Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ide jutottunk... :( Segítsetek! fórum

Ide jutottunk... :( Segítsetek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
16. accb6cf2da (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:20

Nem vagy gonosz, csak kivitelezhetetlen.


Ötletnek jó. De ha jól értem az autó hitelre van vásárolva, ami azt jelenti, hogy nem tudja eladni, és nem a hitel miatt, hanem azért, mert nem kap annyit, hogy kifizesse a fennálló hitelt, ha leadja a banknak, akkor ugyanebbe a helyzetbe kerül. A bank áron alul értékesíti, a megmaradó hitelösszeget pedig vagy egy összegben, vagy havonta törlesztheti.

A lakás eladása esetleg megoldás lenne, de akkor hol fognak lakni: Az eladás után a hitelt ki kell fizetni, a maradék pénz nem hiszem, hogy elég egy másik lakásra.


A megoldás a munka lenne a gyerekeknek, de manapság az is elég kilátástalan:(

15. 1eb84e4bad (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:17
autót eladni nem olyan egyszerű, ha deviza alapú hitel van rajta, még rá is fizet!
14. kovroby (válaszként erre: 6. - 2e4bb6920c)
2009. jún. 29. 09:16
Megértelek. Fiatal koromban volt, hogy nekem sem volt munkán, albérletben laktam, a házasságot is ott kezdtük, a gyerekek is ott születtek (és a pénztelenségre rá is ment az első házasságom...)Sokan vagyunk így, hogy egy élet alatt tudjuk összekaparni az alapvető létminimumot...
13. Erika8
2009. jún. 29. 09:12
Az én fiam 17 éves, segédmunkásnak áll egy építkezésen 3 hétre, ebbol lesz a zseppénze, ennyivel is kevesebb a mi kiadásunk...
12. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:12
Ez nem lenne jó megoldás,semmire sem megoldás.Nehogy már lemondjon arról amiért keményen megdolgozott... és legyen még kevesebb?Legalább ennyi van.Elveszne az is amit eddig belefizetett,még rosszabb lenne.És nem hinném h neked ez jutna eszedbe...Elég rossz tanácsokat tudsz adni!
11. 01c8755c79 (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:11
... ez az utolsó reakció normális esetben. Először az ember fűt-fát megmozgat... dolgozni akar...pénzt keresni.
10. kovroby (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:11

Szükség esetén erre is sor kerül/het...

De: az autó hitel devizában van, a válság miatt ha visszadnánk, még nekünk kellene ráfizetni, kisebb az értéke többszázerrel, mit a rajta levő hitel :(

Az ingatlanpiac áll, a lakást nem lehet értékében eladni...

Szóval nem olyan egyszerű.

De remélem, ilyen drasztikus lépésre nem lesz szükség, éppen ezért keressük a megoldást.


Csak az egyik gyerek egyetemista (ő dolgozik is egy keveset mellette, hát, nincs túlfizetve), a másik még kiskorú, nem dolgozhat. És gyerektartást is fizetek két gyerek után, tőlük sem akarok semmit elvonni...

9. 01c8755c79 (válaszként erre: 3. - Accb6cf2da)
2009. jún. 29. 09:10
... az én lányom is a Mekiben kezd holnapután...
2009. jún. 29. 09:09
Így van, nyár van, egyetemisták mindenféle nyavalygás nélkül tudnak dolgozni... Balaton part, akárhol. Inkább diákokat alkalmaznak, mert nem kell utánuk annyit adózni. Egyszerűbb...
7. c20c593f1c (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2009. jún. 29. 09:08
Ez a lehető legrosszabb megoldás. Ne akarja lejjebb adni!
6. 2e4bb6920c (válaszként erre: 1. - Kovroby)
2009. jún. 29. 09:08
Nekem egyáltalán nincs munkám, úgyhogy fiatal létem ellenére még az sem elképzelhetetlen, hogy hajlékony leszek... Na?
2009. jún. 29. 09:04
Lehet, hogy gonoszul hangzik, de én szerintem eladnám az autót és kisebb lakásba költöznék, persze, ha lehet kisebbe. Munkát nem tudok ajánlani nekem sincs. Ezt nem megbántás képpen írom, ha nem csak nekem ez lenne az első reakcióm.
4. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Kovroby)
2009. jún. 29. 09:04
Ugyanígy vagyunk, erre nincs semmi, az egész el van....
3. accb6cf2da (válaszként erre: 2. - C20c593f1c)
2009. jún. 29. 09:02
Ez manapság lehetetlen! Sehol nincs felvétel. Sem MC donaldsban, sem Burger Kinben, sehol.
2. c20c593f1c (válaszként erre: 1. - Kovroby)
2009. jún. 29. 09:01
Én egyedül neveltem a gyerkőceimet. A fiam középiskola mellett elment heti 1-2 napra a McDonald's-ba dolgozni. Esetleg a Te csemetéid nem tudnának valahogy besegíteni?
2009. jún. 29. 08:54

40-es pár vagyunk, két egyetemista gyerekkel. Mindketten dolgozunk: Párom diplomás köztisztviselő, én 3 műszakban egy gyárban. A köztisztviselői bérbefagyasztás, 13. havi fiz. és bérkiegészítés megvonása is súlyosan érintett minket, a gyárban pedig (állítólag jogtalanul, de ezt senki nem meri megtámadni) múlt évben átlagbéresítettek, 2 éve nem kapunk fizetésemelést, megszüntették a folyamatos 3 műszakot, csökkentették az óraszámot stb. ezért a kettőnk jövedelme több, mint százerrel kevesebb. Autó és lakáshitelünk van, amik persze emelkedtek: gyűlnek a kifizetetlen számlák, a helyzet egyre rosszabb :((


Kérlek Benneteket, ha tudtok valami munkát, másodállást, takarítást, piacozást, bármit... segítsetek!!!

Dél-Pest előny, de nem vagyunk abban a helyzetben, hogy válogassunk...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook