Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mennyit lehet spórolni azzal, ha este 10 után, az éjszakai áram árát kihasználva indítom be a mosó- és mosogatógépet? fórum

Szerintetek mennyit lehet spórolni azzal, ha este 10 után, az éjszakai áram árát kihasználva indítom be a mosó- és mosogatógépet? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 14. 15:16

hülyeség...

inkább máson próbálj meg spórolni...

vannak felesleges dolgok az életben amire költünk..azokat kell mérsékelni. sztem.

19. csutika100 (válaszként erre: 18. - Zarahell)
2009. febr. 25. 06:19

Igen ez igy van.

Ha valakit érdekel Pest és környékén tudok szerelőt aki nem dolgozik drágán. Csak priviben.

2009. febr. 24. 19:38

Nálam van éjszakai áram, nem régen köttettem be, de az úgy van, hogy van egy külön óra hozzá, ami csak délután meg éjszaka ad áramot. Ez tényleg olcsóbb, de csak úgy ha be van kötve a kismegszakítóhoz pl a bojler, vagy nálam a hőtárolós villanykályha.

Mosáshoz nem hiszem, hogy megoldható. Egyébként érdemes megcsináltatni, hasznos dolog :)

17. agis
2009. febr. 24. 14:02
És az nem éjszaka van (feltétlenül) az áramszolgáltatótól tudhatod meg, hogy nálatok mint van.
16. agis
2009. febr. 24. 14:02
Tudomásom szerint már csak völgyáram van :)
15. SF
2009. febr. 24. 11:46
Megnéztem, mire gondoltál. Szerintem, ha megkötötted az A2-es díjszabásra a szerződést, akkor a kérdésedre igen a választ.
14. g1977g
2009. febr. 24. 11:42
akkor nem jól írtam. megnéztem az émász honlapját és van olyan, hogy este 10-től reggel 6-ig "völgy áram" van. ez olcsóbb, és én rengeteget mosok.
2009. febr. 24. 11:33
Ezzel semmit nem spórolsz!!!
2009. febr. 24. 11:30

Az éjszakai áramra csak a villanybojlert szokták rákötni, mivel az csak időszakosan ad áramot.

Az összes többi gép sima nappali áramról müködik, ugyhogy semmit nem spórolsz, ha éjszaka járatod a mosó- illetve mosogatógépet.

2009. febr. 24. 11:30

Éjszakai áramhoz külön óra van.

Az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy éjszaka bármit bekapcsolsz az olcsóbb.

2009. febr. 24. 11:26
Sziasztok én anno megkérdztem vettünk egy házat ahol ugymon éjszakai ora van.a démászosok azt mondták az éjszakai ora egy bizonyos időben müködik álltalában éjszaka és megvan egy idő is azt hiszem napi8-10órát mehet és nállunk a bojler van rákötve álltalában azt szokták rá kötni
2009. febr. 24. 11:23
Nincs tanacs, nalunk igen is lehet sporolni!
8. SF (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. febr. 24. 11:20
Nem olcsóbb. Az éjszakai áram egy időszakos szolgáltatás, és külön rendszerről működik.
2009. febr. 24. 11:19
az éjszakai különmért az a villnybijler nem?a sima áram ugyanannyi...vagy én tudom rosszul?ettöl függetlenül szoktam éjjel mosni de még nem gondoltam arra hogy igy spórolnék...
6. SF
2009. febr. 24. 11:19

Az éjszakai áram attól éjszakai, hogy csak akkor kapcsolják be, amikor felesleg van. Egy normál hálózatnál nincs ilyen.

Először nézd meg, hány villanyórátok van, ha kettő, akkor van éjszakai áramotok. Ezt akkor használhatod, amikor jön, éjjel-nappal ugyanaz az ára.

5. szanád (válaszként erre: 3. - 6087d9753d)
2009. febr. 24. 11:18

szerintem is....

az éjszakai áram a bojlert melegíti

2009. febr. 24. 11:18
Éjszaka olcsóbb az áram? Nem is tudtam. Ha így van, akkor lehet vele spórolni, csak ilyen esetben jobb családi házban lakni, hogy a szomszéd ne hallja a gépet. Attól függ egyébként, hogy milyen gyakran mosol és mennyivel olcsóbb az éjszakai áram. És fel kell készülnöd akkor az éjszakai teregetésre. A hétvégén én is este 9-kor tettem be az utolsó adagot és mire kimosott a gép szépen "bealudtam", így csak reggel teregettem ki.
2009. febr. 24. 11:17

Hát, ezt nem így kell érteni szerintem ....

Az éjszakai áram, a bojler pl. De a villany pl. ugyan annyi este is, hiába akkor használod. Szerintem ez így van, vagyis hiába mosol éjszaka, azzal nem spórólsz, max a szomszédokat húzod magadra h nem kertesbe laktok:)

2009. febr. 24. 11:16
milyen gyakran mosol és mosogatsz (és mennyi ideig?)
2009. febr. 24. 11:13
Szerintetek mennyit lehet spórolni azzal, ha este 10 után, az éjszakai áram árát kihasználva indítom be a mosó- és mosogatógépet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook