Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
98072. forrest2010 (válaszként erre: 98071. - Syria)
ma 14:01
.....és nem is volt annál finomabb semmilyen " bóti " 8 tojásos se :( csakhát azóta eltelt sok sok év és azokat a gépeket nem véletlenül találták fel / a Jóisten áldja meg az összeset , akik könnyítésül mindenféle okos gépet kitaláltak , ami mára megkönnyíti az életünket :) mert a háztartás mellett muszáj ! dolgozni is ! :)
98071. syria (válaszként erre: 98065. - *gumibogyó*)
ma 12:01

Akkor két légy egy csapásra: olcsó és egészséges.

Nagyikám tésztagép nélkül is rengeteg száraztésztát gyártott. Kinyújtotta vékony, kb. 80-90 cm-es kerek lapokra. 6-8 „levélnél” kevesebbhez hozzá se fogott. Mire az utolsót kinyújtotta, az első megszikkadt, s elkezdte KÉZZEL, egy hatalmas, 5 cm széles pengéjű, kimondottan tésztavágásra való késsel metélni. (Az a kés még megvan, de már rozsdás, a kertben veszem hasznát.) Lett belőle tépkedett lebbencstészta, kiskocka, nagykocka, szélesmetélt, cérnametélt, és rendre olyan egyformák, mintha gép csinálta volna. Az ő kezénél tökéletesebb tésztavágó nincs feltalálva. :)

98070. *gumibogyó* (válaszként erre: 98066. - Guruljka)
ma 08:16

Azt mondom sokat nem erdemes adni érte.

Gyurni minek.

2-3 tojást összegyursz te is annyi kell a kéznek dolgozni.

Meglatod milyen sok tészta van belöle.

Kettőtöknek elég.5-ezer ft már kapsz ,nyujt ,széles és vékonylaskát vág.Pont elég.

De te vághatol belöle eperlevelet derelye vágóval zabos tésztát kiskockat.

A lebbencset én tépkedem.

Félszárazon eltépkedem kb egyforma darabokra.Nagykockat is tudol vágni.

Széles a paletta.

Megéri csak annyit mondok.

98069. forrest2010 (válaszként erre: 98059. - *gumibogyó*)
ma 06:45
nekem is ez van még 83 karácsonyára leptem meg vele magam :) / úgy voltam vele , ha kevés pénzem lesz karácsonyra kapok 1 gyúródeszkát / de ha ...... akkor veszek 1 tésztagépet.... vettem mindkettőt :) a gyúródeszka hazafelé menet szétesett :( a gép + rengeteget volt használatba :) a spagettivágót + 1 fodros biszbaszt utólag vettem hozzá , de a spagettivágó a kedvencem , végülis igazából gyufatésztát vág :)
98068. forrest2010 (válaszként erre: 98057. - Globus)
ma 06:38
legelőször olyanom volt / még 69-70 körül vette 1 régi kolléganőm a gyáli piacon / olyan vékony cérnametéltet 1 se tudott vágni mint az , csak nagyon el kellett találni a tészta keménységét , picit kellett hagyni szikkadni a tésztát , ha szárazabb lett az is gond volt , nagyon szerettem / bár Anyósomnál mindig kézzel vágtam , ő azt jobban szerette még ha nem is volt olyan egyenletes , mint a géppel vágott :) / mindig addig nyújtottam a tésztát , míg nem láttam a deszka mintáját :) soha !!! nem volt kerek a kézzel nyújtott tésztám :) de jó vékony lett , akármilyen csámpásra is nyújtottam :)
98067. forrest2010 (válaszként erre: 98062. - Globus)
ma 06:32
ezen a gépen 2 féle munkát lehet végezni , amelyik nem a cérnametéltvágó az a nyújtó :)
98066. Guruljka (válaszként erre: 98062. - Globus)
ma 00:00

Találtam magyart, ami állítólag a tésztát is meggyúrja, de drága is, és az egyetlen vásárlói vélemény szerint használhatatlan is.

Én nem akarok spagetticsinálót, nekem az is jó, ami gyúr és nyújt. Pont mert az én kezem is, mint Gumibogyóé, rozogácska már.

98065. *gumibogyó* (válaszként erre: 98060. - Syria)
tegnap 22:52

Nem ipari mennyiségüt csinálok én sem.

De minkét kezem el volt törve és nem tökéletes vele sem a fogásom sem az erő ami régen benne volt.

Igy történt a gép vétele.

Különben olcsobb mint a vett tészta ,meg tönkölylisztből készitem igy még egészséges is.

98064. globus (válaszként erre: 98059. - *gumibogyó*)
tegnap 21:23
Franc tudja, nem villanyoz fel... maga a vágás nem nagy szám, seperc alatt megcsinálom. Ha már a csirizelésen, szóráson túl vagyok. Takarítani ugyanannyit kell, sőt.
98063. Guruljka (válaszként erre: 98061. - Guruljka)
tegnap 21:19

Most, hogy nézelődöm, vannak fura értékelések...

"Nagyon meg vagyunk elégedve a termékkel mar ki is próbáltuk.." - Anélkül hogy volt vele elégedett? Kinézetre???

Ha nem lesz normális nem olasz gép, akkor gyakorolom a nyújtást inkább. Nekem ide olyan nem jön.

Találtam egy német Philips-et, de az csak olasz tésztákat csinál, laposakat nem. Viszont ki is méri a hozzávalókat. Az árát nem találtam.

98062. globus (válaszként erre: 98058. - Guruljka)
tegnap 21:18

Ez éppen nem volt nyújtó, hanem csak vágó.

Ilyesmi: [link]

98061. Guruljka
tegnap 21:13

Hogy olasz gépet vegyek, nálam aligha fordul elő.

Majd keresek valami minimalista német gépet, ha annyira hiányzik a tészta.

98060. syria (válaszként erre: 98057. - Globus)
tegnap 21:05
Biztos, hogy van valahol egy ilyen gép a nagynéném hagyatékából, de bajban lennék, ha hirtelen elő kellene vennem. Na meg mi is leszoktunk a tésztáról. Pedig a húsleves cérnametélt nélkül...
98059. *gumibogyó* (válaszként erre: 98057. - Globus)
tegnap 19:38

Marcato olasz tesztagép

Nekem 2-is van kaptam ha elromolna a másikbol potlom az alkatrészt.

Nagyon jó dolog .

Ripsz ropsz kinyujtod vágod és száradhat.

98058. Guruljka (válaszként erre: 98057. - Globus)
tegnap 18:14

Nekem elég, ha kinyújtja, vágni már csak tudom.

Cérnametéltet nem muszáj, azt nem teszek semmibe.

98057. globus (válaszként erre: 98053. - *gumibogyó*)
tegnap 18:10

Nem tudom, milyen gépről beszéltek, anyunak volt valamilyen a cérnametélthez, de jobban szeretett kézzel vágni. Vastag volt, vékony volt, megszáradt, mindig volt valami oka, amiért nem sikerült a gépi.

Az csak egy fogaskerekes mechanikus akármi volt, daráló-szerű. Szerintem kidobta...

98056. forrest2010 (válaszként erre: 98049. - Globus)
tegnap 17:35
boltit is használok , van néhány féle , amit szívesen használok / és van jó néhány , amire rá se nézek :( / de a saját 1000x finomabb :D
98055. forrest2010 (válaszként erre: 98048. - Klingy 15)
tegnap 17:32
míg dolgoztam is gyúrtam / de hatalmas mázlim volt , itt dolgoztam a faluba , még gyalog is fél óra alatt odaértem , hazafelé kicsit hosszabb idő alatt , de akkoriba napi rendszerességgel jártam vásárolni / éppen azért , mert a keveset kellett a lehető legjobban beosztani , v a lehető legjobbat elővarázsolni kicsiből és 2 kamaszodó gyerekkel nem volt akkoriba mindegy még a mennyiség se / bár a lányom annyit evett akkor is , mint 1 veréb :) / de rendszeresen sütöttem is még ez mellett :) mert szerették , mert igényelték , mert megszokták :)
98054. Guruljka
tegnap 14:24

Volt már, hogy gyúrtam, a fiam állítja, hogy az sokkal jobb.

De látta, hogy nehezen ment, nem tudok rendesen tésztát nyújtani. Szóval nem követeli.

Én nem érzek különbséget.

De mi eleve nagyon ritkán eszünk tésztát.

Gondolkodtam már egy gépen, lehet, hogy azzal hamarabb meglenne. De akkor meg az is lehet, hogy gyakrabban is tésztáznánk, amivel messzemenően nem értek egyet. :D

98053. *gumibogyó* (válaszként erre: 98048. - Klingy 15)
tegnap 11:07

Megéri bizony.

Ha géppel nyujtod vágod nincs lisztes macera.

Ha bejön a borongos esős idő én ugy szoktam ,hogy 1-tojást begyurok elnyujtom vékonyra és csigát csinálok belöle.

5-nap alatt 1-1 tojás és van belőle rendesen.Nem kerül 1,5-órába sem .Meg sem unom nem fárasztó.

98052. tumbo (válaszként erre: 98049. - Globus)
tegnap 11:02
én mindig összelisztezem magam.de szeretem.
98051. globus (válaszként erre: 98050. - Klingy 15)
tegnap 10:56
Annyit kell takeszolni utána. Deszka, kések, sodrófa, leszóródik a padlóra, szűrőkanál, fazék. Főleg nálunk, ahol lisztérzékeny is van a családban, inkább hanyagolom a porozást.
98050. Klingy 15 (válaszként erre: 98049. - Globus)
tegnap 10:44
Tulajdonképpen a saját házi tojásunk sincs ingyen. Régen egyik kolléganőm mondta,hogy a férje szeret kertészkedni,csak föld ne érjen a kezéhez,akkor te így vagy a lisztezéssel.
98049. globus (válaszként erre: 98048. - Klingy 15)
tegnap 10:29

Nálunk kizárólag gyúrt van, fiúk sajnos, ezen nevelkedtek, bolti rám szárad.

Azt nem állítom, hogy gyakran kerül terítékre... pedig tulajdonképpen pillanatok alatt készen van, de annyira utálok csirizezni vele. Mindenféle lisztes munkát utálok.

98048. Klingy 15
tegnap 10:21
Lányok,ma gyúrtam tésztát,ami nem túl érdekes,csak azért írom,mert kertes házból költöztünk városi lakásba,és itt már nincs az udvaron tyúkom.felfedeztem,hogy hol vehetek házi tojást,és számolgattam, szerintem még így is megéri házi tésztát készíteni,nyilván nem dolgozó anyukákra gondolok,hanem hozzám hasonló nyugdíjasokra.Spórolunk ezerrel.
98047. forrest2010 (válaszként erre: 98046. - Tumbo)
tegnap 07:02
én + azért nem teszek el mert igyanak falmellékit !!! ott a csap ! / igaz 2-3 karton ásványvizet is veszek 2-3 hetente nagyobb vásárláskor / de régen , mikor még raktam el akár szörpöt , akár paradicsom ivólét , akármennyit bacakodtam is vele , 1 hét alatt elfogyott :( hát igyanak vizet ! v teát !
98046. tumbo (válaszként erre: 98040. - Forrest2010)
tegnapelőtt 19:22
épp a sok cukor miatt nem teszek el szörpöt,a ribizli a sütibe kell,ha ivólét még régebben tettem el,pl birsből,sütőtökből cukrot nem tettem bele.mikor ittam,egy kis édesítőt.
98045. forrest2010 (válaszként erre: 98041. - Szüri)
tegnapelőtt 18:51
én átpaszíroztam , de a magja se zavarna benne :)
98044. forrest2010 (válaszként erre: 98023. - Guruljka)
tegnapelőtt 18:48
az enyémre a füstölt sajt rátapad , azt inkább késsel vágom , de a keményebb sajtokhoz nagyon klassz :)
98043. Guruljka (válaszként erre: 98041. - Szüri)
tegnapelőtt 18:46
Dehogynem, egy gyümölcs-centrifuga kicsapja belőle a szárakat, a magokat.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook