Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsünk egymásnak meglátni a JÓT ebben a helyzetben, mire jut több időnk, ha már nem mehetünk sehova és hogyan legyünk pozitívak! fórum

Segítsünk egymásnak meglátni a JÓT ebben a helyzetben, mire jut több időnk, ha már nem mehetünk sehova és hogyan legyünk pozitívak! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. nov. 16. 20:05
Elkezdtem feltenni a karácsonyi égőket. A gyerekek szemében visszacsillan a fény, nagyon boldoggá tesz.
79. Borian (válaszként erre: 78. - Fokhagyma)
2020. nov. 16. 19:06

és minden munkahely, ahol megoldható home office-ra áll át


vagyis gyakorlatilag alig járkálhat bárki az utcán

78. fokhagyma (válaszként erre: 77. - Amaunet)
2020. nov. 16. 18:59

Én sem olvastam kijárási tilalomról, csak korlátozásról. Ez képtelenség is lenne.


"Bezárnak és digitális oktatásra állnak át az iskolák, csak a létfontosságú árucikkekkel kereskedő üzletek maradhatnak nyitva, és nem fogadhatnak vendéget a kozmetikusok, masszőrök, illetve fodrászok. Emellett a nap 24 órájára kiterjesztették a kijárási korlátozások érvényességét."

77. Amaunet (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2020. nov. 16. 18:43

Helytelenül nevezik annak. A "teljes" a nap 24 órájára vonatkozik és nem arra, hogy indokolt esetben nem lehet elhagyni a lakást.


Végiggondolva... melyik állam vállalná azt be, hogy a polgároknak lakásra szállítja naponta az élelmiszert, gyógyszert esetleg vizet?

Ezt még Olaszországban sem tették, mikor egész tartományokat, városokat vettek karantén alá. Az élelmiszerboltok nyitva voltak és a szállítmányozás zajlott.


Sajnos, sokan csak a szalagcímeket olvassák.:(

76. Borian (válaszként erre: 74. - Aszparagusz)
2020. nov. 16. 18:42

kekszet, gyümölcsöt igen, de meleg, illatos ételt evőeszközzel enni nem lehet

nem gond, mert a Ráday utcánál dolgozunk egyébként, viszonylag olcsón lehet sok helyen enni menüt délben

de most ennek lőttek

este nem főzök, hanem leckézek a gyerekkel

75. Auróra2010 (válaszként erre: 74. - Aszparagusz)
2020. nov. 16. 18:35

sajtot jobb fajta szalámit zöldséggel lehetne vinni , este meg főztök otthon

Sokan csinálják igy hogy csk este esznek meleget

74. aszparagusz (válaszként erre: 71. - Borian)
2020. nov. 16. 18:32

Akkor mindenkinek kötelező minden nap étteremben ebédelni? Nem vihetsz otthonról kaját, még egy szendvicset sem?

Még nem hallottam ilyen helyről, talán pár éve az MNB-ben volt ilyen,

2020. nov. 16. 18:24

Nincs Ausztriában "teljes kijárási tilalom".

Kijárási korlátozás van.

72. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Babi11)
2020. nov. 16. 18:08
Igen, később már én is olvastam. Azóta egyetlen kérdés maradt bennem: miért nevezik "teljes kijárási tilalom"-nak? Ilyesztgetik a polgárokat, felesleges pénzköltésre, tartalékolásra ösztönzik ezzel az embereket, ismét jön majd a bevásárlási őrület... minek, ha ilyen célokra nyugodtan ki lehet menni??? Akkor mi értelme riogatni az embereket ilyen kifejezésekkel, hogy napközben is teljes kijárási tilalom. És a mi nagyvezírünk őket tekinti példaképnek.
71. Borian (válaszként erre: 66. - Aszparagusz)
2020. nov. 16. 18:01
Mert az irodánkban nem szabad étkezni, étkező nincs.
70. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2020. nov. 16. 16:25
Hadházi szavaival élve; "aki 30 métertől többet megy gyalog, az már csavargó"🤣
69. Babi11 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. nov. 16. 16:19
Ausztriai kijárási tilalom a mukavégzésre nem vonatkozik, a gyógyszertárak,élelmiszerboltok nyitva lesznek, postás is dolgozik.
68. aszparagusz (válaszként erre: 66. - Aszparagusz)
2020. nov. 16. 15:59

Nem tudom a rendelt kaja mennyivel drágább, mintha beülsz egy étterembe.

De nem ez volt a felvetés, hanem az, hogy nincs étkezési lehetőség.

Erre reagáltam. Írhattam volna azt is, hogy főzzön és vigyen magával.

67. Auróra2010 (válaszként erre: 66. - Aszparagusz)
2020. nov. 16. 15:21
Mert drágább rosszabb és kevesebb a rendelt kaja
66. aszparagusz (válaszként erre: 60. - Borian)
2020. nov. 16. 15:14

Miért nincs étkezési lehetőség?

Rengeteg helyről lehet rendelni, válogathatsz kedvedre.

65. Amaunet (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2020. nov. 16. 11:55
Ugye? 😜😂
64. Epresturmix (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2020. nov. 16. 11:38
Hogytemilyenkbszottrendesvagy!
63. delbuk (válaszként erre: 9. - Ildi992)
2020. nov. 16. 11:37

Nekunk alapvetoen jol jott (na nem a virus, de az intezkedesek, amiket hozott magaval). Marciusban szuletett meg a kisfiam, az apukaja azota itthon lehet velunk, igy a koztuk levo kotodes egeszen fantasztikus, konnyebb vlolt csaladda kovacsolodnunk. Mivel mi a baba miatt most ugyis kb. csak setalni jarunk, azt pedig lehet, igy az ujabb szigoritasok nem erintenek bennunket erzekenyen.

Volt a covid miatt nehezsegunk is termeszetesen, de igyekszunk a pozitivumokra koncentralni.

62. Amaunet (válaszként erre: 61. - Epresturmix)
2020. nov. 16. 08:26
Ennél azért jobban érint, csak nem adok hangot a nyavajgásaimnak, hogy azzal is fokozzam, keltsem a pánikot másokban.
61. Epresturmix (válaszként erre: 60. - Borian)
2020. nov. 16. 08:14
Ő is itt osztja az észt, miközben azt próbálja sugallni minden bejegyzésêbên, hogy minden fasza. Ő semmit nem érzékel az egészből. Ő a kivétel, a pozitívak pozitíva, nagy társasági ember és ő beintett a vírusnak és minden rendelkezêsnek, mert semmiben nem érinti. Meg vagyunk mi, akik mindent szarul csinálnak, ellentétben vele. Hagyd a francba!
60. Borian (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2020. nov. 16. 08:08

hát...? hová mehetünk?


mehetünk, ugye, dolgozni, hawai-dizsi-fanta, de pl. az ingyenes parkolás miatt most lehetetlen megállni, ezért múlt héten egyik nap fél órás körözés után megfordultunk és hazajöttünk home office-olni.


mehetünk dogozni, de pl. nincs étkezési lehetőség sem...


mehetnénk kirándulni, de sarat dagasztani a ködben, sötétben a fenének van kedve, ráadásul még egy kis forralt borra sem lehet beülni valahová, ezért inkább maradunk a popónkon


az uszoda, edzőterem zárva


futni október közepétől lehet, de nem ajánlott a sűrű szmog miatt - a kertváros gyönyöre, hogy a sok sóher fűt mindennel, ami éghető


kertészkedési szezonnak is vége, a cserepesek bent, dáliák kiásva, begóniák a pincében, csá kert, majd tavasszal talizunk


mehetünk - még - plázázni, de minek, nincs hová felvenni a cuccokat, csak fölösleges pénzköltés lenne


tehát marad a munka, házimunka, tanulás a gyerekkel, itthoni torna, néha benézek ide, este meg nézem netről a sorozatomat...


hát, király

2020. nov. 16. 07:41

"...ha már nem mehetünk sehova..."


Ilyesmiről nem hallottam.

58. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2020. nov. 16. 06:43

Tudod Kedves Guruljka!

Többféle ember él:

-van, aki úgy érzi jól magát, ha hetekig nem kell!! kimennie a lakásból, mert szinte büntetésnek érzi, ha valami miatt mégis ki kell mozdulnia

- van, aki úgy érzi, büntetés számára, ha naponta nem tud, vagy nem lehet kimozdulni az emeleti panel 4 fala közül


És felesleges itt különféle cimkéket ragasztani a másikra csak azért, mert másként érez, másként gondolkodik, másként látja a dolgokat. Ez legyen mindenkinek szíve joga, és ne minősítsük a másikat ilyen-olyan jelzőkkel, mert egyáltalán nem biztos, hogy aki az észt osztja, annak van igaza.

57. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2020. nov. 16. 06:41

A híradót én se nézem, de ez már régóta így van. (Tájékozódni más forrásokból is lehet.)

A jóra koncentrálni, igen, és lehetőleg nem szorongani, mert az semmit nem old meg.

56. 9cf0877606 (válaszként erre: 17. - 8d00a82c06)
2020. nov. 16. 04:58

"Ne egy isten háta mögötti faluból oszt az észt."


Már bocsánat: ez most parancs vagy csak egy "sima" kirohanás?

55. Guruljka (válaszként erre: 54. - _Berry_)
2020. nov. 15. 23:30

Ráadásul a "lábak megjáratása" is egy ok arra, hogy kint lehess. Sportolni is szabad a szabadban.

Szóval ezt is lehetne követni.

54. _Berry_ (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2020. nov. 15. 22:30
Ha Ausztriát követjük, akkor nem kell félni attól, hogy nem fogod megkapni a nyugdíjat vagy nem fizetheted be a csekket, mivel a posták, bankok, élelmiszerboltok és gyógyszertárak ott is nyitva lesznek.
2020. nov. 15. 22:17
De például a Columbo egy jó sorozat!
2020. nov. 15. 22:16
Nehéz a jót meglátni ott, ahol nincs is!
51. globus (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2020. nov. 15. 21:26

Egy kicsit lehet,de minden nap összes adását, minden csatornán tényleg felesleges :)

Annyit tudok tanácsolni, ha fent vagy FB-on, tiltsd le a huhogókat. Borzalmasan le tudnak húzni, és mostanában tényleg nincs más témájuk, mint belekötni az élő fába is. Mióta megtettem, szinte leállt az idővonalam! Rájöttem, jóformán csak ezek az idióták mozgatják.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook