Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


77. ryta
2008. nov. 13. 14:31

sziasztok,

hétfőn este voltam maszekban egy gasztro dokinál.Nagyon rendes volt,részletesen kikérdezett és azt mondta, hogy IBS-em van(nem mondott újdonságot).Felírt 2 gyógyszert és 3 hét múlva kontrollra vissza kell mennem.Ha a tüneteim nem enyhülnek, tükrözés vár rám:-(

76. e8de926afc (válaszként erre: 75. - Ezvan)
2008. nov. 12. 13:50
Ügyes vagy! Én is elmegyek majd jövő héten a dokihoz, mert jó ez a progastro, de azért 5 nap szedés után megint rám jött a hasmenés, így be kellett kapnom egy Imodiumot, az hál'Istennek leállította a dolgot. Én is szeretném, ha megtükröznének és írnának fel gyógyszert, mert a ha gyulladás van, akkor szerintem az is kell a megszüntetéséhez.
75. ezvan
2008. nov. 6. 20:00

Sziasztok!


Nagy lépésre szántam magam: elmegyek tükrözésre. Az a helyzet, hogy sikerült munkát találnom, decemberben kezdhetek. Ezen felbuzdúlva megpróbálom magam decemberre összekaparni. Hátha segít, ha látnak belülről, és talán adnak vmi olyan szert, ami hat is valamelyest. /Hozzáteszem: olyan bátor azért nem vagyok, így megleptem magam egy altatásos tükrözéssel./

A homeopátiás bogyókat nem fogom abbahagyni, remélem ezt a gasztrodoki tolerálja.

Jónak tűnik ez a progastro, megpróbálom én is.

74. e8de926afc (válaszként erre: 70. - Ezvan)
2008. nov. 4. 20:52

Szia!

A progastro-t reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt kell inni, én tegnap este kezdtem, egyelőre ma nem ment a hasam- gyorsan le is kopogom-, most este már normális lett az "emésztésem". Pedig már ettem is!!! Főtt krumplit és fagyasztott rántott pulykamellett sütöttem ki, este-reggel pirítós.

Egyébként szerintem is az évszakváltás is befolyásolja az állapotot, ill. az óraátállítás is, úgy gondolom.

73. e8de926afc (válaszként erre: 72. - B.zoli28)
2008. nov. 4. 20:48

Sziasztok!

Nekem nem szokott olyan lenni, de nekem az utóbbi időben olyan összevissza van minden. Most kerestem elő a 2000-es és a 2001-es tükrözésem eredményeit, a 2001-es már azt írja, hogy nincsenek fekélyek, és visszahúzódóban van a colitis. Pénteken akartam menni egy miskolci dokinőhöz, de külföldön van 15-éig, így most kúrálom magam a progastro-val.

Zoli, Neked már volt tükrözésed, ott láttak fekélyeket? Szerintem, ha 1-2 nap alatt megszűnik a hasmenésed, akkor nincs vastagbélgyulladásod, nekem folyamatosan megy a hasam, ha begyullad.

Én is már annyi mindent kipróbáltam, teából a legjobb a szederlevéltea, joghurtból az Actimel, az Actíviától pl.már megy a hasam. Egyébként van egy fekélyes vastagbélgyulladásos fórum, majd előkeresem, azt olvasgassátok, egy orvos is válaszol a kérdésekre, egy csomót mindent meg lehet tudni belőle.

2008. nov. 4. 16:50

Sziasztok!


Ezvan!


Sajnos nálam a természetes szerek nem igazán hatottak, bár gondolhatod, hogy az elmúlt 10 évben végigittam a magyarországi gyógynövény palettát. Sajnos amikor már nagyobb a gáz, akkor kénytelen vagy gyógyszerhez nyúlni. Én például a rászokásról annyit mondok, hogy nekem ilyen gondom nincs, mert Én inkább elfelejtem bevenni.


BÉCSÉ!


Hihetetlen, de a tüneteink szinte kísértetiesen hasonlítanak! Én mikor államvizsgára készültem semmi bajom nem volt, a vizsga is lement, aztán utána beütött a csőd, valóban nem lehet kiszámítani.


Szeretnék kérdezni valamit Tőletek, megpróbálom megfelelően leírni. Mikor begörcsölök hasmenés majd 1-2 nap múlva rendeződik a széklet, utána a formázott székleten látni ilyen fehér fátyol szerűt ami nyálka lehet, nektek is szokott ilyen lenni miután nagyából helyreáll a helyzet?


Én arra gyanakszom bármint is mondanak az orvosok, hogy az IBS előbb vagy utóbb átmegy vastagbélgyulladásba ami már probléma.


Udv,

71. ryta (válaszként erre: 70. - Ezvan)
2008. nov. 4. 11:42

a természetes stresszoldók csak az enyhe feszültséget,levertséget vagy álmatlanságot enyhítik.Ha komolyabb a baj,pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulni.

Az én unokatestvérem egy nagyon jó pszichológus egy vidéki városban, felhívtam telefonon,amikor nagyon rosszul voltam már és megmondta a tüneteim alapján, hogy IBS-em van.Azt mondta, hogy a gasztro rendelésről egy csomó beteget átirányítanak hozzá.

Célzott pszichoterápiával kb 1 év a gyógyulás.

70. ezvan
2008. nov. 4. 10:50

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

A gyógyszerekkel kapcsolatban az a gondom, hogy ha mindent beszednék, amit a különböző problémáimra felírtak, már ennem sem kéne. Persze, ha egy gyógyszer valóban használ, az más. De én ilyennel nem találkoztam. Sőt még arra sem figyelnek az orvosok, hogy ami az egyik problémámra jó, az a másikra akár káros is lehet. Hiába mondom el az elején, hogy milyen betegségeim vannak. Ráadásul ha egy gyógyszernek lehet mellékhatása, hát akkor az nálam jelentkezik is. /pl. szédülés, gyomorfájás, hasmenés/

Az idegesség sokat ront a helyzetemen, ezt én is tapasztaltam. 1 hónapja vagyok munkanélküli, és ez annyira megvisel, hogy azóta szinte a WC-én lakom. Pedig már enni sem nagyon eszem, hiszen utána azonnal mehetek.

Az az igazság, hogy bár mindegyik orvos ajánlotta, de én még vastagbél tükrözésre nem mentem el. Nagyon félek tőle, és szörnyen megalázónak tartom.

A mozgás valóban hiányzik az életemből, de pillanatnyilag olyan gyengének érzem magam, hogy még várok vele egy kicsit. Tudom, hogy ez a homeopátiás bogyó nem hat azonnal, de bízom benne, hogy legalább egy kicsit normalizálódik az állapotom.

Arra gondoltam, hogy talán Normaflore-t veszek, remélem ez nem zavar be a homeopátiás kezelésbe.

Bécsé!

Majd a Progastro-s tapasztalataidat írd le kérlek!

Zoli!

Valószínüleg valamilyen stresszoldó nekem is jó lenne, de nem szeretnék gyógyszert szedni. Nem tudtok erre természetes, de hatásos gyógymódot? Lehet, hogy talán gyógyteákat kellene inni?

Ryta!

Én nem tudom a bogyóim nevét, mivel az orvos adta ki őket ampullákban, melyeken csak a nevem és a szedés módja szerepel. Így hiába tudnám, te mit szedtél. Most már - úgy gondolom - mindenképpen végigviszem ezt a kúrát. Egy próbát ez is megér.


Még egy kérdés:

Lehet, hogy az IBS és a vastagbégyuszi is változik az évszakok függvényében, mint a reflux?

Az ugyanis tavasszal és ősszel bizonyítottan mindig rosszabb.

2008. nov. 4. 09:25

Sziasztok, én is olvasgatlak mindig Titeket:)

Én tegnap befejeztem a Protexint és váltottam a Progastro 825-re - ilyeneket nem lehet írni? -, mert nálam felszívódási nehézségek miatt lehet az állandó hasmenés és ez állítólag könnyen eljut a vastagbélbe és állítja helyre bélflórát.

A stressz is befolyásolja nagyban a helyzetemet, de nagyon sokszor akkor tapasztalom a rosszra fordulást, amikor túlvagyok egy keményebb munkán vagy vizsgán és kezdek lenyugodni. Teljesen kiszámíthatatlan sajnos ez az egész.

68. ryta
2008. nov. 4. 07:45

Ja és még valami...

A legtöbb IBS-esnél a stressz kerülendő, mert akkor irány a klotyó..az ilyen betegeknél nagy %-ban depresszió vagy egyéb szorongásos betegség is jelen van,így ajánlott valamilyen antidepresszáns szedése némi szorongásoldóval kiegészítve, melyek a betegek nagy részénél jótékonyan hatnak az IBS-re is.

67. ryta (válaszként erre: 64. - Ezvan)
2008. nov. 4. 07:41

Szia,

én is szedek homeopátiás szereket,mivel itt nem akarom leírni a nevüket,mert nem a reklám helye,privátban szívesen megírom.Háromféle szert kell szednem,van amelyiket naponta, egy másikat csak hetente.De azt tudni kell róluk, hogy legalább fél évig kell szedni, hogy hatásosak legyenek és kezdteben a tünetek felerősödhetnek.

Nekem homeopata orvos írta fel,egy részletes és mindenre kiterjedő kikérdezés után.

Amúgy én is azt mondom, hogy ebből kigyógyulni nem lehet,csak tünetmentessé tenni és óvakodni kell a nagy zabálásoktól,amit igen nehéz megállni néha...Ezenkívül a rendszeres testmozgás nagyon fontos, de nem csak úgy lájtosan, hanem olyan izzadósra,hogy majd megfulladsz..

66. b.zoli28 (válaszként erre: 64. - Ezvan)
2008. nov. 4. 07:04

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, és nem is a pesszimizmus szól belőlem, de az emésztőrendszeri megbetegedéseket nagyon nehéz kikezelni teljesen, Én azt mondom szinte lehetetlen. Ahogy előttem is írták, jobb- rosszabb periódusok vannak, de több a rossz mint a jó.


Én is voltam, már homeopátiás varázslónál, és egyéb ilyen helyeken, mert ugye az ember azért harcol, hol egyszer az életbe jól legyen, tudjunk úgy étkezni, hogy ne az jusson az eszünkbe, hogy ettől de rosszul leszek, a komolyabb dolgokat, hagy ne soroljam.


Én is kaptam bogyókat, ami nem is volt az országba külföldről hozták be, és 8 évvel ezelőtt fizettem 10.000 Ft- ot érte ami igen húzós volt + a varázsló ára. Én hiszek egyébként ezekbe a gyógyítókba félreértés ne essék.


A lényeg, hogy sok mindent próbáltam úgy mint itt a fórumon más is, most szedem a protexin-t olyan alapon, hogy ártani nem árthat, mivel a hasmenések felborítják az egészséges bélflórát.


A legnagyobb lényeg, ami nem gyógyszer és tény, bevált, működik legalábbis nálam, hogy többszöri étkezés 4-5 naponta de keveset, és ne zsírosat, még kevés zsír is nagy káoszt okozhat, továbbá akinek refluxa is van, az ne várjon az étkezéssel addig még úgy érzi, hogy éhes lesz. Nagyon fontos, hogy a reflux és az IBS összefügg együtt van.


Most elkezdtem nyugtatót szedni, mert az sokat segít Frontin- ból felet napi 4 alkalommal. A helyzet az, hogy rendszeresen kellene szedni, de elfelejtem bevenni, de majd figyelek. Az ismerősöm, aki orvos azt mondta, hogy ezt legalábbis 2 hónapig kell rendszeresen szedni ahhoz hogy legyen eredmény, de utána is. Mert lehet, hogy az IBS kezelgetjük, de a kiváltó okot kellene megszüntetni, ami a stressz 98 % - ba.


Jó, hogy a fórumon legalább páran összetartunk, napi elfoglaltságom, hogy megnézzem mit írnak sorstársaim.

65. e8de926afc (válaszként erre: 64. - Ezvan)
2008. nov. 3. 16:49

Szia, Ági!

Nálam 2000-ben diagnosztizáltak fekélyes vastagbélgyulladást. Én is eléggé elhanyagoltam a dolgot, mert 1 év folyamatos hasmenés után mentem el a belgyógyászatra, ahol rögtön meg is tükrözték a vastagbelemet és megállapították a fenti bajt. Kaptam gyógyszert, amit életem végéig kellett volna szednem. Ezzel viszont leálltam 2002 körül, folyamatosan elkezdtem ugyanis inni az Actimelt, és úgy gondoltam, ha a gyógyszer mellett is voltak hasmenéseim, akkor annyira sokat nem ér. Azóta is folyamatos hol jobb- hol rosszabb állapotaim vannak, ezért is gondolom, hogy IBS-em is lehet, mert ha fáj, az a baloldalamon jelentkezik, de egyébként nem jellemző a folyamatos hasfájás. Én egy olyan természetgyógyásznál voltam, aki szerintem biorezonanciás vizsgálatot csinált, a csuklómra és a bokámra tett elektródákat és megállapította, hogy candidám van és felsorolt egy csomó mindent, amit nem ehetek többé. Ebben annyira nem hittem, így nem is mentem többet hozzá.

Én azon a véleményen vagyok, hogy megelőzésre jók ezek a természetes dolgok, de ha gond van, konkrétan gyulladás, oda már gyógyszerek kellenek. A héten vagy jövő héten elmegyek dokihoz, szerintem meg is fognak tükrözni:((, de most ezt sem bánom, csak azt akarom, hogy legyek már tünetmentes újra. Senki nem tudja azt, hogy milyen úgy élni, hogy nem tudod, ebédelhetsz-e egy jót, mert nem tudod, benned marad-e vagy sem, addig, amíg nem esett már át ezen a betegségen.

64. ezvan
2008. nov. 3. 14:12

Sziasztok!

Szeretnék egy kis bíztatást kapni tőletek!

Helyzetem: 99-ben epeműtét, azt követően egyre romló emésztés, és egyre fokozódó hasmenés, amit házilag kezelgettem. Mindez 3 éve csúcsosodott ki, amikor annyira rosszul lettem, hogy kórházba kerültem. Diagnózis: reflux, IBS, hasnyálmirigy elégtelen működése. Kaptam egy rakat gyógyszert, amit egy idő után szépen lassam elhagytam a Pangrol kivételével. Ezt tettem azért, mert igazán egyik sem hatott./Mikor visszamentem panaszra, mindig egy újabbat írtak ki, ami aztán szintén nem vált be./

Az emésztésem pocsék, pedig nagyon figyelek az étkezésre. Állandó hasfájás, puffadás, hasmenés.

Az életem teljesen kaki, hiszen ki tud így maximálisat nyújtani otthon, munkahelyen. Az utazással járó problémákról már nem is beszélek...

Most elmentem egy homeopátiával gyógyító orvoshoz. Voll-módszerrel vizsgált meg. Szerinte a hasnyálmirigyemmel nincs gond. Viszont a gyomrom vacak, és a legrosszabb állapotban a vastagbelem van. Kaptam bogyókat. Bizakodom.

Van köztetek esetleg valaki, aki próbált ilyen homeopátiás bogyót? Vagy akinek diagnosztizált vastagbélgyulladása van? Ki lehet ebből gyógyulni???

Várom válaszotokat!

Köszönöm. Ági

2008. nov. 2. 20:09

Sziasztok!

Én most eléggé vacakul vagyok, szerdától kezdve, valószínűleg gyomorrontást kaptam az ebédtől, mert a kollegámnak is ment a hasa, én viszont hánytam is tőle. Azóta pedig semmi nem marad meg bennem, így el is döntöttem, hogy megyek a belgyógyászatra, minél hamarabb. Most úgy érzem, hogy a vastagbelem durrant be, már 6 éve befejeztem a gyógyszerszedést rá.

Nekem egyébként a ritkán fáj a gyomrom, akkor is inkább csak a baloldalamon és utána percek múlva mehetek is a wc-re, aztán még egyszer, és utána rendben lesz minden. Változó, van, amikor utána ehetek bármit és semmi bajom nincs, van, amikor viszont ez eltart egy hétig. Most ez van, így - mivel hétvégén Bp-en voltam -, két napig szinte semmit nem ettem, most értem haza, itthon pedig már mertem valami táplálékot magamba nyomni, ez két Actimelt jelent és pár pirítóst. Annyira el tud keseríteni, hogy az életem szinte arról szól, hogy előre rettegek minden utazás előtt, jövő hétvégén szintén Bp-re akarok menni, úgyhogy most rendbe kell tennem magam a héten. Marad a a pirítós, szederlevéltea, Actimel - ez sem jön be mindig, még meglátom-, krumpli. Csak a következő az lesz, hogy teljesen legyengülök.

Nálam vannak rosszabb és teljesen jó napok, csak sosem tudom előre, hogy mikor változik át az egyik állapotom a másikká. Egy kis stressz is okozhatja, de van, amikor nagyobb stressz esetén sincs semmi bajom.

62. ryta (válaszként erre: 61. - B.zoli28)
2008. okt. 31. 10:00

szia,

én nyáron nagyon jól voltam,a kisbb hasfájásoktól eltekintve.

a problémáim megint ősszel kezdődtek, úgy kb.3 héttel ezelőtt.Megfigyeltem ,hogy olyan hetes időszakonként görcsölök be késő délután, este vagy éjszaka. A legutóbbi görcsöm vasárnap éjjel volt, kb fél 1-kor ébredtem rá.Nem is aludtam már utána,már az ügyeleten gondolkodtam.Szóval lassan várhatom a következőt.

Nálam napközben ebéd után szokott gond lenni,evés után kb.egy órával fájni kezd a hasam.Aztán vagy elmúlik vagy estig fájdogál.Általában a köldök alatt és bal oldalon fáj.De vasárnap éjjel pl.a korgásra-morgásra ébredtem fel és arra, hogy futás van a WC-re.

Ha éjjel jelentkezik, akkor nagyfokú szorongás is társul hozzá,ilyenkor félek,azt nem tudom mitől,talán a sötét is közrejátszik vagy az, hogy mindenki alszik és nem tudok kitől segítséget kérni, ha rosszabbul lennék.Ilyenkor annyira feszült is vagyok, hogy járkálnom kell a lakásban, képtelen vagyok feküdni.Nelem egyértelműen a pánikrohamokkal hozható összefüggésbe.Úgyhogy én nyugtató dolgokat is szedek,citromfű teát iszok napközben és este orbáncfűkapszulát.

A héten próbáltam visszafogni az evést,sokszor keveset,este 6 után csak alma.

Egy másik trükköm, hogy ha délután vagy este felé jön a hasfájás,felpattanok a szobabiciklire és addgi tekerem,amíg le nem fordulok róla.

2008. okt. 31. 06:30

Sziasztok!


A tünetekkel illetve a betegség jobb, rosszabb időszakairól kérdeznélek benneteket?


Nálam most elég gáz a helyzete hetente 2 szer begörcsölök, a széklet állaga hasmenés és normál közt változik. Ha jobb a helyzet, akkor is van hasi fájdalom időnként, illetve korgás, puffadás.


Nálatok ez hogy van, ha lehet akkor részletesen írjátok le, mert kíváncsi vagyok, az összes tünettel.


Udv,

2008. okt. 29. 20:36

Sziasztok!


A kapszulás / kamerás tükrözési módszer ára 250.000 Ft amit betegnek kell fizetni, abban az esetben fizeti a TB a vizsgálatot ha vékonybélprobléma van. A legjobb és legpontosabb diagnózis felállítása tükrözéssel lehetséges, itt van szövettani mintavétel, illetve azonnali beavatkozás is végezhető. Igen fájdalmas, nekem bódításba is nagyon fájt. Sokan azt hiszik, hogy attól fáj, mert az ember bélrendszerébe megy „egy „ cső, de nem, a fájdalmat az a levegő okozza, amivel az orvos felfújja a beleket, hogy minden apró redőbe betekintést nyerjen, mivel kiürült állapotba a bélrendszer összehúzódik.


Udv,

59. ryta (válaszként erre: 58. - E8de926afc)
2008. okt. 28. 11:04

Értem, én ezen a címen találtam az előbb,nekem ez közelebb van:


[link]

2008. okt. 28. 10:46

Debrecenben élek, és úgy hallottam itt a Kenézy Gyula Kórházban, de állítólag Kecskeméten is valahol. Annyiban rosszabb, hogy ennél nincs szövetminta.

De ennek még jobban utána fogok nézni és leírom.

57. ryta (válaszként erre: 56. - E8de926afc)
2008. okt. 28. 10:25
hol csinálnak ilyen kapszulásat?
56. e8de926afc (válaszként erre: 55. - Ryta)
2008. okt. 28. 10:07
Én is olvastam erről az altatásos tükrözésről, de az altatástól még jobban félek, mint a tükrözéstől. Engem 3* tükröztek, egyszer kábítottak el, úgy valahogy még ki is bírható. (A másik kettőt konkrétan végigordibáltam.) Én egy kapszuláson gondolkodom, hogy meg kellene csináltatni.
55. ryta (válaszként erre: 54. - E8de926afc)
2008. okt. 28. 09:31
Én november 10-re kaptam időpontot maszek alapon egy gasztrodokihoz,elmegyek és kíváncsi vagyok mit fog mondani.Bár nagyon félek a tükrözéstől, ő megcsinálja altatásban..
54. e8de926afc (válaszként erre: 53. - Ryta)
2008. okt. 28. 09:26
Én már voltam vastagbéltükrözésen, ott colitis ulcerosa-t állapítottak meg, de azóta eltelt 5 év és egy másik doki szerint nem az volt a bajom. Elég sokat olvastam az IBS-ről és nálam is annyira tipikusak a tünetek, hogy tuti az a bajom.
53. ryta (válaszként erre: 52. - E8de926afc)
2008. okt. 28. 09:11
Igaz, én még konkrét vizsgálatokon nem voltam(tükrözés stb.),de a tüneteim alapán a háziorvosom kapásból rávágta, hogy IBS.
2008. okt. 28. 08:28

Sziasztok!

Tényleg rengeteg ibs-es van, állítólag a nátha után a 2. leggyakoribb oka a munkából való kimaradásnak. Szerintem sokan nem is tudják, hogy ebben a betegségben szenvednek.

Tegnap este meg mertem enni kis darab sült kolbászt, utána nyomtam magamba a Normaflore-t, így úgy-ahogy megúsztam a dolgot, de most is még kicsit émelygek tőle.

51. ryta (válaszként erre: 50. - B.zoli28)
2008. okt. 28. 08:10

szia,

azért szeretném ha legközelebb egy ilyen beszélgetésbe Te is bekapcsolódnál, hiszen a fórumnak pont az a lényege, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat és segítsük egymást.

Már a bíztató szónak mekkora ereje van, ezt magamról tudom..És amúgy is olyan kevesen vagyunk,akik merünk róla beszélni.Sok az IBS-es,de a legtöbbjük hallgat..

50. b.zoli28 (válaszként erre: 49. - Ryta)
2008. okt. 27. 17:23

Múlt héten olyan jól elbeszélgetettek ketten, hogy nem akartam zavarni : ), egyébként Én napi rendszerességgel nézem a fórumot, de nagyon kevés az új bejegyzés. Mindenki azt mondja, hogy rengeteg IBS beteg van, de alig találni embereket a fórumokon.


Udv,

49. ryta
2008. okt. 27. 08:23

sziasztok,

na mi újság,mindenki meggyógyult?Nagy a csend..

48. e8de926afc (válaszként erre: 46. - Ryta)
2008. okt. 22. 12:53

Az ilyenek olyan biztatóak azért..., hogy van remény..

Jó pihizést a hétvégére!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook