Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
156119. vigyefene (válaszként erre: 156118. - Forrest2010)
ma 18:43
Az enyémet pedig még kb. 20-25 cm. hó takarja.
156118. forrest2010
ma 18:41
... remélem h esni nem akar még néhány napig mert a kertünk még mindig nagyon vizes :(((((((((((((((((
156117. vigyefene (válaszként erre: 156116. - Napsugár8)
ma 18:39
Használj csülköt, Napsugarasabb lesz az életed tőle.
156116. Napsugár8 (válaszként erre: 156111. - Fokhagyma)
ma 18:38
Igen, én akartam heteken keresztül csirke-kocsonyát főzni, de láb nélkül nehéz lenne. Igazából már nem tudom, ha kapnék is, most már éhes lennék-e rá???
156115. vigyefene (válaszként erre: 156114. - Forrest2010)
ma 18:36

Én már nem noszogatom, ha nem jönnének vendégek, már el is suhannék innen, elég volt a kapálásból.

Köd előttem, köd utánam.

156114. forrest2010
ma 18:31
... ma nem volt olyan szép napos az idő , de muszáj a kertet noszogatni ! és ez most kényszermunka :( :( mert elment a kedvem 1 kicsit :(((((((((
156113. vigyefene
ma 18:09
Kukucs.
156112. Anyagi
ma 18:02

Sziasztok! Ma ment a férjuram oltásra és elkísértem. Ezért hamarabb hagytam abba a munkát. De meg lesz ennek a böjtje! Holnap végkimerülésig dolgozom!

Most viszont élvezem, hogy itthon lehetek.

És fő a paradicsomos káposzta, amit már vagy 2 hete terveztem! :))

156111. fokhagyma
ma 17:28

Látom, ma még nem volt itt sütés-főzés. No, akkor írok valami témába vágót. Beszélgettünk már itt a csirkelábról, és hogy nem lehet kapni. Talán Napsugár emlegette.

Ma a piacon az egyik húsosnál nagyon sok volt. Zacskókba volt csomagolva, úgy néztem egy kilós vagy még nagyobb adagok voltak. Ugyanígy külön nagy csomagokban csirkefej is. Gondolom, kutyáknak-macskáknak veszik a fejet.

156110. tumbo2 (válaszként erre: 156106. - Dodi44)
ma 08:54
hát kétszer voltam kórházban,én nem panaszkodok,igaz a sebész a térdemet elbakkerolta,de menni tudok.a kajával sem volt semmi bajom,igaz a kisvajat már a harmadik nap inkább a hajamra kentem volna.mivel nyugdíjas vagyok nem fizettem semmit,a nővéreknek vittünk kávét,ilyesmit.a másiknál a lányom megtiltotta,hogy az orvosnak adjak pénzt,a nővérek is csak köszönetet kaptak.
156109. tumbo2 (válaszként erre: 156107. - Dodi44)
ma 08:48
haha,itt nem a szabadságért dúl a harc,hanem a nagyobb vagyonért.
156108. tumbo2 (válaszként erre: 156105. - Dodi44)
ma 08:46
egyáltalán nem,tökéletesen egyetértek veled.de hogy szabályoznák,mindenki annyi gyereket szül,amennyit tud,"isten"ajándékát.főleg egy isten háta mögötti faluban,ahol megölik az orvosokat,a varázslókban bíznak.hisz jönnek Európába szakadatlanul,na nem azért,hogy dolgozzanak.
156107. Dodi44
tegnap 21:13

Heltai Jenő: Szabadság

Tudd meg : szabad csak az, akit

Szó nem butít, fény nem vakít,

Se rang, se kincs nem veszteget meg,

Az, aki nyíltan gyűlölhet, szerethet,

A látszatot lenézi, meg nem óvja,

Nincs letagadni, titkolni valója.

Tudd meg : szabad csak az, kinek

Ajkát hazugság nem fertőzi meg,

Aki üres jelszókat nem visít,

Nem áltat, nem ígér, nem hamisít.

Nem alkuszik meg, hű becsületéhez,

Bátran kimondja, mit gondol, mit érez.

Nem nézi azt, hogy tetszetős-e,

Sem azt, kinek ki volt, és volt-e őse,

Nem bámul görnyedőn a kutyabőrre

S embernek nézi azt is aki pőre.

Tudd meg : szabad csak az, aki

Ha neve nincs is, mégis valaki,

Vagy forró, vagy hideg, de sose langyos,

Tüzet fölöslegesen nem harangoz,

Van mindene, ha nincs is semmije,

Mert nem szorul rá soha senkire.

Nem áll szemébe húzott vaskalappal,

Mindég kevélyen szembe néz a Nappal,

Vállalja azt, amit jó társa vállal,

És győzi szívvel, győzi vállal.

Helyét megállja mindég, mindenütt,

Többször cirógat, mint ahányszor üt,

De megmutatja olykor, hogy van ökle....

Szabad akar maradni mindörökre.

Szabadság ! Ezt a megszentelt nevet

Könnyelműen, ingyen ajkadra ne vedd !

Tudd meg : szabad csak az,

Aki oly áhítattal mondja ki,

Mint Istenének szent nevét a jó pap.

Szabad csak az, kit nem rettent a holnap.

Ínség, veszély, kín meg nem tántorít

És lelki béklyó többé nem szorít.

Hiába őrzi porkoláb s lakat,

Az sose rab, ki lélekben szabad.

Az akkor is, ha koldus, nincstelen,

Gazdag, hatalmas, mert bilincstelen.

Ez nem ajándék. Ingyen ezt nem adják,

Hol áldozat nincs, nincs szabadság.

Ott van csupán, ahol szavát megértve

Meghalni tudnak, és élni mernek érte.

De nem azért dúlt érte harc,

Hogy azt csináld, amit akarsz,

S mindazt, miért más robotolt,

Magad javára letarold,

Mert szabadabb akarsz lenni másnál.

A szabadság nem perzsavásár.

Nem a te árud. Milliók kincse az,

Mint a reménység, napsugár, tavasz,

Mint a virág, mely dús kelyhét kitárva

Ráönti illatát a szomjazó világra,

Hogy abból jótestvéri jusson

Minden szegénynek ugyanannyi jusson.

Míg több jut egynek, másnak kevesebb,

Nincs még szabadság, éget még a seb.

Amíg te is csak másnál szabadabb vagy,

Te sem vagy még szabad, te is csak...

Gyáva rab vagy.

156106. Dodi44 (válaszként erre: 156096. - Vigyefene)
tegnap 20:41

Azt sem felejthetjuk ki, hogy az ittlevo Hatalmas harom utcasarok negyedre kiterjedo vilaghres Klinika komplexum az allami adoztatasnak ugy jelentette be magat, mint 'Non Profit Organization"

Az a klinika mar tobbszor volt a birosagon, azert mert horribilis osszegeket szamolt fel bizonyos operaciokert! Tudod a nagy hirnevenek koszonheti, hogy amikor az arab orszagfok, es hercegeik jonnek ide magukat kuralni, hozzak az antorage-jaikat magukkal es a lehutoiket, szakacsaikat, a klinika egesz emeletet veszik ki, es az utan fizetnek. A klinika szamlazasi emberei azt hiszik, hogy mindenkinek olyan melyek a zsebeik. Biztos feletek is de errefele mar egeszsegugyi monopoliumok vannak akiterjedt varosok majd minden korhazat, orvosi kzossegeit bekebeleztek, es ok szabjak meg az araikat, mert nincsen konkuranciajuk.

156105. Dodi44 (válaszként erre: 156104. - Tumbo2)
tegnap 18:44

Most nagyon lelketlennek fogok latszani, de tudod, regebben afrikai orszagokban a csaladoknak 8-10 gyerekeik szulettek, es abbol eletben maradtak vagy haroman. A sokfele betegsegek, es az elelemhianya miatt. Most az emberiseg segitsege miatt megmentik a gyerekel nagy tobbseget, es az emberek szamaik egy generacio alatt tobbszorosere emelkedik. Egyes afrikai orszagokban szaz ev mulve emberek szama a tobbszorosere fog emelkedni! Azok mit fognak enni? Nem e a sok segitsegbe szorgalmazni kellene valakiknek az embereknel a nagyon nagy tulszaporodast is, talan ott is ket vagy harom gyereknel nem kellene tubb gyerek egy csaladnal???

Csak egy talan az egyutt erzesnelkuli velemenynek hangzo velemeny...

156104. tumbo2 (válaszként erre: 156103. - Dodi44)
tegnap 18:16
mindenki viselje azt,amit akar,a lelke rajta.de azt hiszem ez szándékos károkozás.az éhező gyerekeket támogatják?
156103. Dodi44
tegnap 18:02

Errefele mindenfele egyesuletek alakulhatnak, neha jo szandekkal neha felresiklott szandekkal.

Errefele alakult egy allatvedo tarsulat, amely arra specializalta magat, hogy tinre tette azokat a bundakat, kabatokat, amelyek az allatok bundajat, boret hasznaltak fel ruhadarabok kesziteseikre. A bundakat, kabatokat viselo emberekhez szaladtak, es leontottek oket kulonbozo szinu festekekkel, ezzel tonkre teve a ruhadarabokat.

156102. Dodi44
tegnap 17:57

Egyik alkalommal, az egyik kolegaval mentunk kocsival, szegedrol -Makora. Es az oda vezeto fel uton szolalt meg a Bela baratom, hogy honnan is eredt az a mondas, hogy "Kukutyimba zabot hegyezni"

Mivel o arra a kornyekrol valo volt, Kiszomborra, elhittem neki.

A Maros folyo medre van azon a kornyeken, es egyszer az Maros akkor arad ki pont, amikorra a zab beert, es aratni kellett volna, de annak a szara es foldje viz alatt volt! Igy aztan azokkal a laposfeneku tiszai ladikokkal mentek oda es a ladikokbol vagtek le csak a kalaszokat, es ugy gyujtottek be a zabot.

156101. tumbo2 (válaszként erre: 156100. - Vigyefene)
tegnap 17:40
körberöhögtek volna benne,az biztos.
156100. vigyefene (válaszként erre: 156099. - Tumbo2)
tegnap 17:37

Vagy arra gondolt, h a divat változása különböző időben történik a különböző világrészeken.

Más Londonban, mint Kukutyinban.

156099. tumbo2 (válaszként erre: 156098. - Vigyefene)
tegnap 17:34
én is kaptam a majdnem rokonomtól egyet.azt hitte tán,ami Amerikában a kutyának sem kel,itt majd jó lesz?
156098. vigyefene (válaszként erre: 156097. - Tumbo2)
tegnap 17:31

Kiment a divatból, úgy mint a bunda amit vettem.

Divatos-korában sok ezer dollárba került.

156097. tumbo2 (válaszként erre: 156095. - Dodi44)
tegnap 17:28
rájöttem,hogy nem víziállat.már csak a kórházban használják,kiment a divatból.
156096. vigyefene (válaszként erre: 156095. - Dodi44)
tegnap 17:26

Szerencsénkre sokféle orvos van, olvasd el ezt.

[link]

156095. Dodi44 (válaszként erre: 156093. - Tumbo2)
tegnap 17:23

Vizitalja = latogatja

A vizitalok + latogatok, felenk a rakoon-ok, amit mosomedvenek mondotok. (errefele, rablo banditanak mondanak, szemuknel levo, minha egy fekete takaroval letakart szemuk volna, ahol a szemuknel kivagtak volna a betakaro feketeseguket.)

(Az orvos amikor a "vizitre" megy, a korhazban, akkor vegig latogatja a korhaz termekben levo betegeket.)

156094. tumbo2 (válaszként erre: 156087. - Sajtostallér)
tegnap 16:14
mondtam,tán lakodalmat tartanak.
156093. tumbo2 (válaszként erre: 156092. - Dodi44)
tegnap 16:12
azt ugyan nem tudom,hogy mi a vizital,ja,a vizitálók.egyszer egyik beleesett a kéménybe,gondolom meg is döglött.még jó hogy be volt tapasztva a kéményluk.
156092. Dodi44
tegnap 15:53

Nekem az ejszakai vizitalok csapatosan jottekes a hazeton a kemenyt kedveltek leg jobban. A kemeny teglai kozott szedtek ki a maltert, es a teglakat csak a befele levo malter fogta ossze es az imadsag. Amellett, hogy miert miert nem, a kemeny hata moge es a tetoveli osszejovetelehez gondoltak kinevezni az o wc-juknek. Onnan nekem egy evben ketszer kellett a kerti kislapattal osze szedni az otthagyott urulekeiket.

De amiota az egyik ugy huszon meter magas tolgyfat kivetettem, azota a racoon-ok elfelejtettek azt a helyet.

Most csak a szomszed a hazamhoz kozel ultetett almafajarol atugro fekete es barna mokusok randaliroznak a haztetomon...

156091. tumbo2 (válaszként erre: 156087. - Sajtostallér)
tegnap 12:02
mondom,talán táncoltak,vagy egymást húzkodták amin húztuk a gázpalackot.
156090. vigyefene (válaszként erre: 156089. - Sajtostallér)
tegnap 10:45
Én leginkább hasznos dolgokra használom a fenevadakat, pl. céltáblának.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook