Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?!
Bocs, hogy belepofázok, de senki nem a gyerekre panaszkodott! Az egész rendszer volt xar, ahogy volt.
A tanító és tanár szakma, méghozzá főiskolán, sok-sok pedagógiai gyakorlattal képzik őket. A varrónő, a bolti eladó és még egy csomó mindenki nem vesz részt ezeken a képzéseken. Az elvárás viszont olyan volt a szülők/családok felé mintha mindenhol minden tantárgyra lenne legalább egy pedagógus.
****
Én pl. szeretek otthon tanítani, mondhatni a hobbim, bááár titkárságvezetőként dolgozom. Van drámapedagógusi végzettségem, és egy csomó minden még. DEEEE 17.00 óra után értem haza munkából, utána kezdtük. Minden, de minden tantárgyból volt házi még gyógytestiból, technikából, rajzból, hittanból, küzdelem és játékból... és hasonlókból is (A főtantárgyak mellett persze.). A kislányom kiváló zenéből, ahhoz van tehetsége, szolfézsra, hegedűre jár zeneiskolába, négyest kapott az általános iskolában két hónapban énekből, mert valami leckét nem küldtem át (ÉÉÉNNNN)! Most akkor mit osztályoznak? Az ezerfelé figyelni nem tudó anyukákat?
Mi is pontosan a véleményed?
(Személyeskedni te is tudsz, csak általánosításnak álcázod. ) Hogy könyvből tanuljanak a szülővel együtt a gyerekek?
Elmondanád hogyan, ha online óra van? Ha nem könyvből, hanem ppt-ből és YouTube videóból kell feldolgozni az anyagot? Ha nem füzetbe, hanem online felületen kell begépelni a válaszokat?
Ilyenkor mit tennél ellene? Kivennéd a gyereked az iskolából?
Miért zavar a véleményem és kezdesz személyeskedni? Lépjél túl rajta, ha nem tetszek!
Nekem ez a véleményem az iskolai/otthoni online oktatásról, illetve arról, hogy hogyan is kéne azt értelmesen művelni.
Egyetértek, 👍 de sajnos pusztába kiáltott szó. Mindenkinél okosabbnak hiszi magát. 🤣 Azt gondolja magáról, hogy egyedül az ő véleménye a mérvadó, ráadásul úgy, hogy nem vállalt gyereket, de akik vállaltak, azokat ekézi. 🤔
A témára visszatérve: én csak besegítettem több baráti, rokoni kisiskolásnak, de még így is többször kikészültem. Nem nehéz belátni: ez a családokra, pedagógusokra oktrojált online tanítás csak igen nagy jóindulattal értékelhető eredményesnek. Vagy tán még úgy se.
Felelőtlenül? Ha egy anya ajkát panasz meri elhagyni, akkor már felelőtlenül vállalt gyereket?
Tudatlan vagy nagyon. És direkt ítélkezel.
Sebaj. Van karma.
Attól, hogy én nem vállalok felelőtlenül több gyermeket még lehet az oktatásukról, a nevelésükről véleményem, ugye?
Nem vállaltam, így most nincs is miért panaszkodnom, mint azt sokan teszik, áldozatot kell hozni.
Viszont van közöm és tapasztalatom is az online oktatásban, ugyanis tanultam otthon lévő gyermekekkel (online és könyvből is)
A mai gyerekek nem telefonvonalon fecsegnek, hanem Discordon, Viberen, Messengeren és még sorolhatnám. Ezek egyike sem foglalja a vonalat.
Téged átvertek egy szar dumával.
Ja, igen. Én már csakígy csinálnám.:D
Biztosan nem jutna időm netezgetésre.
"Le kéne ülni tanulni" - jó beszólás. 3 gyerekem van, minddel tanulok, ha szükséges, engem te ne oktass, okostojás.
Olvasod amit írok!? Online órák, online tananyag, nem elsős a gyerek, önálló online munka, online kommunikáció, számítógépen begépelés és online leadás. Gondolom te még papíron írnád és postán küldenéd az elképzelt tökéletes gyereked leckéjét, de a való világban meg így van.
Ez egyszerűen nem lehetséges. Próbáld ki, videózz, olvass valamit online, töltsd ki egy tesztet, közben egy másikról hívd fel magad, be fog jönni a hívás.
Egy okostelefon csak akkor jelez foglaltat, ha a hívásvárakoztatás ki van kapcsolva, és éppen beszélsz rajta.
Honnan veszed ezt?
Persze, arról valóban nincs fogalmam,hogy te miért hagyod a gyermeket egész nap a gép előtt arra hivatkozva, hogy távoktatás van.
Le kéne vele ülni tanulni. Nem a gép,hanem a köny és füzet mellé. És ezt meg kéne tenni akkor is,ha nincs távoktatás.
Egyébként igen... Nálunk elsős a legény. Minden olvasmányhoz tett a tanítónéni számítógépes verziót is, de tudta,- mert pl én rendszeresen beszéltem vele,- hogy nálunk elsődleges a könyv. És semmiben nem lett hátrányosan megkülönböztetve a gyerek.
Hogy értsétek, nem azért nem kockult, mert nem lenne lehetôségünk, hanem mert mint pedagógus, látom, hogyan rombolja a személyiségüket, így limitált időkeret áll a gyerek rendelkezésére. 😊
Mennyi idős gyerekeknél?
Az én kislányom 2. osztályos, ha kötelező lett volna, se engedem.
Vicc volt az egész, de rendkívül tanulságos. :)
Nálunk kötelező (volt) az online jelenlét sok órán, úgy értem, a tanár is ott volt és élőben tartotta az órát. Több más tanóránál pedig számítógépen nézhető anyagokat adtak, gépen elvégzendő online feladatokat kaptak. Kikerülhetetlen.
Mindjárt vége. Majd most kiderül merre tovább.
Nem tanultunk online. Kiírtam a feladatokat, elővettük a könyveket, füzeteket, tolltartót, és nekiültünk. Én azt vallom, hogy minden eszközt akkor használunk, ha megértünk rá. Kést, ollót, számítógépet…
Fárasztó volt, amíg meg akartam felelni a határidőknek, meg, hogy mikor mit, hova, kinek kell küldeni. Miután ezt elengedtem, és csak a gyerekre koncentráltam, és ha valamivel elkészültünk, akkor küldtem át. Pl. az olvasónaplót tegnap este. Ma meg is kaptam a választ, hogy elkéstünk vele. Kitől? Mitől késtünk el? A tanulással nem lehet elkésni. Nem – így vagy úgy – megoldott feladatokat küldtem határidőre, hanem tanultunk. … és nagyon-nagyon sikeresen! Élveztük, és rengeteget fejlődött a leányka. Büszke vagyok magunkra! :)
Nincs problémánk a kütyüzéssel az "online tanulás" után se. :)
További ajánlott fórumok:
- Gyerekeink oktatása -összeesküvés elmélet
- Szeptembertől kötelező meditáció és relaxáció oktatás
- Hol a legjobb élni Budapesten vagy a környékén, és melyiket nem ajánlod? (biztonság, közlekedés, zöld terület, oktatás, család...)
- ELO levelező vagy EFEB e-learning oktatásról vannak tapasztalatok?
- Meddig lesz online oktatás?
- Valaki tanult már tovább az ELO (Európai Levelező Oktatás)tanfolyamon?