Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan segítsünk a kutyákon? fórum

Hogyan segítsünk a kutyákon? (beszélgetős fórum)


19. Ata06
2010. máj. 13. 20:57
:)))
2010. máj. 12. 15:58

Bocsi, kicsit elmaradtam. A nagyobbik kutyát elvitte egy állatmentő szervezet.

A kicsinek elég érdekesen alakult a sorsa. Befogadta egy utcabeli, de sajnos a férfi pár nap múlva meghalt.

A kutyát látom néha, valaki biztosan eteti, mert elég jó kondiban van.

2010. máj. 12. 15:39

Fogalmam sincs:(

Kutyasétáltatás közben bukkantam újabb "jövevényekre".

Valaki egy alomból való két tacskófélét tett valaki másnak a földjéhez.

Nagyon aranyosak, szánnivaló a helyzetük.

Ugyan etetik őket, de a földtulajnak lesz a gondja ezentúl.

A menhelyek telve, sőt két menhely is felszámolás alatt van a környéken finanszírozás , illetve megfelelő hely hiányában.

2010. ápr. 26. 22:04

Az unokát már napok óta nem láttam, sajnos a szomszédok sem. Viszont a kutyákat sem...vagy hátra kötötték a másikat is, vagy elengedték.

A jegyző viszont a kóbor kutyák ügyében szólt egy állatmenhelynek, éppen folyamatban van a kutyák befogása (szerencsére jó helyre kerülnek, ahonnan örökbe lehet fogadni majd őket). Ezt a két kutyát is megnézik (vagy már meg is tették).

15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - 0f4abafe57)
2010. ápr. 26. 22:01
3 kutyám van (ebből 2 befogadott), egy macskám, akit az utcán találtam és egy nyulam, aki szintén hozzám került. Sajnos az én kapacitásom is véges, ráadásul több kutyát nem tarthatok, bármennyire is szeretnék (helyi rendelet), bár szívem szerint minden kóbor, vagy rossz körülmények között élő állatot befogadnék.
14. 0f4abafe57 (válaszként erre: 11. - Ata06)
2010. ápr. 24. 23:02

Ha Te sem tudod, akkor én vajon honnét tudnám?

Pálcát meg nem törögettem.

13. Ata06 (válaszként erre: 11. - Ata06)
2010. ápr. 24. 23:01

Talán arról, hogy senki nem beszélt itt gyerekekről?

Itt egy teljesen más téma volt! Bár úgy látszik a felfogásodban némi zavar támadt!

12. Bcicus (válaszként erre: 10. - 0f4abafe57)
2010. ápr. 24. 23:00
Elég régen nem halt éhen magyarországon gyerek. POntosabban olyan halt éhen aki az elmeneteg szülei éheztettek, mert fényevők voltak, de az ellen nem tudsz tenni. Kutyák viszont napont halnak éhen vagy szomjan az országban.
11. Ata06 (válaszként erre: 9. - 0f4abafe57)
2010. ápr. 24. 22:57

Ha volt kutyád, akkor sem kéne mások felett pálcát törni!

És mellesleg miről kéne beszélnem?

10. 0f4abafe57 (válaszként erre: 8. - Berillke)
2010. ápr. 24. 22:51

Egy kutya éhezése feleannyira sem érint meg, mint egy gyerek éhezése.

Ájtatos jóestét mindenkinek.

9. 0f4abafe57 (válaszként erre: 7. - Ata06)
2010. ápr. 24. 22:50

15 évig volt egy tacsim, akit imádtam.

Miről is beszélsz?

8. Berillke (válaszként erre: 7. - Ata06)
2010. ápr. 24. 22:35
Tökéletesen egyetértek veled, ne foglalkozz olyanokkal, akiket meg se érint egy kutya éhezése...
7. Ata06 (válaszként erre: 6. - 0f4abafe57)
2010. ápr. 24. 22:31

De igen, a menhelyek tartják a kutyákat, akár a végtelenségig! Az ebrendészeti telepek akik nem tartják!

Ha valaki szereti az állatokat, és aggódik az életükért- mert ők is élőlények- akkor nem kell rögtön cinikusan viselkedni!

Elárulom, azért a "pont kutyáktól indul be mindenki", mert hálásabbak mint az emberek és önzetlenül szeretnek! Bár ezt hiába mondom olyannak, akinek erről fogalma sincs!

2010. ápr. 24. 21:30

A menhelyek szerintem nem tartják a kutyákat a végtelenségig.Egy idő után elaltatják őket és kész...

Kedves témaindító. Ha ennyire a sziveden viseled a kutyák sorsát, akkor fogadd őket örökbe.

De ennyi erővel akár örökbe fogadhatnál néhány sanyarú sorsú kiskorú emberpalántát is.

(miért pont az árva kutyáktól indul be mindenki?)

5. Bcicus (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 24. 19:22
A jegyzőnek kell szólni a menhelyek akkor tehetnek valamit, ha a gazdik oda adják, nem mehtnek be magán területre engedély nélkül. Először probálj az unokával vagy valami rokonnal bezsélni, ha nem hallgatnak rád és nem adják egy menhelynek a kutyát hívd a jegyzőt, víz nélkül nem sokáig fognak életben maradni a kutyák.
2010. ápr. 24. 19:17
Biztos elvinnék a menhelyek,tőle is. Vagy lehet szegény azt hiszi hogy pénzbe kerül? Ha neki sincs nem lehet könnyű.
2010. ápr. 24. 19:16
Szerintem is segítsetek. Biztos nem haragszik meg az unoka. Bár ő is tehetne valamit.
2. csorocsaj (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 24. 18:55
szia és ha nem örzik meg akkor mi van az a lényeg a kutyusok jo helyen legyenek
2010. ápr. 24. 18:54

Az utcánkban meghalt egy idős bácsi, aki az unokájával lakott. Az unoka elköltözött a másik nagypapához. Viszont az üres háznál maradt két kutya (láncra kötve). A szomszédok néha bedobnak nekik élelmet, vizet nem tudnak adni (zárva a kapu). Sajnos az egyik kutya a ház háta mögött van megkötve, neki élelmet sem tudnak adni.

A szomszédok szerint más kaját nem kapnak. Arra gondoltunk, szólunk az állatvédőknek, vigyék el a kutyusokat. Megőrzik ilyen esetben a bejelentő névtelenségét? Kellemetlenséget sem akarunk (az unokának is alig van mit ennie, a házon óriási a közüzemi terhelés), viszont a kutyákat nagyon sajnáljuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook