Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? fórum

Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
288. 55Judit (válaszként erre: 287. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2023. jún. 1. 14:14
Nem azt vitatom hogy szabad-e gyümölcsöt enni.
2023. jún. 1. 13:55
szerintem a gyümölcs jó a diétában, vitamin van benne, szóval enni kell
286. 55Judit
2023. jún. 1. 12:34
Hát azt nem tudom meg van-e szabva hogy az evős idővallumban hányszor szabad enni, de én a főétkezések között nagyon szeretek gyümölcsöt eszegetni. Főleg hogy már a kertben is van folyamatosan valami, ki se bírnám hogy ne csipegessek. Most eper és nagy szemű mézalmácska. ha ennek vége, jön a fán termő eper. Az után a füge, stb. Szóval ezek mellett nem lehet elmenni csak úgy.😀
285. 55Judit (válaszként erre: 280. - Nemer Eszti)
2023. jún. 1. 11:04
Még annyit, hogy nyugodtan lehetsz olyan bátor. Én a közel 70 éves koromra megtanultam drága leckék árán, hogy amit az orvos mond, azt bizony fenntartással kell kezelni. Van hogy segítenek, de azért a gyógyszeripar felé való elhivatottság csak erősebb mint a beteg érdeke.
284. 55Judit (válaszként erre: 280. - Nemer Eszti)
2023. jún. 1. 10:59

Tegnapelőtt mint általában 18 órakor vacsoráztam. Tegnap a teendőim miatt nem ettem 8-9 között ahogy szoktam, kicsúszott 10-re. Eszembe nem volt az időszakos böjt, de évek óta tudok róla hogy van. Csak nem éreztem a késztetés hogy kipróbáljam.


Tegnap valamit keresve a lentebbi cikken akadt meg a szemem és ott maradt. Gondoltam - jé, fel se tűnt hogy 18 órán át nem ettem. Na akkor most (jött a késztetés) próba a cikk hatására! 18 órára-ra megvacsoráztam, és ma se ettem 10-ig. Sőt, fél 11-ig, mert eper és saláta szedés közben szerintem mély relaxációban voltam.😀


Nyugisan megreggeliztem: pirított fokhagymás csirkemáj rengeteg salátával, 1 tk. zsemlével.


Pillanatnyilag úgy érzem simán tartható a 18 órán át nem evés. Sőt, az se baj ha nyúlik kicsit. Lehet hogy folytatom, mert a hosszútávú egészségre gyakorolt hatása ennek az életformának nagyon tetszik a cikk alapján. A srác hitelesnek tűnik, ráadásul mostanában a tévében is egyre gyakrabban felbukkan a téma. Hát mi ez számomra, ha nem égi jel?😂

283. Napsugár8 (válaszként erre: 281. - 55Judit)
2023. máj. 31. 14:02
Szoktam olvasni a hozzászólásaidat, szerintem is tökéletes módja az étkezésnek. Önfegyelemre is tanít, ill. odafigyelésre, hogy mit egyek meg, és mit cseréljek másra. Reméljük te is megtalálod ebben a formában a saját ritmusodat. Üdv. a csapatban. :))
282. Napsugár8 (válaszként erre: 280. - Nemer Eszti)
2023. máj. 31. 13:59

Én másfél éve csinálom az időszakos böjtöt, d.e. 11-től este 19-ig. Bár megvacsorázok d.u. 5,00-5,30 között, korábban volt még 6 után egy kis pótvacsi, az is belefért a 8 órába. Az utóbbi hónapokban már elegendő 3 dl vízben valamilyen pezsgőtabletta...


A fehér kenyeret, fehér lisztet kb. 3 évvel ezelőtt cseréltem le teljes kiőrlésűre, így a GI % szerint olyan ch-t eszek, ami lassan szívódik fel. Saját kenyeret sütök, ha gondolod, próbáld ki te is. Szívesen adok receptet, ill. hogyan lehet palacsinta serpenyőben is elfogadható kerek lepénykéket sütni.

281. 55Judit
2023. máj. 31. 12:14

Itt egy nagyszerű összefoglaló és útmutató az időszakos böjtről és fajtáiról. Minden tudnivaló egy helyen. A végén sok kérdés, sok válasz. Ez egy valóban értékes cikk, még én is kedvet kaptam ehhez az életformához.😀 [link]


Sok éve vágtam bele az életmódváltásban, ami ugye nem csak a táplálkozás megváltoztatását foglalja magába. Az csak egy szelet a "tortából".

2023. máj. 18. 21:05

Pihentetni kell az egész emésztőrendszerünket, ami egészséges is, nemcsak a fogyást segíti elő.

Több, mint fél éve kezdtem az időszakos böjtöt. Ez idő alatt fokozatosan átállva próbálom kitapasztalni, mi az, amit hosszú távon fenn tudok tartani és nem megerőltető.

Most ott tartok, hogy reggel 9 óra és este 18 óra között van az időablakom.


Idézek egy mondatot a cikkből és vagyok olyan bátor, hogy megkérdőjelezem:

"szakorvos szerint törekednünk kell arra, hogy a napi energiabevitel körülbelül 55 százaléka szénhidrát legyen,..."


Ezt az 55 %-ot soknak tartom. Különösen, ha egyszerű, gyorsan felszívódó szénhidrátot eszünk 55 %-ban, mert akkor úgy tapasztalom, hogy gyorsan újra éhes leszek és erőtlen. A zsír és fehérje arányát növelve, viszont a vércukor szint jobban egyensúlyban tartható és nincs szenvedés.

2023. máj. 17. 14:05

Most találtam:

[link]

2023. máj. 16. 10:32

Mégis igaz!

Egy jó héttel ezelőtt mértem magam, de nem akartam elhinni, hogy az utóbbi bő 2 hónap alatt közel 5 kg-ot fogytam. Pedig a ruháimon is azt tapasztaltam, főleg a nadrágok akarnak lecsúszni rólam.

Ma ismét ugyanez a mérési eredmény!


Pedig semmi más változás nincs az életemben, "csak" a jó, jobb idő nyomán többször, többet sétálok, gyalogolok! Még egy kilócska, és ismét a tavalyi nyár végi!!! súlyomnál leszek, pedig a nyárnak még csak most megyünk neki!

Hát akkor uccu neki: gyalogoljuk végig a nyarat, és idén őszre már még csinosabbak leszünk! :))

277. Napsugár8 (válaszként erre: 276. - Nemer Eszti)
2023. máj. 13. 08:00
Így van. Én kb. másfél éve csinálom az u.n. időszakos böjtöt. Könnyedén, minden erőszak-mentesen. A reggelit hagytam el minden gond nélkül... Sok-sok év (sikeres és sikertelen) fogyózása után erről mondtam: olyan étkezési forma, melyet életem végéig tartani tudok minden megerőltetés nélkül.
276. Nemer Eszti (válaszként erre: 275. - Napsugár8)
2023. máj. 12. 19:29

Az egy.hu oldalon sokszor olvasok jó, gondolkodásra érdemes cikkeket. Ez is ilyen volt. Köszi!


Judit példája azt bizonyítja, hogy olyan életmódra érdemes váltani, amit a sajátunknak érzünk, teljesen összhangban van a meggyőződésünkkel. Máskülönben csak magunkra erőltetünk valamit, aminek úgyis kudarc a vége.


Az életmódváltást meg kell, hogy előzze a szemléletmódváltás. Szerintem ha ez megvan, akkor könnyedén, szinte késztetést érezve fogunk cselekedni.

2023. máj. 12. 17:29

Ezt most találtam. Érdemes elolvasni.


[link]

274. Napsugár8 (válaszként erre: 272. - Tumbo2)
2023. máj. 10. 17:45
Én pedig a "normál" kajáknál tudom a mennyiséget tartani, ha beszabadulok valami kenyér vagy tészta féleségbe, ott elvesztem a mértéket. Ezért is szeretem távol tartani magam tőlük.
273. tumbo2 (válaszként erre: 266. - Napsugár8)
2023. máj. 10. 14:23
hogy hiányzott a napi majd egy óra munkába járás.aztán eltörtem a térdem,kétszer műtötték,a gerincem megroppant,szóval nehezen megyek.ráálltam a mérlegre,62,5 kilót mutatott,egy-két kiló eltéréssel.
272. tumbo2 (válaszként erre: 271. - Napsugár8)
2023. máj. 10. 14:18
ez a veszély nem fenyeget,inkább az oldalas és társai.
2023. máj. 10. 13:30

Valamikor február elején centiztem magam utoljára, megdöbbenve tapasztaltam, hogy 7 cm-rel voltam kerekebb, mint novemberben.

Betudtam a decemberi ünnepek kalória-dúsabb ételeinek, és a téli időszak miatti mozgás-megvonásnak.


Február vége, március eleje óta kezdtem el többet gyalogolni, mozogni, mint az előtte levő hónapokban. Utóbbi hetekben érzékeltem, hogy minden nadrág le akar rólam esni: ma megmértem magam, jelentem: 5 cm-rel vagyok karcsúbb!!! Nem eszek kevesebbet, csak a sütik, a szaloncukor és társai maradtak el. Elégedett vagyok magammal. :))

270. Napsugár8 (válaszként erre: 269. - Ab443a467a)
2023. máj. 2. 14:01
Télen sem eszek többet, mint nyáron, csak az időjárás, az útviszonyok miatt kevesebbet mozgok. A mennyiséggel nincs gond, csak a mozgással.
269. ab443a467a (válaszként erre: 266. - Napsugár8)
2023. máj. 2. 09:04
Ha kevesebbet ennél, talán nem híznád vissza, amit leadtál.
268. vigyefene (válaszként erre: 267. - Napsugár8)
2023. máj. 2. 08:27
Ha ennyire egyszerű, akkor tényleg nagyszerű.
2023. máj. 2. 08:22

Ezt most találtam: egyszerű és nagyszerű.


[link]

2023. máj. 1. 17:27

Én már évek óta úgy vagyok, hogy nyáron legyalogolok magamról 6-8 kg-ot, de télen kevesebb a mozgás, így kb. vissza is jönnek tavaszig. Ezzel már kiegyezek, miután az elmúlt évek alatt a több mint 20-at sikerült leadni. Aztán ahogy elkezdek többet jönni-menni, ismét csak elfogynak, ami marad, az már kb. 5-6 kg. Valószínű az már meg is marad.

Az étkezésemet sikerült úgy átalakítani, hogy gyakorlatilag nem tiltok magamtól semmit (persze vannak, amiket önként cseréltem le!). Ezt a fajta étkezési módot már életem végéig megtartok.

265. secret! (válaszként erre: 264. - Napsugár8)
2023. máj. 1. 16:55
Te mennyit szeretnél fogyni és mi most a helyzet?
264. Napsugár8 (válaszként erre: 261. - Secret!)
2023. máj. 1. 16:40
Az is jó, ezek szerint a vacsorát hagytad el. Én a reggelit, és 11-19 óra között eszek, lehetőleg 4x. A folyadék nálam még mindig csak max. 1,5-1,6 liter teával, levessel, mindennel együtt. Szurkolok neked is. Ügyes vagy. :))
263. secret! (válaszként erre: 262. - Nemer Eszti)
2023. máj. 1. 15:33
Igen, szűrt vizet. Egyenlőre a kávé minden nélkül nem megy. Ma reggel volt citromfű tea.
262. Nemer Eszti (válaszként erre: 261. - Secret!)
2023. máj. 1. 15:02

Mennyit iszol? Mennyi az a nagyon sok?

Kalóriamenteset iszol, ezt feltételezem...

261. secret! (válaszként erre: 260. - Napsugár8)
2023. máj. 1. 14:01
Általában 8-16 óráig. Vagy néha 9-17. Nagyon sokat iszom, mivel az étkezésen semmit nem változtattam, lehet hogy ténylegesen fogyás.
260. Napsugár8 (válaszként erre: 257. - Secret!)
2023. máj. 1. 13:50

Szia! Nagyszerű! Meglehet, hogy ez még nem valós fogyás, csak folyadék vesztés, vagy intenzívebb az emésztett anyagok elengedése, de akkor is szép eredmény.

A napnak melyik 8 órájában eszel, és mikor nem?

259. secret! (válaszként erre: 258. - Nemer Eszti)
2023. ápr. 30. 21:19
Még sok van hátra. Nem sietek, pont jó így, ha már csökken, nagyon örülök. Működik valami és a legjobb hogy nem kell külön főzögetnem, kalóriát számolnom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook