Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
16158. SexyhMancs
2014. okt. 22. 19:51
főzzetek kókuszolajjal, itt kis tégelyben lehet kapni, összekötői miatt nagyon ajánlják.
16157. SexyhMancs (válaszként erre: 16156. - 12d083b51b)
2014. okt. 22. 19:50
naná, csak béna elolvasni a könyvet, úgyhogy nekem kell megoldanom a problémáit :D
16156. 12d083b51b (válaszként erre: 16155. - SexyhMancs)
2014. okt. 22. 18:41
Az első szakasz a Támadó szakasz, néhány napig tart, addig szerintem ki lehet bírni uborka és minden más zöldség-féle nélkül is! dr.Dukán szerint akkor csak az általa meghatározott húsfélék, és a tojás, sovány túró, joghurt, sajt. De én ezekkel egész jól el voltam, néhány napot mindenki kibír...
16155. SexyhMancs
2014. okt. 22. 18:09
Lehet enni kovászos uborkát az első szakaszban? - kérdezi a párom :D
16154. 12d083b51b (válaszként erre: 16153. - SexyhMancs)
2014. okt. 22. 07:41

Köszönöm!

Egyébként azóta eszembe jutott, hogy tavaly télen a túlnyílott karfiolból hogyan készítettem a "petrezselymes-rizs-köretet".

Jó lesz az is köles helyett. Felraktam a naplómba, aki gondolja, ott megtalálja!!!!

16153. SexyhMancs
2014. okt. 22. 00:31

Egyetek a diéta alatt tönkölybúzát, ezzel panírozzátok be a húst!



Hehh a vicc, nem tudom mi a neve angolul..


banyek.



Fehérjetartalma felülmúlja a hagyományos búzáét, s az aminosavak közül az aszparaginsav-, glutaminsav-, alanin-, metionin-, prolin-, leucin-, izoleucin-, tirozin-, fenil-alanin- és lizintartalma is nagyobb. Vitamin- és ásványi-anyag-tartalmára jellemző, hogy megtalálható benne szinte a teljes B-vitamin –csoport (a B12-vitamin kivételével), és niacin- és E-vitamin tartalma sem csekély. Réz-, vas-, mangán- és cinktartalma is meghaladja a búzáét. Kalcium-, magnézium-, foszfor- és szeléntartalma szintén számottevő.


Rendszeres, hosszú távú fogyasztása hozzájárulhat a koleszterinszint-csökkentő és az érelmeszesedést megelőző étrend sikeréhez. A hagyományos gabonaféléknél kisebb szénhidrát- és rosttartalmának köszönhetően cukorbetegek étrendjében is ajánlható. Esszenciális zsírtartalma jótékonyan hat az idegrendszerre.

16152. SexyhMancs (válaszként erre: 16146. - 12d083b51b)
2014. okt. 21. 23:58

Szia,


utánanéztem:


itt a köles az millet. Itt a második szakaszt hívják Cruise Phase-nek. A második szakaszban az írás szerint nem megengedett (don't allowed) csak az utána következő szakaszban.


Dukan Diet Cruise Phase Food List


The second phase of the Dukan Diet is the Cruise phase. In the Dukan Diet Cruise phase, you will introduce vegetables into your diet. The diet calls for alternating pure protein (PP) days with PV (protein + vegetable days). I found that after the Attack phase, vegetables were a very welcome addition!


As in the attack phase, all food should be prepared without additional fats or oils. This means you can steam, boil or bake the veggies or just eat them raw.


Remember that all of these can be eating in unlimited quantities on PV days!


Dukan Diet Cruise Phase Food List


All proteins allowed on the Attack Phase

Tomatoes

Cucumbers

Radishes

Spinach

Asparagus

Leeks

Green beans

Cabbage

Mushrooms

Celery

Fennel

Lettuce

Eggplant

Zucchini

Summer squash

Peppers

Carrots (as long as not eaten in excess)

Beets (as long as not eating in excess)

Oat bran – 2 Tablespoons per day

If a vegetable isn’t on this list, it isn’t allowed during the Dukan Diet Cruise Phase. Notably, you will need to stay away from starchy vegetables, such as potatoes, corn, peas, beans and lentils. All fruits are also forbidden, except tomatoes. Remember that avocados are fruits and are therefore not allowed. Finally, grains are not allowed, including rice, quinoa, barley, wheat and millet. Don’t worry – you’ll being adding these back in during the next phase.

16151. SexyhMancs
2014. okt. 21. 23:49

Hát.. mégis holnap kezdem a diétát, mert nem volt itthon semmi, úgyhogy egy utolsó napot adtam magamnak.


Ma bevásároltunk a párommal a tetyóba, keresgéltünk mindent, mint a hülyegyerekek, mi is lehet az angol neve.. de nagy nehézkesen megtaláltuk.


Még jó, hogy a párom velem együtt akar szenvedni. :D



Holnap reggeli: zsír mentes joghurt zabkorpával

Ebédre: joghurtban pácolt csirkemell egy kis angol kávéval -sovány tejjel, meg egy kis cukorral.


[link]


Vacsi: Lazac négy személyre


[link]


Ha éhes leszek, elmegyek a lengyel boltba és veszek csirkemájat.


[link]


Vizre figyelek.


Apropó tudnátok nekem adni ötleteket még reggelire és egyéb kajcsikat a támadó szakaszra?


Hogy kell csinálni a zabkenyeret?


Hogyan tudok belenézni más naplójába?

16150. Donnie_ (válaszként erre: 16149. - 12d083b51b)
2014. okt. 21. 19:01

Jól teszed, de legalább a te döntésed lett a NEM ;-)

A savanyú-káposztás csirke csak úgy olvasztja le a kilókat.

Pussssz

16149. 12d083b51b (válaszként erre: 16147. - Donnie_)
2014. okt. 21. 18:57

Köszönöm, de akkor ezt most kihagyom. :)))

Előveszek egy másik receptet, ami zöldséges (PV napra) és akkor majd azt.

Még egyszer köszi!

16148. Donnie_ (válaszként erre: 16145. - SexyhMancs)
2014. okt. 21. 18:56

Szia, köszi ezt én is csak megerősíteni tudom!


Sok sikert a fogyásodhoz!

16147. Donnie_ (válaszként erre: 16146. - 12d083b51b)
2014. okt. 21. 18:55

Szia, vagy segít amit írok vagy nem... :-)


Szóval a komoly, klasszikus diétázók dukanos válasza:

Nem ehető olyan élelmiszer, ami nincs felsorolva a megengedett ételféleségek között - és a megfelelő fogyási ütem mellett engedélyezett tolerált élelmiszerek között sincs.


Az unorthodox válaszom ;-)


A diéta 2. szakaszától napi tolerált mennyiségnek 1-2 adag egyéb élelmiszert, mint pl az étkezési keményítőt (kb 15-16 g gyorsan felszívódó szénhidrát) enged meg naponta. Normál esetben, akinek jól megy a fogyás - azaz nem stagnál - vagy pudingpor formájában, vagy keményítős sűrítő anyagként eszi meg. Napi 2 adag egyéb tolerált engedélyezett....


A köles ch tartalma nagyon hasonló, mint a sima liszté és kukoricakeményítőé. Azaz ugyanolyan mennyiségben (15-16 g ch-nak megfelelő adagban ha nagyon kívánnám - ma már simán megenném ;-)


Bár ez köret és annak hosszú távon nem a különféle magas ch tartalmú élelmiszerek lennének az optimális forrásai - de 1x élünk :-)


Jó étvágyat hozzá!


Sok sikert a fogyidhoz és karcsúsodó őszi napokat nektek is!


pusssz

16146. 12d083b51b
2014. okt. 21. 15:46

Valaki tudna segíteni, hogy kölest a II. szakaszban szabad-e enni? Igaz, hogy dr. Dukán felsorolásában nem szerepel, csak az egyik ilyenfajta receptoldalon van egy csirke, kölessel, zöldségekkel párolva.

Szóval szerintetek?

16145. SexyhMancs
2014. okt. 20. 23:31
Ha van app letöltés a telefonon, érdemes a water your body (angol) vagy az igyál vizet ingyenes app-ot letölteni és mindig csorren, mikor igyál vizet, így tuti nem felejted el.
16144. SexyhMancs
2014. okt. 20. 23:22

A Dukan diéta négy szakaszból áll, az első kettő alatt súlyt veszítesz, míg az utolsó kettő az elért eredmények megtartását célozza:


támadási szakasz


cirkáló szakasz


megerősítő szakasz


stabilizáló szakasz



A támadási szakasz a Dukan diéta első állomása. Ez a szakasz 2-10 napig tart, a hosszát te választod meg, attól függően, mennyi súlytól szeretnél megszabadulni. Ebben a szakaszban 68 magas fehérjetartalmú étel közül választhatsz (a zöldségek kivételével minden megengedett, a teljes listát lejjebb találod). A húsokról távolítsd el a zsíros részeket, joghurtból csak natúrt fogyassz, mert a gyümölcsös ízesítés sok szénhidrátot tartalmaz. Elég könnyű ebben a szakaszban beleunni az egyhangú, fehérjedús ételekbe, ezért fontos, hogy használj ízesítőket, ecet, citromlé, zöldfűszer, hagyma ketchup (szigorúan cukormentes) illetve egy kevés só is megengedett. A szénhidrát megvonása miatt fáradékonyabbnak érezheted magad, ezért fontos, hogy naponta többször is étkezz, háromszor legalább! A kalóriákat nem kell számolnod, a Dukan diéta alatt végig annyit eszel, amennyi jól esik. Ebben a szakaszban a súlycsökkenés gyors és látványos. Az ételek mellé fogyassz naponta másfél evőkanál zabkorpát, ami a megfelelő rostmennyiség biztosítása miatt elengedhetetlen, ne hagyd ki! Sétálj legalább 20 percet minden nap, illetve legalább másfél liter víz elfogyasztása ajánlott.


A Dukan diéta második szakasza: cirkáló szakasz. Ebben a szakaszban tiszta protein és vegyes, protein-zöldség napok váltják egymást. A váltakozás gyakoriságát te határozod meg, lehet 5-5 nap, 2 protein -5 vegyes vagy 1 vegyes - 1 protein. Dr Dukan az egy napos ciklust ajánlja, mert az 5 napos tiszta protein periódusokat elég nehéz tartani. A 2 protein – 5 vegyes kombináció idősebbeknek, és gyengébb állóképességűeknek ajánlott, így több szénhidráthoz juthatnak. A vegyes napokon is mindig fogyassz fehérjét, vegyes nap, nem szénhidrát nap! A Dukan diéta támadó fázisához képest változás, hogy a napi zabkorpa mennyiség most már 2 kanál, illetve a napi minimum javasolt testmozgás 30 percre emelkedett, ami a megnövekedett szénhidrát bevitel mellett simán tartható. Az egészséges súlyvesztés mértéke ebben a szakaszban heti 1 kilogramm, ami a támadó szakaszhoz képest kicsit csiga tempónak tűnhet, de ne aggódj, hosszú távon ebből profitálsz jobban. Akkor se ijedj meg, ha a cirkáló szakasz elején az étrendedben ismét megjelenő szénhidrát miatt egy kis súlyt visszaszedsz, ez természetes, a súlyvesztés folytatódni fog!


Harmadik szakasz: megerősítés. A megerősítő szakasz akkor kezdődik, mikor a kívánt súlyodat elérted. Időtartama az általad elért eredményhez igazodik: a leadott kilóidat szorozd meg tízzel, így megkapod a Dukan diéta megerősítő szakaszának hosszát napokban, ha például 10 kilót fogytál, akkor 100 nap a megerősítés. Ez a szakasz azért van, amint a nevéből is adódik, hogy az elért eredményedet meg tudd tartani. Ez a szakasz visz át a diétás étkezésből a rendes, hétköznapi étkezésbe. Lazábbak a szabályok, több mindent ehetsz, de ne felejtsd el, hogy ez még a diéta része! Íme, a szabályok:


Ehetsz naponta egy gyümölcsöt, de kerüld a magas cukortartalmú banánt, cseresznyét, szőlőt, illetve az aszalt gyümölcsöket!


Naponta megehetsz két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, melyet a nap bármely szakában fogyaszthatsz. Ehetsz 40g kemény sajtot naponta, de feltétlenül kerüld az olyan sajtokat, mint a camambert, a kecskesajt vagy a roquefort.


Ehetsz hetente két adag keményítős ételt, de kerüld a rizst és a krumplit! Használhatsz például teljes kiőrlésű tésztát, de ne fogyassz 220g-nál többet, és ne használj vajat az elkészítéséhez!


Hetente ehetsz két ünnepi menüt. Ez bármi, de tényleg bármi lehet, amit csak szeretnél: pizza, fagyi, sült krumpli. A szabály annyi, hogy a két adag elfogyasztása között teljen el legalább 24 óra, hogy szervezetednek ideje legyen feldolgozni.


És végül az utolsó szabály a Dukan diéta megerősítő szakaszához: hetente egy nap tiszta protein nap. Ilyenkor csak fehérjedús ételeket fogyassz, amiket a támadó fázisban ettél. Válaszd ki a hét egy napját, és mindig az a nap legyen a protein nap. Dr Dukan a csütörtököt javasolja, így a hétvége kicsit lazább, és hétfőn jóllakottan mehetsz dolgozni.


A Dukan diéta vége: stabilizáló szakasz. Mindenki, aki elért eddig jelentős célt ért el, súlyt adott le, és azt meg is tartotta. A stabilizáló szakasz inkább már életmód tanácsadás, olyan tanácsokkal, amiket ha életed végéig betartasz, soha nem szeded vissza a leadott súlyt:


Hat napon azt eszel, amit csak szeretnél, de a hét egyik napja mindig fehérje nap legyen, és ez mindig a hét ugyanazon napjára essen!


Mozogj rendszeresen! Ha nem is jársz edzőterembe, legalább sétálj rendszeresen, és menj a lépcsőkön lift helyett!


Minden nap fogyassz zabkorpát, mert segíti az emésztésed, illetve a szervezeted kevesebb kalóriát vesz fel az ételből, amit emellett fogyasztasz.


Használd a diéta alatt tanultakat! Láthattad, hogy mik a jó élelmiszerek, építsd be őket a mindennapi táplálkozásodba!


Lassan étkezz! Így a szervezetednek több ideje van arra, hogy azt érezze, jóllakott.


A 100 megengedett élelmiszer:


Hús és belsőségek: marha steak, marha szelet, hátszín steak, roston sült marha, marhafartő steak, nyelv, Bresaola (levegővel szárított marhahús), borjú filé, borjúszelet, vese, borjúmáj, előfőzött zsírmentes sonka, előfőzött zsírmentes csirke vagy pulyka, zsírszegény bacon, vadhús (szavas, őz, fácán, fogoly, mezei nyúl, nyírfajd), nyúlhús.


Halak: sügér, tőkehal, tengeri rák, közönséges lepényhal (citrom nélkül), nyelvhal magában, szürke márna, foltos tőkehal, csacsihal, óriási laposhal, hering, makréla, ördöghal, sima lepényhal, sávos tőkehal, szivárvány pisztráng, vörös márna, lazac, füstölt lazac, szardínia, tengeri keszeg, rája, kardhal, tonhal, rombuszhal, sárga tőkehal, halikra (tőkehalé, lazacé, heringé).


Tengeri ételek: tintahal, kagyló, szívkagyló, rák, homár, dublini öbli garnéla, tengeri rák, mediterrán garnéla, kék kagyló, osztriga, garnéla, fésű kagyló, apró tengeri rákok, kürtcsiga.


Szárnyas húsok: csirke, csibe, csirke máj, guineai szárnyas, strucc, galamb, fürj, pulyka.


Tojás: tyúktojás, fürjtojás.


Zsírszegény tejtermékek: zsírszegény túró, zsírszegény görög joghurt, zsírszegény sima joghurt (aszpartammal édesítve vagy magában), sovány tej.


Növényi fehérjék: tofu.


Zöldségek: articsóka, aszparágusz, padlizsán, cékla, brokkoli, káposzta (fehér, vörös, Savoy, karfiol, kínai kel, kel, karalábé, röviden minden fajta káposzta), répa, zeller, cikória, cukkini, uborka, édeskömény, bab, póréhagyma, gomba, vörös hagyma, pálmaszív, édes paprika, sütőtök, retek, rebarbara, minden féle salátalevél, szójabab, spenót, karórépa, mángold, paradicsom, fehérrépa.



Olvass tovább: [link]

16143. SexyhMancs
2014. okt. 20. 23:19

Sziasztok!


Én ma találtam meg ezt a fórumot a Dukan diétáról, úgyhogy csatlakoztam is, innen a hurrikános, esős Londonból.


Kérdésem is akad, van aki errefel kószál, és innen ír? Kéne pár ötlet, hogy mit milyen név alatt találok itt meg. Sajnos az angolok elég egy kusza nép, úgyhogy itt nem is lehet nagyon megtalálni ezeket a falatokat. No mindegy, majd használom a translate-t ahhoz, amit nem tudok :D


Letöltöttem a magyar Dukan diéta könyvet, meg az angot is, hogy lássam mi az angol neve, ha nem találom meg. Ha valakit érdekel, szívesen megadom a linket, mert látom, hogy itt nem lehet linkelni másik honlapcímet.


Szóval holnap kezdem el, most 62 kiló vagyok, kicsit .. zabikáltam mostanában, úgyhogy le kell adnom pár kilót, na meg nyárra, hogy Mallorkán tetszelegjek :D


Majd minden nap írok, meg lesegetek ötleteket.


Viszont találtam egy csajszinak az oldalát, képekkel és leírással, hogy az az első szakaszban ő mit evett, etc etc.. es olyan finomnak tűnnek. Írjatok privit, azt is ellinkelem.


Akkor a holnapi viszont látásra! :)

16142. "Trudi" (válaszként erre: 16137. - Helena66)
2014. okt. 18. 21:33
Köszi hogy megnyugtattál,azt hittem már hogy kakukktojás vagyok.
2014. okt. 18. 15:06
Hmmmm..káposztás zabpalacsinta???? Kipróbálom!
16140. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16138. - Helena66)
2014. okt. 18. 15:05

Gratulálok az eddigi eredményedhez!


Nem tudom,mi az igazi megoldás...


Ugyanebben a cipőben járok,nem értem el a kívánt fogyást,nyári lébecolással ,de lépegetéssel csaknem tartottam a súlyom(3 kg +),de nem igazán akaródzott volna belépni a III. szakaszba.Valahogy sikertelenségnek könyveltem volna el és erre semmi,de semmi szükségem nincs!


Igyekszem visszaállni a szigorú II. szakaszra,de nem megy könnyen.Pont annyira csábulok most el,amennyire tavaly ezt semmi nem tudta elérni...


8,5 kg-tól kell még megszabadulni,minél előbb szeretném letudni,hogy tényleg harmadikos legyek!


Zuhanó mérlegnyelvet mindenkinek!!!

16139. Judit36 (válaszként erre: 16138. - Helena66)
2014. okt. 18. 10:21

Ment az energia :)


Ügyes vagy!

16138. helena66
2014. okt. 17. 22:35
Mivel még mindig lépegetek és nem értem el a súlyomat nem hagyom abba,akármilyen lesz is az inzulin szintem, 74 kilóig próbálkozom. 16 kiló van addig hátra, ha havi két kiló lemegy mint eddig akkor júniusra megvan. Pont nyárra,amikor ehetek egy kis gyümit. Megvilágosodtam? Küldjetek erőt jó?
16137. helena66 (válaszként erre: 16133. - "Trudi")
2014. okt. 17. 22:32
Én is voltam rosszul mikor túl kevés szénhidrátot vittem be, a vérvétel szerint akkor magas volt a tejsav szintem és hiányzott a véremből a lúgos anyag. Ekkor kicsit emeltem a korpán jobb lett az eredményem és közérzetem az erőm visszajött nem szédültem a fogyásom tempója maradt.
16136. erus_78 (válaszként erre: 16124. - "Trudi")
2014. okt. 17. 14:51
Pakson lakom...
16135. helena66
2014. okt. 17. 11:18
Sziasztok, eljutottam 9.-én a harmadik szakaszhoz, de még nem kezdtem el, lépegetek, mert a vérvétel eredménye két hét, tehát még egy hetet várni kell az inzulin szintemre. A terheléses cukrom a 120 perces magasabb volt, most tök normális lett. A súlyom 16 kilóval csökkent a testzsírszázalékom meg 5%-val. Nem értem el azt súly,amit az elején a program szerint elérhető lett volna, nem vagyok miatta szomorú, mert eddig se úgy reagáltam a diétákra,ahogyan a legtöbben. Remélem még a harmadik szakaszban is fogyogatok. A rendszeres testmozgásra rászoktam, megszerettem, néha kicsit elfáraszt,akkor tartok egy-két nap szünetet, most kicsit fáj a torkom a fülem és taknyos vagyok, így hétfő óta nem voltam edzeni. A mai napot meglátom. De nem akarom erőltetni, nehogy többel kössem be. Jó Dukanozást mindenkinek.
16134. "Trudi" (válaszként erre: 16130. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. okt. 17. 03:12
tegnapi kajám volt:2tojásból rántotta,kb.10dkg házi készítésű csirkemell rolád(csak csirkemell és fűszerek),csirkepörköltből egy egész comb és kb.10db csirkemáj,2doboz natúr joghurt,10g zabkorpa,1db főtt tojás,60g túró+10g ízesített fehérjepor,100ml tej.Szerintem ez nem kevés,legalábbis nem kellene hogy kevés legyen mennyiségileg.
16133. "Trudi"
2014. okt. 17. 03:08
Sajnos én most is kutya sz@rul vagyok,persze ebben nem segít az sem hogy most még ráadásul éjszaka is ébren kell lennem,mert dolgozom.Szinte egészen biztos vagyok benne hogy a CH megvonás miatt van,mert tipikus olyan tüneteim vannak.Pedig a vércukrom nem alacsony,most mértem ma háromszor is.Ahhoz képest alacsony amenniy eddig volt és a CH is ahhoz képest kevés,amennyit eddig betoltam egy nap.Végül úgy döntöttem hogy amíg a vércukrom elfogadható tartományban van addig nem adom fel semmiképpen sem.
16132. MILKA7 (válaszként erre: 16125. - "Trudi")
2014. okt. 16. 20:03

Anno én 7 napot támadtam.

Tök jól éreztem magam.

Rengeteget ittam és ettem.

Azért ez a szénhidrát megvonás nem teljesen így van, mert szinte mindenben van pl.: a zabkorpában, a túróban, a tejben stb.

Minél több fehérjét próbálj bevinni.

Én még most is a PP napokon szinte érzem ahogy megy ki belőlem a víz, nagyon szeretem.

Tervezd meg a kajáidat és kívánok jó főzőcskét meg sütkérezést!

16131. Judit36 (válaszként erre: 16130. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. okt. 16. 19:33

Csatlakozom.

Ma is annyit ettem, hogy csak na.

Holnapra a mérleg mégis kevesebbet mutat majd :)

16130. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16128. - "Trudi")
2014. okt. 16. 17:53

Nekem 1 pillanatnyi rossz érzésem se volt soha a diéta alatt.Sőt!Minden nappal jobban éreztem magam.


Ha leírnád,mit eszel,jobban hozzá tudnánk szólni.

16129. 12d083b51b
2014. okt. 16. 15:46

[link]


Ezt ismeritek? Most találtam!

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook