Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hoygan lehetne egy 21 éves fiú testvért megnevelni? fórum

Hoygan lehetne egy 21 éves fiú testvért megnevelni? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. judit0625 (válaszként erre: 34. - Genlips)
2008. okt. 13. 20:09
Bocsi nem pacira, hanem pasira gondoltam. Habár egy lovat lehet, hogy könnyebb lenne megnevelni!:-)))
35. judit0625 (válaszként erre: 32. - Enci-penci)
2008. okt. 13. 20:07
Hű-ha. Szerintem ha ezt a pacit nem sikerül megnevelned, úgy jársz, mint amanda anyukája. Előbb-utóbb már fel sem fog tünni, hogy mindent te csinálsz helyette, csak hogy csend és rend legen otthon. Ebbe szép lassan bele lehet fásulni. Van ilyen ember a környezetemben. Az illető még a férje horgászfelszerelését is leviszi neki a partra, csakhogy "apa tudjon horgászni"!!! A párom meg az ilyet nem igazán tudja értékelni, ezért amikor együtt voltunk kinn a vizparton jó hangosan be is szólt nekem vigyorogva hogy "anya, le kéne vinni a horgászcucomat!!!" Persze nem vette a lapot az illető.....
34. genlips (válaszként erre: 32. - Enci-penci)
2008. okt. 13. 19:30

"ő arra hivatkozik, hogy Ő dolgozik, szóval az a minimum, hogy én munka és suli mellett takarítok, mosok és meleg vacsorával várom. Ha pedig megkérem, hogy rakjon el valamit, a válasz: te is el tudod rakni"

:S

háborúindító ok a párod ellen!!! :) főleg, hogy visszabeszél...

2008. okt. 9. 14:13
21 évesen már sehogy. majd az élet megtanitja!!!
2008. okt. 9. 10:15

Elgondolkoztam. Kicsit hasonló a helyzetem mind pasi, mind öcskös ügyileg.


A különbség csak hajszálnyi: az öcsém néha hajlandó pakolni, takarítani, füvet vágni. A szobája viszont egy disznóól, ahol ő vagy a barátnője szokott rendet rakni. Anya viszont a kisujját sem hajlandó mozdítani.


A páromat viszont az anyukája kényeztette el, ő is hajlandó néha segíteni, de ő arra hivatkozik, hogy Ő dolgozik, szóval az a minimum, hogy én munka és suli mellett takarítok, mosok és meleg vacsorával várom. Ha pedig megkérem, hogy rakjon el valamit, a válasz: te is el tudod rakni. De ezt én választottam.


Amúgy szerintem próbáld meg azt, hogy kerek-perec kijelented anyukádnak, hogy nem a tesód anyja vagy, neked is van dolgod elég, nem a te feladatod utánna pakolászni. Sőt, tudatosítsd benne, hogy a kicsi fia már felnőtt, és ha el tud menni bulizni, vezethet autót, stb (te tudod miket csinál - itt fel lehet hozni az esetleges rossz szokásokat: dohányzást, ivást, stb), akkor ahhoz is elég nagyfiú hogy gondoskodjon magáról. Nem te választottad az öcsédet, nem te nevelted félre. Állj a sarkadra. Néha egyébként egy testvér többet tehet, mint egy szülő - hidd el tapasztalatból mondom.

31. genlips (válaszként erre: 24. - Df2a740c00)
2008. szept. 19. 16:29

Lehet, hogy nem kellene tényleg taktikázni és magára vállalni a bűnbak szerepét, de


ha egyszerűen nem rak rendet utána és a sarkára áll, megint ő lesz a rossz gyerek, nem? :) ugyanott van, a fiatalúr pedig továbbra is kiskirály marad! mert szegény kisfiút nem szolgálja ki a lusta nővére...


persze a család reakcióját nem lehet előrevetíteni egyik esetben sem, ezért kicsit felesleges feltétezgetni (részemről is, részedről is)

30. M_Marcsa (válaszként erre: 28. - Jázminka)
2008. szept. 18. 21:48
Pszichikailag 24 évesen kb. kiforrott az ember egyénisége.
2008. szept. 18. 21:05

Meg lehet nevelni, nagyon sok apró húzással, viszont szükséged lenne az édesanyád támogatására is....

ha egyedül próbálod úgy kevés sikerre számíthatsz...

2008. szept. 18. 20:33
Szerintem ilyen korban már kézzel -lábbal igyekezhet az ember,már késő... Ő már egy kiforrt egyéniség...
2008. szept. 18. 19:38

És ha anyukáddal beszélsz?

hogy hagyja a tesódat önállósulni? Vagyis legalább magát intézze... Pakoljon el maga után...Lassan megszokja.

26. 025c5b6977 (válaszként erre: 14. - 8565183eb5)
2008. szept. 18. 17:18
Na erre figyelj nagyon, hogy anyud által ne legyél te is az öcséd cselédje. Tényleg lehet hogy az lenne a legjobb ha elköltöznél, akkor lehet anyud is belátná hogy ő már nem bírja. Mert lehet tudatalatt azért akarja hogy te is kiszolgáld az öcsédet mert neki is már terhes, vagy sok.
25. 025c5b6977 (válaszként erre: 13. - Df2a740c00)
2008. szept. 18. 17:16

Lehet benne valami, de mondjuk ha ez így történik akkor az a lány -aki anyuci meghosszabbított kezeként funkcionál-, meg is érdemli a pasit.

Én már láttam olyat hogy a pasinak ki volt nyalva a popsija rendesen, és jött a szerelem, és mosogatott, meg a nagy csavargásai helyett otthon ült és várta a lányt stb.

Van mindenféle, elég széles a paletta.

24. df2a740c00 (válaszként erre: 23. - Genlips)
2008. szept. 18. 16:48

szerintem neki nem kéne ennyire taktikázni, meg magáravállalni a bűnbak szeretpét.


Nehogymár a fiatalúr lelkét kelljen ápolgatni még, meg arra várni, hogy megbocsásson.

Amanda:

Egyszerűen ne rakj rendet utána, ha nem vitt be magának törölköző, majd kijön érte, stb.

Lázadj:)

Egy-két kirohanás, amikor a sarkadra állsz, aztán majd csak lábujjhegyen mernek eljárni melletted:)

23. genlips (válaszként erre: 14. - 8565183eb5)
2008. szept. 18. 16:39
Hmmm... nem tudom, bejönne-e az a stratégia, hogy anyukádat egy ideig hozzászoktatod ahhoz, hogy neki már nem kell ezeket intéznie, te mindent megoldanál a tesód után és át is vennéd a szerepét. Aztán amikor már biztos, hogy anyukád elszakadt ettől a szereptől, hirtelen abbahagyod az öcséd kiszolgálását. Lehet, hogy anyukád is megszokta ezt a tevékenységet és talán így nem lenne neki sem lelkiismereti gondja, hogy magára hagyta a fiát, hanem te lehetnél a bűnbak anyukád helyett és mondhatja az öcséd, milyen nővérem van... gondolom megbocsátana az első "utállak" időszak után :)
22. genlips (válaszként erre: 5. - 8565183eb5)
2008. szept. 18. 16:33

Hagyd magára a kupijában! Pár év és fejlődni fog, de még akkor is szerintem fél kupi-fél rend lesz mindig nála.

Anyukád feladata lett volna, te legfeljebb ennyit tehetsz. Majd rendet rak, ha hazaviszi bemutatni a lányokat...

2008. szept. 18. 15:54
Nagyon egyszerű!Ütni kell,amíg "érik".Bármilyen eszköz felhasználható... Gumibot,tenyér(sima,nem drótos),jó kemény újság,de a legjobb egy-két hatalmas pofon... Ez a tuti....
20. df2a740c00 (válaszként erre: 19. - Df2a740c00)
2008. szept. 18. 15:11
na, ez jó kusza lett:)
2008. szept. 18. 15:10

Valószínűleg ennek a nevelésnek a tesód egyszer még nagyon meg fogja inni a levét. Rá kell majd jönnie, amint kikerül anyukád szárnyai alól, hogy nem áll ugrásra készen az egész világ, csak hogy lesse minden kívánságát. A másik verzió az, hogy nagyon hosszú ideig marad anyukád nyakán, aki ezt nemhogy tehernek érzi majd, hanem még küzdeni is fog (lehet nem nyíltan) az esetleges önállósodási törekvései ellen.


Neked szerncsére csak addig kell elviselned öcsit, amíg együtt laktok, neki sajnos egész életében problémái lesznek. Hacsak anyukának nem olyan hosszú a keze, hogy a külvilágban is kikövezett útra állítsa a gyereket.

18. 8565183eb5 (válaszként erre: 11. - 025c5b6977)
2008. szept. 18. 14:52
Ja meg a hátmosás. XD
2008. szept. 18. 14:48
Tartok tőle, hogy sehogy! Majd megneveli az élet! De te ne hagyd magad kihasználni!
16. 8565183eb5 (válaszként erre: 12. - Df2a740c00)
2008. szept. 18. 14:47
Másik fórumban is javasolták már hogy költözzel el. Lehet jobb lenne nekem sőt 100%. De nincs még rá lehetőségem. :-( Én nem vagyok velük olyan viszonyban. Én nem lettem elkényesztetve. Szerencsére. Ha szólok hogy nem így kéne a dolgokat én vagyok a rossz. Bennem mindig a hibát keresik. De a tesóm akinek ki van nyalva mindene ő a tökéletes.
15. 8565183eb5 (válaszként erre: 11. - 025c5b6977)
2008. szept. 18. 14:44
Én nem haragszok meg érte. Mert én is mondtam már hogy nem kéne mindennel úgy kiszolgálni. Egyébként még a törölközővel is utána kell szaladozni szinte minden nap. Úgyhogy azt sem.
14. 8565183eb5 (válaszként erre: 9. - 025c5b6977)
2008. szept. 18. 14:42
Igen tesóm pont olyan anyuci pici fiacskája akinek mindent megcsinál mint egy ovodásnak. Most meg anya már el is várná hogy én is csináljak meg neki mindent.
13. df2a740c00 (válaszként erre: 9. - 025c5b6977)
2008. szept. 18. 09:21
Az a baj, hogy a nagy szerelem általában nem változtatja meg az ilyen pasikat, a nőre anyuci meghosszabbításaként tekintenek, és ugyanúgy elvárják azt a kényelmet, amit a mamaikájuk biztosított nekik.
12. df2a740c00 (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2008. szept. 18. 09:19

Anyukád jól kicseszett az öcséddel. Ha jól számolom, 24 éves vagy, próbálj meg elköltözni otthomról, ha teheted, éld a saját életedet, öcsikével meg ne foglalkozz.


Nem akarlak téged megbántani, ezért ezt általánosságban írom:

hihetetlen, hogy némely nők milyen tragikus ostobaságról tesznek tanubizonyságot, amikor fiacskáik neveléséről van szó. van nem egy 30 körüli ismerősöm, aki még mindig otthon lakik, képtelen bármit maga elintézni.

Volt barátom a legjobb példa. A nővérétől mindig sokat vártak, ő sikeres is lett. Szegény barátom helyett anyucika mindebt megcsinált. Amikor nem bírtam elviselni tovább, hogy milyen rendetlenség van a szobájában, és hiába agitáltam, hogy számolja fel, nekiálltam én. Ő persze morgolódott, hogy rendrakás közben kérdezgettem, mit dobhatok ki, mi maradhat. Erre bejött az anyukája, és közölte, hogy inkább akkor csináljak rendet, amikor pici fia nincs otthon, mert akkor nem zavarom őfelségét. Volt még pár eset, amikor égnek állt a hajam. Mondanom se kell, végül leléptem.

11. 025c5b6977 (válaszként erre: 10. - Ac1096844d)
2008. szept. 18. 07:56
Nekem is eszembe jutottak ilyenek :) de amanda biztos nem találja most ezeket viccesnek :)
2008. szept. 18. 07:55
Fürdést, és a WC-t azért már egyedül intézi a csávó? :/
2008. szept. 18. 07:54

Ne haragudj azért amit most írok, de ez olyan anya pici fia szituáció akkor ugye? én annyira törekszem rá hogy a fiamból ne ilyen anyuci pici fia legyen, hogy majd kiszolgálom meg minden, hanem igenis tanulja meg ellátni magát, és legyen önálló. Annyi ilyen pasival találkozom, és ez annyira rossz szerintem, hogy a lányokat nevelik, meg dolgoztatják, a fiúknak meg semmi dolguk otthon.

Még mindig azt mondom hogy anyudon múlt vagy múlik hogy fog e változni, bár ha 21 év alatt ehhez szokott az öcséd akkor nem fog változni, marad tényleg a nagy szerelem, mert az azért csodákra képes a pasiknál is :) (reménykedjünk benne :))

8. 8565183eb5 (válaszként erre: 7. - 025c5b6977)
2008. szept. 18. 07:42
Anya csak nekem mondja hogy csináljak meg ezt meg azt. Szóval vagy ő vagy én egész nap robotolok. Tesóm egy évben 1x kétszer megcsinál valamit pl levágja a füvet vagy a ketrben valamit akkor ő azt csinálja és egész ében az van hogy ő azt megcsinálta és akkor ki kell őt szolgáni azért.
2008. szept. 18. 07:37
Sajnállak ez gáz, hogy 21 évesen még anyukád kikészíti a ruhát. Igaziból szerintem sok mindent nem tudsz tenni, mert te "csak" a testvére vagy, és neki ez valószínű elég kényelmes hogy anyukátok kinyalja a popsiját, és te is pakolgatsz utána, talán én annyit tennék hogy nem pakolnék el utána, bár gondolom az se lehet egyszerű hogy kerülgetni a dolgokat, szóval tényleg nehéz. De nagyrészt a szülők hozzáállásán múlik a dolog hogy a gyerek milyen lesz, ugy néz ki ezt elrontották :( Talán majd jön egy lány aki megváltoztatja. Nem tudok okos tanácsot adni:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook