Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább? Kimerültem. fórum

Hogyan tovább? Kimerültem. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
133. pepi2 (válaszként erre: 129. - 06718ca650)
2012. szept. 28. 22:49

tényleg nagyon egyszerű: nem szabad hagyni, hogy a szülő fejére nőjön...mi az, hogy megüti a nagyit vagy a szüleit? mi az, hogy kiabál vele, miért nem fogad szót? mert nem ismeri a nemet...és miért nem? mert mindig csak igérgetik, hogy ez vagy az lesz, vagy könyörögnek neki, vagy ráhagyják(végső elkeseredésben). Pedig csak annyit kellene tenni, hogy megbüntetni, hogy értse, hogy mit lehet és miért nem. Attól, ha büntetést kap, nem fog kevésbé szeretni, sőt kiegyensúlyozott gyerek lesz, mert határok között nő fel.

Pl szülő nem szeretné, ha megütné őt vagy a tesóját, ha megteszi akkor el kell onnan vinni és pl egy székre leülteni és pár percig otthagyni, de lényeges, hogy mindig el kell mondani, hogy miért kapja a büntetést, és az is lényeg, hogy mielőtt leülteted megkéred, hogy hagyja abba a nem helyes vislekedést(most épp a verekedést írtam, de lehet ez bármi helytelen), így ő dönthet, hogy abbahagyja vagy nem, de akkor annak következménye lesz(a büntetés). De következetesnek kell lennie(ez az egész alapja!), és nem még 20x könyörögni, hogy hagyja már abba, mert akkor bünti lesz. Nem, 1x megkéred és ha nem hagyta abba, mehet is a székre. A 2 fiam állandóan 2felé szaladt az utcán, semmi nem használt(kiabálás, megszidás, könyörgés, kérlelés, fenékreverés), de ez igen. hazaértünk és leültettem őket, érdekes módon legközelebb csak említenem kellett és már nem szaladtak el, 3. alkalommal meg sem próbáltak elszaladni. De ugyanezt tettem a játékok dobáslásával, egymás bántásáánál stb is, és totál használható a módszer. (persze ki van egészítve egy motivációs táblával, ha jók előre megy a hajójuk, ha rosszak és büntibe votak, akkor vissza, és ha elér a hajó a szigetre, akkor kapnak egy kis apróságot).

2012. szept. 26. 19:46
Köszi mindenkinek. Most van egy kis időm válaszolok pár kérdésre. Bence 6 hós kora óta kap este tejpépet. Sőt mostmár egész nap azt eszi amit mi. Csak reggel és este cicizik,de csak mert még a napi rutin része. Lassan szerintem leszokik róla. Nem hiszem hogy éhes éjjel. Jó étvágya van. A napi rutinja is rendben van,szerintünk. Bár kicsit nehéz tartani mert a nappali alvással is voltak gondok. Mostmár 5 napja csak 2szer alszik,szóval alakul a dolog. Gyorsan lekopogom:) de az éjszakák! Pff. Megvettük a Viburcult. De még nem adtunk neki mert picit megfázott. Ha túl lesz rajta és nem rendezödik a dolog,kiprobáljuk. Most rohannom kell fürcsi idő van,összeszedem Paszulyt valahol. Ember legyen a talpán aki utól akarja érni amikor macskát kerget:))
131. Kukacc
2012. szept. 24. 07:57

Szerintem abszolút felesleges itt (is) vitázni a gyereknevelésen.

El kell könyvelni magunkban, hogy vannak néhányan, akik 100%-ig biztosak abban, hogy ők mindent jól csinálnak, és őket lehetetlen meggyőzni.

Nem kell ezzel foglalkozni.

Azt hiszem, az abortusz kérdésén kívül a gyereknevelés témájánál a legvékonyabb a jég.

Bármelyik ilyen fórumra megy az ember, biztos, hogy vitázás a vége.

Mondja el mindenki, amit gondol, a SAJÁT tapasztalatait ossza meg, de ne akarja másra rátukmálni a véleményét, meglátását és ne alkosson olyan dologban magasröptű hsz-kat, amelyekben még tapasztalatlan.

Ennyi.


Ki így, ki úgy neveli a gyerekét.

Ha valakinek a szülői ágyba fektetés jött be, tegye azt, de ha a másik véglet válik be, az is az ő dolga :)


Ne bántsuk már itt is egymást.

130. 06718ca650 (válaszként erre: 127. - Zebra25)
2012. szept. 22. 13:06
főzz csak nyugodtan, nekem is mennem kell. :)
129. 06718ca650 (válaszként erre: 126. - Zebra25)
2012. szept. 22. 13:05
biztos közellenség leszek, de nem vagyok ellene egy kézre vütésnek finoma, vagy fenéken billentésnek. nem agyonverésre gondoltam... no de én nem vitázok, te így látod én úgy. csak kérdeztem, mi lehet a megoldás erre az esetre. ha pedagógus vagy, biztosan tudod.
128. Zebra25
2012. szept. 22. 12:49

vagy hasonló volumenű dologért

bocsi

127. Zebra25
2012. szept. 22. 12:48

Bocsi, közben főzök.

Szóval tuti, hogy nem örülnél. Mi is megtudjuk oldani a helyzeteket verés nélkül, pedig gondolhatod, hogy 20-30 gyerek okoz némi fejtörtést. De milyen lenne már ha minden csibészkedésért vagy hasonló volumenú(mint írtad lent) elkezdeném verni, vagy csapkodni.

126. Zebra25 (válaszként erre: 125. - 06718ca650)
2012. szept. 22. 12:44

Hnan tudod, hogy nem verték? Ha nem Te vagy az anyukája vagy az apukája akkor bizony nem tudhatod.


A másik pedig, hogy aról nem volt szó, hogy a gyerek nem fog próbálkozni ilyesmivel. Viszont verekedés nélkül is meg lehet oldani.

Mint pedagógus kérdezem Tőled. Nem tudom van e gyermeked, de mit szólnál hozzá ha azzal menne haza a gyermeked, hogy az óvónéni ráütött a fejemre vagy a kezemre vagy valahová?

Mert ha kicsit is bele olvasol a fórumcímekbe biztos vagyok benne, hogy most is akad 1-2 ilyen fórum sajnos.

125. 06718ca650 (válaszként erre: 111. - Zebra25)
2012. szept. 22. 12:35
ez nem ide fog tartozni, csak érdekességképpen írom le. egy kislányt láttam a nagymamájával a minap. a kislány nevetgélve rugdosta a mamáját, vagy ha valami nem tetszett odacsapott. a mama meg beszélt neki szépne nyugodtan hogy ezt nem szabad, ejnye bejnye. nem használt. a kislányt nem verik, mégis verekedős. mi lehet az oka? (egyébként én is mondtam hogy én biztos rácsapnék már a kezére, mit képzel magáról az a csepp, de azt mondta a mama, hogy azt nem, mert az fáj a kicsinek. inkább tűri.)
124. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - Zebra25)
2012. szept. 22. 12:11

Mármint én?


Nem voltam trágár.


Nekem nem lehet semmit írnom, mert nem most van kisgyerekem?


Olvasd el miket írt mit tudom én, hogy hívják. Az sokkal sértőbb az enyémnél, de ha ő is megérti az írásom lényegét, akkor remélem elgondolkodik rajta.


Szerinte a nem kisgyerekes anyukákat gázkamrába kéne küldeni?


Röhejes emberek vannak, azaz nem röhejesek, de nem akarok trágár lenni:)


Mimmi mammi egy elég érdekes felfogású nő és természetesen nem pozitív dolgokra gondolok.

123. Zebra25
2012. szept. 22. 11:38

3. / Tilos


(a) trágár kifejezéseket, sértő szavakat, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezéseket használni;


(b) a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt),

továbbá mások becsületére, jóhírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan;



Remélem ezzel tisztában vagy.

122. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Mimi mami)
2012. szept. 22. 10:52

És az ilyen hozzászólások mindig megerősítik azt az érzést bennem,, hogy sok hü....e anyuka van manapság, akik a bolhából elefántot csinálnak, akik azt hiszik, hogy ők szülték meg a kiskirályt és akik azt hiszik, hogy ők találták fel a spanyolviaszt.


Majd ha a te gyereked felnőtt lesz, akkor remélem nagy kus...ban ülsz majd otthon a sarokban és a fejeden egy nylonzsákot tartasz, mert akkor már te sem leszel nő és ember és különben is egy öreg, szenilis vén szipirtyó leszel és élni sem lesz jogod. Gondolom ezt már a gyerekeidbe is beleneveled, mert manapság az a normális, hogy utálni kell a szülőket. Téged fognak is....


Én minden esetre ott osztom az észt, ahol akarom, ha neked nem tetszik töröld magad és foglalkozz a gyerekeiddel ahelyett, hogy nettezel, mert ha ezt tennéd, akkor nem engem hibáztatnál azért, mert nem megy az anyaság. Nézz magadba és ne másokba keresd a hibát!

Ha tetszik, ha nem én jól csináltam és csinálom. Nem nyafogtam, nem nyafogok és ha leírok valamit, akkor azt azért teszem, mert lehet segít valakin. Látom rajtad semmi nem segít, mert te egy rosszindulatú sárkány vagy. Szegény családod!


"Az az idő elmúlt mikor a te kincsed volt kicsi és csináltad úgy ahogy.... "


Ez csak szerinted van így:)

Én viszont biztos vagyok benne, hogy neked a gyerekeid kiskorában elmúlt már az időd, és jövőd nincs is vagy ha van is az a magányról fog szólni...Mert ember nem fog elviselni egy ilyen stílusú nőt?, anyát? vagy mi is vagy te?

121. mimi mami (válaszként erre: 120. - Mazsinka)
2012. szept. 21. 12:02
:)) Valóban erre nem gondoltam:) Én kérek elnézést-he-he
120. Mazsinka (válaszként erre: 119. - Mimi mami)
2012. szept. 21. 12:02
Demokrácia van.
2012. szept. 21. 11:59

Kék írisz!


Ha valóban felnőtt a gyereked mint ahogy írod akkor minek okoskodsz itt? És osztod az észt? Az az idő elmúlt mikor a te kincsed volt kicsi és csináltad úgy ahogy....


A többieknek! Felesleges ezen vitatkozni! Csinálja mindenki úgy a dolgokat és az életét ahogy szíve és esze diktálja!! A lényeg csakis egy: a babának és persze a mamának is jó legyen!!!!


Én eszerint csinálok mindent!

118. Zebra25 (válaszként erre: 117. - Mazsinka)
2012. szept. 21. 11:49

Nem is volt szándékomban.



Még csak egy röpke gondolat.

Szerintem minden babának a saját anyukája a legjobb anyuka. csak mi vitatkozunk itt, hogy ki csinálja jobban. Kár mert úgy sem vagyunk egyformák. És mint írta lentebb egy édesanya, az Ő 2 gyermeke sem egyforma.

117. Mazsinka (válaszként erre: 111. - Zebra25)
2012. szept. 21. 11:46
Nem tudsz meghatni.
116. a0c1361e44 (válaszként erre: 112. - Zebra25)
2012. szept. 21. 11:29
Hát, lehet kicsit kiszíneztem...
2012. szept. 21. 11:29
Akkor aludjatok jót a gyerekekkel.Hihetetlen....
2012. szept. 21. 11:28

Igen, van ilyen baba, mert az enyém is ilyen volt és nálunk ez a megszokott. A tesóim, barátnőm gyereke is így volt szoktatva és el is voltak. Én pl. attól voltam elájulva, hogy a baártnőm gyereke 1 perc alatt elaludt, az én fiamat azért esténként kellett simizgetni, ő pedig tekerte a hajamat.


És ahogy Mazsinka írja, nem arról volt szó, hogy üvölt a gyerekem én pedig vígan takarítgatok inkább, hanem arról, hogy ilyen volt. Bekapcsoltam neki a rádiót, időnként benéztünk rá vagy ha olyan dolgom volt, akkor bent voltam nála.

Amikor nagyobb lett, akkor pedig járókába ott volt, ahol én, mert akkor elég volt neki, hogy lásson.


Ha elhiszem, hogy mindenki szuperül elvégzi a háztartási munkáját, főz, stb. úgy, hogy közben a gyereke a karján van, akkor el lehetni hinni nekem is azt, hogy én így csináltam és ment.

Nem gúnyolódni, piszkálni, minősíteni, kitalálni azt, hogy a gyerekem üvöltött, stb.

113. Zebra25 (válaszként erre: 96. - Micsuned)
2012. szept. 21. 11:26
Én is imádok a fiammal aludni. Sőt apa is imád a fiával aludni.
112. Zebra25 (válaszként erre: 91. - A0c1361e44)
2012. szept. 21. 11:23

Te jó ég:S

Micsoda gondolatok.

111. Zebra25 (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2012. szept. 21. 11:18

Na persze, régen az is divat volt, hogy a gyereket megverni.

Ja bocsi, Te már írtad, hogy Te jónak tartod, hogy agyerek kezére csapni. Csak akkor nehogy mást várj a gyerekedtől.

110. micsuned (válaszként erre: 106. - 0a84e34983)
2012. szept. 21. 10:44
Nálunk nem ébrednek fel a gyerekek semmire, de ezt már írtam.Lehet tévézni, beszélgetni.
109. micsuned (válaszként erre: 104. - 0a84e34983)
2012. szept. 21. 10:42
Én meg igazából, de ezt a férjem nem tudja, egyedül tudok a legjobban aludni.Úgyanis minden kis neszre felébredek.Lehet azért mert sokáig éltem egyedül.
108. 34c48a3825 (válaszként erre: 107. - 0a84e34983)
2012. szept. 21. 10:40
Van ilyen gyerek, régen is volt, most is van.
107. 0a84e34983 (válaszként erre: 105. - Micsuned)
2012. szept. 21. 10:38
Mondjuk az nekem is fura,hogy egy baba órákig elvan a kiságyba nyugton.Én még ilyet nem láttam.
106. 0a84e34983 (válaszként erre: 104. - 0a84e34983)
2012. szept. 21. 10:37
Volt két hónapunk kb. amikor én is elkövettem azt a hibát,hogy a kicsi velünk aludt.Teljesen megszűnt férjemmel a magánéletünk.Nem tudtunk este beszélgetni kicsit,vagy megnézni egy filmet mert a kicsi minden pisszenésre fent volt.A nagylányom nem jöhetett este át hozzánk beszélgetni vagy társasozni.Éjjel a kisfiam állandóan a mellemet kereste,mert szopizni akart.Besokalltam és esti szopi után átvittem a szobájába,és egy pici sírás után elaludt.Bántam is,hogy nem léptem meg hamarabb.Egy éves alig volt,és átaludta az éjjeleket.Volt,hogy felsírt,de nem rohantam hozzá,hagytam kicsit,és két perc múlva csend volt.
105. micsuned (válaszként erre: 103. - Mazsinka)
2012. szept. 21. 10:36

Szerintem nagyon rosszul látod.Én 3 gyerekes anyukaként azt mondom, ha a gyerek elvan, isten ments hogy maceráljam, hisz örülök, hogy elvan.Szerintem más is így van ezzel.Most a kislányomat a reggeli szopizás után beteszem a hordozóba, és elvan kb 1/2 órát.Addig hozzá sem szólok.Amikor elkezd sírni akkor viszont felveszem. Nem csinálok vele semmit, mert még kicsi ahhoz, hogy foglalkozzak vele, de dajkálom, meg dumálok neki...stb. Aztán megint megpróbálom letenni, csak máshova.Vagy elvan, vagy nem.

Nekem csak az híhetetlen, hogy egy gyerek olyan sok ideig el van egy kiságyban.Szerintem aegy 1 év alatti gyerek , még nem tudja lefoglalni magát ennyi időre.Persze vannak kivételek, akik erősítik a szabályt.

104. 0a84e34983 (válaszként erre: 98. - Micsuned)
2012. szept. 21. 10:30
Külön ágyba???Én nagyon szeretek a férjemmel aludni,mondhatni csak vele tudok jót aludni.Sajnos én is túl engedékeny vagyok a gyerekekkel,de ez nálunk most már szóba sem jöhet.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook