Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? fórum

Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2013. nov. 19. 17:31
A kutya nem rossz! Max. a gazda nem foglalkozott vele megfelelôen!
57. Tulli (válaszként erre: 53. - Ata06)
2013. nov. 19. 17:29
Mellesleg az állatorvosunk sem ajánlotta az ivartalanítást, mert ezzel kezdtem, amikor a chip adatait átírattuk.
56. Tulli (válaszként erre: 53. - Ata06)
2013. nov. 19. 17:26
Nem bízom jobban vagy kevésbé, egyszerűen csak linkeltem.
55. Tulli (válaszként erre: 52. - Ata06)
2013. nov. 19. 17:24
Utánanézek az ivartalanításnak mindenképpen. Bár ebben az esetben nem kutyaként gondolkodom a dolgoról ugyebár, hanem nagyon is emberként. És ha ez így van, lehet mondani, hogy aki egy "börtönviselt" - mert emberi szemmel ilyen a kutyamenhelyről származó kutya, aki az emberek kegyetlen ítélete miatt került olyan helyzetbe, amit a menhely jelent - kutyát fogad be, az viselje a következményeit... 4-5 éves lehet, a múltja az övé, sosem tudom meg, milyen élete volt. A nevelésemtől nem lett idegbeteg és remélem, még egy 6-8 évet köztünk lesz, boldogabban, mint azelőtt. Azt remélem, van valamilyen nevelési eszköz, amivel változtatni tudok ezen a berögződésen.
54. Iodine (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. nov. 19. 17:17

Nincs rossz kutya,csak rossz gazdi!


Egy kutyanak rendszeresseg kell,sok seta,szeretet es szabalyok,aiket kovetkezetesen be kell tartani.Amit egyszer lehet,azt mindig es forditva.

53. Ata06 (válaszként erre: 51. - Tulli)
2013. nov. 19. 17:16
Sajnos nem tudom megnézni, mert nem található. De miért bízol jobban ebben ,mint egy etológus- pl. Csányi Sándor, aki az ELTE etológiai tanszékén tanít- vagy egy állat orvos véleményében, aki 6 évet töltött el azzal hogy megtanulja, hogyan is működnek ők?
52. Ata06 (válaszként erre: 50. - Tulli)
2013. nov. 19. 17:13

A hasonlítás arról szól, hogy a gyerek a kezével ismerkedik, a kutya meg a szájával. A kölyök kutya ismeret anyagát tekintve ugyanúgy tudatlanul jön világra, mint egy csecsemő. Ő is ismerkedik mindennel ami körülötte van és zajlik. Csak nem mindegy hogy ehhez mi áll rendelkezésére.

Segítséget nem én kértem, én megpróbálok segíteni. Azt hogy megfogadod vagy sem, az már a Te dolgod.

De azért azt muszáj megjegyeznem, hogy a kutya is egy lélek, attól mert kutyának született, meg kell próbálni kutyaként gondolkodni, pontosan azért ,mert nem ember.

51. Tulli
2013. nov. 19. 17:10

Csigás véleménye a nevelésről:


[link]

50. Tulli (válaszként erre: 47. - Ata06)
2013. nov. 19. 17:08
(A kiskutyák viszont szerintem nem olyanok, mint a csecsemők. A kutya kutya, a csecsemő meg csecsemő. Nem jó hasonlat véleményem szerint. Én nem tudok a csecsemőmhöz vagy a gyerekeimhez hasonlítani egy állatot, max. egy másik gyereket, de azt meg minek...)
49. Ata06 (válaszként erre: 48. - Tulli)
2013. nov. 19. 17:07

Hidd el, hogy ér, mert a lényeg nem a fájdalom, hanem a jelzés felé, hogy rosszat tett.

Az ivartalanításról meg itt olvashatsz bővebben.

[link]

48. Tulli (válaszként erre: 45. - Ata06)
2013. nov. 19. 17:05
Ezt én is csináltam, erről már a jó öreg Konrad Lorenz is ír. Nekem ez is a verés kategória. Mert egy kuvasznak nem hinném, hogy ha finoman fogod meg a bőrt a nyakán, az bármit is ér. Amúgy ez valóban használ, még öregebb kutyáknál is. Rangsor, hierarchia.
47. Ata06
2013. nov. 19. 17:03
A kiskutyák olyanok, mint a csecsemők, ők a kezükkel fognak ,tapintanak ,ismerkednek. A kiskutyának nincs keze ,így a szájával, fogával ismerkedik a világgal.
46. Tulli (válaszként erre: 44. - Fisica)
2013. nov. 19. 17:03
Ettől félek én is, nem veszélyeztethet embereket. A kerítéshez már nem fogok nyúlni, asszem, mert egy szabadulóművésznek semmi nem akadály.
45. Ata06
2013. nov. 19. 16:59
Ha bármi rosszat csinál és rajta kapod,- ami azt jelenti, hogy 15-20 másodpercen belül-, akkor a nyakán fogd meg finoman a bőrt és rázd meg. Közben mond, hogy "rrrrrrossssz kutya". a mamája is ezt csinálná. A verést és a kiabálást nem tudja értelmezni. Ha jót csinál ,akár eltúlozva is , de dicsérd meg. örülj , ő ezt érteni fogja és a pozitív megerősítés azt vonja maga után, hogy azt a cselekedetet ,legközelebb is ismételni fogja.
44. Fisica (válaszként erre: 23. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:56

Esetleg ha a kerítés tetejére valami vizszintesen befelé álló dolgot tennétek? Talán azon nem tudna átmenni, bár nem tudom mennyire akrobatikus a kutya :)

A kiszökésekből neki is lehet baja, meg ahogy írtad embereknek is. Sajnos nekünk is sikerült már összetörni a kocsit kutya miatt.

43. Ata06 (válaszként erre: 41. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:56
Nem igaz, hogy lekvár kutyád lesz! Sajnos sokan még mindig ezt hiszik. Az én kutyám is ivartalanítva van és hááááát.... nem mondható lekvárnak. :D A közelébe se lehet jönni, de az ösztönei nem fogják arra késztetni, hogy csavarogjon. Ez egy régi hiedelem. Inkább állatorvossal kellene beszélned. Ráadásul megóvod őt olyan daganatoktól, amit másképp nem lehet elkerülni. Prosztata, here...
42. Ata06 (válaszként erre: 38. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:53

Este van lehetőség, hogy kividd olyan helyre ahol a kutyások gyülekeznek? A legtöbb helyen van ilyen, mert a kutyusok így tudnak szocializálódni.

Ha ezt megléped hulla fáradtan viszed haza és kidől ,mint egy zsák. Fontos, hogy új dolgokat ismerjen meg , új illatokat, amik lefárasztják.

41. Tulli (válaszként erre: 39. - Ata06)
2013. nov. 19. 16:52
Beszéltem egy szakemberrel, aki farkasokkal foglalkozik. Csigás Zoltán. Ő azt mondta, nem fog segíteni a kiherélés csak kapok egy lekvár kutyát. Azt meg nem szeretném. :-(
40. Ata06 (válaszként erre: 37. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:51

Nekem sincs időm sétafikálni, nem vagyok ráérős ember, de..... akinek kutyája van, annak egy fél órával előbb kell felkelnie és elvinni a kutyust, hogy új szagok és ismeretek lekössék a kis agyát.

Nekem nagy testű kutyám van és nincs kertem. Ez van. Meg kellett barátkoznom a gondolattal, hogy ha kutyát vállaltam ez ezzel jár. Viszont cserébe hihetetlen nagy szeretetet kapsz tőle.

39. Ata06
2013. nov. 19. 16:49
Tulli! A kutyusod azért szökik, mert kan és az ösztönében van, hogy párt keressen magának! Az első az ivartalanítás! Ő egy kutya, nem ember, így aztán nem fog lelki sérülést okozni neki, viszont meg akadályozod azt, hogy bántsák vagy elüssék vagy esetleg tömegkarambolt okozzon.
2013. nov. 19. 16:49
amennyit az időm enged. pár órát minden nap.
2013. nov. 19. 16:47
jó. akkor mondjatok egy tanácsot, úgy, hogy nincs napi 2 órám sétafikálni, mint a ráérős embereknek...
36. Ata06
2013. nov. 19. 16:47

A te kutyusod 4-5 éves gyereknek felel meg, akivel nagyon sokat kell foglalkozni.

Amikor nem vagy otthon el fogja magát foglalni, ahogy egy kisgyerek is csinál olyan dolgokat ,amit nem szabadna. Egy , másfél éves korára már megnyugszik, de addig is foglalkozni kell vele! Mennyit vagy vele otthon?

35. Ata06 (válaszként erre: 33. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:45
Gracielita! Hol is kezdjem? Ez egy nagyon hosszú folyamat és mindezt gyorsan nem is lehet leírni, de talán egy kis gyorstalpaló segítene.
34. Ata06 (válaszként erre: 31. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:43
Atya ég! Ez aztán a tanács! Verni a kutyát! Az nem fog segíteni, legfeljebb félni fog Tőled, de ahogy nem lát újból azt fogja csinálni, amit az ösztöne diktál! Veréssel csak idegbeteg lesz!
2013. nov. 19. 16:41
Tényleg kilőnek, ha azt írod, vered a kutyát, pedig én is legyintettem már az orrára vesszővel, amikor a vadiúj bejárati ajtót szépen összevissza karmolta. Nem segített. Azóta ha felemelem a botot és mutogatom felé, azthiszi játszani akarok. :S
32. Tulli (válaszként erre: 30. - Simple)
2013. nov. 19. 16:37
A szájkosarat én sem értettem. :-)
31. Tulli (válaszként erre: 26. - Gracielita)
2013. nov. 19. 16:35

Nekem sosem volt kicsi kutyám, mindig nagy, így nem ismerem a kistestű kutyák habitusát. A havanese az a kisméretű fehér kutya, ugye?

Nem merem azt írni, hogy meg kell félemlíteni, mert akkor a harcos állatvédők kilőnek innen, de a verés szokott segíteni.

A vizslámat egyszer kellett elvernem, és utána szegénykém egész földi életében egy jólnevelt, könynen kezelhető kutya volt. 6-7 hós volt. Ez az az időszak, amikor "meg kell törni" a kutyát. Főleg, ha kan. A kopómat már egy kicsit többször, de aztán ő is tudta, hol a helye.

30. simple
2013. nov. 19. 16:35
Jézusom milyen tanácsok.... Szájkosár-ez megoldás lenne?! Látszik valaki nagyon ért a kutyákhoz. Meg kellene nevelni elsősorban, ehhez pedig rengeteg idő kell. Emellett szüksége van a napi többszöri mozgatásra, és szellemi igénybevételre és meg fog szűnni az összes probléma.
29. Gracielita (válaszként erre: 27. - Tulli)
2013. nov. 19. 16:35
Ne ez az. A másik meg, hogy tudok erre ellenpéldát is. Keresztanyáméknak volt anno egy beagle kislányuk. Szegényt egy olyan 3x2 négyzetméteres ketrecben tartották, mindig sajnáltam, hogy úgy bezárva kell lennie. Sosem vitték sétálni, de néha kiangadték. Olyankor teljesen normálisan viselkedett, eszébe sem jutott volna megharapni valakit vagy szétszedni valamit. Pedig az a kutya aztán tényleg nem mozgott. Az én kutyusom napi 5 órát tölt a kertben szabadon, ebből 1-2 órát vagyok vele meg a többiek is szoktak foglalkozni vele. Jobb napokon egész nap kint van. Szaladgálunk vele. Szoktuk csinálni, hogy én a kert egyik végében ülök, a párom a másikban, és mindig szólunk neki, így ide-oda rohangál, és ki is fárad.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook