Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
93438. Anyagi (válaszként erre: 93437. - Anyagi)
ápr. 22. 08:29
nemigen...
93437. Anyagi (válaszként erre: 93390. - tumbo)
ápr. 22. 08:29

Az oroszok nem igen szólalnak meg más nyelven, sőt inkább elmenekülnek, ha angolul próbálsz kérdezni valamit.

Magam is meglepődtem, hogy néhány nap alatt mennyi orosz szó és mondat került felszínre a sosem volt nyelvtudásomból! A kényszer nagy úr! Muszáj volt valahogy kérni és elmagyarázni dolgokat!

93436. Anyagi (válaszként erre: 93388. - Guruljka)
ápr. 22. 08:26
Én mindég jót szórakozom az olasz nyelven - és a hozzá kapcsolódó kézmozdulatokon!!! :)))
93435. Anyagi (válaszként erre: 93381. - tumbo)
ápr. 22. 08:23

Sajnos, én azt tapasztalom, hogy az utóbbi 1-fél évben egyre fáradtabb és ezzel szinkronban egyre idegesebb, feszültebb, ingerlékenyebb vagyok. :((

Simán előfordul, hogy lekiabálok valakit. Pedig sosem volt jellemző rám...

93434. Anyagi (válaszként erre: 93380. - forrest2010)
ápr. 22. 08:20

Voltam olyan szerencsés, hogy két éve személyesen is voltam a Fabergé múzeumban! :)

Azt kell mondanom, hogy külön-külön szinte mindegyik darab csodálatos volt, de így együtt, egyszerre túl sok! Csicsa, csicsa hátán...

És el is nyomta egymást az a sok tárgy. Egy-egy egy központi helyen kiemelve csodálatos lett volna, de ezek ömlesztve voltak.

Viszont Szentpétervár örök élmény! Több mint 40 évig vágytam oda!!!

93433. Anyagi (válaszként erre: 93415. - forrest2010)
ápr. 22. 08:11

Éjszakára befűteni??? Brrr...

Meg is halnék tőle! Már hetek óta tárva-nyitva az ablak éjjel is!

93432. Anyagi (válaszként erre: 93423. - Guruljka)
ápr. 22. 08:09

Őszintén? Nekem nem nagy öröm, ha valamit azért fogadnak el jónak, használandónak, mert a (hát most nem is tudom milyen becsmérlő szót használjak) ....., nem tudja-akarja megtanulni és használni!!!!

Normális, ha egy nyelv fejlődik! --- de vissza???

93431. Anyagi (válaszként erre: 93426. - mmacus)
ápr. 22. 08:04

Huh, de jó neked!!!!

És hasonlóan szép, napos időben lesz részed!

Kicsit irigyellek!!!!

:)))

93430. Anyagi
ápr. 22. 08:03

Szeretnék ma néhány sétálós-kirándulós órát a szabadban tölteni, mert egész héten be vagyok zárva a koszos, poros terembe a munkahelyemen.

Örülök, hogy szép idő ígérkezik!!!

93429. Anyagi
ápr. 22. 08:01

És már félig ki is takarítottam! A portörlés hiányzik még, meg kinéztem 1-2 ajtót lemosásra.

De most pihegek egy kicsit! :))

93428. Anyagi
ápr. 22. 08:00

Azért tegnap még főztem is:

Készült húsleves (már nagyon régen nem volt és hiányolta a család), sült csirke, kacsaszívből paprikás (ez szintén nagy kedvenc), sült hurka-kolbász, hozzá krumpli és jó hagymás paradicsomsaláta, és van egy csomó kiflink mákos gubának.

Most egy ideig felé nem megyek a konyhának!!! :)

93427. Anyagi
ápr. 22. 07:57

Sziasztok!

Tegnap autókarbantartás volt nálunk. Kerék, olaj és mindenféle szűrőcsere. Most már csak meg kellene mosni szegényt, mert a legutóbbi szaharai homokot tartalmazó esőtől és a rengeteg lehulló virágportól és sziromtól borzasztóan néz ki szegény...

(Egy madárbogyó fa alatt áll, ami minden évszakban tud rengeteg takarítanivalót termelni.)

Pedig két hete kitakarítottam kívül-belül... :((

93426. mmacus
ápr. 22. 07:31

Szép vasárnapot mindenkinek!

Ma az első idei -kertünkből szedett- sóskából készül majd a finom, tavaszias ebéd. Stefánia vagdalt lesz mellé.

De még lustálkodok, így hat munkanappal hosszú volt ez a hét. Ám legközelebb csak május 2-án megyek dolgozni.

93425. Guruljka (válaszként erre: 93424. - Dodi44)
ápr. 21. 20:51

Igen, ez hivatalos formula volt.

Ahogyan a rendőr civilben kocsiba vágja magát, de egyenruhában elhelyezkedik a gépjárműben. Civilben rádiózik, egyenruhában forgalmaz. ☺

93424. Dodi44
ápr. 21. 20:48
A Tatik- Tetik szovegzodesek, a magyar helyes iras szerint, nem hasznaltatik!
93423. Guruljka (válaszként erre: 93419. - Dodi44)
ápr. 21. 14:17

Általában nem önkényesen igazítják a hivatalos helyesírást, hanem a nyelv változásait igyekeznek követni.

Amíg nem volt Magyar Tudományos Akadémia, addig nem volt helyesírási szótár sem.

Pl. mi még tanultuk az ikes igék ragozását is. Ma már alig hallani ikes igét, holott az 1920-as, 30-as években az írók még nagyon is használták őket. Például a "mondanók", a "következzék" vagy az "essék" szavakat ma már idegennek érezzük. Holott alig 80 éve még faragatlannak tűnt volna a mondanánk, a következzen, az essen. Sőt, még a tűnt volna is, mert az akkor úgy lett volna helyes, hogy "tűnt volna fel".

Nem gonosz emberek másokat bosszantó cselekedete a nyelvújítás, hanem nyelvészek több éves megfigyelésén alapuló munka.

De Kazinczy sem volt mindenki körében népszerű annak idején.

Bele sem gondol az ember, hányszor van szükség új szavakra. A rádió elterjesésével, szintén az 1930-as években, a sportközvetítések miatt magyarítani kellett a foci szavait, így lett a "corner" szöglet", a "centerhalf" és a "bekk" tisztességes csatár, hátvéd, kapus lett (itt az egyezéseket nem tudom). Egyedül a "goal" maradt gól, mert Kosztolányiék úgy találták, hogy ezt lehet a leginkább ujjonvba üvölteni is akár.

Hasonló folyamat játszódik le az angol és a német nyelvben is. Az angol nyelvtanfolyamon tanultuk az egyik múlt időt, de alig, mert azt már nem használják. A németeknél, főleg a diákszlengben, a jövő idő tűnt el szinte teljesen (ahogy egyébként mi sem használjuk már, hogy szerdán el fogok menni, hanem szerdán megyek...),de sok ragozást nem is használnak. A fiatalok megunták a precíz egyeztetéseket.

Nem kell mindig haragra keresni okot...

93422. Guruljka (válaszként erre: 93420. - tumbo)
ápr. 21. 14:03
Nem állítólag, már a türelmi idő is lejárt, dolgozatokban számon kérik.
93421. Guruljka (válaszként erre: 93418. - fehérke111)
ápr. 21. 12:40
Lemértem: az ülőke magassága 41 cm.
93420. tumbo (válaszként erre: 93419. - Dodi44)
ápr. 21. 11:15
állítólag már a helyesírási szótárt is átírták. a lelkük rajta.
93419. Dodi44 (válaszként erre: 93416. - fehérke111)
ápr. 21. 10:27
Tudod, regen nem voltak a nagy orszagok, mint manapsag, henem kissebb hercegsegek, grofsagok, es mint hazankban is minden tajon az emberek masfajta tajszolast kasznaltak maguk kozott. A nemeteknel mint minden mas orszagban, ugyan ugy volt. Es hogy a kiralyok voltak a leg erosebbek, vagy a leg erosebbekbol lettek a kiralyok, azt en nem tudom, de az eszak nemetek lenezik a del nemeteket, mert ok mas tajszolassal beszeltek majdnem ugyan azt a nyelvet, mint az erosebbek. Tehat az erosebb kikialtotta, hogy amit o beszel az a jo es szep nyelv tudas. Ha igazabol vegig utazol az olasazoknal a fenti csizmaszar teteje fele levo Bologna-i meg a mai nap sem erti meg azolat, akik a csizma sarkaban , vagy az orraban elnek, a nyelvuk annyira kulonbozik. Ha a kalendariumot nallunk is visszatekerjuk, az 1790-es evekben eroszakoltak ki az un. nyelv ujitast, es az irodalmarok, az irok egyresze kijelentette, hogy ahogy te irsz, az nam helyes, henem ahogy en irok az a helyes! Ezek nem kardokat landzsakkal eroszakkal csinaltak a nyelv beni valtozasukat az uj szerintuki nyelvtan bevezetett uj torvenyei "helyessegehez, hanem el agybeli eroszakot alkalmaztak. Hulyenek, maradinak, muveletlennek es mas lealazo nevekkel illettek meg mind azokat, akik nem voltak az uj valtozasokat elfogadni. Ma is azt a technokat hasznaljak, "te hulye buta vagy, mert nem ugy irod , ahogy nekem taniitottak, tehat en okos vagyok, te meg nem. De akik anyelvtan oszerintuki helyesseget eroszakoljak, azoknak ki eroszakoljara azt a "helyesseget", amit ok vallanak? Nagyon sok logikatlan resze van a "helyes irasnak"... Amirol lehetne megbeszelest kezdemi, annelkul, hogy egymast lealaznank kulonbozo jelzokkel. A politikanak is nagy szerepe van a helyes irasban es fogalmakban. Mert ha az 1790 utani evekben kikialtott Ujfajta helyes iras lett volna az igazan a magyar helyes iras, akkor nem majdhogy par evenkent valtoztatnak. Mert amikor engem okitottak akkor But mondtak, manapsag meg Bat! Tehat akkor mikor igazan helyes, akkor amikor engem okitottak, vagy akkor amikor a fiatalabbakat okitjak?
93418. fehérke111 (válaszként erre: 93393. - Guruljka)
ápr. 21. 08:17

De jó, gratula!

Egy kérdés: mekkora az ülőke magassága? (Csak mert említetted, hogy te alacsony vagy - én viszont enyhén szólva nagydarab vagyok :-) vagy inkább :-(((

Majd körül nézek, nyilván megadják a méreteket is.

93417. fehérke111 (válaszként erre: 93376. - forrest2010)
ápr. 21. 08:08

Ők nem kiabáltak, ráadásul nagyapa szerb létére igen béketűrő volt, de ha összekoccoltak, akkor mindegyikük a saját nyelvén mondta a magáét, aztán ezzel le is zárták a témát - sértés nem hangzott el, nem volt miért tovább haragudni. Ez volt a derültség tárgya, mert persze titokban nem maradt ez sem :-)))

Ez az ablaknyitás jóóóóó megoldás! :-)))

93416. fehérke111 (válaszként erre: 93372. - Dodi44)
ápr. 21. 08:01

:-)))

Slussz - lerövidítve, de igaz :-)))

A kismarosi sváb rokonság teljesen tisztán, jól beszélte a magyart - egymás között viszont többnyire sváboltak :-))) Tehát nem a "rendes" németet pattogtatták.

93415. forrest2010 (válaszként erre: 93414. - Guruljka)
ápr. 21. 02:05

:))))))))))))) pl nekünk kettőnknek elég lenne 1 is :) mert amikor én felkelek :) ő akkor megy aludni :D

csodálatosan klassz volt tegnap az idő , de éjszakára még lemegy 10 fok alá , Bundynak annyira fázik a feneke , h este még befűt egy rakattal :) vettem néhány cs bükk kockát , " hamá " voltunk nagybevásárolni / most 800-ért volt / csomag :)

93414. Guruljka (válaszként erre: 93402. - forrest2010)
ápr. 20. 21:16
Ágy is legyen, azért az is fontos ám! ☺ ♥
ápr. 20. 20:29
Aurea mediocritas :)
93412. Dodi44 (válaszként erre: 93373. - tumbo)
ápr. 20. 20:21

Mar a romai korban is ezt hasznaltak.

Divide et vincet.

93411. Guruljka (válaszként erre: 93408. - lúdanyó)
ápr. 20. 16:50

Az messze lenne, pénz meg majd hétfőn lesz több.

Most majd a fiam sétál el majd a boltba, cipelnie azért mégsem kell... :D

Most láttam a régi hűtő tábláját, nem volt ő olyan kicsike. 170 liter van a tábláján, de abba beleszámolták azt a kis mélyhűtőt is. Sokszor volt üres, nem azért, mert mert nem volt mit enni, hanem mert a fagyasztója volt kicsi, és másképp kellett kalkulálni.

Az új pedig kombinált, 41 literes kis fagyóval. na abba már belefér ez meg az. A hűtője 130 literes, de maga a hűtő rész nagyobb, mint a régié volt.

Viszont a tojástartó nem oké, azt meg kell oldani. Egyelőre hungarocell tojásosdoboz alja van benne, a gyári kis 6 tojáshoz való műanyagból kiesik a tojás.

93410. tumbo (válaszként erre: 93408. - lúdanyó)
ápr. 20. 16:33
már ahol van,mert itt se híre,se hamva.pedig megépítették a szép piacteret.
93409. lúdanyó
ápr. 20. 16:33
ma gulyás leves meg krokett volt ebédre tettem bele jó sok fokhagymát is....finom lett..:)
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook