Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
139522. Guruljka (válaszként erre: 139521. - Dodi44)
ma 00:53

Tulajdonképpen igazad van, de én hasonló okokból mérgelődöm a "salyát" helyesírásodon.

Igaz, következetesen, mindig így írod.

139521. Dodi44 (válaszként erre: 139520. - Guruljka)
tegnap 23:21

Koszonom, a baratsagos eszreveteleidet.

Elertem az eletemnek egy olyan stadiumahoz, amelyben a fontossagi sorrendek uj sorrendbe rendezodtek, velem egyutt.

Ember vagyok es emberi hibaim vannak es lesznek. Mar nem fontosak nekem, hogy korrigaljam okket, hogy masok elvarasanak eleget tegyek.

Ha a hibaimmal egyutt valakinek meg felelek, az ugy jol van, de ha nem felelek meg, akkor az ugy is jol van.

Van egy erdekes eszrevetel az egyik dalban, amely azt mondja, Ricky Nelson enekli, a Garden Party nevu dalban:

All right now, I learned my lesson well.

You see, you can't please everyone, so you got to please yourself...

Vegul is, megtanultam az elet leckejet jol, nem tudnek mindenkinek eleget tenni, hat akkor az etiket szabalyait tiszteletben tartva, a magam szabalyai szerint folytatom az eletemet.

Csak ugy hozzavetolegesen, szabadon...

Hat igen, lehet hogy a cipom nem mindig latod kifenyesitve, de a belso ertekeim, azert ugyan azok fognak maradni, ha a helyes irasim , itt ott lipantos, ha csak egy strand papucsban, egy rovid nadragban es egy trikoban vagyok, mintha egy smokingot viselnek.

(pedig van beloluk egy par...)

139520. Guruljka (válaszként erre: 139515. - Dodi44)
tegnap 21:35

"Hátuszonya és "szárnya" hosszú - ezért nevezik kardszárnyúnak -, a hímek hátúszója háromszögletű, a nőstényeké kisebb, hátrafelé hajló. A hátuszony magassága 1,8 méter is lehet. A fogságban tartott állatok hátuszonya - eddig ismeretlen ok miatt - egy idő után lehajlik."

Szóval a Dorsal Finn hátuszony.

A saját az meg saját, de mindig ly-nal írod. Van egy csomó dolog, aminek utánanézhetnél. Azt nem hiszem, hogy "a tengeren túl" más lenne az internet.

A cápa meg nem emlős, hanem porcos hal, miért lenne a fogazata azonos a delfinfélék fogazatával?

139519. Guruljka (válaszként erre: 139515. - Dodi44)
tegnap 21:18

A kardszárnyú delfin (Orcinus orca), más néven orka - vagy (angol neve után) gyilkos bálna - az emlősök (Mammalia) osztályába, a cetek (Cetacea) rendjébe, és a fogascetek (Odontoceti) alrendjén belül a delfinfélék (Delphinidae) családjába tartozik.

Korábban a gömbölyűfejűdelfin-félék (Globicephalidae) közé sorolták.

Egyes újabb genetikai kutatások szerint nem egy, hanem több fajt alkotnak. Az eddigi három – A, B, C – változathoz talán csatlakozik majd egy D-típus is.[1] A kardszárnyú delfin (Orcinus orca) a legnagyobb testű delfinfaj. Az óceánokban világszerte előfordul. Ragadozó, nagytestű állatokat is megtámad. Közismert, népszerű állatfaj, delfináriumokban sok helyütt bemutatják.

(Wikipédia)

139518. Guruljka (válaszként erre: 139517. - Napsugár8)
tegnap 21:15

Okra,orka, orda, borda,

Kés, villa, faragószék...

[link]

139517. Napsugár8 (válaszként erre: 139513. - Mmacus)
tegnap 19:44

De igazad van! Az a túró-utánzat pedig az orda!

Szóval van okra, van orka, van orda, ... van még valami hasonló??? :))

139516. tumbo2 (válaszként erre: 139512. - Mmacus)
tegnap 19:39
ha ki nem szárad.egyik éven nekem is rengeteg lett rajta ősszel.
139515. Dodi44 (válaszként erre: 139494. - Napsugár8)
tegnap 19:00

AggyIsten!

Az Orka egy felul feketeszinu, alul feher szini, a himek ugy hat meteres hosszuak A nostenek rovidebbek a testuk oldalan erdekes felig feher, felig fekete szinuek.

A delfinek csaladjaba tartoznak, elevenszulok, husevoek, hal, foka, pingvin van a menujukon. Csoportokban elnek. Masneven Killer whale-nek azaz gyilkos balnanak is nevezik oket. A himeknek meternyi Dorsol Finn van a hatuk tetejen. Ami erdekes, ha fogsagban elnek, akkor az a finn-juk ugy jocskan oldalra gorbul, a nosteneke sokkal kissebek azok az uszonyaik. Ami erdekes, a delfinek hatso, "farok"uszonyaik, azok vizszintesek, mint a delfinekre jellemzo, tehat azok le fol mozgatasaval usznak, mig a capak csaladjaban a farok uszonyaik, jobbra ballra csapkodva hajtja oket.

Az Orka, aranylag okos allat, Pl az artoc-on vagy is a jeges tengerben, ha a fokara vadasznak, a foka olyan sebesseggel uszik, hogy felugrik a jegtabla te4tejere menekulve, akkor ha a jegtabla nem tul nagy, a gyilkos balna felugrik a jegtabla szelere, es ha sikerul, akkor a foka lecsuszk a jegtablarol, vagyha meg tudja torni, akkor az orka szet tori a jegtablat a salyat sulyaval.

A vizben mar az orca/ orka a mestere az uszasnak. de a fogai nem hegyesek, ugy mint a capaknak.

Ami erdekes, hogy a nagy feher capakkal majdnem ugyan akkora mereteik vannak, es a fehercapahoz oda uszik, es baratsagot szinlelve megtamadjak, es megeszik. Kulonosen a majat szeretik.

Egyszer ultem a vizben a homok padon, ugy husz meterre a parttol. es egy hat uszony emelkedett ki a vizbol, ugy tiz meternyire a hatam mogott. Persze en a benti szarazfoldi, buta vagyok a tengeri kepekhez, es szepen, ahogy csak birtam, kitereltem a tengerbol az ugyancsak kozelemben a homokpadon hussolo gyerekeket. Gondolvan, hogy capat latok! De a capakank ket uszonya latszik, ha a viz tetejern ha annyira feljon! Egy a hat uszonya es egy a fark uszonya felso resze! Nekem eleg volt egy uszony latvanya, hogy betojjak! Kesobb tudtam meg, hogy azon a reszen vannak olyan baratsagos delfinek, amelyek eleg kozelibe mennek az embereknek, nem veszelyesek, baratsagosak. De en a szarazfold belsejeben eltem, jaratlan vagyok a tengerparti tapasztalatok teren ott en meg baby cipoben jarok...

139514. mmacus (válaszként erre: 139494. - Napsugár8)
tegnap 19:00
139513. mmacus (válaszként erre: 139494. - Napsugár8)
tegnap 18:59

A túró félé az orda!

Az okra egy zöldség.

139512. mmacus (válaszként erre: 139502. - Freddy36)
tegnap 18:56

Ha nem húzgálod fel, fog teremni még egyszer!

Én nem vetettem tavasszal. Múlt pénteken a Búza téren 1300-ért vettem egy kilót! És még azt se mondhatom, hogy gyönyörű volt.

Gondolkodom, valahová kéne vetni pár sort.

139511. forrest2010 (válaszként erre: 139510. - Freddy36)
tegnap 18:30

... nem baj !!! ő szeret mást :) tud mást :)

... nálunk a fiunk attól a pillanattól fogva h tudott olvasni , le se lehetett vakarni a könyvekről :) a lányunk nem igazán szeretett olvasni , pedig hajdanán mindketten nagyon szerették az esti meséket amikor olvastam nekik :) :) de a lányunk + tevékeny emberke , ő falat rak ha kell / jó ! csak ytongból / burkol , meszel és maszatol , csempéz ...

139510. freddy36 (válaszként erre: 139508. - Napsugár8)
tegnap 18:15
Akkor csinos kis könyvtárad van! Én nagy részét elajándékoztam, mert nem fértünk! "Mindenevő" vagyok, párom is szeret olvasni, csak a kölök nem!
139509. freddy36 (válaszként erre: 139507. - Napsugár8)
tegnap 18:11
Jól fog az esni télen, ebben biztos vagyok!
139508. Napsugár8 (válaszként erre: 139505. - Freddy36)
tegnap 17:59
Megszámoltam, valamivel több volt mint 200. Én meg mellé raktam a saját hozományom: Világjárók sorozat, meg néhány klasszikus, Hamingway, és a többi, most nem sorolom...
139507. Napsugár8 (válaszként erre: 139506. - Freddy36)
tegnap 17:57
Amit vettem, az igen gyenge ceruza, viszont nagyon szép sárgára ért, tehát valóban le kellett szedni, szép hosszúak is, csak olyan "alulfejlett". Mindegy, télen meglehet, hogy még ezzel is én leszek a király! Ki tudja minek nézünk elébe???
139506. freddy36 (válaszként erre: 139504. - Napsugár8)
tegnap 17:49
Egyébként én is oolvastam, de nem emlékszem ki írta. Én leszedem ceruzavékonyan, akkor még nem szálkás, hanem jó zsenge!
139505. freddy36 (válaszként erre: 139496. - Napsugár8)
tegnap 17:31

Anyám! 200 db Rejtő-könyv! Akkor én nem olvastam mind.

😀Párod "hozománya" 😊 Ez teccik! 😁

139504. Napsugár8 (válaszként erre: 139502. - Freddy36)
tegnap 17:28
Ő is tiltakozik! No mindegy, végülis ma d.e. vettem egy keveset, ha még később esetleg lesz szebb is + olcsóbb is, akkor rakok még be télire belőle, ha nem, akkor is van már valamennyi télire.
139503. freddy36 (válaszként erre: 139502. - Freddy36)
tegnap 17:27
Most olvasom, hogy Tumbo is zöldet vetett! 😊
139502. freddy36 (válaszként erre: 139497. - Napsugár8)
tegnap 17:24

Nem én írtam! Szerintem Tumbó volt.

Nekem most a virágoskertben van 4 rövid sorocska zöld hüvelyű bab, már főztem belőle. Felhúzgálom, és a helyére sárga hüvelyű zöldbabot vetek. Nyár végén, ősz eléje habart zöldbabot fogok enni, frisset! 😊

139501. forrest2010 (válaszként erre: 139495. - Napsugár8)
tegnap 17:01
... bocsi ! most olvastam tovább :) :)
139500. forrest2010 (válaszként erre: 139494. - Napsugár8)
tegnap 16:52

... neeeeem ! amire Dodi gondol az zöld színű hegyes / paprikaszerű a kinézete , belül apró magokkal :) azt hsiem , még nem láttam élőbe :) / de megyek nézem :)

... az a bálna az + Orka !!!!

139499. tumbo2 (válaszként erre: 139496. - Napsugár8)
tegnap 15:53
itt hagytam a késemet.alighanem a hátamban.
139498. tumbo2 (válaszként erre: 139497. - Napsugár8)
tegnap 15:51
én biztos nem,mert csak zöld zöldet vetettem,most kezd virágozni.mindent későn vetettem,mert majd egy hónapig alig tudtam kikelni az ágyból.
139497. Napsugár8
tegnap 14:48

Délelőtt elmentem egy bevásárló útra, jót sétáltam, és mivel nem párás, nyomott levegő van, még jó volt az árnyékban a padon...

Eszembe jutott, hogy valaki írta itt (talán Freddy, vagy Tumbó???) hogy felszedte a zöldbabot, mert az nem igazán jött össze.

Erről eszembe jutott, hogy bizony a piacon szét kellene nézni ez ügyben. Találkozok a folyosón az egyik szomszéd csajjal, mindig megy a piacra, mondom neki, hogy holnap nézzen már szét zöldbab ügyben. Éppen holnap nem akar menni, de ma d.e. itt nem messze egy zöldségesnél látott 800 Ft/kg, vasárnap a piacon még 1000 Ft volt.

No felcuccoltam a lakásba, amiket a boltokban vásároltam, és még egy kör a zöldségeshez. Hát szép érett, sárga volt a zöldbab, de igen-igen vékonyka ceruza bab. Viszont nem 800-ért, hanem 700 ft/kg áron adták. Úgyhogy fagyóba télire egyelőre csak egy bő kg-t vettem, akkor is tudok belőle minimum 3x főzni 2-3 tányér/főzés! Ha még majd látok valahol olcsóbban, szebbet, akkor majd még 1 kg-ot bespájzolok belőle.

Egy maréknyit hagyok most hétvégére belőle, de nem síma levesnek, hanem csirkével főzök belőle palóclevest! Már készülődnek az emésztő nedveim.

139496. Napsugár8 (válaszként erre: 139485. - Freddy36)
tegnap 14:36

Páromnak az volt a "hozománya". 200 db. Rejtő-könyv.

Én is végig olvastam őket, amire emlékszem, valahol, valaki mondta a másiknak: "Ne húzd ki a hátából a kést, mert elvérzik!" :)))

139495. Napsugár8 (válaszként erre: 139494. - Napsugár8)
tegnap 14:24
Nagyon nagyot tévedtem, amire én gondoltam, az nem Okra, hanem Orka, az a cetféle hal... minden betű benne van, csak más a sorrend.
139494. Napsugár8 (válaszként erre: 139474. - Dodi44)
tegnap 14:17

Okra: nálunk az a túrónak nevezett förmedvény, aminek már nem sok köze van a túróhoz, annyira kisajtoltak belőle minden zsírt, és tápértéket... viszont fogyózáskor nagyon jó. :))

Okrának nevezik még a cethalat is, vagy valamelyik delfint, amiről nem is gondoltam volna, hogy ragadozó!! Majd mindjárt rákérdezek dr. GoogLee-nél.

139493. freddy36 (válaszként erre: 139490. - Forrest2010)
tegnap 13:11
Rendben, majd meglesz! 😊
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook