Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! fórum

Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?!

1 2 3 4
64. Amaunet (válaszként erre: 62. - Idhikai)
2020. jún. 12. 12:24
Köszönöm, hogy "képbehoztál", feltételezve azt, hogy nem tudom miről írok.
63. syria (válaszként erre: 62. - Idhikai)
2020. jún. 12. 09:56
Bocsánatot nem neked kell kérned. 😉
62. Idhikai (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2020. jún. 12. 09:48

Bocs, hogy belepofázok, de senki nem a gyerekre panaszkodott! Az egész rendszer volt xar, ahogy volt.

A tanító és tanár szakma, méghozzá főiskolán, sok-sok pedagógiai gyakorlattal képzik őket. A varrónő, a bolti eladó és még egy csomó mindenki nem vesz részt ezeken a képzéseken. Az elvárás viszont olyan volt a szülők/családok felé mintha mindenhol minden tantárgyra lenne legalább egy pedagógus.


****

Én pl. szeretek otthon tanítani, mondhatni a hobbim, bááár titkárságvezetőként dolgozom. Van drámapedagógusi végzettségem, és egy csomó minden még. DEEEE 17.00 óra után értem haza munkából, utána kezdtük. Minden, de minden tantárgyból volt házi még gyógytestiból, technikából, rajzból, hittanból, küzdelem és játékból... és hasonlókból is (A főtantárgyak mellett persze.). A kislányom kiváló zenéből, ahhoz van tehetsége, szolfézsra, hegedűre jár zeneiskolába, négyest kapott az általános iskolában két hónapban énekből, mert valami leckét nem küldtem át (ÉÉÉNNNN)! Most akkor mit osztályoznak? Az ezerfelé figyelni nem tudó anyukákat?

61. boldogzokni (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2020. jún. 12. 09:02

Mi is pontosan a véleményed?

(Személyeskedni te is tudsz, csak általánosításnak álcázod. ) Hogy könyvből tanuljanak a szülővel együtt a gyerekek?

Elmondanád hogyan, ha online óra van? Ha nem könyvből, hanem ppt-ből és YouTube videóból kell feldolgozni az anyagot? Ha nem füzetbe, hanem online felületen kell begépelni a válaszokat?

Ilyenkor mit tennél ellene? Kivennéd a gyereked az iskolából?

60. Amaunet (válaszként erre: 58. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 08:56

Miért zavar a véleményem és kezdesz személyeskedni? Lépjél túl rajta, ha nem tetszek!

Nekem ez a véleményem az iskolai/otthoni online oktatásról, illetve arról, hogy hogyan is kéne azt értelmesen művelni.

59. syria (válaszként erre: 56. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 08:55

Egyetértek, 👍 de sajnos pusztába kiáltott szó. Mindenkinél okosabbnak hiszi magát. 🤣 Azt gondolja magáról, hogy egyedül az ő véleménye a mérvadó, ráadásul úgy, hogy nem vállalt gyereket, de akik vállaltak, azokat ekézi. 🤔

A témára visszatérve: én csak besegítettem több baráti, rokoni kisiskolásnak, de még így is többször kikészültem. Nem nehéz belátni: ez a családokra, pedagógusokra oktrojált online tanítás csak igen nagy jóindulattal értékelhető eredményesnek. Vagy tán még úgy se.

58. boldogzokni (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2020. jún. 12. 08:51

Felelőtlenül? Ha egy anya ajkát panasz meri elhagyni, akkor már felelőtlenül vállalt gyereket?


Tudatlan vagy nagyon. És direkt ítélkezel.


Sebaj. Van karma.

57. Amaunet (válaszként erre: 56. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 08:47

Attól, hogy én nem vállalok felelőtlenül több gyermeket még lehet az oktatásukról, a nevelésükről véleményem, ugye?

Nem vállaltam, így most nincs is miért panaszkodnom, mint azt sokan teszik, áldozatot kell hozni.

Viszont van közöm és tapasztalatom is az online oktatásban, ugyanis tanultam otthon lévő gyermekekkel (online és könyvből is)

56. boldogzokni (válaszként erre: 52. - Amaunet)
2020. jún. 12. 08:25
Célozgatni látom, tudsz. Szüljél 3 gyereket és áldozd rájuk minden ébren töltött percedet, te szűnj meg létezni és semmit se csinálj saját szórakoztatásodra soha többé az életben! - Ezt sugallod ugyanis az okos fejeddel, amiben közben zéró tapasztalat van a gyereknevelésről, a gyerekek tanulásáról, az online oktatásról. Belefecsegned mégis muszáj. Gondolom neked ez a frusztrációd kiélése, hogy így és itt tűnsz okosnak, hát sajnos most még annak se. Olyanba dumálj, amihez van lövésed, jobban jössz ki a szituból.
55. boldogzokni (válaszként erre: 54. - Syria)
2020. jún. 12. 08:17

A mai gyerekek nem telefonvonalon fecsegnek, hanem Discordon, Viberen, Messengeren és még sorolhatnám. Ezek egyike sem foglalja a vonalat.

Téged átvertek egy szar dumával.

54. syria (válaszként erre: 49. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 07:01
Nem tudom, hogy hozta össze, de ez történt mialatt ő dolgozott, a kislány meg "tanult" a telefonján. De lehet, hogy átverte a mamát és a társaival fecsegett. :)
53. syria (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2020. jún. 12. 06:56
Lehetséges, pont mint a vezetékes telefonnál: ha beszélek és nincs bekapcsolva a hívásvárakoztatás, az is foglaltat jelez a hívó fél számára.
52. Amaunet (válaszként erre: 51. - Boldogzokni)
2020. jún. 12. 00:16

Ja, igen. Én már csakígy csinálnám.:D


Biztosan nem jutna időm netezgetésre.

51. boldogzokni (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2020. jún. 11. 15:50

"Le kéne ülni tanulni" - jó beszólás. 3 gyerekem van, minddel tanulok, ha szükséges, engem te ne oktass, okostojás.


Olvasod amit írok!? Online órák, online tananyag, nem elsős a gyerek, önálló online munka, online kommunikáció, számítógépen begépelés és online leadás. Gondolom te még papíron írnád és postán küldenéd az elképzelt tökéletes gyereked leckéjét, de a való világban meg így van.

50. michelle.r (válaszként erre: 49. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 15:49
Persze hogy nem. Ha nem aktív a hívásvárakoztató és beszél, egy második hívásnak foglalt jelezést ad. De bármilyen internetes tevékenység közben a vonal szabad, sose lesz foglalt.
49. boldogzokni (válaszként erre: 43. - Syria)
2020. jún. 11. 15:47
Még mindig nem értem. Betárcsázós internetet használ, vagy mi? Egyéb esetben a vonal nem lehet foglalt.
48. syria (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2020. jún. 11. 15:46
De lehet, ha nem aktív a hívásvárakoztatás funkció.
47. michelle.r (válaszként erre: 43. - Syria)
2020. jún. 11. 15:43

Ez egyszerűen nem lehetséges. Próbáld ki, videózz, olvass valamit online, töltsd ki egy tesztet, közben egy másikról hívd fel magad, be fog jönni a hívás.


Egy okostelefon csak akkor jelez foglaltat, ha a hívásvárakoztatás ki van kapcsolva, és éppen beszélsz rajta.

46. Amaunet (válaszként erre: 39. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 15:34

Honnan veszed ezt?


Persze, arról valóban nincs fogalmam,hogy te miért hagyod a gyermeket egész nap a gép előtt arra hivatkozva, hogy távoktatás van.

Le kéne vele ülni tanulni. Nem a gép,hanem a köny és füzet mellé. És ezt meg kéne tenni akkor is,ha nincs távoktatás.

45. michelle.r (válaszként erre: 34. - Syria)
2020. jún. 11. 15:29
Vagy csak nem figyelt a jelekre. Vagy figyelt, de azt gondolta, hogy majd ő megváltoztatja. Az emberek hosszútávon nem tudnak kiesni a szerepükből. Egy görény nem tudja sokáig azt játszani, hogy ő nem görény.
44. syria (válaszként erre: 39. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 15:26
👍
43. syria (válaszként erre: 38. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 15:23
Pedig egyértelmű: miközben a kislány az anyja okostelefonján interneten online "tanult", a telefon foglaltat jelzett.
2020. jún. 11. 14:14

Egyébként igen... Nálunk elsős a legény. Minden olvasmányhoz tett a tanítónéni számítógépes verziót is, de tudta,- mert pl én rendszeresen beszéltem vele,- hogy nálunk elsődleges a könyv. És semmiben nem lett hátrányosan megkülönböztetve a gyerek.


Hogy értsétek, nem azért nem kockult, mert nem lenne lehetôségünk, hanem mert mint pedagógus, látom, hogyan rombolja a személyiségüket, így limitált időkeret áll a gyerek rendelkezésére. 😊

41. Idhikai (válaszként erre: 40. - Boldogzokni)
2020. jún. 11. 13:44

Mennyi idős gyerekeknél?

Az én kislányom 2. osztályos, ha kötelező lett volna, se engedem.

Vicc volt az egész, de rendkívül tanulságos. :)

40. boldogzokni (válaszként erre: 37. - Idhikai)
2020. jún. 11. 13:30

Nálunk kötelező (volt) az online jelenlét sok órán, úgy értem, a tanár is ott volt és élőben tartotta az órát. Több más tanóránál pedig számítógépen nézhető anyagokat adtak, gépen elvégzendő online feladatokat kaptak. Kikerülhetetlen.


Mindjárt vége. Majd most kiderül merre tovább.

39. boldogzokni (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. jún. 11. 13:25
Látom nincs fogalmad róla, csak véleményed.
38. boldogzokni (válaszként erre: 7. - Syria)
2020. jún. 11. 13:24
Ezt csak azért nem értem, mert nem telefonvonalon, hanem interneten tanulnak.
2020. jún. 11. 10:09

Nem tanultunk online. Kiírtam a feladatokat, elővettük a könyveket, füzeteket, tolltartót, és nekiültünk. Én azt vallom, hogy minden eszközt akkor használunk, ha megértünk rá. Kést, ollót, számítógépet… 

Fárasztó volt, amíg meg akartam felelni a határidőknek, meg, hogy mikor mit, hova, kinek kell küldeni. Miután ezt elengedtem, és csak a gyerekre koncentráltam, és ha valamivel elkészültünk, akkor küldtem át. Pl. az olvasónaplót tegnap este. Ma meg is kaptam a választ, hogy elkéstünk vele. Kitől? Mitől késtünk el? A tanulással nem lehet elkésni. Nem – így vagy úgy – megoldott feladatokat küldtem határidőre, hanem tanultunk. … és nagyon-nagyon sikeresen! Élveztük, és rengeteget fejlődött a leányka. Büszke vagyok magunkra! :)


Nincs problémánk a kütyüzéssel az "online tanulás" után se. :)

36. syria (válaszként erre: 32. - Noozimanoo)
2020. jún. 11. 09:57
Kapaszkodj meg! Tudja, s nincs kifogása. Visszatérhetnénk, főleg, ha a cikkíró is olvasná a hozzászólásainkat.
35. j357
2020. jún. 10. 06:14
Regebben a tv-t tartottak rossznak, ezt felvaltjak a "kutyuk".Miert lenne illuzio ha azon kommunikalnak?Ha mas slternativa is van akkor szerintem visszaternek a normalis mederbe a gyerekek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook