Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? fórum

Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. júl. 29. 23:33
Én szeretnék spórolni, sőt tudok is ,mert már volt rá példa. De a párom nem szeret,ő nem fosztja meg magát semmitől, és így elég nehéz. Pedig rendesen ránkférne most a spórolás.
133. toro32
2009. júl. 29. 23:20
Na,erre én is kíváncsi vagyok,mert én is azt sajnálom a legjobban,hogy nem úgy születtem,mint a béka,mert akkor legalább nem folyna ki az újjaim között a pénz:D
2009. júl. 29. 23:16
Ki,hogyan és mivel spórol?
2009. máj. 7. 12:53
Természetesen a villannyal, a gázzal, a vízzel, s vásárláskor jobban odafigyelek, nem veszek meg annyi mindent, mint ezelőtt.
2009. máj. 7. 12:51

Már szinte az összes lámpába energia takarékos égő van, mindig megnézem az akciós újságokat, hogy mikor hol mi az akciós. 4 különböző nagyobb bolt van a közelünkbe, meg piac heti 3X, sokat lehet ezzel spórolni.

Közbeszerzési telefon előfizetésbe vagyunk, 3-an vagyunk a családba, ingyen beszélünk, 1 és 6 Ft-os percdíjjal. 1500 körül kivan 1 havi telefonszámla. Fürdeni hétvégén szoktam, hétközben csak zuhanyzom. Nem folyik a csap, ha fogatmosok. Nézni szoktam a közeli lejáratos termékeket, sokat lehet vele spórolni. Nem mindegy, hogy egy rudi 70 Ft vagy 45 Ft, és azonnal megeszem.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

129. 2104cc91e8 (válaszként erre: 117. - 3aeb86a367)
2009. ápr. 27. 19:07

Mit dolgozol hogy olyan piszkos vagy, hogy naponta 2-3 x kell fürdened??

De ha nem a munka miatt fürdesz akkor kár, mert a bőröd zsírtartalmát előbb utóbb kimosod a szervezetedből (a bőrünknek van egy zsíros bevonata ami megakadályozza a bacik beköltözését)

128. Veronika27 (válaszként erre: 127. - CIVA62)
2009. febr. 4. 13:37
Ha csak ketten vannak, akkor megoldható. Csak közben ne jöjjenek vendégek :)
127. CIVA62
2009. febr. 4. 12:22
2-3 naponta mosogatni?
126. Franc22
2009. febr. 4. 09:16

Én 2-3naponta mosogatok, 2naponta főzök, Mint mondtam előzőleg mindig összeírom mi kell venni az a havi kajához, de az volt a baj, hogy volt, hogy meg romlott a hozzávaló mire oda kerültem. Ezért azt csinálom, hogy 1*szer 10.-e körül csinálok egy nagy bevásásárlást, ahol a háztartási dolgokat, tisztálkodási szereket és az 1heti kaja hozzávalóját veszem meg. Aztán 1,5hét múlva megint megyek, de csak akkor hozzá valókat veszek.

A telefon számlát úgy csökkentettük, hogy család barát előfizetést kötöttünk és így mi ketten ingyen beszélünk egymással 900forintért+1600a kártya előfizetés+amit mással beszélünk(30forint) vagy sms-ezünk(35forinT) így havi 5000-6000a számla.

2009. febr. 3. 23:28
Kaján sokat lehet.
124. Veronika27 (válaszként erre: 123. - Szatyorlako)
2009. jan. 20. 08:49
Koszi a tippeket:)
123. szatyorlako (válaszként erre: 122. - Veronika27)
2009. jan. 20. 08:02
nem sminkelek :) de a gyanta és a szempilla festék épp olyan nagy kihivás.energia takarékos programon mosok 3,5 orát.florasept mosopor ha nagyon kémesek a kiskendök,triso.ecettel öblitem a fehéret,fehérit is,na meg jot tesz szegény gépemnek :)
122. Veronika27 (válaszként erre: 121. - Szatyorlako)
2009. jan. 19. 14:28

Az energiatakarekos izzokat en is be fogom vezetni, mihelyt sajat keglibe megyunk:)

Ne is mondd, tudom mennyit kell mosni kozmetikabol. Te sminkelsz is? Tudom nem a temahoz tartozik, de hogyan szeded ki az alapozofoltokat??

2009. jan. 19. 13:15
nállunk minden izzo energia takarékos,mosogato gépem van,ami 2 személyre 4 év alatt vissza hozza az árát vizszámlában,igyekszem ügyesen telepakolni mindig,igy csak 2 napont inditom be.kozmetikusként nagyon sok mosni valom van igy nagyon gondosan válogattam meg hogy milyen mosogépet veszek,és sokat számit:)
2009. jan. 19. 13:01

Sziasztok!En kulfoldre jottem a parom miatt, egyelore az anyosekkal elunk egy lakasban. Nekik orokke sir a szajuk, hogy magas a rezsi, de meg is van az oka:

Egetik a villanyt, mikor senki nincs a konyhaban, tv-t is villany mellett neznek (hogy minek, azt nem tudom). Itt az a rendszer, hogy ha eszel, mosd is el amit hasznaltal. Ez megint hulyeseg, rengeteg viz meg eszik a mosogatoszert.

Remelem sikerul az alberlet, es nem kell ezeket a dolgokat elviselni tovabb.

Itt az az egy pozitivum van, hogy hetvegen felaru az aram, es igy mindenki hetvegen mos.

Mi tv-t nem nezunk, csak a szamitogep megy. Mikor hazamegyek meglatogatni a csaladot M.o-ra, ott mindig bevasarolunk egy hipermarketbe tartos elelmiszereket, tisztitoszereket. Ha kell valami ruhafele, azt a kinai uzletben veszem meg. En nem vagyok hus parti, a parom inkabb, de miota fozok, kb. max heti 3-4-szer van hus is ebedre. Itt a hoxan rengeteg egyszeru, olcso es finom receptet talaltam, amiket hasznositok is:)

Majd ha kulon koltoztunk es en is talalok munkat, akkor beszamolok rola, hogy sikerul-e a sporolas.

119. debóra
2009. jan. 16. 08:17
Mivel vidéki vagyok igy nem fűtünk gázzal, hanem fával, ami sokkal jobb meleget ad és olcsóbb is. A villanyszámlán nem tudok spórolni, mert mosni, vasalni ugyebár kell egy lassan öttagú családra. A tisztítószereken szoktam spórolni, nem veszünk chipset a gyerekeknek inkább sütök sütit, lángost, fánkot stb. Ezek olcsóbban jönnek ki. A ruhát turiban veszem, ami erre nálunk 100 Ft darabja, de nagyon szép darabokat lehet kifogni, ha pedig leeszik, vagy kiszakad még nem is sajnálom. A kaján annyit spórolunk, hogy nem eszünk minden nap húst hússal csak hétvégén. Hétköznap egyszerű ételeket főzök pl. sztrapacska, tojásleves, főzelék, babgulyás, pizza, amiket természetesen én készítek el, rendelni soha nem szoktunk.
118. sesz (válaszként erre: 117. - 3aeb86a367)
2009. jan. 16. 07:58
Szia!Hát igen nehéz sporólni.Az én telefonszámlám is mindig sok volt,15-20000között,de csak addig míg átnem váltottam vissza dominora.Most érdekes 6000is elég egy hónapban,ki érti?Nem értem miért kell napi 3 fürdés?A lámpa oké nálam is a gyerek mellett egész éjjel ég a sólámpa,szerintem az nem olyan nagy dolog.Azért szerintem a kaját még lehet lejebb fokozni.Olvasgas bele a feltett kérdésembe,szerintetek belehet osztani 40000ft ot egy hónapban mindenre?Keresd meg sok tanulságos dolog van benne.
2009. jan. 15. 18:17
Na én bizony nem nagyon spórolok. Az internetről akartam lemondani minap, hogy azzal is spóroljak, mivel nekünk 2 internet van, egy a páromnak és egy nekem. De a párom mondta, hogy ez az egy szórakozásunk van ne hogy már erről is lemondjunk, így maradt mind a 2 internet. Amin mén spórolnom kéne az a telefonszámlám. Havi szinten 10-14 ezer ft, bár ebbe benne van a párom 2500 ft-os feltöltése, de szerintem még így is sok. A villanyon nem tudok spórolni, nálunk még éjszaka is világít egy kislámpa(sajnos gyerek korom óta félek a sötétben). A fűtésen sem tudok spórolni, a gázon sem, feleslegesen nem használom csak ha főzök. A vízhasználatunk is sok, azon még lehetne spórolni, csak én olyan sokat fürdök, napi 2-3× biztos. A kaján sem nagyon tudok spórolni 3 férfiú mellett.
2008. nov. 3. 09:19
Nem rég nyílt egy bolt 270ft sokminden pl jaar mosogató,coccolínó öblítő l-es kiszerelésben és sokminden más nekem bejött.Azóta többször voltam ott,de csak azt vettem meg amit muszály volt.
115. boribakter (válaszként erre: 111. - 01c8755c79)
2008. okt. 31. 13:59
Ó, mi már évek óta ingyen járunk színházba... ;) Nem vicc, tényleg. Az ilyen jellegű spórolásban régen ismerősök segítettek, most meg egy játéklehetőség.
114. sereva
2008. okt. 31. 12:40
Csak a kaján-szerintem.
113. sesz
2008. okt. 31. 12:24
Sziasztok!NA csináltam magamnak háztartási naplót,november 1- től.Megterveztem az ételt,be van írva minden napra mi lesz,és csak ahhoz fogok vásárolni,cetlire felírva ami kell.Aztán vezetek mindent,apuka, a gyerek,minden fel lesz írva.Én ha elmegyek bevásárolni az a bajom ha valami akciós mindjárt megveszem,ha kell most ha nem-erről kellene leszoknom,ezért a 2000ftos vásárlás 4000be kerül.Aztán meglátom majd miből mennyi kell egy hónapban,és azokat a dolgokat a legolcsóbban próbálom beszerezni,
112. 01c8755c79 (válaszként erre: 111. - 01c8755c79)
2008. okt. 31. 10:35
Hja, és nem hordok magammal pénztárcát, így kivédem az olyan dolgokat, hogy hirtelen jött ötlettől vezérelve megvegyek akár csak egy kiflit is. :o)
2008. okt. 31. 09:49

Én is tegnap gondoltam át, hogy hogyan fogok kijönni a fizumból... mi az amit még elhagyhatok. Panelben a rezsin nem nagyon tudok spórolni. Hétfőtől péntekig nem nézünk tv-t, és nincs bekapcsolva a számítógép; ez nem az áramszámla miatt alakult így, de remélem ott is meglátszik kicsit. Zuhanyzónk van. Hetente csak 1-2-szer mosok. Főzök... mindig, szinte minden nap. Nem veszek kész kaját, szalámit. Csoki, csipsz, üdítők már régen nem szerepelnek nálunk, tehát azokról már nem tudunk lemndani. Hétvégén mindig sütök valami süteményt...abból utána 1-2 reggel még megvan a gyerekek reggelije is. Amúgy reggelire se veszek felvágottat... ilyesmit. Csinálok kőrözöttet, töpörtyűkrémet... bundás almát fahéjas porcukorral... ilyesmiket reggelire. Mondjuk korábban kell kelnem annál, mint aki kirakja a szalámit az asztalra. Ha húst veszek, akkor csak a gyerekeknek... magamat soha nem számolom bele. Gyümölcsöt megveszem itt a cégnél olyan kollégától, aki tudom, hogy termel, fele áron adja, mint a bolti ár.

Az igazság, hogy van még miről lemondanunk... a színház, a kultúra.... de ha már erről is lemondunk, akkor totál vegetálás lesz a életünk, eszünk valamit, hogy életben maradjunk aztán ennyi. :o((

2008. okt. 31. 09:36
Így belegondolva, hogy milyen szinten kell spórolni, azért ez iszonyat, nem? (Most nem azt mondom, hogy én pl. szívesen szórnám a pénzt, mert nem, általában mindig is "skót" voltam, csak most így olvasva, ki min spórol, alapvető szükségleteken, eléggé elborzaszt...)
109. Franc22
2008. okt. 30. 17:14
én most költöztem össze a párommal és most próbálok mindenen spórolni. Napközbe lekapcsolom a fűtést és csak este veszem fel. Vagy ha éjszakások vagyunk, akkor reggel kapcsoljuk csak fel, hogy ne legyen annyira, hideg és mikor felkelünk, akkor levesszük. Mindig össze írom előre, hogy mit fogok főzni és minden héten megveszem az a heti étlaphoz az elmaradottakat. Akciós termékeket veszek. a villanyt nem égetem feleslegesen. Mivel nem sokat vagyunk itthon, így azzal is spórolunk. A vízzel mi is szoktunk úgy spórolni, hogy közösen zuhanyozunk.
108. agica81
2008. okt. 30. 17:01

Sajna én olyan vagyok,mint 1 kis kacsa,ha zuhanyzásról van szó,így marad a kád,viszont a párommal ketten szoktunk fürödni,így összekötjük a kellemest a hasznossal.

Akciókat énis figyelem mindíg+ angol turi.

2008. okt. 30. 16:54
Rájöttem hogy ha főzök sok pénzt spórolok meg és én nem vettem pl szalámikat vacsorára,hanem mindig megpróbáltam egyszerű és kiadós kajákat sütnifőzni.Bundáskenyér pl,egy tojásleves,egy kis tejberizs vagy valamilyen könnyű főzelék.Szerencsére az én gyerekem nem válogatott soha és én sem,mindenenvők vagyunk.Havonta nem ettünk meg ketten 1 kiló húst sem összességében.A szalámik és májasok a legdrágábbak.A joghurtok teli vannak cukorral és tejporral,totál egészségtelen.Inkább túrórudit vettem csemegének a gyereknek mint joghurtot pől.
2008. okt. 30. 16:52
Én is voltam borzasztó helyzetben,amikor alig volt pénzem hogy magunkat a gyerekkel fent tudjam tartani.Akkor leültem és elgondolkodtam hogy mik azok a dolgok amiket ki tudnék iktatni vásárláskor,azaz amit nem muszáj mindenképp megvennem.Ezek a következők voltak.Vegeta,mosóporból a legolcsóbb+ 1 wenis szappan.Tisztítószerek nagy mennyiségben.A hypo ugyanazt a célt szolgála mint a domesztos pl,rengeteg tisztítószerről képes voltam lemondani és rájöttem hogy a jó meleg víz erős zsíroldó pl,sokkal kevesebb mosogítószer kell ha forró vízzel mosogatok.Aztán rájöttem hogy nem biztos hogy a legolcsóbb wc papír a legkifizetődőbb pl.
2008. okt. 29. 14:56
Megnézem hol olcsobb minden. Ruhát a kínai piacon... A fizumat nem veszem le a kártyámról mindet, csak egyszer nyúlok a kártyához, de rajta hagyok 10ezret, és megpróbálok nem tudomást venni rola, mintha az nem is létezne! (de néha lekell csippentenem belölle) :-((
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook