Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya ehet camembert sajtot? fórum

Kutya ehet camembert sajtot? (tudásbázis)


11. Tien (válaszként erre: 5. - Gratia)
tegnap 20:46

Mindig,mindennek utánanézek ami a kutya etetésével kapcsolatos.

Ezt kellene tennie az ismerősödnek is.


Ha pl.az én kutyám kap minimális mennyiségű trappista sajtot ,nem lesz baja .

De ,nem lehet tudni ,hogy az övé ,hogy reagál rá.


Mindig keveset kell adni abból,amit még nem evett.


Pl.Prézli kutyám egy ideig imádta az almát (hámozva ,szeletelve),majd észrevettem ,hogy savat csinál neki.

Már nem kap .

Helyette uborka ,dinnye , eper és nagyon kis adag banán , sárgarépa.



Ja ,és az hogy régen mit etetettek a kutyával ,már idejétmúlt.

10. Kedvesenfanyar (válaszként erre: 5. - Gratia)
tegnap 13:32
Valami baja van a kutyájának ettől? Hány, hasmenése van, szőre fénytelen, kedve rossz?
9. csemár (válaszként erre: 7. - Airtiger)
tegnap 12:48
A mi kutyusunk is keverék. Házikoszton él. Sajtot is szokott kapni néha, szereti. (Igaz, nem camembert, hanem trappista.)
8. Kedvesenfanyar (válaszként erre: 1. - Gratia)
tegnap 12:46

Nos Camembert nem szeretem, de előző kutyámat Mackósajttal szoktamtattam szobatisztaságra.

Imádta, soha semmi emésztési gondja nem volt.

Pedig az megette a nyers krumplit is, amit állítólag tilos, mert emészthetetlen.

Itta a tejet, lefetyelte a tejszínt.

A fáma szerint tilos.

Szerintem, az állatok érzik mi számukra a rossz, az őzike sem olvassa el az erdőben, ezt szabad, azt meg nem. A tyúk sem csipeget mérgező bogyót.

Most is van kutyám cicám, a cica csap száraztápot fogad el 16 éves, a kutya 14 éves eszi a sajtot, tejfölt ...köszöni ő is jól van.

Gondolom nem több kg-ot adsz neki egyszerre. Ha szeretné az enyém, lenne is itthon, emésztése, széklete, hangulata nem változna simán adnék neki.

7. Airtiger (válaszként erre: 1. - Gratia)
tegnap 11:35

Tudom,hogy butaságot írok,de 20 éve volt egy németjuhász-erdélyi kopó keverék kutyám, ő azt ette, amit mi, emberek. Akkor még nem volt ennyire tudatos a kutyusok etetése.

Sose volt semmi baja amúgy.

6. EzotErika (válaszként erre: 5. - Gratia)
tegnap 11:06
Hát, ez fura, nekem ez úgy tűnik, mintha nem szeretné eléggé a kutyáját ahhoz, hogy utánanézzen mivel etetheti. Oltásra legalább szokta vinni?
tegnap 10:30
Én nem is adnék, de ismerősöm ad. Őt kéne meggyőzni, hogy hülyeséget csinál ezzel.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gratia)
tegnap 10:11
nem
3. Tien
tegnap 09:31

Ha penészes sajt ,én úgy gondolom hogy nem kellene.

De inkább nézz utána jobban.


Amit inkább javasolnak a kevésbé zsíros sajtok:

mozzarella

chedar

tegnap 09:26

A camembert sajt nem ajánlott a kutyáknak, és bár közvetlenül nem mérgező, fogyasztása komoly emésztési panaszokat okozhat. A magas zsírtartalom, a nemespenész irritálhatja az emésztőrendszerüket.

Laktóztartalom: A felnőtt kutyák szervezete nem termel elegendő laktáz enzimet a tejcukor lebontásához.

tegnap 08:47
Szabad?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2026, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Hoxa Facebook