Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig lesz online oktatás? fórum

Meddig lesz online oktatás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. nov. 12. 21:58
3 hónap kb. jó esetben...
50. Borian (válaszként erre: 49. - Syria)
2020. nov. 12. 11:56
igen, bocsi, köszi a javítást :-)
49. syria (válaszként erre: 47. - Borian)
2020. nov. 12. 10:53
"Felelős szülő most engedi a bandázást". Szerintem kimaradt az, hogy NEM.
48. Borian
2020. nov. 12. 10:49
A fiamnak megkezdődött az on-line oktatás. Az ott elhangzottak szerint az iskola januári nyitásra készül, de majd meglátjuk...
47. Borian (válaszként erre: 46. - _Berry_)
2020. nov. 12. 06:49

Felelős szülő most engedi a bandázást, mi sem tesszük, mert akkor nincs értelme az iskola bezárásnak, ami mindenképp áldozat, mert azért nem ugyanúgy haladnak, a nagyfiamnak már második gimnáziumi évét rontja el, pedig komoly tervei vannak a továbbtanulást illetően.

Másrészt nem vagyunk egyformák. A fiam pl. introvertált, otthonülő típus, teljesen jól elvolt a könyveivel, on-line óráival és a számítógépes játékaival. De én felnőtt létemre utáltam az egészet, mert jövős-menős ember vagyok, utálok otthon ülni, rendszeresen sportolok, és bizony nehezen viseltem, hogy bezárt az uszoda, konditerem, még túrázni sem lehetett akárhová elmenni, mert több vidéki település eltorlaszolt mindent. A lányom versenysportoló, az egész éve kuka, mert a tavaszi versenyek elmaradtak, az uszoda zárva volt július közepéig, most megint bezár, hétvégén lett volna az idei egyetlen verseny, most az is kuka. Szerinted ő ezt hogyan éli meg?

46. _Berry_ (válaszként erre: 31. - Borian)
2020. nov. 11. 23:31

Egyrészt ha nincs elég információ, akkor nem lehet tudni, hogy a topikindító milyen korú, felnőtt vagy éppen diák.


Másrészt azt gondolom, hogy ha van internet lehetősége, akkor bizony el kellene gondolkodnia, hogy máris mennyi diáknál jobb helyzetben van a világon. Továbbá ha ezt az egészet borzalmas karanténnak éli meg, akkor azon is el kellene gondolkodnia, hogy mi lenne, ha pl. Kínában élne, amelynek bizony voltak olyan részei, ahol valóban kemény karantént tartattak be. Míg pl. itt tavasszal és most sincs korlátozva, hogy naponta elmenj vásárolni, ott családonként 2 naponta 1 személy mehetett. Jelenleg az sincs korlátozva, hogy tanulás után ne mehetne hozzá 1-1 barátja, vagy ne találkozhatna vele. Igen, nincs nyitva mozi, kávézó, de filmet otthon is lehet nézni, lehet olvasni, beszélgetni, sütit sütni, forró csokit készíteni, netezni stb., ha ez egy fiatalnak a jelen helyzetben kevés vagy börtön, mert nem ökörködhet a társaival, akkor ahogy mondani szokták, megérdemelné, hogy elvegyék tőle. És igen, mindenki várja a végét, mindenki elfújná legszívesebben a vírust az űrbe, de amíg itt él velünk, addig bizony azt kell inkább megtanulni, hogy minek örülhetünk és a legjobbat kell kihozni a helyzetből.

45. fülemüledal (válaszként erre: 44. - Vivo44)
2020. nov. 11. 18:27
Nincs mit szépíteni ezen ;)
44. vivo44 (válaszként erre: 43. - Fülemüledal)
2020. nov. 11. 18:13

Köszönöm!!

Én is ezt próbáltam megfogalmazni kissé finomabban:D:D

43. fülemüledal (válaszként erre: 33. - Jucus43)
2020. nov. 11. 18:07
Minden iskolában gondoltak erre. Aki akarta, annak segítettek eszközzel. Akinél hiányzott a minimális akarat, azon nem lehet segíteni se.
42. vivo44 (válaszként erre: 33. - Jucus43)
2020. nov. 11. 18:03

Ez is olyan, ahány ház annyi szokás. Számunkra az iskola biztosított (volna) laptop, tab-ot, az önkormányzat pedig internetet biztosított (korlátlan) azon családoknak, akik az iskolától bemutattak egy igazolást, hogy a gyermek digitális oktatásban vesz részt.

S a magánvéleményem, (látott tapasztalat alapján), hogy nagyon sok családnak, akik 10.-én már enni valóra nincsen pénzük, de a gyermekeiknél ott a tablet, a telefon. Szóval azt gondolnám ebből, hogy legalább egy digitális eszköz van majd minden családban.

Most az az időszak van amikor focilabda helyett digitális eszközt kell venni a gyereknek. 2020...

41. vivo44 (válaszként erre: 34. - Borian)
2020. nov. 11. 17:59

Rendben. Másként látjuk, ami így van rendjén.

A mi gyermekeink börtönként élik meg a mindennapokat az iskolában, ugyanis udvarra nem mehetnek, szünetben is csak a tanteremben tartózkodhatnak, tesi óra tanteremben, ebéd a tanteremben. Szóval én azt gondolom, hogy jelenlegi oktatási forma sem a pedagógusnak, sem a gyermekeknek nem jó. Persze bizonyára máshol másként van, ezért nem lehet általánosítani.

Igazad van abban, hogy ez most senkinek sem könnyű, de azon nyafizni, hogy a szerelmet mikor látom, vagy a barátaimmal mikor tudok egy jót beszélgetni, amikor százak halnak meg, szerintem nincsen egyenes arányosságban és nincsen tisztában a helyzettel. A legkevesebb amit tehetünk, hogy vigyázunk a gyermekeinkre, segítjük a tanulásban és próbálunk életben maradni, minden szempontból. Továbbra sem gondolom karanténnak, mert napközben egy középiskolás gyermek tud találkozni a barátaival, ha éppen arra van igénye. Karantén közeli állapotról szó sincsen jelenleg.

40. Borian (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2020. nov. 11. 12:20
én pont ilyentájt szoktam leállni a futással. nem annyira a hideg miatt, de mindenki füstöl, mint állat, nagyon rossz kint a levegő :-(
39. Borian (válaszként erre: 37. - Fruzsa2000)
2020. nov. 11. 12:18

én ezekből szoktam válogatni, nagyon jók:

[link]

38. Amaunet (válaszként erre: 37. - Fruzsa2000)
2020. nov. 11. 11:45

"Munka után sportolni szoktam menni"


Mit sportolsz? Futni elmehetsz most is vagy a szabadtéri edzőparkba, bicikli.

2020. nov. 11. 11:42
Nektek van valami ötletetek hogyan lehetne kezelni ezt a második bezártságot? 8tól 4ig home office a vagyok megint, amikor senkivel sem találkozom, mert a családom többi tagja nem otthonról dolgozik. Munka után sportolni szoktam menni, de most nagyon nincs ötletem, hogy az otthoni tornán kívül mit lehetne.. Az eddigi hobbijaim, mint a tánc, kézműves szakkör vagy az úszás mind leáltak😔 őszintén most nagyon szomorú vagyok emiatt, természetesen tudom, hogy nem én vagyok a leghosszabb helyzetben. Nem is panaszkodásból írom, egyszerűen csak nem tudom, hogyan hozhatnám fel a hangulatomat..
36. Borian (válaszként erre: 35. - Fülemüledal)
2020. nov. 11. 09:54
május :-(
35. fülemüledal (válaszként erre: 34. - Borian)
2020. nov. 11. 09:42
És mi jött ki a boszinak?
34. Borian (válaszként erre: 32. - Vivo44)
2020. nov. 11. 09:40

Egy tinédzser, de még egy felnőtt számára ez most bizony karantén, akkor is, ha elvileg a házunkat még elhagyhatjuk. Suliba (ahol a barátaival találkozik) nem mehet. Sportok, edzések törölve. Mozik, kávézók, éttermek, múzeumok, színházak zárva. Nagyon randa idő van. Hová lehet menni?

Ez most senkinek sem könnyű, bár szükséges, de meg lehet érteni, ha vki ettől nem boldog és várja a végét.

Van, aki járványtani tanulmányt olvas, a barátnőm, aki boszi, kártyát vet, hogy megtudja, mikor lesz vége. De mindannyian tudni szeretnénk.

33. Jucus43 (válaszként erre: 30. - Vivo44)
2020. nov. 11. 09:11

Az előző hozzászólásomban már leírtam, hogy pl nálunk mi okozott tavasszal problémát az online oktatásban. Konkrétan az, hogy alig volt. Magamból kiindulva írtam azt, amit.

Sok olyan háztartás van sajnos, ahol pl nincs arra pénzügyi keret, hogy számítástechnikai eszközt, netet biztosítsanak a gyereknek, holott a gyerek képes lenne tanulni.

Erre senki nem gondol?

32. vivo44 (válaszként erre: 31. - Borian)
2020. nov. 11. 06:40

Egyrészt nem karanténban van, másrészt sokan vagyunk úgy, hogy több hónapja nem láttuk a saját anyánkat, szeretteinket. Szóval ez a kifordítás is szép, csak nem helyénvaló. De megértem amit mondasz, csak ahogyan korábban is írtam, nyilván felesleges az egész fórum, mert FI, mint az esetek 95%-ban nyitott egy fórumot, majd eltűnt.


Egyébként az általános iskolai panaszokat megértem, mert egy középiskolás már birtokában van nagyon sok tudásnak, míg egy általános iskolás nem. Bár ez nem tudom, hogy jön ide:D:D

31. Borian (válaszként erre: 30. - Vivo44)
2020. nov. 11. 06:32

A nyitóból idézek:

"Meddig leszünk úgymond megint karanténba?"


Sztem a topikindító egy diák. Aki nem biztos, hogy azért kérdezi, mert a "gyereke nem képes tanulni", vagy mert ő nem képes tanulni, hanem mert pl. hiányozni fognak a barátai, nem szeret otthon kuksolni egész nap.


Egy kis tolerancia, megértés, beleérzőképesség néha nem árt


Egyébként a tavaszi szülői panaszok nem a középiskolásokra vonatkoztak főleg, hanem az általános iskolásokra.

30. vivo44
2020. nov. 11. 05:40

Szerintem nagyon helyén való a kérdés, hogy: "Gyereked nem képes tanulni?"!!

Ugyanis minden épeszű ember nyilván tisztában van azzal, hogy miért a 14 év felettiek, miért a középsulisok.

Talán mert azt gondolják az okosok odafent, hogy a magyar szülők úgy nevelték a gyermekeiket, hogy azokat eljön az idő, amikor egyedül lehet hagyni egy lakásban (nem nyúl a konnektorba), amikor kialakul bennük egy felelősségteljes érzet, hogy egyedül van otthon, de nem aludni, xboxozni, stb, hanem tanulni.

Mivel FI problémája érthetetlen ezek után, hiszen középsulisról van szó és eltűnt, így a rágott csontú Berry kérdése is értelmét veszíti sajnos, bár ennek a válaszára én is kíváncsi lettem volna.

(Nem mindíg kell keresni a kötekedés lehetőségét, csak mert unalomból).... Persze aki nem meri otthon hagyni az egészséges fiatal gyermekét tanulni, ott nagyobb bajok is vannak, mint egy fórumozó társunk kérdése, ami szerintem egyáltalán nem bántó senkire sem nézve, hacsak nem tévedtek az okosok és több a felelőtlenül felnevelt középiskolás, mint azt gondolták. A novemberi-decemberi lakástüzek, események erre választ adhatnak.

2020. nov. 11. 00:16
Ebben az évben.
2020. nov. 10. 23:18
Jó lesz ez így! Már sokan várták! Ideje volt!
27. _Berry_ (válaszként erre: 26. - Jucus43)
2020. nov. 10. 13:19
Sajnos nem tudok neked segíteni a problémádban.
26. Jucus43 (válaszként erre: 24. - _Berry_)
2020. nov. 10. 12:53

"Gyereked nem képes tanulni?"


Ezzel a kérdéssel van problémája sokunknak szerintem. De csak magyarázd a saját magad kreált igazadat.

Szép napot !

25. _Berry_ (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2020. nov. 10. 12:51
Igen, ha megkérdezem valakitől, hogy mi a probléma, akkor engem tuti nem érinthet a téma vagy a kérdés... de azért örülök, hogy legalább találtatok 2 mondatot ebben a topikban, amibe beleköthettek, így most jól levezethetitek a feszültséget. Igaz, azt továbbra sem tudjuk, hogy egész pontosan mi okoz gondot a kérdezőnek az online oktatással kapcsolatban, így tanácsokat sem lehet adni neki, és mivel nem is fog visszajönni válaszolni, rágcsáljátok továbbra is az én 2 mondatomat... :)
24. _Berry_ (válaszként erre: 21. - Borian)
2020. nov. 10. 12:45
Nem én magyarázok, hanem ti magyaráztok bele olyat, ami nincs. Nem írtam, hogy zavar a kérdés, ezt is te magyarázod most bele. Komolyan, ha nektek az, hogy valaki megkérdezi, hogy mi a probléma, amiről beszélgetni is lehet, ahogy szeretnél sértő, akkor nem is értem, hogy miről is akarsz beszélgetni...
2020. nov. 10. 12:44

Valószínű, hogy azért tette fel a kérdést a FI, mert már a tavaszi online oktatás menetét látva retteg a következő időszaktól. Én is, megmondom őszintén. Fiam középiskolás, a tavaszi online oktatás = volt a 2-vel kb. Néhány tanár tartott csak órát, matek csak egyszer volt, azt is én kértem. Helyette a tanár kertészkedett a saját bevallása alapján...

Órai anyagot ki kellett jegyzetelni, elküldeni, arra kaptak jegyeket. Ha valaki figyelmetlen volt (3 felületet kellett figyelni) és időben nem küldte el a beadandót, kapásból egyes.

Gondolom sok iskolában így zajlott, ahogy nálunk is.

22. Bless the child (válaszként erre: 3. - _Berry_)
2020. nov. 10. 12:38
Valószínűleg téged nem érint ez a kérdés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook