk. Én úgy gondolom, ezért nem követeli a szervezetem, és sokáig eszembe sem jut, hogy "nassolni" kellene. :))
202. tumbo2 (válaszként erre: 201. - Napsugár8)
2022. okt. 18. 17:19
hát nem rájuk ütöttem,igaz úgy fáj a derekam,hogy legszívesebben sírnék.
201. Napsugár8 (válaszként erre: 200. - Tumbo2)
2022. okt. 18. 17:08

...mint a patyolat.

Egy ismerősöm az apósáról írta, hogy annyira szépen rendbe tartja a kertjét, ha véletlenül egy gaz kidugja a földből a fejét, körbenéz, és gyorsan visszabújik!! mert magányosnak érzi magát. :))

200. tumbo2 (válaszként erre: 199. - Tumbo2)
2022. okt. 18. 16:40
emlékszem utáltam a palacsintát,buktát,meg társait,na meg a diós,lekváros,mákos tésztát.inkább ettem egy szelet zsíros kenyeret,meg a nagyanyám zsírban eltett oldalasát,ami már penészes volt.szegény kevés dolgot tudott rendesen megcsinálni.de a kertje olyan volt,mint a patyolat.
199. tumbo2 (válaszként erre: 198. - Napsugár8)
2022. okt. 18. 16:35
nem hiszem,hogy rászokás kérdése,inkább született adottság.nálunk mindenki szerette az édességet,kivéve engem.bár ahogy öregszem?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook