Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan szabaduljak meg május végéig 10 kg-tól? fórum

Hogyan szabaduljak meg május végéig 10 kg-tól? (beszélgetős fórum)


27. Channa* (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2021. márc. 12. 10:32

Sajnos, mint írtam, itthon a munkaadói kultúra nagyon a békafeneke alatt van.


Kedvencem az amikor a főnök megkérdezi, hogy miért akarok pl. szabira menni? (ez egy régi munkahelyemen volt), mondtam, hogy magánügy.


A másik a férjemmel történt. Kivett szabit, mert orvoshoz ment, erre az agyas főnöke közölte, hogy milyen jogon dönti el ő, hogy mikor megy orvoshoz? Majd ő beosztja ezeket. A férjem mondta, hogy annyit nem tudsz fizetni, hogy az egészségemet beáldozzam.


Na, lényegtelen.


Nagyon sajnálok mindenkit, akiknek olyan a főnökük, hogy beosztja nekik, hogy mikor mehetnek pisilni, mikor ehetnek és mennyi ideig, stb.


Az ilyenek menjenek a fenébe, és ne vezetőknek csúfolják magukat...

26. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2021. márc. 11. 20:23
És nagyon sajnálom kimondani, de örülök, hogy minden sudribunko lehuzni nem jöhet ide.
25. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. márc. 11. 20:13

Az aldinal az volt az elvárt, hogy pakold kiy ami rád van osztva. Ha a pénztárban új ültem, megvainalhattam ingyen tuloraban.

Lofaxr fogok hazamenni!

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2021. márc. 11. 18:57

Itthon azért vannak érdekes dolgok.


Elvileg ugye járna 20 perc ebédidő, amit le kell dolgozni+egészségügyi szünet is amit nem kell ledolgozni de, ahogy sok mindenben, ebben is gerinctelenek a munkáltatók, annak ellenére, hogy ez nekik semmibe se kerülne, de még azt az időt is sajnálják a munkavállalóktól, amit a wc-n tölt a munkavállaló.


Én dolgoztam olyan helyen, ahol azért kellett 1 órával többet dolgoznom a 20 perc helyett, mert voltak, akik 1-2 óra alatt ebédeltek csak meg, így nem az volt, hogy akkor az az x ember dolgozza le az 1 órát, hanem mindenki.


Amikor szóltam, hogy én nem járok ebédelni, ha eszek egyáltalán, akkor az íróasztalomnál munka közben megeszem a sütimet, akkor azt mondták, hogy akkor is le kell dolgoznom az 1 órát, mert szokták látni, hogy elmegyek kávéért (10 lépésre volt az irodától), és lemegyek 2x cigizni.


Akárhogy számoltam, nem jött ki az 1 óra, így ha már le kellett dolgoznom, akkor fogtam magam és délbe felálltam az asztalomtól és 1 órát kimentem inkább az utcára mászkálni....


Gusztustalan a munkáltatók többsége....

23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Ba7da9cfc0)
2021. márc. 11. 15:39

Ez egy cseppet törvénytelennek hangzik.

Nem mondom, hogya a láthatáron semmi nem jobb nem lenne felszolalnek egyedül, de szerintem 8 munkaóra minimum 25 perc van.

Az lehet fizetett vagy fizetetlen. De 8 óra 10 perc? Az munkáltató kárára megy. Ki tud figyelni?

Így lesz a sok selejt

22. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2021. márc. 11. 12:23
Valszeg gyárban dolgozik. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol 2x5 perc és egy 10 perces szünet volt a 8 óra munkára. De ezt a 20 percet is le kellett dolgozni.
21. Matrica84 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 17:18
Azzal próbálkoztál már, hogy előre elkészíted a diétás kaját, ami otthon vár (és lehetőleg csak az legyen a hűtőben)? Jó pár féle étel van, amiből viszonylag többet is ehetsz (klasszikus: csirkemell zöldségekkel, zöldség- vagy zöldséges húsleves sovány húsból stb.). Munkahelyre meg, akár egy szendvicsről, akár valami nassról van szó, szintén be lehet vinni "fogyókúrásabb" változatokat (pl. almaszirom).
20. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 11:55
10 perc az ebédszünet? Hány óra vagy milyen munkára?
19. NomNom (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2021. márc. 9. 10:30
Amikor éjszakás voltam nem bírtam enni. Reggel ettem lefekvés előtt mikor hazaértem. A műszaki elején kávéztam, aztán teáztam, max forró csoki. 🤷‍♀️
18. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 10:15

Egy titka van minden fogyásnak. Az erős elhatározás, akarat. Ha gyenge vagy és úgy általában sem fejezel be semmit, akkor ne is kínozd magad!

Másik, hogy keveset, egyre kevesebbet kell enni.

17. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 09:30
Áruld már el hány kiló és centi vagy, mert ha 1000 kiló jött ki a fogyáshoz, akkor valószínűleg nem is nagyon van rajtad 10 kiló plusz, akkor meg ne csodálkozz, hogy ha a normál súlyodból nehezem mész át gebébe...
16. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 09:27

Mert rövid időt adtál meg.

A kalóriabázis matek alapon működik.Kiad az kevesebb kalóriát is, ha még rövidebb időt adsz meg.

Ha a javasolt ütemet adod meg, hogy hetenként fél kiló fogyás, akkor lesz jó.

15. secret8 (válaszként erre: 13. - Secret8)
2021. márc. 9. 09:23
Ezt a 7.hsz-re akartam írni.
14. secret8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 09:22
1000 kalória, ha dolgozol, tényleg elég kevés. Nagyon éhes leszel. Ennél többet egyél nyugodtan, de nem sokkal. Ha folyton éhes vagy, nem tudsz figyelni sem a munkádra.
13. secret8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 09:19

Tanácsot kért, én ezt tudtam leirni. Te is leirhatod neki a te tanácsaidat, ez a fórum erről szól.

Ezért is irtam, hogy neki kell tudnia, mi az, amit meg tud valósitani a sok ötletből, es mi az, amit nem.

Természetes, hogy az ember éhes az éjszakás és egyéb nem reggel 8-tól kezdődő átlag munkanap után. Én is az voltam :)

12. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 09:10

Május elejéig számoltam.


Bocs!


Attól még ez a véleményem, de már is itt az első kifogás;)

2021. márc. 9. 08:51
Az sem mellékes, hogy hány kg-ról indulsz. Nagyobb súlyból gyorsabban lehet.
10. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 08:50

Az kevés, valszeg a beírt adatok maitt, már mint ,hogy 2,5 hónap alatt akarsz 10 kg fogyni.

egyébként ha nem vagy extrém kövér, akkor 2,5 hónap alatt nagyon sok ez a 10 kg. Én kv fél év alatt adtam le ennyit. De nem koplaltam, ettem csokit ,sütit és tartom is a súlyt.

Persze figyelni így is kell, mert könnyű elszállni, pl az esti evéseel vagy a nassolásokkal.

2021. márc. 9. 08:49

A kérdésre a válasz: sehogy

Ha már Karácsony után kezdted volna a fogyást, akkor talán. Reálisabb cél lenne most már az 5 kg leadása május végégig. Persze sok mozgással kiegészítve. Ha pedig nagyon túlzásba viszed a koplalást, akkor fennáll a veszélye a visszahízásnak is.

2021. márc. 9. 08:47
De olyan 1000 kcal körül adta ki a kalóriabázis, viszont ez nekem borzasztó kevésnek tűnik, mivel mindenhol azt írják, hogy 1200 kcal alatt már koplalásnak számít.
7. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Secret8)
2021. márc. 9. 08:45
Megnéznélek egy éjszakás műszakban ami 10-kor kezdődik és reggel 6-ig tart, vagy egy 16, 24 óràs szolgálatban, hogy mennyire lennèl èhes este 7 után. 😀
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. márc. 9. 08:44
Május végéig nem 1,5 hónap van, hanem jó 2,5.
2021. márc. 9. 08:38

Számolj kalóriát, napi 1200-1400 kcal és az esti utolsó evés ne legyen több 200 kcal-nál. Ez tartható hosszú távon és szépen fogysz tőle. Napi mozgás se maradjon ki.

Nagyon kevés ch és kalória diéták gyors fogyást hoznak, de nem tartóst, mivel nem tudod tartani. Pár hét után annyira kiéhezel, hogy mindent feleszel és már nem érdekel semmi.

Jó ha cukrtot mellőzöd, próbálsz tk és durum lisztes dolgokat enni.

Az elején érdemes mérni amit eszel és vezetni pl a kalóriabázis-ban, meglepő, hogy néhány ételben milyen mennyiségő kalória van.

4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 9. 08:26

Kenyér helyett abonett, rizs es krumpli helyett zöldségköret, saláta, főzelék helyett grillezett zöldség, oldalas helyett csirkemellfilé.

Üdítők, szörpök tiltólistán.

Ha ezeket etted eddig is, akkor viszon tényleg a mennyiséget kell csökkenteni, és este 7 után már ne egyél.

Kitartás :)

2021. márc. 9. 08:21

Olyan sok fogyis napló van ezen az oldalon. Olvasgatod őket?

Csak azért kérdezem, mert ötleteket mindegyikből lehet meríteni, de nincs egyedül üdvözítő megoldás. Neked kell rájönnöd, melyiket csinálod motiváltan, mitől érzed jól magad, mit vonhatsz meg magadtól, mi szükséges mindenképpen stb. Te tudod, miről tudsz legkönnyebben lemondani, azzal kezd.

Az összevissza étkezés szerintem az első, amit ptóbálj meg elhagyni. Vigyél magaddal feldarabolt almát, répát, szölőt, sajtot... az sokat segít, ha rádtör az éhség. Nem olyan finom, mint pl. a túró rudi, de valamit valamiért :))

2021. márc. 9. 08:18

Én mindig azt mondom, hogy mindent kell enni, hogy ne forduljon elő az, hogy kiéhezel valamire és utána dobhatod a kukába azt, amit x ideig csináltál.


Tehát, egyél mindent, de mindenből kevesebbet.

Ne csökkentsd drasztikusan a kaja mennyiséget, mert annak megint az lesz a vége, hogy feladod.


Én ha fogyni akarok, akkor mindig a köretek csökkentésével kezdem, azaz nem eszek 300 gr krumplit a bármilyen húshoz, csak 200 grammot, majd 1 hét múlva már csak 150 grammot, a következő héten meg 100 grammot, és ennél kevesebbet már nem.

Ez minden köretre igaz, azaz rizsre, tésztára, stb.


Illetve, kenyér, kifli, zsömle ugyan így. Ha eddig ettél 2 szelet kenyeret, akkor innentől csak 1 szeletet egyél. Az egyéb pékáru (kakaóscsiga, lekváros bukta, stb.) felejtős.


Én nem gondolom azt, hogy naponta 5x kellene enni. Én attól hízok. Szerintem a napi 2-3 evés, ami jó.


Tehát, mindent mértékkel!

Számold a kalóriákat és a szénhidrát mennyiséget. Ez 2 hétig macera, de utána megszokod és ránézésre is fog menni.


Napi 1000-1200 kalória max, ha ennél többet ettél. Nálam ez súlytartásra jó, mert mindig ennyit eszek.


Ezzel nem fogsz 1,5 hónap alatt 10 kg-ot fogyni, ha csak nem eszel 3000 kalóriát naponta.


Ha mindenképp el szeretnéd érni addigra a 10 kg mínuszt, akkor napi 800 kalóriát kell enned, de jó lesz az úgy, hogy az első 2 hétben hozzá szoktatod magad a kevesebb ételhez és utána az 1 hónap elég lesz a napi 800 kalóriával a -10 kg-hoz.


Én amikor fogyózok, akkor naponta egyszer eszek, este 6 körül 1 adag ételt...


Sok sikert!

2021. márc. 9. 07:54
Az elején nagyon lelkes vagyok, még akkor is, amikor látom, hogy hetente fél kg körül fogyok, de pár hét után egyszerűen nem tudom már, hogy mit egyek, unom az összes ételt, mivel össze-vissza dolgozom, munkahelyen nincs ebédszünet csak 10 perc, minden marhaságot eszek, vagy hazajövök és annyira ki vagyok éhezve, hogy egyszerűen gondolkodás nélkül eszek, annyira ki vagyok éhezve. Hogyan orvosoljam ezt? Illetve miket egyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook