Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
16218. Donnie_ (válaszként erre: 16215. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. nov. 19. 22:03
(Bocsi, de az éjszakai madártejet épp azért írtam, mert azóta nem fogysz - nyilvánosan. Egyébként lehet. hogy igen... Az esti tejcukor felcseszi a vércukrot és nem tesz jót a fogyásnak, ha egyébként a napi-heti energiaegyenleg mínuszban van.)
16217. Donnie_ (válaszként erre: 16215. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. nov. 19. 21:59
Ámen!
16216. Donnie_
2014. nov. 19. 21:58

Milka!


Ne fáraszd magad!

Ha majd egyszer talán a Bálnás klub utáni messzi távolban 82 kg körül leszel, akkor - esetleg megtanulsz te is úgy táplálkozni, hogy 75kg legyél, ha sosem, akkor meg mantrázd inkább a nagy semmit...:-)


Pu

2014. nov. 19. 21:55

Hmmmm....


Itt jönnek a bibliai megbocsátás szavai,de nem vok(sajnos) hívő...


A naplóm olvasói tudják,hogy igazi dukános vagyok...,semmi sajt,semmi egyéb mellékajálás,semmi tolerált élelmiszer...Csak a megengedettek...és az éjszakai madártej megengedett...Többek között ez az ami emellett a diéta mellett tartott.



Az aszkétáknak könnyű!De én nem vok az.De sokan nem azok!Emberek vagyunk,szeretünk enni,hibázunk...Imádom,hogy van ez a csodálatos diéta,amelyik mindezeket az emberi tulajdonságokat bekalkulálja és nem kell azonnal harakirit elkövetni annak,aki megszegi a diéta egyik vagy másik szabályát.Én sem vagyok ítélőszék,a saját gyengeségem bevallásával nem a diéta bojkottálására biztatom a sorstársaimat,hanem inkább segítem a pillanatnyi megtorpanáson átlendülni őket,ahogy engem is segítettek az igazán komoly,elkötelezett dukánosok engem is!Hiszem,hogy sikerül mindannyiunknak,még ha más utakon is!

16214. MILKA7
2014. nov. 19. 21:45

Nahát Donnie....!!!!... Meg vagyok döbbenve...

Azt hittem, hogy te ilyen kommunikációban nem veszel részt...


Egyébként a súlystagnálás is a Dukan-diéta egyik ismert eleme, tünete.

Aminek talán valóban nem kedvez az éjjeli madártej kajálás (hú ez milyen régi téma volt, de látom megviselt rendesen ) de akár tetszik akár nem ez bizony még mindig Dukan-diéta!


Ellenben a kedvenced: a kalóriaszámolás, grammozás, na az biztos, hogy nem Dukan-diéta!

És mivel ez egy kötött tematikus fórum (vagy nem is?) nem is értem az okoskodásaidat!

16213. Donnie_
2014. nov. 19. 21:25
Besz@rás :-)))))
16212. Donnie_ (válaszként erre: 16211. - Judit36)
2014. nov. 19. 21:25

Csak nem te is Bálna klub tag vagy?


:-)


Nem is tudtam, hogy van ilyen :-)))

16211. Judit36 (válaszként erre: 16210. - Donnie_)
2014. nov. 19. 21:20

Naigen.


Megérdeklődném, hogy az ehhez hasonló beszólásokat tartod e te igazán komoly segítségnek?


":-) Persze, Örökös Bálna Klub tagságisok előnyben :-D"


Ha igen, akkor ebből nem kérek, köszönöm és kérlek mellőzd a demotiváló carságaid ezentúl.


Általában qssban vagyok, de azért ez sok hallod. Karcsúsodj, ahogy jónak látod, ide pedig nem piszkálódni járj. Kapd el a párod egy körre ha gáz van, ne itt kotkodálj légyszi.

16210. Donnie_
2014. nov. 19. 21:14
A segítségnek komolynak kell lennie.
16209. Donnie_ (válaszként erre: 16207. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. nov. 19. 21:12

Igazad van abban, hogy az elsődleges cél a sorstársak segítése, hogy ők is le tudják adni a súlyfölöslegüket ezzel a diétával.


Nem jobban és rosszabbul cél felé törekvő van itt jelen sztem, hanem talán az hogy az elbukást hogyan ítéljük meg a végcél (álomsúly elérése) szempontjából.


Szerintem a diéta szakaszainak megfelelően 1-2-3 alakalom eltérés (egyedi, ünnepi) belefér a diéta idején a melléevésre, de a folyamatos mellé kajálás, a tolerált élelmiszerek további kajálása súlycsökkenés leállás idején már nem. Azaz nem vagyok az éjjeli "madártej" kajálás pártján a súly-stagnálás idején ;-)


Szerintem ez már nem Dukan diéta, hanem valami más.


Ha eredményes - és ezt a mérleg is igazolja, akkor ok, de ha nem, ne hívjuk már Dukan diétának a tejfölös, virslis, reszelt sajtos diétát!


Aki fogy vele, hajrá neki, de az nem ennek a topicnak a témája.


A kövér disznóságtól megszabadulni és megszabadítani is csak okosan lehet bárkit is (már aki megtapasztalta ezt).


A bálna klubosoknak meg már kalap kabát 8D

A segítségne

16208. MILKA7
2014. nov. 19. 20:50

Nem fitymáltam le a te rendszered!

A banya a személyiségedre utalt. ( Persze remélem, hogy én soha nem leszek ilyen )

Tudom a nyuszi, ami szerinted én vagyok ( voltam, a bálna előtt ) kellemesebb, még akkor is ha furcsa, de én nem tehetek róla, hogy te egy banya vagy.


Fogadd el, hogy vagyunk itt a fórumon, akik a Dukan könyvben leírtak szerint, igenis korlát nélkül ehetjük az engedélyezett ételeket és mégis fogyunk.

Ez nem az én rendszerem, hanem a Dukan-diéta melyet próbálok betartani.

És ha megbotlok az nem azért van, mert sokat ettem abból, amit lehet, meg nem osztottam-szoroztam egész nap.


Én is kérnék vmit, de én kettőt:

- Ne fitymáld le azokat, akik elbuknak!

- És könyörgöm ne akard ránk erőltetni a kalóriaszámolgatást!


Tisztelem a kitartásodat, az elszántságodat, amiért lefogytál, de csak emiatt nem tartalak különb embernek, mint akinek még nem sikerült.

Te is megvívtad a csatát én is hadd vívjam meg a magamét, de azért , mert még nem értem egy fejezet végére ne legyek már Örökös Bálna Klub tagságis.


Neked viszont tényleg sanszos az Örökös Banya Klub tagság!

2014. nov. 19. 20:36

Donnie,sztem itt nincs jobb és rosszabb,mindannyian egy cél felé igyekszünk,de különbözőek vagyunk(talán hála istennek...)


Magam is megtapasztaltam,hogy minden igyekezetünk ellenére időnként elbukunk és ezt nem szégyenlem bevallani...Talán ez is segítség lehet azoknak,akik hozzám hasonlóan esetleg nem tökéletesek...


De abban mindenképpen egyetérthetünk,hogy aki ennek a csodálatos diétának köszönhetően megszabadult a fölös kilóitól(vagy azok egy részétől),soha többet nem akar kövér disznó lenni!És nekem eltökélt szándékom,hogy akit csak lehet segítek is ebben!Kit így,kit úgy...

16206. Donnie_
2014. nov. 19. 19:05

Ez egy kötött tematikus fórum - vagy nem is? ;-)


MILKA7

Pls áruld el, hogy mitől jobb a te rendszered a topic eredendő célja teljesüléshez - elérni az álomsúlyt ezzel a diétával - (ifjú szellős megoldás), mint az enyém (ismert, lefitymált banya style).


Köszi


(ez elég laza, konstruktív izé... nem:?)

16205. Donnie_
2014. nov. 19. 16:41
:-) Persze, Örökös Bálna Klub tagságisok előnyben :-D
16204. MILKA7
2014. nov. 18. 13:51

Na lám...

Ezért is érdemes néha "visszaszólni" és nem csak mindig "visszafogni".

16203. Donnie_
2014. nov. 18. 13:23

Sziasztok!


Kiugrott egy kicsit furcsa nyuszi a bokorból ..., azonban ilyen stílusú kommunikációban én nem veszek részt.



Karcsúsodó derekú napokat kívánok nektek is!

16202. MILKA7 (válaszként erre: 16188. - Donnie_)
2014. nov. 17. 20:53

Engem nem kértél fel békebírónak?

Tényleg?

És had kérdezzem meg, hogy téged ki kért fel megmondó embernek?

Okoskodónak?

Ki nem sz@rja le, hogy nálad mi megy teljesítmény számba?

Remélem mire olyan vén banya leszek, mint te most, addigra nekem is a cselekvést kirobbantó múlt lesz a jelen.

Egyébként olvasd vissza a korábbi hozzászólásaidat, hányszor keveredtél szópárbajba, a "kedvességed" miatt.

Pedig, akkor még nem volt ez az ÚJ 'ÚRI KÖZÖNSÉG'

És most biztos boldog vagy, hogy ez a hozzászólásom is motoszkálhat egész nap a fejecskédben, nem csak az, hogy TE MILYEN TUTI CSAJ VAGY, MERT NEKED SIKERÜLT, MERT TE VAGY A KOMOLY ÉS ELKÖTELEZETT ÉS KÖVETKEZETES és még had ne soroljam mivel fényezed magad.

A legjobbat még ideírom: te vagy a másik felet felnőtt félként kezelő típus!

Hurrá!!!

16201. 12d083b51b (válaszként erre: 16199. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2014. nov. 16. 13:09

Köszi!

Hát én is ezen akadtam ki, a 16196.sz. hsz-ben írtam is, hogy a zabkorpa és a zabpehely szerintem sem ugyanaz.


És látod, ha azt írod, hogy a könyv szerint szigorúan kötött, hogy a zabkorpából naponta mennyit szabad megenni, mert ami fordításokat én találtam, azokban a megkötöttségről szó sincs, csupán azt a szót használja, hogy "ajánlott megenni". És azért ugye a kettő között oltári nagy a különbség.


Hát igen, a könyv:

ahol a net-en azt írja, hogy pdf. formátumban letölthető, hát az ott nekem meg sem mozdul. Ill. egy helyen, de csak az első 26 oldal, a bevezető rész jön le, a lényeg már ott sem letölthető.

Majd látom mi lesz, mindenesetre köszönöm a segítségedet, és további szép napot, karcsúsodó derekat kívánok!!!

2014. nov. 16. 11:46

Ja,és van napi korlát,a könyvben ez is szerepel!


Ha palacsintát vagy nokedlit akarsz enni,akkor ne egyél meg reggelire 2 evőkanállal...!!!!!(ami mellesleg tényleg tök pocsék,sosem tudtam ilyen fűrészporszerű valamit megenni,sokkal inkább a kajákba teszem---az előbb említetteken kívül fasírozott,töltött husi,kenyér,tejbezabi,rántott husi,alj nélküli túrós,intelligens krémes stb...-persze figyelve a napi mennyiségre!!!)

2014. nov. 16. 11:40

Mindenkinek,aki belefog vagy kacérkodik ezzel a diétával,elmondom,hogy a könyv elolvasása elengedhetetlen!Ez a diéta sokkal több annál,mint a kaják egymásutánisága!Fontos alapelvei vannak,máshonnan nem kapsz pontos útmutatást,a netes találatok pedig sokszor félrevezetőek lehetnek.Olvastam olyat is,akinek a diétáról fogalma se volt,de kritizálta és kommentálta.

Természetesen megosztjuk egymással a tapasztalatainkat,segítünk a tanácsainkkal,de az eredményesség alappillére a könyv!

Itt van rögtön a ZABKORPA kérdése.A könyvben ajánlott zabkorpa nem azonos a zabpehellyel!


A zabpehely a gabona magvából készül,tehát olyan,mintha bármilyen más gabonamagvat fogyasztanál(szénhidrát).


Nem a " ZAB " a bűvszó,hanem a korpa.


A zabkorpa a gabona héjából készül,ennek teljesen mások a tulajdonságai,ezeket a más,kedvező tulajdonságokat használja fel ez a diéta(nagy vízfelvétel,ezáltal teltségérzet kialakulása,az emésztése is más,csak a töredéke szívódik fel,más tápanyagokat is magához vonz, megköt és azokkal együtt ürül ki).


A kettő nem helyettesíthető egymással,bár rengeteg hozzászólás kering a neten,amelyek szerzőihez ez az információ(fordítási hiba?) egyáltalán nem jutott el.


Ezért is hangsúlyozzuk mindig,hogy olvassátok a könyvet,ne hagyatkozzatok a bizonytalan forrásból származó diétára vonatkozó kommmentekre!


Sajnos a diéták többségében nem engedélyezik a mi ízlik és mi nem elvét....ami ízlett eddig,azt ettük meg,attól lettünk kövérek....ha fogyni akarunk,mást kell csinálni,méghozzá a diéta elve alapján és nem az ízlésünk szerint...(Más kérdés,hogy a MEGENGEDETT anyagokat igyekszünk ízletessé tenni...)

16198. 12d083b51b (válaszként erre: 16197. - 2cc786c515)
2014. nov. 16. 11:25

Köszi!

Korábban én is zabpelyhet használtam, aztán először itt a zabkorpa-ajánlással találkoztam.

Most, hogy elkezdtem keresgélni a különböző helyekről letöltött anyagokban a napi mennyiségi korlát, nem korlát után, akkor tűnt fel, hogy az egyik helyen egyik, másik helyen másik...


Egyébként ha reggelente megeszem a 2 ek adagomat (akár egyik, akár másik), szóval nem tudom azt elképzelni, hogy aznap pl. már nem ehetek meg egy palacsintát, vagy nokedlit, stb. stb. a mennyiségi korlát miatt????

16197. 2cc786c515 (válaszként erre: 16196. - 12d083b51b)
2014. nov. 16. 10:59

Én mindig is zabpelyhet használtam, mert a korpa sosem ízlett.

Mások viszont a korpát használják a főzésben.

16196. 12d083b51b
2014. nov. 16. 08:57

Akkor most "hogy is van ez?"...


[link]

Itt azt írja, hogy naponta meg kell enni x kanál "zabkorpát"!


[link]

Itt pedig "zabpelyhet" ír!


Márpedig a kettő nem ugyanaz! Vagy ezek szerint mindegy, hogy zabkorpát vagy zabpelyhet eszek?

Szerintetek?


Másrészt sehol nem látok olyat leírva, hogy annál többet naponta megenni tilos!!! ???


Valaki esetleg tud segíteni?

16195. 2cc786c515 (válaszként erre: 16194. - Donnie_)
2014. nov. 15. 19:24
Köszi a tanácsot :) jó éjt neked is!
16194. Donnie_
2014. nov. 15. 19:20

A sós pogit hagy meg a kínálóknak, de aznapra - belső titokként ha elhatározod, hogy nem eszel kínált cuccost- már le is győzheted... :-D

Pirosbetűs napon pedig fogadd el és edd meg jóizűen.

Ne írom le kedvenceimet ;-)


Pu, szép estét


(Jönnek és kínálgatnak ;-)

16193. 2cc786c515 (válaszként erre: 16192. - Donnie_)
2014. nov. 15. 19:15

Nem, nem :D :D ott dolgozom.


A hajtó erő meg van Donnie, de egy idő elteltével azt gondolom nekem ezt is szabad". Pedig a csudát!


Ha legalább az édesség felé hajtana a vágy!! De nem. A sós a kedvencem :D

Azt hiszem még nem találtam meg az erre tökéletes receptet, ami igazán beválna! Az édes nasit könnyű elkészíteni, na de egy sós pogit?


Egy sem lett az igazi :(

16192. Donnie_
2014. nov. 15. 19:05

Akkor még nem elég hajtóerő a fogyási vágy, lelkileg még nem a "te babád".


Az illatoknak amúgy sem tudunk ellenállni :-)

Csak nem pékségben dolgozol vagy cukiban? - az is cudar lehet :-)

16191. 2cc786c515 (válaszként erre: 16190. - Donnie_)
2014. nov. 15. 18:54

Hát ez az Donnie....


Leírva így van/lehet. Nálam betartani lehetetlen. Francnak kellett átlépnem a határt? :D :D


Elég egy illat és már nincs piros lámpa. Nem vijjog és nem világít. Újra kezdem, újra belebukom. De csak ebbe az egybe :((((

16190. Donnie_ (válaszként erre: 16189. - 2cc786c515)
2014. nov. 15. 18:46

Az saját változatom _a nincs péksüti_ verzió.

Igazán a 3. szakaszban ehető heti 250g tk kenyérre ráálltam.

Ez fél kg tartós tk kenyér 2 hétre. Nem sütögetek, nem veszek, nem csalogat... :-)

A napi 50 g pont elég. De ha kínálnak, akkor nem hőkölök hátra, hogy micsoda méreg!, de utána nem eszem 1-2 napig a sajátból. A Ch tartalmú kajákkal sakkozok, vagy kenyér, vagy köret, vagy desszert, de mindhárom nem megy egy napon. Ha többet eszem egy alkalommal, akkor a következő 2-3 napban simán elhagyom :-)

16189. 2cc786c515 (válaszként erre: 16184. - 2cc786c515)
2014. nov. 15. 18:32

Én voltam túlérzékeny arra, hogy ami eddig szépen lement, abból szépen vissza is vándorolt.


Valóban elvéreztem a III.szakaszt!


Pék süti és társai erősebbek voltak, a kenyérrel együtt. Ezzel szemben minden más tiltott dolog ki van az éléskamrámból csukba!

Nincs zsír, cukor, liszt,krumpli és sorolhatnám.


Ha a lustaság fájt volna, sokszor visítottam volna... mert ugye milyen jó is lenne ha néha rám is főznének! Vagy rám szólnának. Mint most.


De azt nagyon megtapasztaltam, hogy az elmúlt időszakban az agy egyet lenpillanatra sem szólt, hogy tilos ezt és ezt megenni. Sőt, mint egy kiéhezett hiéna módjára...


Ki a bűnös? Nem én. Hanem a finom péksütik:D

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook