Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ide jutottunk... :( Segítsetek! fórum

Ide jutottunk... :( Segítsetek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
166. kovroby (válaszként erre: 165. - C20c593f1c)
2010. jún. 2. 12:34

Kedves Tőled, hogy érdeklődsz!

Elvagyunk. Talán ez a legjobb szó. Három műszak mellett munka után villanyóra leolvasás. Talpalás esőben, hóban stb. Havi 15-25 000Ft: éppen kihúz a legnagyobb bajból minket. Hogy meddig lehet csinálni, nem tudom. Mindig fáradt vagyok, majdnem minden hétvégén dolgozom :( De én még örülhetek, hogy van ez a lehetőség! És mondjuk nézzük a jó oldalát, sok emberrel megismerkedtem, érdekes arcok, érdekes sorsok.

2010. ápr. 17. 11:42

Mi újság Veletek?

Sorsotok?

164. kovroby (válaszként erre: 161. - Teca28)
2010. jan. 16. 11:25
A mi gyerekeink jóval nagyobbak, de felhozom a topikot, hátha tud valaki segíteni!
2009. dec. 30. 19:48

Idejutottunk ez a szó komolyan mondom rémisztő és ijesztő a régi rendszerben bezzeg nem voltak jelen a külföldi ,tulajdonban levő bankok és közel sem kellett magas törlesztőrészletet fizetni és ha valaki elindult az életben, akkor sokkal könnyebben lehetett lakáshoz jutni három kategóriában öröklakás, szövetkezeti és tanácsi a legutolsó sorban, amit a vállalatok biztositottak. A rendszerváltásnak köszönhetően jutottunk ide, mert manapság mindent olyan gyorsan el lehet vesziteni és könnyen nincstelenné vagyontalanná válik az állampolgár.

Természetesen igazságtalannak tartok. sziasztok.

2009. dec. 5. 14:28
Összeszorul az ember szive az olvasottak után!Aki tud segitsen a rászorultakon!Az Isten áldésa rá!
161. Teca28
2009. nov. 10. 17:01
Sziasztok!Egy 29 éves anyuka vagyok 4 gyermekkel!8-7-4- és 13 hónap!Közölük 1 tartós beteg!Szeretnélek megkérni benneteket hogy ha van a közeletekben valaki aki lakást felújít.szekrényt pakol és ruhát válogat!Ne dobja el gondoljon ránk!Sok mindennek hasznát tudjuk venni,amit mások kidobnának!Gondoljatok ránk:)Köszönöm!!
160. kovroby (válaszként erre: 156. - C20c593f1c)
2009. okt. 10. 11:58
Elkeserítő... :((( mikor ilyeneket olvasok, arra gondolok, én még milyen jó helyzetben vagyok... :(((
2009. aug. 25. 13:19

Így gondoltam én is, mármint, hogy ezért írtad le.

Sajnos sokan vannak ebben a helyzetben, és én személy szerint nem látok kiutat ebből.

Az embereket mindenhol kihasználják. Amin még nagyon fel háborodok. Sokan már a válság előtt is tönkre mentek, mert munkanélküliek lettek, stb. azokkal pedig még annyira sem foglalkoznak, mint a válság alatt munkanélkülivé váltakkal. Tudom nekik sem segítenek, de legalább beszélnek róluk.

Autóra példa. Egy közeli ismerősöm évekkel ezelőtt vett egy autót (hitel is volt benne), a törlesztése 53 eFt+cascó+járuléskos költségek(súlyadó, kötelező). A család egyik tagja munkanélküli lett. Úgy döntöttek, hogy visszaadják a banknak az autót. Az autót leadása után a bank értékesítette (párszáz ezer forintért), ezután küldött egy kimutatást a volt tulajdonosnak, mely szerint a hiteléből még maradt közel 1,5 mFt tartozása, amelyet 8 napon belül kellett rendezni. Természetesen az ügyfél nem tudta kifizetni, próbált hitelt felvenni, hogy befizesse, de már nem tudott, mert a bank kirakta BÁR listára..... A fennmaradt tartozás azóta növelszik, mert honnan tudna ennyit összeszedni?

És a lényeg: a bank nem mondta el az ismerősömnek, hogy az autó leadása ezzel jár. Ha elmondta volna, akkor inkább kinyögte volna valahogy azt a havi 50 ezer Ft körüli összeget, és már lejárt volna hitele.....

158. c20c593f1c (válaszként erre: 157. - A0c1361e44)
2009. aug. 25. 13:08
Hogy senki sincs egyedül a problémájával.....
2009. aug. 25. 13:02

Szia LucaLuca!

Ezt miért másoltad ide?

elrettentés? Vagy, hogy ne érezzük egyedül magunkat? Vagy legyünk tisztába a helyzetünkkel????

2009. aug. 25. 12:47

Otthonok kalapács alatt

Így lehet két gyerekkel utcára kerülni, ha valaki becsülettel dolgozik!

Élő Anita, uzlet@hetivalasz.hu

9. évfolyam 34. szám, 2009.08.20

Sorban veszítik el a családok otthonaikat, mert nem tudják kifizetni a megnövekedett törlesztőrészleteket. A Heti Válasz Veszprémben kereste fel a kilakoltatások főszereplőit - a banki ügyintézőt, a családsegítőt, a végrehajtót -, és egy kórházi dolgozó sorsán mutatja be, hogyan lehet két gyermekkel utcára kerülni úgy, hogy valaki becsülettel dolgozik.


"A banktól jöttem, tudom, hogy itthon van. Kérem, nyissa ki az ajtót, nem tudom tovább tartani az aktáját, el fogják árverezni a lakását. Segíteni akarok!" - így kiabál a lépcsőházban Horváth Döniz, az egyik országos bank veszprémi ügyintézője. "Rettenetesen érzem magam. Az én törlesztőrészletem is megnőtt, én is elmaradtam egy hónappal. Ezért is megyek vissza még egyszer. Így még van esélyük, hogy ne adják el a tartozásukat egy cégnek, mert akkor végük" - meséli a fiatal nő, és mutatja a listát, kiket kell felkeresnie a héten.


"Újszegények"


Veszprémben vagyunk, a dunántúli városról senki meg nem mondaná, milyen sok ember szenved a válság következményeitől. A szépen felújított belvárosban a nyári fesztivál újabb előadására készülnek, pazar virágkompozíciók mindenütt. "Mindenki kapaszkodik, igyekszik őrizni a látszatot, hogy aztán óriási árat fizessen a halogatásért" - meséli Takács László, aki problémás hitelek kezelésével foglalkozik. A helyi családsegítő szolgálat vezetője, Horváthné Kecskés Diána is azt mondja, nagy a baj: míg 2008 januárjában 40 család vett részt az adósságkezelési programjukban, ma 124-nél tartanak.


A válság új kategóriát vezetett be az ingatlanpiacon: az "ár alatt sürgősen eladót". Az ingatlanirodák hirdetőtábláin is feltűnik ez a felirat. Nem százmilliós villákat kínálnak így, hanem 50 négyzetméter alatti olcsó lakásokat. Szabadulna tőlük a tulajdonos, ha tudna.


"Tavaly ősszel érkeztek először olyan hívások, hogy segítsek azonnal eladni a lakást, mert ha nem jutnak pénzhez, kilakoltatják őket" - meséli Halász Árpád, az ingatlaniroda munkatársa. "Most már naponta két ilyen család keres meg. Pedig tavaly ilyenkor neves bankárok még azt tanácsolták: inkább svájci frankban adósodjunk el, mint forintban" - emlékeztet a hitelválság előtti közhangulatra. "Azután kirúgták a széket az adósok alól, s most 30 százalékkal drágább a törlesztőrészlet. Uzsorakölcsönné vált az, ami jó befektetésnek tűnt" - érzékelteti a helyzetet.


Egyik ügyfele a megyei kórházban dolgozó Sárközi Attiláné. Az asszony 8,5 millió forint hitelt vett fel egy 47 négyzetméteres lakásra. Két gyermek mellett nem tűnhetett luxusberuházásnak, most mégis 14,5 millióra lenne szüksége, hogy kiszabaduljon az adósságcsapdából. Hogyan lehet hatmillió forintot bukni nyolc hónap alatt? "Svájci frankban vettük fel a hitelt, ám az árfolyamváltozás miatt 60 ezerről 78 ezer forintra nőtt a részlet. A munkahelyem, a kórház is nagy bajban van, ezért 72 ezer forintos nettó fizetésemet 62 ezerre csökkentették" - mondja az asszony. Ráadásul a férje is elhagyta, egyedül maradt a két gyerekkel és a hitellel. A férfinak nincs keresete, gyermektartást sem fizet. A bank 11,5 millió forintot követel rajta, ennyire hízott a 8,5 millió forintos tartozás valutánk leértékelődése miatt. Ha nem adja el a lakást, elárverezik, és nagy esélye van rá, hogy féláron elpotyázzák. Ha viszont eladja, akkor az államnak is milliókat kell fizetnie, vissza kell térítenie a szocpol összegét.


"Még csak lakáshitel sem kell hozzá, hogy valaki nehéz helyzetbe kerüljön" - magyarázza Szekeres Péter. A férfi gépkocsik zűrös hiteleivel foglalkozik, de rálát a többi problémás adósságra is. "Elég egy lejárt tartozás, egy fizetési meghagyás a bíróságtól. Ha valaki nem veszi át az értesítést, vagy 15 napon belül nem reagál, kiadják egy végrehajtónak az ügyet. Ő meg tájékozódik, van-e banki hitele az illetőnek. A legtöbb lakás jelzálogjoggal terhelt, ilyenkor felszólítják a pénzintézetet, hogy becsatlakozik-e a végrehajtásba" - részletezi az eljárást. A bank pedig "becsatlakozik", vagyis felmondja a legprecízebben törlesztett hitelt is, és kitűzik az árverést. Ám itt nem felfelé mennek az árak, mint egy festményaukción.


"Vagy tíz évig arcról, névről ismertük az összes ügyfelünket" - meséli a családsegítő vezetője. "Aztán tavaly szeptemberben minden megváltozott. Az újonnan érkezők középosztálybeli családok, gyakran nem is ők maguk keresnek meg, hanem a munkatársuk, a szomszédjuk kér időpontot, mert nekik bizalmasan elmondják, milyen nagy a baj" - mondja Horváthné Kecskés Diána.


Lefoglalt macska


A most bajba kerülteket arra nevelték, hogy maguk oldják meg a gondjaikat. Nemhogy a segélyfajtákat nem ismerik, de még a segítő szervezeteket sem. "Gyakran csak akkor fordulnak hozzánk, amikor már ott a végrehajtó, kitűzték az árverést" - tudjuk meg a családsegítő vezetőjétől. Sárköziné sem hozzájuk fordult először, hanem a bankhoz, mert hallott a kormány adósságkezelő programjáról. Azt gondolta, ha csökkenne a részlete, kikerülhetne a bajból. "Azzal fogadtak, hogy nem segíthetnek, mert az én munkahelyem nem szűnt meg a válság miatt" - számol be az újabb csalódásról.


Akkor ment el a családsegítőhöz. A szociális rendszer nem tud mit kezdeni azzal, hogy most akár nettó 250 ezer forintos összjövedelemmel is nélkülözővé válhatnak családok. Hitelük hónapról hónapra nőtt, miközben munkabérük 20-30 százalékkal csökkent, mert a városban sok helyütt négynapos munkahétre állnak át. Az önkormányzatnak van adósságkezelő programja is, mégpedig egész nagyvonalú. A legfeljebb 270 ezer forintos tartozás 75 százalékát vállalják át, ha az adós rendben törleszti a fennmaradó összeget. Az "újszegények" többségén, így Sárközinén azonban így sem tudnak segíteni.


"Nekem nem a közüzemidíj-tartozásom miatt kellene a támogatás, hanem a lakáshitel miatt. Emiatt utasítottak el" - mondja az asszony. Ekkor jött végső menedékként a krízissegély: a maximum 30 ezer forintos támogatást éppen a válság miatt vezették be a városban. Ehhez azonban igazolást kellett kérni a banktól, a részlet emelkedéséről. "Nem kaphattam meg a segélyt, mert a bank nem adta ki az igazolást. Azt mondták, már nincs törlesztőrészletem. Akkor már sírtam. 11,5 millió forintot követelnek rajtam, és nincs törlesztőrészletem? "Nincs, mert már lakása sincs" - volt a felelet. "Kiadták egy árverező cégnek"" - meséli a részleteket Sárköziné. Azt már az ingatlanügynök mondja el, mi következik ezután. "Egyik kuncsaftom kérte, hogy vegyem le a hirdetését, mert nem tud bemenni a lakásába. A bank emberei feltörték, lecserélték a zárat, nem vihette el a holmiját sem" - magyarázza.


A problémás hiteleket kezelő férfi pedig azt mondja: az árveréseket közzétevő lap szerint előfordul, hogy még a tulajdonos perzsamacskáját is lefoglalják. "Ha egy ló értéket képvisel, akkor egy fajmacska is" - érzékelteti a helyzet abszurditását Szekeres. Szerinte a kormány felelős a káoszért, mert nem védte meg a polgárait. A bankok olyan szerződést írattak alá az ügyfelekkel, amilyet akartak. Családok lógnak a levegőben, s még azt sem lehet tudni, mit kell tenniük. Kiköltözzenek? Ne költözzenek? Legalább a bútoraikat elszállíttassák, nehogy úgy tegyék ki őket az utcára, mint valami menekülteket?


"Fogadjanak egy jó ügyvédet, és támadják meg a szerződést arra hivatkozva, hogy egyoldalú. Talán ez az egyetlen esély" - mondja Szekeres Péter. Ám pénz nélkül ez sem könnyű. "Én csak csodálkozom, hogyan lehet ennyiféle segély, és valahogy egyik sem vonatkozik ránk" - összegez Sárköziné.



Hitelkártya ajándékba


A bankok nem álltak le, most két-háromszázezer forintos hitelkártyákat küldözgetnek ki, a megszorult adósok pedig ahelyett, hogy összetörnék és kidobnák őket - mint a családsegítők tanácsolják -, aktiválják őket, és egyre mélyebbre süllyednek az adósságcsapdában. A város nem hagyja magát. A Veszprémi 7 nap című lapban nemrég hirdetésben kérték a helyieket, hogy gyűjtsenek a rászorulóknak. Kecskeméti Andrea, a helyi bizományi bolt tulajdonosa próbált így segíteni. "A család előbb a tévét, majd a hűtőt hozza be. Akkor már látszik, hogy baj van" - mondja a kereskedő. A kiköltöztetéseket nem veszi észre senki, nem állnak síró gyerekek az utcán, a kipakolt bútorokkal együtt. Egyrészt azért, mert még a könyveiket sem vihetik el, másrészt a hitelválságig rendezett körülmények között éltek, vannak barátaik, családjuk, akik átmenetileg befogadják őket.


Sárköziné 8 és 17 éves gyermekei még nem tudják, hogy a lakás elárverezésével sem ér véget a kálváriájuk, mert az ellenérték sem fedezi a hiteltartozásukat. Ha egyszer új otthonhoz jutnak, a fennmaradó tartozás fejében újra mindenüket lefoglalhatják.

2009. aug. 18. 16:20

Áthidaló hitel. Gondolom tudtok már róla.

Annál a banknál kell igényelni, ahol a hitel van. Munkáltatóit kell vinni. Ott helyben elmondják az előnyeit hátrányait.

2009. júl. 28. 13:46

Áthidaló kölcsön?

A részleteket nem tudom-

153. c20c593f1c (válaszként erre: 152. - Kattyus)
2009. júl. 21. 10:06

Tényleg nem ezért írtam! De, köszi.


Csak inkább azért, hogy egy példa, hogy ne tartsuk magunkban, ha problémánk van, hátha jön valahonnan segítség!

152. kattyus (válaszként erre: 151. - C20c593f1c)
2009. júl. 21. 09:55
Jó olvasni hogy vannak még jó emberek:)
2009. júl. 21. 09:52

Van egy kollégám, akinek a bérét 2002. óta folyamatosan közmű díjak, lakbér...stb. elmaradása miatt letiltjuk. Ma sikerült találnom egy szervezetet, aki remélhetőség kifizeti egy töredékét a tartozásának (remélem 250 e.Ft-ot).

2 éve elintéztem neki, hogy ne tegyék ki a lakásból.



Ha valamelyikőtöknek hasonlóra van szüksége, írjon egy privit!

150. dd9073b0e0 (válaszként erre: 149. - 91d4989ab9)
2009. júl. 18. 11:01

Már megtette. Most minden bank hív, sms-t küld !!

Az a szemétség, hogy mi nem hivatkozhatunk a gazdasági válságra. De úgy még soha nem volt, hogy sehogy sem volt. Majd lesz valahogy. Csak már jönnék rendbe.

149. 91d4989ab9 (válaszként erre: 146. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 18. 10:21
ha csökken a fizetés vagy kevesebb pénz jön rendszeresen a számládra akkor az otp azonnal leveszi a hitelkeretet erre figyeljetek én is meglepődtem anno. akár nullára is
148. kovroby (válaszként erre: 146. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 18. 10:04
Benneteket sem irígyellek... :(
2009. júl. 17. 09:30

Szia!

Megnézem, bár úgy látom, hogy még nem írnak semmi lényegeset. Az egyik helyen azt írták, hogy a banknál kell kérni ezt az áthidaló hitelt, melynek 70-80% az állam fogja fizetni. Lakásra bejegyzett hitelről van szó, tehát nem kifejezetten vásárlási hitelről. Azt is írták, hogy aki még is eljut a lakás elvesztéséhez, attól az önkormányzat megveszi és a tulajdonos bérelheti vissza.

Majd még érdeklődök. Ha minden igaz akkor július végén lesz erre mód.

146. dd9073b0e0 (válaszként erre: 145. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 08:24

szia !!!

Ez a jelzálog áthidalós dolog minden jelzálogra érvényes vajon, vagy csak a lakásvásárlásosra ??? Ha utána nézel akkor ezt is megnéznéd ha szépen kérlek ??? Bevallom én annyira eltévedtem már ezekbe a banki útvesztőkbe.

Nekem fogta az OTP és benyelte az egész fizumat családistól. Huzamosabb ideje betegállományba vagyok mert leakarnak építeni és gondoltam, volt egy igen komoly problémám az egészségemmel így alá vetettem magam egy komolyabb műtétnek. Így a fizum jóval kevesebb lett és a folyószámla hitelemet lecsökkentette 1/3-ra és ami ráment pénzike benyelte az egészet. Amit a párom keresett az elment a rezsire, ovira, kajára. Így most a Bankok üldöznek. Mivel 3 hete műtöttek(hasi) még melót sem tudok egyenlőre keresni mert ha van is akkor azonnali kezdéssel lenne.

145. accb6cf2da (válaszként erre: 144. - Kovroby)
2009. júl. 16. 21:20

Tényleg most, hogy írod a vízóra, vagy milyen óra leolvasást, eszembe jutott a pizza futárkodás. Esetleg azt is megpróbálhatod, ha van autód, vagy motorod. Napi 7-10 eFt-ot lehet vele keresni. Igaz de. 11-23 ig kell dolgozni, de ha bírod hétvégén, akkor az a + 20 eFt körüli összeg nem jönne rosszul.


A másik a jelzálog hiteleseknek a kormány megszavazta az áthidaló hitelt. Holnap utána nézek, hogyan kell megigényelni és megírom. Azt mondták nem kell munkanélkülinek lenni ahhoz, hogy megkapják az adósok.

144. kovroby (válaszként erre: 140. - 01c8755c79)
2009. júl. 16. 15:28

Szerintem is jó ötlet, sok sikert hozzá!

Igen, ismerősök által kellene, nem hivatalosan, mert úgy mindenféle engedély stb. ...

143. kovroby (válaszként erre: 139. - C20c593f1c)
2009. júl. 16. 15:27
ja-ja, úgy értettem :)
142. 01c8755c79 (válaszként erre: 141. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 16. 14:38

Tudok persze, amikor kisebbek voltak a gyerekeim, mindig nálunk volt a fél osztály, túráztunk, sátraztunk... kézműveskedtünk, számháborúztunk. Csak most már az enyémek nagyobbacskák, de nagyon be is tudnának segíteni. :o))

Köszi! ;)

141. dd9073b0e0 (válaszként erre: 140. - 01c8755c79)
2009. júl. 16. 13:22
Ez igen ez egy jó ötlet !! Ha van türelmed, kitartásod és egyszerre tudsz több felé figyelni akkor biztosan sikerülni fog. Én drukkolok neked, hogy bejöjjön !!
2009. júl. 16. 12:45

Jövő nyárra már kitaláltam magamnak +munkát. Sok a szabim, és nanáá, hogy nem tudom kivenni, mert nyaralásra nincs keret. Jövő nyárra viszont bevállalok néhány apróságot, akiknek a szülei dolgoznak (remélhetőleg nagy pénzért) és elviszem őkiet strandra, kirándulni, ha esik az eső kreatívkodunk kicsit... táncolgatunk... meg ilyesmi. :o) Januártól már elkezdem szervezni, mert ugye ismerősök által kellene. :o)


Hátha másnak is bejön az ötlet. :o)

139. c20c593f1c (válaszként erre: 138. - Kovroby)
2009. júl. 16. 12:25
Ezt nem Neked céloztam, hanem úgy általában!
138. kovroby (válaszként erre: 122. - C20c593f1c)
2009. júl. 16. 12:12

Igen, igen!


És köszönöm szíves segítőkészséged! :)

137. kovroby
2009. júl. 16. 12:11
Aug. elején megyek próbamunkára villanyóra leolvasás másodállásban, pest megyei települések. Azt mondták, ha ügyes vagyok, akár netto 40-50 is összejöhet. De a benzinpénzt is ebből kell állni... :(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook