Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? fórum

Hogyan spórolsz / mivel lehet spórolni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
44. caravell (válaszként erre: 4. - Vanet)
2008. jan. 19. 20:47
Már én is gondoltam rá,h írni kellene,de valahogy elmaradt. A kaján sokat meg lehet spórolni,az biztos.
2008. jan. 16. 15:46
Ez egy tök jó kérdés, ami kb 2 naponta én is felteszek magamnak de a válaszra még nem jöttem rá
2008. jan. 16. 15:32
sok mindennel......csak olykor bevallani is nehéz...!!!
2008. jan. 8. 22:30
Sajna nállunk nincs gáz.A palackossal meg ugyanott vagyunk mint a villanyal ,csak azt még cserélgetni is kell.
40. Szapi
2008. jan. 8. 21:14

A villanybojler tényleg sok pénzt nyel el, ha nem kedvezményes "éjszakai" áramra kötötték. A gáz egyébként olcsóbb, mint a villanyt. Ebből köv. a gáztűzhely gazdaságosabb, mint a villanytűzhely.

A hütőkben régen freon volt, ma valamilyen folyadék. Ez hajlamos megszökni és akkor a hűtő elfelejt hűteni, csak nyeli az energiát.

39. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 6a062297d0)
2008. jan. 8. 17:08
feltéve ha nem hiszel a lélekvándorlásban:)
2008. jan. 8. 15:05
Sehogy, egyszer élek, vagy nem?:)
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - Vviki2)
2008. jan. 8. 14:59
a villanybojler nekünk borzasztóan sokat fogyasztott mindíg!!!most gáz van már...
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 30. - Bobcsi2)
2008. jan. 8. 14:58
én a sanex et szeretem nagyon,a nagyobb kiszerelés 700-800 ft körül van,én legtöbb dologtól viszketek,ettől nem,van belőlle sensitive is...elég tömény,nekünk sokáig elég,tescoban,corában szoktam többynire venni,van hogy 3db kicsi van egyben csomagolva,mindíg azt veszem amelyknek jobb az ára...kicsibaba is használhatja
35. bobcsi2 (válaszként erre: 33. - Vviki2)
2008. jan. 8. 13:59
Lemértük már a bojlert, napi 8kw.Nemcseréltük le a bojlert csak új fűtőszál van benne,azt mondták hogy máshol nemlehet gondja,
2008. jan. 8. 10:10

Ahol csak lehet kikapcsolom a villanyt,tv-t.

Eddig feleslegesen égtek a villanyok,a tv sokszor kéthelyen is be volt kapcsolva.

Erre most nagyon odafigyelek.

33. vviki2 (válaszként erre: 31. - Bobcsi2)
2008. jan. 8. 10:02

Szerintem a villanybojler nagyon sokat fogyaszt!

Amúgy én is sokallom....

32. LoLiNa (válaszként erre: 13. - Szapi)
2008. jan. 8. 05:26
Párom a fagyasztót bizgereli, hogy túl sokat megy. szerinte valami gáz kiszökött belőle. sose hallottam még ilyet. létezik ez?
31. bobcsi2 (válaszként erre: 14. - 9b165d11ec)
2008. jan. 7. 23:03
Mi havi 23000-et fizetünk villanyra.Van hütő,fagyasztó,számítógép,tv,házimozi,villanytűzhely,porszívó,mosógép,mosogatógép,villanybojler.Én még így is nagyon-nagyon sokallom.Szerintetek?
30. bobcsi2 (válaszként erre: 16. - 9b165d11ec)
2008. jan. 7. 22:56
Én a baba habfürdőt vettem nagy kiszerelésbe már évek óta.Azzal fürdött az egész család ,kézmosónak is azt használjuk.Mostmár nagyon viszketek tölle.Nemtudtok nekem ajánlani valamilyet amit az egész család tud használni és elérhető árban van?
2008. jan. 7. 22:51

A Persilt énis nagyon szeretem,vagyis szeretném.Én most a folyékony Tomit használom.Egész jónak bizonyul.Anyósom a Tide-t isteníti.Azt nagyon útálom.Őneki minden foltot kivesz nekem nem!Szerintem a foltokat mindig kezelni kell valamivel.Én a Wanish mutit szoktam venni,de ez sem a legtutibb.


Ti mit használtok narancs folt eltüntetésére színes pamutnál?

Paprikás zsírfoltnál?

A kislányom nemtűri az előkét!Gondolhatjátok!

28. bobcsi2 (válaszként erre: 19. - 9b165d11ec)
2008. jan. 7. 22:40
Sohasem ellenöriztem ,hogy mennyit fizetek.Elég sokat járunk az egyik boltba és mindig sokat fizetek.Karácsony előtt a sógorommal közösen vásároltunk.Mikor kimondta a csaj majdnem seggre estem 19000-nek még föle is volt.Azt hidtem a sógorom vett valami drágát.Mikor jövünk haza ő is mondja hogy sokalja amit fizettünk.Még jó hogy eltettem a blokkot.Hazajöttünk,átnéztünk mindent és kiderült hogy össze-vissza számolt a pénztáros.Volt olyan tétel aminek az ára nem is volt a blokkon.Két dolgot vettem ami 1000 forint felett volt,a blokkon 5 szerepelt.Visszamentünk,visszaadott 3600ft-ot.Értelmetlenül magyarázott mindent.Lehet hogy ezért fizettünk mindig annyira sokat.Így jártunk.
2008. jan. 7. 21:59
Sziasztok. Én azért annyi luxust megengedek magamnak, hogy "jó" mosóport vásárolok. Persilt használok, mert nálam ez a szappanos megoldás nem jött be. Ez havi 3000 ft. Már nagyon sok mosóport kipróbáltam, de az én fiam nagyon kreatív tud lenni ha a ruha összekoszolásáról van szó. De azért természetesen továbbra is kíváncsi vagyok ki hogy csinálja.
26. 9b165d11ec (válaszként erre: 20. - Lenardanna)
2008. jan. 7. 21:06
Nem,nem habzik bármennyit teszel bele.És nem teszi tönkre a mosógépet sem.
2008. jan. 7. 19:01
Szerintem nem lehet spórolni! Mi sem élünk nagy lábon, de bármennyi a bevételünk szinte mind elfogy. Mindig van valami plusz kiadás, v. vmi elromlik. Igazából én tudnék spórolni, de a Páromnak rendesen vannak igényei, így az összespórolt pénzt szépen elkölti :)
24. lenardanna (válaszként erre: 21. - Szabotimi)
2008. jan. 7. 18:51
örülj neki ,igy sok felesleges vita marad el nálatok a párod legalább tisztában van az árakkal.Bár az enyém menne vásárolni!!
23. PAGI62
2008. jan. 7. 18:43
Nem nagyon járok boltba, én is inkább a férjemre bízom!!
2008. jan. 7. 18:09
Én is a férjemre bízom.
2008. jan. 7. 17:33
A férjem "skót" nállunk ő kezeli a kasszát.
20. lenardanna (válaszként erre: 16. - 9b165d11ec)
2008. jan. 7. 17:25

Szia ! Olvasgatom itt vissza a topidat és nagyon tetszik amit írsz!.Csak egy kérdésem lenne.Lehet,h hülyeség,de vállalom.Ha wenis szappant belereszelek az autómatába,nem fog habzani? Ezt komolyan kérdezem.Egyébként nagyon megszívlelendő amit írtál.Köszi.

Ui: nekem nincs "inteligens" mosógépem,hanem egy 10-éves hajdu elektro lux.De nagyon megbízható.

2008. jan. 7. 14:35
Ráadásul be is csapják az embert.Az áruházakban is figyelni kell mert sokszor be akartak már csapni engem is és sok kicsi sokra megy ugye...kasszánál figyeljétek nehogy 2x húzza le a kódot .
2008. jan. 7. 14:34
Azt is tudni érdemes hogy a piac néha sokkal drágább mint a profi áruház pl.
2008. jan. 7. 14:32
A gyeseseknek üzenem még hogy a pelusmosással jobban járnak és olcsóbban kijönnek,ráadásul amit tudni kell még erről az az,hogy a gyerek sokkal előbb szobatiszta lesz a hagyományos pelustól mint a szuperkényelmes pelusoktól ami nem csípi a fenekét.)
2008. jan. 7. 14:30
folyékony szappan helyett veszek 1 liter habfürdőt a tescoban és beletöltöm a folyékony szappan tartójába.Ezek a dolgok mint samponok,szappanok hab és tusfürdők ,tulajdonképp szinte mind ugyanaz az alapanyag és ugyanaz a hatásfok is.A mosóporoknál si tökmindegy milyet vesztek,mert ugyanaz az alapapösszetétele mindegyiknek(vegyész ismerős mondta),a különbség csak annyi hogy az egyikben több a kékítő így fehérebbnek tűnik pl a másikban több az illatanyag, de a hatásfoka ugyanaz midnegyiknek.Vegyetek wenisszappant és ha fehéret mostok akkor reszeljetek bele kicsit belőle,és akármilyen mosóport használtok totál fehér lesz a ruha.
2008. jan. 7. 14:27

Amivel spórolok.

Megpróbálok minden olyanról lemondani ami nem szükséges és ráadásul egészségtelen és drága.Ilyen pl a joghurtok a pudingok a felvágottak,helyette inkább gyümölcsöt adok a gyereknek és főtt ételt ha lehet.Ha lehet én sütöm a buktát a pogácsát mert kiadósabb és olcsóbb és még finomabb is.Sokat főzök,sosem dobom ki a maradékot hanem lefagyasztjuk.A felvágottak halál egészségtelenek és ezek a joghurtok is.A tisztítószerek úgyszintén.Nem kell a flancos domesztos ha a hypo ugyanazt elvégzi.Toaletthacsa egy baromság,ha jól kisikálom a wc kefével és hypoval többet ér.Ez mind elég sok pénz és szerintem tök fölösleges holmi.Néha elnézem az előttem vásárlókat hogy mi minden xarságot összevásárolnak az nemigaz,én a felét sem venném meg a sok cuccnak amit ő,mert fölösleges pénzkidobás.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook