Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
93375. fehérke111 (válaszként erre: 93371. - globus)
ápr. 20. 09:48

:-)))

A helyzet az, hogy én is büdösnek tartom, és nagyon csípős is (nekem). Lányom sütött juhtúrós pogácsát, nagyon szerette.

93374. tumbo (válaszként erre: 93369. - Dodi44)
ápr. 20. 09:42
nagyon sok festő,író,feltaláló szegényen halt meg.
93373. tumbo (válaszként erre: 93352. - Dodi44)
ápr. 20. 09:41

hát ott voltak a bolgár kertészek,a nagyapám ősét sem hívta senki,fogta a vándorbotot elindult.igaz,nem egy sereg élén.békesség kéne,ja meg létbiztonság,nem az hogy én utállak téged,mert ateista vagy,én meg azért mert te tempombajáró,esetleg más vallású.de korán néztem a

korán a tévét,abban mondták,hogy nagyon sok mindent a háborúkra készülődve találtak fel,még valamit mondott,de azt elfelejtettem.

93372. Dodi44 (válaszként erre: 93367. - fehérke111)
ápr. 20. 09:08

Asz enyim natymama sem peszelni jol az matyar...

Este fan, este fan, szug asz eji phogar, neki mety asz falnak, natyot koppan, asztan slussz...

:DD

93371. globus (válaszként erre: 93364. - fehérke111)
ápr. 20. 09:04
Így van, teljesen más a juhtúró. Fiúk fintorogtak rajta, büdösnek titulálták, azért pogácsába néha felhasználom ám :) Úgy nem veszik észre.
93370. Dodi44
ápr. 20. 09:02

Nekem is tehen eredetu turom volt csak, de ennek ellenere igencsak jol esett a kevereke a turo tejfel, fokhagyma, voroshagyma aprora darabolva, piros paprikaval es soval meghintve, kenyerrel. Ahogy mondjak, biztos verre valt bennem... Es meg a rendorseg sem korozott miatta...

:-)

93369. Dodi44 (válaszként erre: 93343. - Guruljka)
ápr. 20. 08:58

Talan neha kisse sebezhetoket emlitesz meg, (az elso v. haboruban a nemetek, osztrakok is vesztesek voltak, de csak a mi hazankat csonkitottak meg egyharmadara)

De igazabol csak egyet kivesezve, Edison egy foleg uzlet ember volt, mert tulajdonkeppen egy dolgot fedezett fel es kiserletezte ki, az itteni telephon volt, a tobbi nevehez fuzodo (250 korulit) feltalalasok jogait megvette es a nevehez fuzte. (ugyan ugy mint Hindenburg a leghajot egy magyar ozvegytol vette meg a jogot az epitesehez, de nem o fedezte fel.)

A masik figyelemre melto tette Edison-nak, hogy Nikola Tesla is volt amikor neki dolgozott, de utjaik szetvaltak, mivel az elveik nem egyeztek meg. Edison az egyenaramot, a DC-t tartotta a leg hasznosabbnak, mig N. Tesla a valto aramot, az AC-t tartotta a hasznosabbnak.

A kesobbi fejlemenyek N. Teslat bizonyitottak a helyesnek. Ennek ellenere N. Tesla szegeny emberkent halt meg.

93368. smudlaagi54 (válaszként erre: 93364. - fehérke111)
ápr. 20. 08:33
Én is szoktam tehéntúróból készíteni,de nekem meg sem közelíti a juhtúróból készültet,nekem az az igazi.Pirospaprika,hagyma,vaj,köménymag,ha tehéntúróból készül akkor só,és aztán annyi!
93367. fehérke111 (válaszként erre: 93366. - fehérke111)
ápr. 20. 08:00

Ja, nagymama sváb volt :-)))

Legendásak voltak a veszekedéseik - mindenki a saját nyelvén mondta a magáét, így aztán nem volt sértődés... :-)))

Szóval még azt akarom mondani, hogy nálunk is működött a turmix rendesen :-)))

93366. fehérke111 (válaszként erre: 93352. - Dodi44)
ápr. 20. 07:56

"Szamos hasonlo kulturak surlodas mentes osszeilleszkedesere van pelda.

De a vegen, abban megegyezhetunk, hogy a nezeteink nem egyeznek meg."

Persze, van példa, de az én nagyapámat nem temette el a katolikus pap, Szentendréről jött a pópa eltemetni - télvíz idején, februárban Pestnek kerülve, mert nem járt a komp.

Ez csak azért érdekes, mert Kismaroson éltek, ott neveltek fel öt gyereket katolikusként (nagymama volt katolikus), sőt az unokákat is ez a fazon keresztelte. :-(((

Addig tényleg súrlódás mentes volt - mondjuk utána is, mert a még ott élő nénikém bojkottálta a papot, még az utcán is kikerülte.

93365. fehérke111 (válaszként erre: 93363. - forrest2010)
ápr. 20. 07:50
Most látom, hogy itt is van vaj :-)))
93364. fehérke111 (válaszként erre: 93353. - Dodi44)
ápr. 20. 07:49

Finom kenhető legyen - ezt keverés közben látom. Só, pirospaprika, köménymag, apróra vágott lilahagyma (ilyenkor már a hagyma zöldje is). Ha olyanunk van, akkor fokhagymás lesz :-)

Pontos arányokat azért nem tudok, mert én sk túróból készítem, tehát nem sovány túró! Barátnőm a bolti sovány túróhoz vajat is kever :-) Ha van itthon juhtúró (uram szereti), akkor abból is teszek hozzá, ízesíteni. Az eredeti körözött állítólag juhtúróból készül, de az nagyon-nagyon aromás, illatos :-)))

93363. forrest2010 (válaszként erre: 93353. - Dodi44)
ápr. 20. 06:10
arányokat nem tudok , de én csak egészen pici tejfölt és rengeteg jó apróra vágott hagymát teszek bele és kicsi puha vajat is a só + pirospaprika mellé / de a köménymagot nem szeretem :( / valahol olvastam , h sört is lottyantanak bele , de azt sem szeretem :(
93362. forrest2010 (válaszként erre: 93346. - Dodi44)
ápr. 20. 06:04
drága Dodi ! igazad van ! erre nem is gondoltam :( tényleg a Mamikámnak maradt a lánykori neve a sváb , de a papa + maradt az anyuja lánykori nevén , mert előregyárották őt és utána valamiért nem került az apja nevére , pedig elvette az apja az anyját :( Anyósomnak is maradt a sváb lányneve , de apóz magyarosított :(
93361. Dodi44
ápr. 19. 21:56

Mivel mostmar megvaltottuk a vilagot, es palcat tortunk felette!

Most pedig megyek, csinalok egy kis korozottet.

Ki ker belole egy kis izlelot?

93360. Guruljka (válaszként erre: 93359. - Dodi44)
ápr. 19. 21:47
No ez is igaz, látod. ☺
93359. Dodi44 (válaszként erre: 93356. - Guruljka)
ápr. 19. 21:36

Csak egy homokszem vagyok a szaharaban, semmi kifogasom barkivel uzleti egyezsegeket kotni, es egyutt mukodni, mindaddig mig mindket fel reszere kolcsonosen becsuletes es hasznos az uzletkotes.

De amikor azt mondjak egyes orszagok embereirol, hogy miutan kezet razol vele, jobb ha megszamolod az ujjaidat...

Hat akkor szerintem mar jogosan elfogadott dolog az elovigyazatossag. Es ha serelem erte az egyik felet, akkor jogos azt kifogasolni.

A velemenyem szerint, amig a vilag vilag volt ez a megallapitas mindig ervenyesnek volt tartva.

Az egyik misen a Pap az ellenunk elkovetett bunok megbocsajtasarol predikalt, hogy mennyivel nyugodtabb es nemesebb a lelek, ami meg tud bocsajtani az ellenunk vetkezoknek!

Megkerdezte az egyik idos nenit, hogy ugye tesverem te is mebocsatottal az ellened vetkezoknek?

Igen atyam, mindegyiknek megbocsajtottam, de mindegyiknek emlekben tartom a nevet, es tobbet szoba sem allok veluk!!!

93358. Guruljka (válaszként erre: 93354. - globus)
ápr. 19. 21:12

Nálunk sose volt körözött. Legfeljebb tejfölös túró.

Tudjátok, miért hívják körözöttnek? Mert régen a tejfölös túró volt középen a tálon, körülötte a többi ízesítő, amiből kedve szerint vehetett az ember.

Mivel gyerekkoromban nem ismertem, később is idegenkedtem tőle. Talán pont a köményes íz miatt, pedig egyébként szeretem a köményt.

93357. mmacus (válaszként erre: 93353. - Dodi44)
ápr. 19. 21:10
Juhtúróból sokkal finomabb. Tejföl, hagyma(én reszelve teszem bele) pirospaprika, köménymag, só.
93356. Guruljka (válaszként erre: 93352. - Dodi44)
ápr. 19. 21:09

Dodi, igazad van, de vedd hozzá, hogy már István királyunkat is német ajkú pap koronázta meg. A német jelenlét a törökök előtti dolog.

Van egy író, még él. Kalász Márton a neve. Baranyai svábként született. Gyerekkorában alig beszélt magyarul. De jöttek a bukovinai székelyek a falujukba, és tőlük nagyon szépen megtanult magyarul.

Te biztosan tudod, de hátha nem mindenki...

A bukovinai székelyek Erdély területéről menekültek a románok elől Magyarországra. Igen ám, de a Délvidékre, ami egyszerre hirtelen szerb terület lett teljesen és végképp. Megint menekülőre kellett fogniuk, északabbra vonultak, így taníthatták a sváb kisfiút magyar szóra Baranyában.

Ez is inkább szívszaggató történet, még ha jó is a vége.

[link]

93355. szabot.88 (válaszként erre: 93353. - Dodi44)
ápr. 19. 21:05
Én bár nem szoktam csinálni, de mintha köményre emlékeznék.
93354. globus (válaszként erre: 93353. - Dodi44)
ápr. 19. 21:05

Mi csak sóval, kevés pirospaprikával, fokhagymával ízesítjük. Túrót szétnyomkodom, ha rögös (nem tudom, nálatok milyen van) és apránként adagolom hozzá a tejfölt, menet közben meglátom, finom krémesre keverem. Nincsen fix arány, férjem totál tejfölösen szereti, azaz hígabban, én kevesebbel, sűrűn.

Sült krumplival nagyon finom.

93353. Dodi44
ápr. 19. 20:47

Ti hogyan szoktatok a korozottet csinalni?

Milyen aranyba keveritek a tejfolt a turoval? Mennyi az az eleg, amikor a vagott hagymat kevertek bele, es egy kis so es piros paprikan kivul, mi mast is szoktatok bele keverni?

93352. Dodi44 (válaszként erre: 93349. - Guruljka)
ápr. 19. 20:36

Ha megengedem megemlitem, ha vissza pillantunk, amikor a muzulman vendegenink, hivatlanul idejottek az utjukban elneptelenedd hazank.

A foldesurainknak a penz kellett, a foldirtokaikat valakivel meg kellett muveltetni, hogy ne maradjanak parlagon, es penzt termelhessenek.

Akkor hoztak be, ujra benepesiteni a meguresedett teruletekre kulfodrol a munkaerot.

Igy kerultek, kulonbozo hullamokban a magyar foldre kulfoldrol mas nemzetisegekbol.

Talan itt fugg ossze a nem magyar aujkuak hazankban lete, nem pedig azert mert az a nep orok idok ota ott eltek.

Pl. Szeged alatt van egy szerb telepules ahol ciril betukkel is ki van irva a neve. De ha utanna nezel, akkor Szentendre is egy hatalmas szerb telepules. Akkor azt a kovetkeztetest vonhatjuk le, hogy a szerb birodalomhoz tartozott ez egesz orszagunk, beleertve a fovarosunkat? vagy pedig utanna jarunk, es at talaljuk, hogyaz elore toro Ottoman birodalom hadai elol menekultek a delrol levo szomszedanink, meg a templomjaikat is magukkal hozva, es ujra osszerakva Szentendren. Ma is tobb ott epitett szerb templomot talasz Szentendren. Szamos hasonlo kulturak surlodas mentes osszeilleszkedesere van pelda.

De a vegen, abban megegyezhetunk, hogy a nezeteink nem egyeznek meg.

93351. Guruljka (válaszként erre: 93350. - tumbo)
ápr. 19. 20:12
No azt nemigen... :D
93350. tumbo (válaszként erre: 93349. - Guruljka)
ápr. 19. 20:07
volt itt már mindenféle náció.nem csoda,hogy szépnek tartják a magyar nőket.senki sem hagyta otthon az alkatrészét.
93349. Guruljka (válaszként erre: 93346. - Dodi44)
ápr. 19. 20:05

Most meg már a török. Azoknak mi köze a svábsághoz?

☺ ♥

93348. tumbo (válaszként erre: 93346. - Dodi44)
ápr. 19. 20:05
az én nagyapám sem változtatta meg a nevét,semmi baja nem lett belőle.
93347. Guruljka (válaszként erre: 93344. - globus)
ápr. 19. 20:04
Ebből a Coop magyar. "METRO Cash & Carry International a német központú METRO Csoport egyik értékesítési divíziója", a Spar, lidli, aldi német, a teszkó is angol. Jól néznénk ki, ha rajtuk állnánk bosszút Trianonért.
93346. Dodi44 (válaszként erre: 93332. - forrest2010)
ápr. 19. 20:01

Ugy hallottam, hogy valamikor elokerult egy masik megoldas is ra, a csaladi nevek megvatoztatasa volt a felelet.

Sok csaladban ugy tortent, hogy a ferfiak minde megvaltoztattak a nevuket, a nok meg nem, mert azok ugyis a fejuk nevet fogjak hasznalni, es ugy nem lett a nevuk miatt bajuk.

Erdelyben is sok csalad van ugy, nem csak hazankban.

Hat bizony a hazankban levo muzulmanok 150 eves vendegeskedese, sok negativ kovetkezmenyt hozott a fejunkre.

Vae Victis...

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook