Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? fórum

Hogyan lehet megnevelni egy nagyon rossz kutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
208. judit87
2013. dec. 7. 08:36
Hát ha nem is órákat de min. 1,5 órát én simán sétálok a kutyámmal, mivel panelben élünk és mert muszáj, mert ha nem teszem a kutya rosszalkodni kezd, mert unatkozik.Aki lakásban él a kutyával az kénytelen munka mellett is elvinni sétálni naponta.Jó oké gyerekekek mellett nehezebb, de belehet ám vonni az egész családot ebbe, nem kell csak magadra vállalni a kutyát.
207. mazsola&tádé (válaszként erre: 77. - Simple)
2013. nov. 22. 14:18

Nem feltétlen értek egyet... bár nem vagyok szakértő. Minél korábban kezdik,annál fogékonyabb. Lehet napi többszöri foglalkozás is. A lényeg a folyamatos gyakorlás és új ingerek.

Az nem megoldás, hogy udvaron fel-alá rohangál a két gazdi között napi egy órát. Az csak fizikai mozgás,de agyban nem fárad el és nincs sikerélménye sem.

206. M0ncsa (válaszként erre: 202. - Tulli)
2013. nov. 22. 11:08

:D

Igazad is van. Bar a lovakhoz aztan vegkepp nem ertek :D

Ami a "gyerekverest" illeti, egy baratnom mondta (annak kapcsan, hogy a fia folyton a konnektort kapirgalta): "Inkabb en csapjam meg, mint az aram!".

Szoval kb. ez az en velemenyem is. Az enyem eddig 2x kapott a kezere emiatt. Egyebkent meg tanul sajat hibaibol. Mondtam ezerszer, hogy ne taperolja a kandallot, ha eg a tuz, mert sut. Csak egyszer nyult hozza (semmi komoly, masnapra nem is latszott) - azota elhiszi :) A konnektorok viszont problemasak, mert ott nincs sajan karon tanulas. Ha megcsapja, tobbet sem fogja...

205. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 204. - Tulli)
2013. nov. 22. 09:55
De jót röhögtem!A legtöbb kutya nem nagyon szeret fürödni,a miénk sem,de nem morog,csak behúzza fülét farkát.Nekünk is yorkink van,de mi vettünk egy babakádat,most meg már csak zuhanykabinunk van.Egyszer a cicánkat szerettük volna megfürdetni,csak ő nem egyezett bele,így nem is erőltettük.
204. Tulli
2013. nov. 22. 09:31

No, hogy én is szerezzek magamnak ellenségeket, itt egy videó:


[link]

A kutyák fürdetéséről szól.


1. Némelyik nagyon vicces és aranyos.

2. Egyik-másik döbbenetemre támadó módon lép fel a gazdájával szemben. Az kizárt, hogy ilyen kutyát megtűrnék magam mellett, bár nyilván a gazdák hibája, ha ilyen a kutya. A yorkie-től szabályosan fél a gazdája.

3. El sem tudom képzelni, hogy abba a kádba rakjam be a kutyát vagy bármilyen állatot (még halat se), amiben a gyerekeim is fürdenek. Nincs az a domestos.... ÁÁÁÁÁ

203. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 202. - Tulli)
2013. nov. 22. 09:22
Jaaj,tee,tudod,hogy nem ez a probléma!
202. Tulli (válaszként erre: 194. - M0ncsa)
2013. nov. 22. 09:17

:-)

Én inkább a lovakról szeretnék beszélgetni.:-)

Az nem is merem írni, hogy tegnap rácsaptam a középső lányom fenekére, mert szándékosan az orrom előtt fejbe dobta a bátyját, mert még kinyírnak virtuálisan. Pedig a gyerekekkel sem egyszerű, bár nem szöknek, nem tépik szét a papucsom, nem esznek mérget, legalább... :-)

201. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 198. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 22. 08:10
Nem tudom,látod e a különbséget?
200. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 187. - Gracielita)
2013. nov. 22. 08:09
Beletanulni?Milyen áron?Nyitva hagyod a kaput,mérget eszik,legközelebb meg elüti valami autó?Ahhoz képest,hogy ilyen sokan vagytok a kutya körül,nem sok mindent sikerült elérni.Az meg,hogy beül az egész család az autóba és fejvesztve...k megy az állatorvoshoz..rohadt nagy kaland!Remélem,azért tudod,hogy ÓRIÁSI szerencsétek volt,hogy a kutyának nem lett semmi baja!!Alapdolgokkal nem vagy tisztában a kutyákkal kapcsolatban!
199. Rescue (válaszként erre: 197. - Iodine)
2013. nov. 22. 08:08

Nem csak veréssel operálunk, mint mondtam, nem lehet csak tiltással kutyát nevelni, kell pozitív megerősítés így, így nem okozol zavart a kutyába. Illetve, mint mondottam, fontos, hogy egy jól viszonyt alakítsunk ki elsősorban, kötődést a kutyával, ha ez nincs meg és így fegyelmezünk kutyát, tiltunk le, akkor valóban olyasmit válthatunk ki amit mondasz. Illetve egy egy letiltás után, negyed órával ki kell oldani a kutyát, odahívni, megsimogatni, játszani vele, hogy nincs baj, csak azt az adott viselkedést szeretted volna korrigálni. És amint mondtam, legvégső esetben nyúlunk testi fenyítéshez, ha már a leszidás, mérges nézés nem használ! Illetve agresszív viselkedést, gondolom, nem akarsz egy ejnyebjejnyével elintézni. Bocs, de én nem engedem, hogy a kutyám engem, más embert, kutyát megmorogjon, megvicsorogjon. Ez abszurd. Ha ilyen van én bevallom nem finomkdogon, nagyon nagy taslit kap az orrára. És lehet azt mondani brutális vagyok és nem szeretem a kutyám... De a kutya nem csak érzelmeken működik... Kicsit olvass utána a farkasfalka szabályainak... hiába nyúltunk bele a genetikájába, attól még farkas az őse. NEM azt mondtam, hogy félemlítsük meg a kutyát! Hanem azt, hogy úgy járjunk el, mint ha egy falka tagja lenne, és mi vagyunk a falkavezérek, tudja, hogy hol a helye a falkában. Ettől függetlenül a kutyát tudni kell kioldani, tanítani, közös programokat szervezni vele, melyet te kezdeményezel és te fejezed be, úgy mint az falkavezérhez illik. A felelősségbe nagyon is hozzátartozik, hogy a kutyád szót fogad, és nem kell ahhoz agresszíven fellépnie. Mit mondasz majd akkor, ha a kutyád pusztán szeretetből felugrik egy kisgyerekre, feldönti,beveri a fejét, lelöki a lépcsőn? Nem védekezhetsz azzal, jajj, csak szeretetből csinálta, bocsi. Hát az a büdös helyzet, hogy nem, ez a te felelősséged, neked kell a kutyád letiltani a nem kívánt viselkedésről,és ha ez nem megy szóval, csúnya nézéssel, fenyegető testtartással, akkor hogyan oldod meg? Szeretettel, türelemmel?? Jajj kiskutyám, ugyan már ne borítsd fel azt a szegény gyereket...? Az a helyzet, hogy nem... És ha betámad egy másik kutyát? És jól megtápázza? Akkor majd azt mondod, a másik kutya gazdájának, hogy az én kutyám nem szokott ilyet csinálni, mindenkit szeret, és én nem fogom erőszakkal leszedni, és megfegyelmezni, megütni, mert csak szeretettel és türelemmel nevelem? Szerinted a kutya abból hogyan tanul? Hogyan fogja megtudni, hogy nem mehet neki egy másik kutyának? Esetlegesen megsimogatod, jajj kiskutyám ne csináld már? (Ami egy dícsérettel ér fel, tehát még buzdítod is) Nem embermódra törjük meg a kutyát, hanem elővettük azt a módszert amit a falkában is alkalmaznak a falkatagok egymással... Tegyünk már különbséget az emberi brutalitás és a nevelés között. A tanítás sem erőszakról szól! A tükörsuli lényege épp az, hogy a kutya szeresse csinálni azt amit közösen csinálunk, ne kényszer legyen...

Csak gondolkozz el ezen...

198. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 185. - Gracielita)
2013. nov. 22. 08:01

Na,és sorban megyek,mert nálam olyan szinten kihúztad a gyufát,hogy a hajam égnek áll,komolyan!Az utolsó 2 hozzászólásoddal

bizonyítottad be,hogy neked nem való a kutya!

1.Életemben nem ütöttem meg úgy állatot,hogy az fájjon neki.Testileg,lehet,hogy nem fáj neki,de lelkileg igen!A dobbantás megint nem túl jó motiváció.

2."Mindenkinek volt első kutyája, és nem hiszem, hogy rögtön értett mindenhez."Csak egy kis szösszenet az életemből:2éve,novemberben elhatároztam,hogy papagájt szeretnék,az egész telet azzal töltöttem,hogy mindent amit tudtam elolvastam a papagájokról,tavaszra,már azt is tudtam,milyen fajtát szeretnék!Egy kis segítséggel,sikerült megtalálnom egy szuper,fiatal tenyésztőt,akinek már a nagypapája is mestertenyésztő volt!

A kutyával ugyan így volt,sok kutyám volt,de még is heteket töltöttem azzal,hogy a legtöbb fajtát áttanulmányoztam,mi a legjobb nekem!

197. Iodine (válaszként erre: 164. - Rescue)
2013. nov. 22. 03:07

Nem szeretnek vitaba bocsajtkozni,de ez akkora hulyeseg ,amit irtal,hogy csak na!


A legnagyobb hiba amit kutyas elkovethet ha meguti a kutyajat.Azzal a kezzel utod,amivel simogatod,enni adsz neki.Szerinted ez mekkora zavart okoz a kutyanal?!Bar hulye kerdes,szerinted semekorat,ha ezt javasoltad.

Emberek!Gondolkozattok mar!Az erodet meg tudod mutatni mashogyis nem csak veressel(oke ertem,hogy nem vered halalra,"csak" kap egy ket fulest)

Nehez ez a tema,mert sokan nem ertik,hogy mi emberek lennenk elvileg az ertelmesebek.Akiknek elvileg az lenne a dolguk,hogy egyutt elesre tanitsa a kutyat.Hat,ha ezt csak eroszakkal lehet elerni,az mar regen rossz.Oke,valoban lehet celra vezeto,egy megfenyitett jol megvert kutya valoban lehet szofogado,de basszus ezt el lehet erni amolyan egyutt mukodes mint baratsag kent is,a baratsag meg bizalmon alapul.Ott kezdodik szazadjara irom le,hogy tarskent tekintunk ra.Nem ellenseg kent jon a csaladba!Akit a sarokba utasitunk oszt jonapot!Konyorgom!

Sose felejtsetek el,ti akartatok kutyat,valasztotattok ki ot,akarhonnan is,menhely,tenyeszto,szaporito,szomszed alma...tok mindegy.Ti valasztottatok azt a kutyat tarsatoknak.O nem kerte,hogy veletek eljen!Szoval akkor ugy is alljatok hozza!Felelosseg,turelem,megertes,szeretet stb...


nekem nem kene egy olyan kutya,akit hu de okosan embermodra betortem,es marha jol egyutt tudunk elni,mert o volt az okosabb es belatta,hogy en verem,az neki nem jo,es inkabb az en kenyem kedvemre ugral..vagyis nem ugral.Hat oke.Amugy meg ha akarna epp barmikor atharaphatna a torkomat,csak ugye o nem akarja...mert talan szeret...ja nem csak fel.Ahh,mindegy is.A tarsas egyutt eles nem itt kezdodik..de azert verjetek csak oket,jo az!Gratula

196. Iodine (válaszként erre: 110. - Ata06)
2013. nov. 22. 02:28

Na ezert birlak teged..az utolso par soraidbol annyira erzodik,hogy te vagod a kutyas eletetet,meg a kutyakat.No,nem mintha ez barmit is jelentene,de leszerettem volna irni.


Amugy meg meg annyit(nem olvastam meg el mindent itt),hogy a fizikai meggatolas,pl nem engedjuk ki a kertbol igy vagy ugy,az csak az embernek megoldas a gondjaira.A kutya csak meg carabbul fogja erezni magat. Tok mindegy,hogy az egy bazi nagy kerites,vagy elektromos vagy akarmi...nem megoldas,Vagyis oke,nem megy ki,hu de jo a gazdinak,vegre kevesebb a gond,de az allat attol meg menne,csak epp megcsipi az aram es nem tud...


A kutyas eletben az a lenyeg,hogy egy kutyanak az agyaval gondolkodjuknk.Ertsuk meg ot, mit miert csinal.Ezt fizikailag meggatolni meg keves!Az ivartalanitas szerintem is segithet.De utana is vinni kell setalni.Had lassa,erezze a kulvilagot.Jatszon,eljen..es minden ami ezzel jar.(ezt mar nem neked irtam Ata)

Sokan ugy gondoljak,hogy van egy kutyajuk es punktum.Szomoru.

O egy erzo leny.Tarsunkkent vesszuk magunkhoz.Ami igenis alkalmazkodassal jar.Nem csak a mi oromunkre van.Javareszt pont forditva.Szomoru,hogy ezt sokan nem latjak be!

195. Iodine (válaszként erre: 92. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 22. 01:59
Ezzel nagyon egyet ertek.
194. M0ncsa (válaszként erre: 192. - Rescue)
2013. nov. 21. 21:14

...

Kezd olyan erzesem lenni, hogy a kutya a vilag legproblemasabb allata... Allandoan oda lyukadunk ki, hogy erre is oda kell figyelni, meg arra is, meg amarra is. A gyerek kevesbe bonyolult :D

193. Rescue (válaszként erre: 192. - Rescue)
2013. nov. 21. 20:13
*megfelelő
192. Rescue (válaszként erre: 190. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 20:11
Ha megkattanásról van szó-idegrendszeri probléma, vagy nem megfelő foglalkozás a kutyával. A golden is kutyából van, és annak is csak farkas az őse, nem lehet fajtára lebontani, hogy márpedig neki barátságosnak és családi kutyának kell lennie. Az arany retriever már a kezdetektől kiváló vadászkutya volt. Vadászatra tenyésztették ki. Én nem egy goldent ismerek, aki agresszíven lépett fel...Többek között az én kutyámmal és más több kan kutyával szemben is. Én még mindig tartom azt, egy kutyának kell a megfelől foglalkozás, és minden apró jelre figyelni kell, az, hogy derült égből.. csak úgy... szerintem, nagyon ritka, mindig megelőzi valami reakció, figyelmeztetés (egy egészséges kutyánál). Amennyiben a gazda a falkavezér, féltékenykedésnek nincs helye, mivel ez nem megengedett a falkában, ezt letiltásra szoruló tevékenység. A féltékenykedés, pedig inkább arra utal, a kutya úgy érzi ő a góré (a vezéregyed) s bevédi kedvenc családtagját, nem engedi, hogy a falka többi tagja az ő kedvencével legyen társaságban.. Ez is csak pusztán nevelés, letiltás kérdése, ez nagyon fontos, hogy kezelve legyen, és észrevegyék ezeket a dolgokat, mert különben tényleg ott a baj...
191. M0ncsa (válaszként erre: 186. - Gracielita)
2013. nov. 21. 19:58

:)

Nem szeretem a tamado hangnemet. Sem magam, sem masok ellen.


Az dobja az elso kovet... ;)

190. M0ncsa (válaszként erre: 188. - Rescue)
2013. nov. 21. 19:56

Jo, egy agressziv kutya nyilvan problemas. De ha szetnezel a forumokon, ez azert eleg ritkan fordul elo. Tobbnyire mas jellegu viselkedeszavarral kuzdenek a gazdak (csavargas, rombolas, sok ugatas, ilyesmi).


Amugy a legjobban nevelt kutya is kattanhat meg, es haraphat meg valakit. Nemreg hallottam egy golden retrieverrol, hogy megharapott egy gyereket, derult egbol villamcsapas. Pedig a goldie aztan igazi csaladi kutya, masra nem is nagyon jo (marmint hazorzesre pl.), mert tul baratsagos. Es megis.

Az a baj, hogy a kutyak feltekenyek, es csak maguknak akarjak a gazdit, mint egy kisgyerek az anyjat, es ezert kiszamithatatlanok. Csak mig a kisgyereknek meg lehet idovel magyarazni, hogy ne usse a kisebb testvert, mondjuk, addig egy kutyanak aligha.

189. Rescue (válaszként erre: 187. - Gracielita)
2013. nov. 21. 19:49

Az élelemmegtagadást is meg tudod neki tanítani. :) Ez nagyon fontos lehet ilyen mérgezéses esetben.

Esetleg ha érdekelnek még olyan kutyaoktatási, nevelési módszerek melyek tényleg beválnak: Korom Gábor. Neked ugatok c. könyv. Illetve youtube-n vannak videok, melyeken adott probkémákat oldanak meg: Egyik kutya, másik nem! Illetve Korom Gábornak volt régebben is egy műsora, sajnos a címét nem tudom, de érdemes utána keresgélni guglin. Illetve Jan Fennell, nagyon érdekes, nagyon jó.

188. Rescue (válaszként erre: 178. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 19:42
Ez tény, de akkor is felelősség, és hát, egy agresszív kutya... akármekkora is legyen, és a gazdi nem tudja letiltani az ilyen viselkedésről, tragédia is lehet... És akkor sem a kutya lesz a hibás, pedig ő issza meg a levét, egy támadás utáni elaltatás által...
2013. nov. 21. 18:25
Egyébként igen, 6 hetesen került hozzám a kutyus. Mivel előtte még nem volt kutyám, egy tenyésztőt kerestem fel. Ő mondta, hogy 6 hetesen hozzam el. Sok mindennek utánaolvastam, de annak nem, hogy mennyi idős korban lehet elhozni (én is tévedhetek...), viszont a tenyésztő állította, hogy ellehet, így el is hoztuk. Később már mi is rájöttünk, hogy még nem lett volna szabad, de ez már így alakult. Törvénybe ütközik? Nagyon sajnálom, ha törvénybe ütközött, már én is tudom, nem jól csináltuk, de azért ne túlozzatok már. Itt nemrég írta még valaki, hogy hamar hozta el a kutyust. Én is így jártam. Visszacsinálni nem tudom, bebörtönözni meg csak nem fog érte senki. Mindent megteszek érte, amit lehet, mint ahogy mindenki a családban. Elég sokan vagyunk, szóval amikor kint van, a többiek is játszanak vele, nem csak én. A labdázós játékot is bevetettük már az élettársammal. A kutyusnak nagyon tetszett. :) Az meg, hogy "nem mindneki érthet a kutyákhoz"... szerintem idő kérdése és legalább annyira fogok érteni hozzá, mint te. Lehet, még zöldfülű vagyok, de dolgozok rajta ahogyan az időmből kitelik. És még van valami, amire reagálnék. Hogy mérget evett Gery. Igen, ez tényleg így volt. Egy vagy két hete egyszer elfelejtettük bezárni a pecunak az ajtaját, Gery pedig bement, és megette a mérget. Rögtön orvoshoz vittük, meg másnap is. A kutyusnak semmi baja. Lehet, hogy felelőtlenség volt, mert kiment a fejünkből bezárni az ajtót, de igenis törődünk vele! Az volt az első dolog, hogy beült az egész család a kocsiba, és fejvesztve mentünk egy (nem is akármilyen) orvoshoz... A lényeg a lényeg. Nem vagyok én valami nagy okos aki mindent tud a kutyákról, de szerintem elég csúnya dolog így leszólni. Majd belejövök.
186. Gracielita (válaszként erre: 171. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 18:13
Köszönöm, ez jól esett. Jó lenne ha tudnám kutyaiskolába vinni, de tényleg nincs a környéken... 100Km-re találtam a legközelebbit. :( Így magamra vagyok utalva. De szerencsére azért szép lassan haladunk. Kimegyek vele játszani, aztán játék közbe ha rájön a rosszalkodhatnék, csak rászólok és felmutatom a mutatóujjamat. Néha még mozgatom is. Innen tudja, hogy rossz volt. Anyukám is ezt csinálta velem amikor gyerek voltam. :D Rázta az ujját. :D
185. Gracielita (válaszként erre: 164. - Rescue)
2013. nov. 21. 18:09
Igen, nagyon sokat segítettél. Tény, hogy hozzá nem értő vagyok. Életemben először van kutyám, és nem minden úgy siekrül, ahogyan azt én akarom. Nagyon sok féleképpen próbáltam már fegyelmezni. Most ami módszer (úgy tűnik) talán beválik: Ha rosszat csinál, először rászólok, hogy Nem szabad. De nem hangosan. Utána ha folytatja, már hangosabban szólok, és dobbantok egyet. Ha utána is folytatja, akkor a mutatóujjammal az orrára ütök... már ha ütésnek számít egyáltalán. Mindenesetre nem szól semmit, csak lefekszik a lábamhoz, és normálisan viselkedik tőle. Ma például már csak egyszer akarta szétharapni a nadrágom, erre felemeltem a mutatóujjamat, és lefeküdt nagy bűnbánóan a lábamhoz.Nem azért már fájt volna neki. Életemben nem ütöttem emg úgy állatot, hogy az fájjon neki...:D Nagyon boldog vagyok, tudom kis dolog, de leglább már látok valami javulást. Olvastam egyébként korábbi hozzászólásokat, hogy mennyire nem értek hozzá, meg ajándékozzam el, meg elég bunkó dolgokat is írt valaki. Nem jegyeztem meg ki volt. Arra annyit válaszolnék, hogy örülök, hogy valakinek annyi ideje van hogy elolvassa a topicjaimat. Bár elég szomorú, hogy így leírják az embert. Mondjuk ez mindenhol így van. Tényleg nem vagyok hozzáértő, de, mint mondtam a kutyák sem angyalnak születnek. Mindenkinek volt első kutyája, és nem hiszem, hogy rögtön értett mindenhez. Nagyon szívesen vettem pl Rescue hozzászólását. Azért írtam a kérdést, hogy a kérdésre válaszoljatok-> hogyan lehet megnevelni? ez volt a kérdés, és nem az, hogy -> Mit gondolsz a topic írójáról így ismeretlenül pár mondat alapján? Értelmezd a kérdést! Neharagudj, Rescue, hogy neked válaszolva írtam ezt le. Nem rád vonatkozik! Nagyon köszönöm, sokat segítettél, de tényleg. :)
184. M0ncsa (válaszként erre: 183. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 15:43

Ne hagyjatok parlagon heverni semmikepp. Az ittenihez kepest a magyar (al)fold egy istenaldasa, hidd el. En csak akkor kezdtem el ertekelni, amikor elkezdtem az itteni dimbes-dombos teruleten levo, kovekkel teli, nehez, agyagos foldet megmuvelni :) Lyaaaly.


Na, majd szolsz, ha aktualis lesz. Csak jogszabalyokrol ne kerdezz, mert azok - par altalanos ervenyu EU-direktivat leszamitva - jobbara masok itt, mint Mo-n.

183. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 182. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 15:23
Nincs is jobb a sajátnál,az biztos!Örököltünk egy kis földet(erdő,legelő,szántó)és ebből szeretnék valamit,állatok,zöldség stb.Köszönöm,élni fogok a lehetőséggel!
182. M0ncsa (válaszként erre: 181. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 15:18

Nyugodtan kerdezz amugy nagyon szivesen segitek, ha tudok. Par eve mar szorakozom vele, ossze is olvastam egy csomo szakirodalmat, voltak kulonbozo problemak, megoldottuk, lesznek ugyis ujak...

Egyebkent ha csak annyit ersz el, hogy megtoltod oszre az eleskamrat, mar megerte. En sem adok el sokat, meg a magokba, tyukkajaba befektetett penz is alig terul meg, de a hazi koszt minden penzt meger.

2013. nov. 21. 15:15
Jaj,de király vagy!!!Okszi,nem felejtem el:)Valami hasonlóban gondolkozom én is.....bár a családom ki van akadva ezen,ennek ellenére engem csak ez érdekel.
180. M0ncsa (válaszként erre: 179. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 15:11

Arulom is, de egyelore csak friss termekeket (zoldseg, gyumolcs, tojas), amiket nem lehet kulfoldre postazni :) Igaz, a zoldsegeskertet le fogjuk csokkenteni csak sajat-mereture, mert nem gyozom megmuvelni gyerek mellett ugyse.


A foprofil az olivaolaj lesz, de az meg sok-sok ev :) Majd ha befejeztem a honlap irasat, kuldok linket. Csak emlekeztess olyan 4-5 honap mulva legyszi :)

179. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 177. - M0ncsa)
2013. nov. 21. 15:03
Csak úgy....Majd kérek tanácsot!Nem emlékeztem pontosan a nevedre,csak arra,hogy bio,meg gazdálkodás,és itt filózok már egy ideje,gondoltam csak rákérdezek:))Egyébként árulod is,vagy csak magatoknak?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook