Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
149374. vigyefene (válaszként erre: 149372. - Forrest2010)
ma 10:57
A népesedés, de főleg az infláció ezt csinálja a pénz értékével.
149373. vigyefene (válaszként erre: 149369. - Tumbo2)
ma 10:55

Mert ugye "mi-férfiak", a gulyások/bojtárok leszármazottjai, nem vagyunk teljesen semmirevalók.

Eredetileg birkahús volt a bogrács-gulyás húsa.

149372. forrest2010
ma 09:21
... ha belegondolok h mekkora pénzekbe kerül ma itt 1 telek , a hideg futkos a hátamon :(((((((( mikor Apám házát eladtam 96-ba a lányunk már 2 és fél millióért vette a telkét a hegyen amit ugyanabba az időbe parcelláztak , mint a miénket , de a hegyen víkend teleknek és 5 ezerért :( :( mára itt 1 telket nem lehet venni 20 millió alatt :(((((((( 1 üres telket :((( se lent a faluba se fent a hegyen :(((
149371. forrest2010 (válaszként erre: 149370. - Tumbo2)
ma 09:16
... na akkor mi az ellenségnek építettben lakunk 40 éve :) Bundyék egyik szomszédja tőlük a 3. v 4. házban laktak , most itt tőlünk a 4.-ben laknak , de néhány utcányira Anyósomék utcájától :) mire a gyerekük felnőtt vettek itt telket az új parcellázásban és ide építkeztek :) nagyon ügyesek voltak , mert mire 1 komolyabb felújítás kellett volna ? addigra felépült itt a házuk ami 2 lakásos lett , mindjárt a fiuknak is építettek és eladták Anyósomék közelében lévőt 200 ezer ft-ért :) hálistennek nem volt 200 ezer ft-unk :) akkoriba szegénykém lejött mondani és hatalmas csalódás volt számára h nekünk nincsen 200 ezer elfekvőben :) 1977-ben :) de nem sokkal később megszavazták nekünk a tanácsnál a visszavett telket megvehettük 30 ezer alatti összegért :) akik eredetileg vették 73-ba azok 1 kapavágást sem csináltak a 4 év alatt , annyi időt kaptak rá h felépüljön a ház :)
149370. tumbo2 (válaszként erre: 149344. - Anyagi)
ma 08:15
meg,hogy az első házat az ellenségednek építed,a másodikat a barátodnak,harmadikat magadnak.biztos nem magyar mondás,az ember örül,ha egyet összekapar.
149369. tumbo2 (válaszként erre: 149365. - Napsugár8)
ma 08:11
ez bárány volt,minden fecni le lett szedve.meg egy kis vörösbor hozzá.a fiúk bográcsban főzték.
149368. tumbo2
ma 08:08
jó reggelt mindenkinek.
149367. Napsugár8 (válaszként erre: 149350. - Anyagi)
ma 06:36
Lehet, de sok településen nincs Interspár, de van esetleg Hungerit bolt. Persze Pesten megtalálható minden, azért ott az üzletek inkább lefelé viszik az áraikat, egymás alá licitálva, könnyen találni olcsót.
149366. Napsugár8 (válaszként erre: 149349. - Anyagi)
ma 06:33
Szerintem nem szárazabb, mint a karaj. Én szeretem, szeretném.
149365. Napsugár8 (válaszként erre: 149338. - Tumbo2)
ma 06:29
A birkának alaposan le kell szedni a faggyúját ugyanúgy mint a marhánál. És mint minden vadnak a pörköltjébe, a fokhagymát, szemes borsot, köménymagot (legalábbis mifelénk) ne feledjük el belerakni. Nálunk az a gond, hogy ritkán kapni. Gondolom, mert már a vágóhídi dolgozók között "elfogy".
149364. Napsugár8 (válaszként erre: 149335. - Guruljka)
ma 06:26
Dehogynem, errefelé nagyon sokan szeretik a birka pörköltet, főleg bográcsban főzve nagyon finom. És ha még ráadásul nem birka, hanem bárány, akkor annak a combjából készül a legfinomabb egybesült, fokhagymával és egyéb huncutságokkal megspékelve. És ne feledjük el azt sem, hogy a bárányból, birkából készített palócleves a levesek királya!
149363. forrest2010 (válaszként erre: 149332. - Anyagi)
ma 03:17
... Ági ! cefetül irigy vagyok :( :( nem érzem az illatát / se / :( :( mi lenne ? ha még el is kapnám a korona vírust is ?! / ne is kapjuk el soha !!! :(
149362. forrest2010 (válaszként erre: 149329. - Anyagi)
ma 03:14
... én is sütöttem a mákos kalácsot régebben :) abból is 3 db-ot , mert azt is v foszlós v őzgerinc formába sütve 3 db fért 1 sütésre a sütőbe , éppen egyik nap kérdezte a lányom h miért nem sütök már úgy mint régen ? más lett minden :) és mióta a fiam is úgy dolgozik , olyan helyen , ahol vannak a leárazások is minek kössön ki a kukába a sok megmaradó cucc ? náluk valahogy nincs annyi ész h másnap is eladható féláron olyan számára , aki nem tud megfizetni teljes árat :( :(
149361. forrest2010 (válaszként erre: 149344. - Anyagi)
ma 02:58
... na ja ! és azt is mondják h a 3. már ingyen van :) :) 1 volt kollégám/osztálytársam hajdanán 1 szem kisfia volt ancinak és mikor felnőtt lett ott hagyta neki a házat az Anyuja , kisfia csodálatosan felújította és néhány év után eladta , / az volt az Anyuja egyetlen kívánsága h majd gondoljon a gyerekeire is a pasi :) / ezt még néhányszor megismételte és vett is a gyerekeinek is telket h ne a 0-ról induljanak majd a nagybetűsnek ők se !!! hamá' neki szerencséje volt :) tovább is adott belőle :) mindig volt annyi esze h a jó áron eladott ingatlan árából mindig vett 1 másik telket amire majd odarittyentette a következő kis szépséget :) :) nem élte fel a különbözetet !!! mint ecceri :( :( szomszéd :( :(
149360. forrest2010 (válaszként erre: 149354. - Anyagi)
ma 02:48
... amikor még gázzal sütöttem a végén én is használtam így a sütőt h azzal kelesztettem + a már sütésre elkészített kalácsot , én többnyire 3 kakaós kalácsot sütöttem 1 kg lisztből , annyi forma fért egyszerre a sütőbe , akkor még kicsik voltak a gyerekek és 3 kalácsot sose vettem volna meg :( így + a 3 került annyiba mint az 1 lett volna a boltba és amit + is ettek volna 1 vacsira , így + a 3 még reggelire is elég volt 1-nek az áráért :)
149359. forrest2010 (válaszként erre: 149327. - Guruljka)
ma 02:40

... nem is kell üzenetrögzítő :( minek is kellene ? 10 évvel ezelőtti az a beírás Caravel-től nem is az üzenetrögzítőről szól :) hanem az üzenet szövege volt a lényeg :)

... volt 1 idős kolléganénim hajdanán aki átfagyoskodott 1 világháborút ... éppen ezért mikor mi volt jobb lehetőség ő mindig azzal fűtött , az újabb kütyü beszerzése ugyan ideig óráig többe került , de aztán bejött az olcsóbb fenntartással :) sok helyen már kéményt se rakattak , amikor éppen a hőtárolós villanykályha volt a sláger , ahol volt is kémény ott se használták mikor becart január elején a központifűtésük , kényelmesebb volt bedugni 1 olajradiátort , hát a villanyszámlájukat nem szerettem volna ha nekem küldik ki ! :(((((( én ha van rá lehetőség éppen így vagyok vele , amiről csak tudunk IDŐBE gondoskodunk , nem akkor amikor már térdig ér a hó és se a kocsi , se a bicikli , se a szánkó nem használható h valahonnét kolduljunk némi fűtőanyagot ! mint ecceri ! mikor nyáron felajánlották neki a bányász szenet , köszönte szépen nem kérte :( aztán , mikor elfogyott a tüzelője akkor ment 2 zsákkal kölcsönkérni :( :( 1 kis szenet :((((

... megtartottuk a vonalas telefont is , nem kerül annyival többe mint az a biztonságérzet h oda bármikor odacsöröghetek/hazaszólhatok ha ... a mobilt is elhagyhatja az ember :( ahogy 1 pénztárcát is :( :( rengeteg a lehetőség , kinek mi ? a jobb ? lehet választani :) és h mi az előnyösebb ? kinek ? mi ?

149358. Guruljka (válaszként erre: 149336. - Fokhagyma)
tegnap 22:50

A vezetékest sokáig azért tartottam meg, mert ingyen hívhattam rajta a szintén vezetékeseket. Ezek az idő múlásával általában hivatalok voltak, de amikor a fiam elvégezte a sulit, ez már nem volt fontos szempont.

Azóta előfizetéses lett a butatelefonom, és láss csodát! - ingyen hívom vele a vezetékes számokat. Ettől fogva már nem volt érvem, hogy miért tartom porfogónak a vezetékest.

Üzenetrögzítő nem kell, mert nem szoktam kikapcsolni a mobilt.

Mg a következő is buta lesz. De nem zárkózom el az okostól. Ha a funkciói egyharmadát ki tudom használni, azonnal veszek, illetve kérek egy használtat!

149357. Icuska538 (válaszként erre: 149334. - Guruljka)
tegnap 22:49
Igen... köszi...
149356. Anyagi
tegnap 22:40
Mindenkinek szép hetet kívánok!
149355. Anyagi (válaszként erre: 149343. - Fokhagyma)
tegnap 22:39

Vannak ilyen boltok, többet is tudok...

Csak az árak....

149354. Anyagi (válaszként erre: 149340. - Fokhagyma)
tegnap 22:37

"A tiéd milyen, ha nem keleszted? Élesztő azért kell bele?"

Persze! Élesztős, kalács (szerű) a beglim, de a gyúrás után azonnal kinyújtom és megkenem a töltelékkel. Igyekszem nem túl szorosra felcsavarni, aztán mehet a hideg sütőbe. Ahogy lentebb leírtam!

Szépen megemelkedik így is!

Mondjuk gázos sütőben nem igazán működik, mert túl gyorsan melegszik fel.

Bár van itt a fórumon is olyan, akinek úgy is sikerült!

149353. Anyagi (válaszként erre: 149335. - Guruljka)
tegnap 22:30
Én szeretném a bárányt, birkát, nyulat, de nem normális áron árulják. Szerintem...
149352. Anyagi (válaszként erre: 149334. - Guruljka)
tegnap 22:29
:)
149351. Anyagi (válaszként erre: 149330. - Dodi44)
tegnap 22:28
:))
149350. Anyagi (válaszként erre: 149314. - Napsugár8)
tegnap 22:22
Az Interspárban most is 400 Ft. alatt van a csirkecomb!
149349. Anyagi (válaszként erre: 149313. - Tumbo2)
tegnap 22:21
Nem is az a baja, hanem, hogy az a nagy melle milyen száraz.
149348. Anyagi (válaszként erre: 149311. - Tumbo2)
tegnap 22:19

Nálunk sem ártana már egy festés...

Neki is ugranék, ha nem kellene dolgoznom olyan sokat.

Mire meg abbahagyhatom, már ki tudja mire lesz erőm....

149347. Anyagi (válaszként erre: 149308. - Forrest2010)
tegnap 22:17
Hát, kétségtelen, hogy egy kacsa, mire kisül belőle a sok zsír, eléggé összemegy....
149346. Anyagi (válaszként erre: 149304. - Vigyefene)
tegnap 22:13

Na ez legyen a legnagyobb baj!

Én megigazítanám a képeket, ha csak ezt hagyná rám!!!!

149345. Anyagi (válaszként erre: 149303. - Bözsi néni)
tegnap 22:11

Aranyos vagy!

De én korán kelek és rögtön belevágok a munkába. Olyankor a család még édesdeden durmol.

Nem is baj, addig nincsenek láb alatt! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook