Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! fórum

Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan tovább a kütyükkel az online oktatás után?!

1 2 3 4
34. syria (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2020. jún. 9. 16:06
Nem, mert később mutatta ki a foga fehérjét.
33. michelle.r (válaszként erre: 31. - Syria)
2020. jún. 9. 13:58
Amikor hozzáment és csinált vele három gyereket, nem zavarta, hogy egy pénzéhes állatfajta?
32. noozimanoo (válaszként erre: 31. - Syria)
2020. jún. 9. 12:45

És milyen boldog lenne ez sz anyuka, ha tudná, hogy tudta nélkül bárkivel is vitába bocsátkozol az ő életéről...


Nem térhetnénk vissza az otthon oktatáshoz, a kütyükhöz, esetleg a beköszönteni készülő nyári szünethez?

31. syria (válaszként erre: 30. - Matyera)
2020. jún. 9. 12:03
Ítélkeztél („megérdemli”), és prejudikáltál. Nem mindegy, hogy valakinek a házassága egy, vagy három gyerekkel megy tönkre. Tudod van az a helyzet, amikor egy anyának fontosabb a csonka család nyugalma, mint éveken keresztül bíróságra járni ráadásul jogász alperessel szemben. A pénzéhes jogász a legrosszabb állatfajta.
30. matyera (válaszként erre: 29. - Syria)
2020. jún. 9. 10:27
Nem ítélkezem. Jó tanács. Nem szabad így kiszállni a házasságból. És egy nő legyen határozott, ha kis szikráját is mutatja, hogy gyenge, akkor eltapossák. Sajnos.
29. syria (válaszként erre: 18. - Matyera)
2020. jún. 8. 21:45
Ítélkezel, pedig nem ismered az anya körülményeit; ráadásul nem szép dolog prejudikálni.
2020. jún. 7. 12:30

Hát tudom! Pedig vicc, mert almatermelő vidéken élünk, kamionszámra viszik még mindig Pestre a környékről, de itt is fenn van az ára.


Legjobban ilyesmin kb 9-10 éve akadtam ki. Itthon 70-80 Ft-ért adtuk le a felvásárlónak a meggyet. Felmentem Pestre, ott meg 1000 Ft volt kilója a piacon... Vicc...

27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 21. - Noozimanoo)
2020. jún. 7. 12:15
Az alma -egyszerű, hétköznapi alma- ára is a csillagokban van:(
26. unom (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. jún. 6. 15:29

Év elején nagyon jó tanáraik voltak, akik csak mellékesen tanítottak, informatikai cégük volt. Sajnos azóta letartóztatták őket...

Nekünk annyiban könnyebb, hogy ha nem ért valamit a családban, baráti körben több ember is tud segíteni.

Az informatika oktatás régóta gáz. A Nagylány ezelőtt 10 évvel azért érettségizett le 10. végén informatikából, hogy megszabaduljon a tanártól.

25. noozimanoo (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2020. jún. 6. 15:26

Az életpálya modell egy kalap car!

Raklapnyi papírmunka, hónapokon át tartó stressz, aztán jó esetbn hónapokkal a "minősísés" után kap egy havi 7-8ezres fizetésemelést... Röhej...

És ez ugye a.friss tanároknal már eleve előírt, persze hogy nem vágynak annyira rá...

24. noozimanoo (válaszként erre: 22. - Matyera)
2020. jún. 6. 15:24

Nem.ismerem a Mekis árakat. Legutóbb kb másfél éve voltam, akkor is csak a társaság miatt.

Mondjuk ittam egy vanilia-fagyis kávét, horror áron...

Na meg tőlünk messze is van, 45-50 km.

23. Amaunet (válaszként erre: 11. - Unom)
2020. jún. 6. 12:34

Sajnos, az informatika tanárok többsége un. átképzett.

Felvette ezt a tantárgyat is, elvégzett esetleg egy gyorstalpalót.

A diákok sokszor többet tudnak, tájékozottabbak, mint a tanáraik.

A tanári kar elöregedett. A fiatalok, ha megszerzik a diplomát más területen helyezkednek el. Nincsenek megfizetve. Állítólag van életpálya modell számukra, csak az nem egyezik a fiatalok elképzeléseivel.

22. matyera (válaszként erre: 21. - Noozimanoo)
2020. jún. 6. 11:55

Oké, nem olcsó, de még lehet oldani. Én sem csak tésztát adok, de egy gyerek nem eszik azért olyan hejjdenagy mennyiséget.

Nálunk is van gyümölcs meg nasi (abból xtra adag) meg mindenféle főtt kaja. De pl ha elmegyek a mekibe, egy sajtburger menü 500 Ft, hát az sem egy akkora összeg, ami hanyattvág.

21. noozimanoo (válaszként erre: 19. - Matyera)
2020. jún. 6. 11:03

Hát nem tudom, ki hogy van vele, de ha csak a napi 1-2 szem gyümölcsre gondolok, amit itthon megesznek a gyerekeim, hát a szemem kiugrik az áraktól...

És igen, van sajtos tészta meg tejbegríz, de néha nem árt egy kis tejtermék, husi. Arról nem beszélve, hogy néha egy kis nasi is jólesik...

20. matyera (válaszként erre: 19. - Matyera)
2020. jún. 6. 10:56
w hónap = 2 hónap
19. matyera (válaszként erre: 16. - Syria)
2020. jún. 6. 10:55

Hogyne vásárolnak, de gyereknek nem igazán kell bélszín meg szűzpecsenye. Egy sajtos tésztával meg tejbegrízzel is szűrőt boldogok lesznek.

Nekem is van kiskorúm, sőt w hónapig meg is volt az önkéntes karantén,így hogy nem volt rendelés meg neki, csak főtt étel. Hát nem fogyasztottunk sokat.

18. matyera (válaszként erre: 16. - Syria)
2020. jún. 6. 10:53
A jogász tán külön állatfaj? Rá is vonatkoznak a törvények. Aki behódol egy ilyennek, már bocsánat, de megérdemli. Akkor adja neki a gyermekeket. Ennyi, majd apuci meglátja mi a szitu, ha full műszakot kell vállalni. Az a baj, hogy a nők elvesztik az eszünket egy idő után és csodálkoznak, ha kihasználják őket. Pedig csak egy kis kiállás kéne. Nem behúzni a fülét, farkát. Ezt tanítja majd a gyereknek is??
17. noozimanoo (válaszként erre: 16. - Syria)
2020. jún. 6. 10:51
Simán! A rendőrségen! Vagy ez le is van papírozva szépen, hogy az a gyerek ehyenlően van az anyukájánál és az apukájánál?
16. syria (válaszként erre: 15. - Matyera)
2020. jún. 6. 09:43

Nem szoktál vásárolni? Nem érzékeled, hogy az árak hogyan kúsznak felfelé?

Jogászt feljelenteni?

15. matyera (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. jún. 6. 09:22

Ezt most nem nagyon értem. Horror áron? Mire érted?

Apukát most kell feljelenteni,ez nem így működik. És ha anyu nem tesz semmit ez ellen, akkor ő a balf..az.

14. noozimanoo (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. jún. 6. 08:59
😥😕😱
13. syria (válaszként erre: 12. - Globus)
2020. jún. 6. 08:52
Hogy teljes legyen, mennyire durva a kép: mivel nincs iskola, ahol, mint 3 kiskorút egyedül nevelő anyuka étkezési támogatást kapnak, a megszokottnál gyakrabban kell főznie horror áron megvásárolható alapanyagokból. Plusz a „kedves” elvált apuka megtagadta a gyerektartás fizetését, mondván: ő is felügyeli a gyerekeket. Na nem egész héten! Csak 1-2 napokra.
12. globus (válaszként erre: 7. - Syria)
2020. jún. 5. 16:07
Azért ez durva... mármint anyja részéről, főleg vállalkozóként.
11. unom (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. jún. 5. 15:37

Ami a legcukibb: az informatika tanár volt...

Aztán rászólhattak, akkor meg annyit csinált, hogy oldalakat kellett kézzel leírni a netről... Informatika tagozatos csoportban.

Szerencsére jövőre megszabadulunk tőle, amit nem adott le azt meg sikerült bepótolni.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Unom)
2020. jún. 5. 15:34

Gondolom, ezzel indokolta a hozzá nem értését.:)


Igen, a tanárok nincsenek felkészülve erre a technológiára.

Mennyivel könnyebb lenne, ha az órákat rögzítenék és az addig felhasználható lenne, míg a tanterv, az oktatási anyag nem változik.

Esetleg a tanuló online megnézhetnék abban az esetben is, ha már látogatják az iskolát.

9. unom (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. jún. 5. 14:53

Meg azért mert a tanárok között is van, aki nem tud vele mit kezdeni és nem is akar.

A lányom egyik tanára közölte a gyerekekkel, hogy őt nem érdekli, mert utálja a kormányt...

2020. jún. 5. 14:50
Szerintem az online oktatással kapcsolatosan a szülőkben azért van félelem, mert ők nem ebben nevelkedtek, nem így tanultak. Ráadásuk gőzük nincs a tananyagról. Ha a gyermek kérdez és nem tudják a választ, akkor leszerepelnek előtte.
7. syria (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. jún. 5. 10:35

Megértem az aggodalmad. Az online tanítás előtt se volt egyszerű kordában tartani a gyerekek kütyüzését, hát még azok után, hogy nemhogy szabad, de kötelező kütyüzni. Az én gyerekeim nem érintettek ebben az őrületben, de látom, hogy az ismerőseim, rokonaim, a tűrőképességük határán vannak.

A minap kb. másfél órán keresztül foglalt volt egy telefonszám. Miután nem tudtam egyeztetni, hogy történt-e változás a korábban megbeszéltekhez képest, autóba ültem, s elindultam a bizonytalanságba. Kiderült: az egyéni vállalkozó anyuka mellett ott volt az üzletben a kisiskolás lánya, aki más eszközük nem lévén, az anyja telefonján teljesítette a napi penzumot.

2020. jún. 5. 06:44

Szívemből szóltál!


Bár nálunk elég régöta korlátozások vannak bevezetve etéren, sokszor nehéz volt tartani.

Márpedig úgy gondolom, igenis kellenek azok a korlátok, mert ezek nélkül a gyermekeink észrevétlen válnak függőjévé valami olyannak, ami a társas kapcsolatoknak csak az illúzióját adja nekik, s amiben az értékrendek jelentősen eltérnek a számomra elfogadhatótól.

Mert könnyebb a tv/tab/pc előtt punnyadni, mint bármilyen "valós" tevékenységben alkalmazkodni embertársainkhoz.

Aztán évek múlva majd kapkodjuk a fejünket, hogy felnőtt egy borzasztóan közömbös generáció, melyben csak azért kellenek majd a családtagok, hogy legyen, aki eléjük tolja a vacsorával a tányért, de úgy, hogy kezükből a kütyü ki nem esik...


(Bocsánat mindenkitől, aki ezzel bem ért egyet. Nekem az a véleményem, elfogadom, ha máséval nem egyezik. 😊)

5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. jún. 4. 13:46

Egyetértek.


Szerintem baj akkor van, ha ez az egyetlen szórakozása, ha nem hajlandó soha egy könyvet a kezébe venni, részt venni társas eseményekben, stb. Ez viszont csak a szülő hibája.


A jövő a kütyükről szól, ezt az elmúlt három hónap szépen megmutatta, online fizetünk, online rendelünk kaját, így bankolunk. Biztosítást lehet kötni úgy, hogy elindulsz, egy applikációban megkötöd és pont addig él, amíg kockázatban vagy. A világ megváltozott, de nem ellenségünk, csak meg kell tanulni a helyén kezelni.


Amellett azt gondolom, ha korábban nem volt jellemző, nem lógott rajta folyton, az elmúlt három hónap alatt nem szokott úgy hozzá, hogy ne lehetne visszatérni a normál kerékvágásba.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook