Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? fórum

Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
25. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:14
Hidd el, sokan élünk így. Az én életemben sincs semmi kiemelkedő, de mégis szeretem. :)
24. globus (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:14
Hm, azért érdemes lenne egyéb szakvizsgálatot is végeztetni, hátha másféle betegség kezdődik, pl. neurológián. Néhányuk hasonló tünettel, panasszal járhat. Zárják ki a szervi bajt.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. márc. 1. 14:14
Nekem ez elég baj, mert nem szeretk ez miatt társaságba menni, és érzem, is , h észreveszik, fogyatékosságként élem meg.Szinte soha nincs önálló 5letem, megcsinálom amit mondanak, vagy kinézek egy receptet, de soha semmi önálló gondolat.
22. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:13
Dekoncentrált vagy. Viszont ha kicsit előre gondolkodsz, jobb lesz, jobb eredményeket érsz el komolyabb megfeszîtês nélkül, hiszen tudod mit csinálj. Na ezt így nem tudom érted - e, de mondjuk van egy adott feladatod amit el kell végezned. Amíg csinálod, közben tudsz azon gondolkodni, mi legyen a következő lépésed, hogyan tudod könnyebben de ugyanolyan hatékonyan megcsinálni. Így sem a figyelmed nem lankad és figyelmetlen sem vagy. Lehet ezen ám segíteni magadnak. :)
21. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:11
Írtad, hogy felnőttek a gyerekeid, olyan nagy baj azért nem lehetett veled.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. márc. 1. 14:10
Sokszor idétlenkedek, meg leégetem magam, saját magam előtt is szégyen, h miket nem veszek észre, vagy nem fogom fel.
19. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:09
Megvádolt valaki ilyesmikkel, vagy magad gondolod, hogy hibázol ebben-abban?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Globus)
2020. márc. 1. 14:09
Igen , de én nem gyógyszerben látom a megoldást, lehet nincs is, mert már majdnem 50 éves vagyok.Korábban lehetett volna fejleszteni talán.
17. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:07
Szerintem ez nem akkora baj, nem lehet mindenki olyan zseni, csak úgy hasíííít. Mindnyájan el tudunk bambulni, ezt igazolja sok-sok baleset, ami nem történne, ha oda tudnánk figyelni. Ha napi rutinban megoldod az átlagos feladatokat, nehogy kisebbségi érzésed legyen. Pszichológus pszichiáterhez küldött?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:07
Elég unalmas az életem, itthon vagyok, elmegyek dolgozni, ott is csak felületes beszélgetések.GYerekeim már felnőttek, és ritkán jönnek haza.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:05
De az.Viszont attól még ez nem ment fel az alól, h figyelmetlen vagyok.
14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:04
Bántás nélkül írom, vagyis kérdezem, nem lehet, hogy kicsit ingerszegény a környezet amiben vagy?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. márc. 1. 14:01
Szerintem ez nem tudományág, hanem élet, és józan paraszti ész.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:00
Az a gáz, h mindig ilyen voltam.És ezért gátlásos is. Kép alapján nem tudok rálátni dolgokra, nem ismerek fel pl. szituációkat, lényeget videókban.Inkább ha elolvasom.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Péter 83)
2020. márc. 1. 13:58
Az biztos, h sokminden jár afejemben, nem vagyok letisztult tudattal.
10. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 13:58
Abba majd belejössz. Túl vagy terhelve? :(
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. márc. 1. 13:57
Igen, mert éreztem, hogy valami nem stimmel, feledékeny vagyok, meg nem veszek észre dolgokat, nme látok rá összefüggésekre. Nyelvi készségem jó csak.Néha szégyellem, h nem kapcsolok.
8. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 13:55
Ezt szerintem több dolog okozhatja. Lehet szorongás miatt, vagy sokminden jár egyszerre a fejedben. Ez esetben nyugalom, koncentráció, pozitív gondolatok segíthetnek. Ha szociális képességeket nem nagyon gyakoroltad ezelőtt, akkor a helyzetek felismerése is nehezebb. Nekem a személyiség fejlesztő könyvek, előadások és a szociális helyzetek gyakorlása segített.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 13:54
Miért kerültél a pszichológushoz? Nem kötekedni szeretnék, ha nem akarsz, ne válaszolj. De tényleg érdekes téma, bizonyára ilyen megfogalmazásban többünkre rá lehetne sütni hasonló bélyeget. Érdekel, ha nem titok, elmondanád?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 13:52
Dolgozom, betanított munka.És háztartást vezetek, azt nem mondanám , h olyan jól.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. márc. 1. 13:51
Nem mondtak semmit, depresziós vagyok, menjek a pszihiáterhez.Ennyit.
2020. márc. 1. 13:43
Ha pszichológusnál végezted el a tesztet, ő nem mesélte el, hogyan fejleszthetnéd?
2020. márc. 1. 13:41
Mennyire vagy önálló?
2020. márc. 1. 13:39
Nem tudom. Lehet, hogy nekem sincs? - Ahogy látom, eléggé új tudományág a kutatása, és eléggé erőltetett dolognak tűnik.
2020. márc. 1. 13:13
Pszihológusnál voltam teszten, és a szociális megoldóképességem nagyon rossz.Történetet mutattak képeken, felcserélt sorrendben, és sorba kellett rakni a történést.Egyik sem sikerült.Vagy pl. keresek valamit, ami ott van előttem az asztalon, és nem láátom.ezt nagyon szégyellem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook