Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? fórum

Időszakos böjt... ki csinálja? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 13. 08:02

Szervusztok! Mi újság nálatok, ki hogyan vészelte át a nyarat? Jelentem, sikerült ledolgoznom azt az 1-2 kilócskát, amit a nyári forróságban össze-vissza-evés miatt felszedtem. Szuperül érzem magam.


Rájöttem, azért jó a 8/16-nál a reggelit elhagyni, mert így a délelőtti sétához, gyalogláshoz szükséges kalóriát a szervezet a korábban elraktározott készletből szedi elő. :))

167. Cidanoi
2022. szept. 3. 23:52
Jó dolog. sikerült eljutnom a 24 órás böjtig. Következő kihívás a 36 órás lesz. Elakarok jutni a a 72 órás nem evésig :)
166. Napsugár8 (válaszként erre: 165. - 934dba4365)
2022. júl. 12. 14:09

Én is azért ettem össze-vissza mindent, mert annyira szenvedtem a melegtől. És nem is igazán foglalkoztam a 8 órával, meg hogy az hasznos kaja-e, vagy nem???

Tegnap már egészen jól alakult, remélem a mai is jó lesz.

165. 934dba4365 (válaszként erre: 164. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 14:37
Én alig ettem a kánikulában. Nem volt étvágyam. Most már van. 😄
164. Napsugár8 (válaszként erre: 163. - 934dba4365)
2022. júl. 11. 10:26

Sőt! Azt hiszem, rájöttem az okára is. Nem csak a meleg miatt volt (gondolom) állandóan ehetnékem, hanem mert a meleg miatt nem sütöttem magamnak tk. kenyeret, hanem vettem. Természetesen a legolcsóbb a fehér kenyér, és ugye annak a GI %-a az egekben áll!!! Persze, hogy örökké ehetnékem volt. De tegnap vacsorára már eltűnt az utolsó szelet is. Mától már csak a szombaton sütött tk. kenyérkéim lesznek ismét.

Rám is ragadt 1 plusz kiló, pedig mindig nehezen válok meg tőlük. :))

163. 934dba4365 (válaszként erre: 160. - Napsugár8)
2022. júl. 11. 09:15
Sikerült visszarázódni? 🙃
162. Napsugár8 (válaszként erre: 161. - Vikinca)
2022. júl. 7. 06:54
Nem, nem a ch-t kívántam, hanem a fullasztó meleg ellen valami hideget. A tk. kenyér (liszt) a pm. alul miatt van nálam, de az alacsony GI % miatt abból nekem elég is napi 7-10 dkg. Csak ez a meleg tűnne már el, mert már nagyon nem bírom.
161. Vikinca (válaszként erre: 160. - Napsugár8)
2022. júl. 6. 17:40

Nyugiiiiii!ez nalam is teljesen normalis😅nekem kifejezetten szuksegem van “csaló”napokra,akkor hosszú tavon sokkal sikeresebb vagyok🤗ha most 1-2 kg feljön,az se vesz!hidd el ha nagyon kívánod a a szénhidrátot akkor a szervezetednek szüksége van ra!en nem vagyok tk liszt parti🥴inkább zabpehely-vagy rizs liszt.Ha nem kapok közértben akkor neten rendelek nagyobb tételben.Fagyi-nalam a mangos sotbet (Lidl)a nyero…vagy tölcséres sorbet (lime,eper)…alig van benne kalória🫣.

Meg egy tipp-hamis bundaskenyer🤗egy tojas,egy evőkanál utifűmaghéj+só,fokhagyma por. Össze kell keverni,majd kis zsíron meg sütni (szendvics sütőben is lehet).

Ma volt az utolsó antibiotikumum-ugyhogy holnaptol visszatérek rendesen🤗

2022. júl. 6. 14:09
Időszakos böjt? Hát az időszakot tartottam ezekben a vörös riasztásos napokon is, de csak annyi. Kínomban össze-vissza zabáltam mindent, ami hideget csak csináltam, találtam. A fagyitól kezdve a hideg pudingig, még a frissen főzött csöves kukoricát is kipróbáltam, az sem használt. Most, hogy ma már egy kicsit hűvösebb van, elkezdtem visszarázni magam. Remélem, hogy a kilóimban nem okoztam maradandó károsodást. :))
159. Napsugár8 (válaszként erre: 158. - Napsugár8)
2022. júl. 6. 14:06
Ma voltam a coop.-ban. Eddig ott vettem a tk. lisztet. Nézem, nincs egy deka sem. Eszembe jutott, hogy akkor a rozsliszt... az sem volt. Kizárólag fehér búza lisztjük volt, ilyen-olyan minőségben, kalácsnak, sütni, főzni, minden célra... Azt nem vettem.
2022. júl. 3. 08:26

[link]


Akinek sikerült felkeltenem az érdeklődősét, itt tudja megtekinteni (a táblázatok utolsó oszlopában) a GI %-ot.

Érdemes legalább a gabonafélék között a liszteket összehasonlítani, és a pékáruk között a kenyereket.


Most látom én is, hogy a tk. lisztnél e tekintetben a rozsliszt mennyivel hatékonyabb. Most azért csodálkoztam rá, mert tegnap egy ismerős hölgy kérdezte tőlem, x üzletben láttam-e rozslisztet. Igen, mondtam, csak éppen tk. lisztjük nem volt! Most sajnálom, hogy nem vettem próbaként 1 kg-t! Ami késik, nem múlik. :)

157. Napsugár8 (válaszként erre: 155. - 934dba4365)
2022. júl. 3. 08:16

Tegnap viszont belehúztam!

Azt hiszem, tudom az okát is, de nem fogtam magam vissza!


Mert évek óta tk. lisztből készült kenyeret eszek, de tegnap a kenyérsütést a melegre való tekintettel mellőztem, hát vettem fél kg. "rozsos" kenyeret. Persze ez normál kenyér, a tetejére rozsmagot szórnak. (Fogalmam sincs, miért nem képesek tk. lisztből kenyeret sütni!!)


Viszont kitaláltam, hogy vacsorára zsíros kenyeret eszek paprikával, paradicsommal, és majd utána eszek sárgadinnyét, mert az így párosítva nagyon finom vacsora. Gyerekkori emlékeim szerint.

A hatás?

- A rozsos kenyér GI %-a lényegesen magasabb, mint a tk. kenyéré, tehát több kell belőle, és gyorsabban megéhezünk rá. Kb. egy óra múlva jött az ismétlés!

- Ha édes dolgokat eszünk, legyen az bármi (=sárgadinnye), utána sokkal jobban kívánjuk, hogy ismét csak édeset együnk, és ismét, és ismét. Szóval volt bűnözés tisztességgel.


Teljes mértékben megértem azokat, akik azt mondják, hogy "evés-függők". Pedig le lehet róla szokni, ha kicserélik étrendjükből a magas GI %-os ételeket, és helyettük (lehetőleg!) a 0-55 GI %-os kajákat eszik. Napok, esetleg 1-2 hét alatt képes a szervezet átállni, megszűnik az állandó evési kényszer és ezáltal kevesebb kcal-t viszünk be, még sem éhezünk.

2022. júl. 3. 08:05

Találtam egy cikket, pontosabban kettőt, mert az első cikknek az utolsó mondatában viszont az időszakos böjt kombinációjának hatásáról van egy másik cikk is.


Érdemes mindkettőt elolvasni.


[link]


Lehetnek ezek még igazak is, hiszen mindenütt azt tanítják: minden fejben dől el!

Semmit nem veszítünk, ha az általunk követett módszer mellé még hozzátesszük, amit itt írnak. Csak hit kérdése! Szerintem megfontolandó. :)

155. 934dba4365 (válaszként erre: 154. - Napsugár8)
2022. júl. 1. 19:19
Ez nem sok.
154. Napsugár8 (válaszként erre: 153. - Napsugár8)
2022. júl. 1. 17:44

Az oké, hogy én is 4x eszek egy nap, de az kizárt, hogy minden étkezésnél komplett kaját egyek.

- 11-kor biztos, hogy főtt étel, bár megesik, hogy leves nincs. De valami húsféle körettel, esetleg savanyúsággal.

- 14,30-kor 1 szem paradicsom, vagy 2-3 db. stop-keksz, vagy alma, hasonlók

- 17,00 után vacsora. Általában hideg szendvics szalámival, paprikával, bármivel

- 18,30 körül még inkább csak 1-2 teáskanál tejfölt nyaltam télen. Most már valami gyümölcs, vagy zöldség, de csak 1-1 db.


Ennyi nekem bőven elég. Ha minden evésre megpakolnám a tányéromat komplett kajával, nem is tudom, mi lenne belőlem. :))

2022. júl. 1. 14:24

Szevasztok!

Találtam reggel egy cikket, mely szerint akár időszakos böjt nélkül is eltűnhet az úszógumi...


Van benne 7 pofonegyszerű gyakorlat, .... és egy mondat, ami igazán megragadta a figyelmemet:

A zsírpárnák a konyhában készülnek!


Annyit megér, hogy elolvassuk, aztán majd érlelgetjük magunkban:


[link]

152. 934dba4365 (válaszként erre: 150. - Vikinca)
2022. júl. 1. 10:04
Én is hobbiból böjtölök.
151. Napsugár8 (válaszként erre: 150. - Vikinca)
2022. jún. 29. 11:03

Szóról szóra ezt írtam volna én is. Szinte ugyanígy csinálom, csak a 8 óra nálam 11,00-19,00 óra közé esik. Perceken belül megyek és melegítem az ebédemet!

Azt a bizonyos "léböjtöt", amit sokan tisztító kúraként csinálják, max 2-3 napra, és max évente 2x. Máj és bélcsatorna tisztításra, méregtelenítésre használják ismerőseim és nem fogyás céljából! Egyébként maximálisan egyetértek veled. Mindenki úgy csinálja, ahogyan neki jó. Én így érzem magam jól, maradok a saját módszeremnél. Jó étvágyat kívánok, aki most szándékozik ebédelni. :))

150. Vikinca
2022. jún. 29. 10:54

Sziasztok,én az időszakos böjtöt életmódként "használom"...persze, ha meg akarok szabadulni pár kilótól, akkor ez is segítségemre van.Általában 12-20óra között fogyasztok táplálékot...szándékosan ezt írom,mert egy limonádé is megtöri a böjtöt... ez nálam nem szigorú szabály.Egyszerűen lazán veszem...ha épp úgy alakul a napom,hogy nem tudok enni,akkor összejön az OMAD,de ha épp éhes vagyok 12 előtt akkor bűntudat nélkül megszakítom a böjtöt,odafigyelve,hogy este hamarabb zárjam az evési ablakomat.


A hosszú távú böjt is tud egészséges lenni,de nem fogyási céllal.

Ha valaki fogyni szeretne akkor ez a módszer csak egy "villám megoldás"-nem hiszek a nagyon gyors fogyás eredményességében,és hosszú távú fenntartásában. Viszont amikor csináltam hosszabb távú böjtöt,akkor megtapasztaltam,hogy tényleg nem voltam éhes...de ez se erőltettem egy percig sem,inkább a kíváncsiság vezérelt.


Ajánlom minden böjtölőnek az autófágia (sejtszintű regenerálódás)fogalmának megismerését (rengeteg infó van róla a neten). Az autófágia étkezés után 14-16.-dik órában indul be,és a böjt megszakításával áll le.Ennek ismeretében a "böjtöcske" is böjt,és van értelme.


Mindenkinek meg kellene találnia azt,hogy neki mi a legmegfelelőbb módszer-hosszú böjt,vagy a rövidebb...de véleményem szerint mindegyiknek az egészséget kellene szolgálnia.Szerencsére egyre több orvos is kezdi pártolni a böjtöt (persze nem az SZTK rendelésekre gondolok-leírni még nem merik). Például ha vérvételre megyek és 12órakor még mondom,hogy éhgyomorra vagyok, akkor a inkább megvető pillantásokat kapok...de volt már olyan kivétel is,ahol az orvos kérdezte,hogy nekem mik a személyes tapasztalataim az időszakos böjtről.


Írásomnak nem az ész-osztása a célja,mindenki úgy csinálja ahogy neki jó,de el kell fogadni azt is akinek más jön be,és másban érzi jól magát.

149. Icuska538 (válaszként erre: 144. - Kuszkudina)
2022. jún. 28. 18:08
De régen láttalak irni! Vagy csak elkerültük egymást?
148. Kuszkudina (válaszként erre: 147. - Kuszkudina)
2022. jún. 28. 17:03
Arról
147. Kuszkudina (válaszként erre: 146. - Napsugár8)
2022. jún. 28. 17:03

Cseppet sem érdekel, h nem tartod jó ötletnek. Te csináld úgy, ahogy te jónak látod.

De az fix, h halvány fogalmad sincs arol, h az IF nem egyenlő az éhezéssel, önsanyargatással, és valószínűleg sosem csináltál normális böjtöt. Mert a 16-20 óra nagyon nem az. Az max böjtöcske.

146. Napsugár8 (válaszként erre: 144. - Kuszkudina)
2022. jún. 28. 13:54

Beleolvastam a naplódba. Egész biztosan nem bírnám így csinálni, és őszintén nem is igazán tartom jó ötletnek. 2-3 napon keresztül evés nélkül... totál önsanyargatás. És amikor majd visszatérsz a napi rendszeres étkezésre, a szervezet első dolga lesz, hogy elkezd spájzolni, mert nem tudja, mikor fog legközelebb kajához jutni. Nem csoda, hogy gyorsan visszarakodik, amit ezzel az önsanyargatós módszerrel leadtál.

Én inkább vagyok híve annak, hogy minden nap, és lehetőleg ugyanabban az időben, hogy szervezetem biztos legyen abban: nem kell spájzolni, kapni fogja a következő adagot is, amikor eljön az ideje.

145. Napsugár8 (válaszként erre: 144. - Kuszkudina)
2022. jún. 28. 07:53
Ez a 44 óra körüli böjt, azt jelenti, hogy kb. 2 napig egyáltalán nem ettél??? Vagy milyen böjt ez az IF-ezés?
2022. jún. 27. 21:16

Én is IF-ezek, ez lesz a 4. hetem most.

3 hét eredménye nekem kicsivel több, mint 7 kiló fogyás.

2szer volt 44 óra körüli böjt, többször 24 óra körüli.

143. Napsugár8 (válaszként erre: 142. - Vikinca)
2022. jún. 26. 17:46

Kösz, nem igazán tudtam, mi lett volna helyette. :))

Évekkel ezelőtt lecseréltem a fehér lisztet, fehér cukrot, fehér rizst. Ettől kezdve már "csak" az édes dolgokra kell odafigyelni, akár süti, akár gyümölcs. Bár szerencsém, hogy nem vagyok édes szájú. És mivel a teljes kiőrlésű liszt GI %-a az alacsony kategóriába tartozik, ezért később éhezek meg, mint a fehér lisztes dolgokkal. Így meglepő, de pl. napi 7-8 dkg kenyér, max. 10 dkg/nap bőven elég. Ezt inkább vacsorára eszem valami felvágottal, ma pl. kovászos uborkát mellé... Nálam inkább a napi mozgás nehezebb, a térdeim nem mindig díjazzák. De azért az elmúlt 4 hónapban 5 kg csak eltűnt. Nyáron könnyebb.

142. Vikinca (válaszként erre: 141. - Vikinca)
2022. jún. 26. 17:30
Fiatal* dieta
141. Vikinca (válaszként erre: 136. - Vikinca)
2022. jún. 26. 17:30
Évek óta csinalom,de vannak időszakok amikor lazitok (nyaralas,ünnepek).Ha fogyni akarok ,akko figyelek a kaloriaraés a cukorra,és elválasztó fiatal is tartok.Sport-teraszon joga,ugralokotel.
2022. jún. 26. 16:44

... most esett le az a bizonyos tantusz: "... hátha lemegy valamennyi..."

Mennyit szeretnél leadni, és milyen módszerrel?

2022. jún. 26. 14:17

Ilyen melegben egészen biztos. Csak vigyázz, nehogy túlterheld magad. Ebben a melegben óvatosabban kell.

Mellette fogyózol is valamit, vagy arra nincs szükséged?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook