Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? fórum

Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
55. globus (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:43

Remélem, nem gondolod, hogy az emberek zöme otthonos ilyen témákban. Én sem. Mikor gyerekem meséli munkahelyi problémáit, próbálok építő véleményeket közbeszúrni, aztán kiderül, hogy nem az a baja, amire én gondolok :) Nem kell tudnunk mindent IS!

Semmi önbizalmad nincs, banyek... hogyan tudnánk segíteni, hogy elhidd, nincs veled baj?

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. márc. 1. 14:42
Igazad van.Utánanézhettem volna.Bár állandóan a neten olvasgatok, h ragadjon rám valami, de nem igazán.Én úgy érzem, valahogy gyerekkoromban lemaradtam a tanulásban, pedig eleinte jól ment. Valami történhetett, de az már amúlt.
2020. márc. 1. 14:39
Az a baj, hogy amire elmentem vizsgálatok a pszihológusnál, vagy neurológián, elég gagyik voltak.Pl mi a Kreml?
52. vivo44
2020. márc. 1. 14:39

Ez esetben utána lehet picikét nézni a neten információknak pontokkal kapcsolatban is akár. És közben te is tanulsz, gyermekeid témájához pedig hozzá lehet szólni.

Ez mind-mind csak akarat.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - 3fef7bf251)
2020. márc. 1. 14:37
Lehet, feleslegesnek ézem magam, mert nem tudok már tanácsokat adni, okosabbak nálam, és ezért nem érzem jól magam, visszahúzódok.
50. vivo44 (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:37
10/10!
49. Epresturmix (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:36
Én kérném, hogy magyarázzák el. Vagy utánanêznêk. Szerintem nagyon örülnének neki, hogy az anyjuk képben van. :)
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - 3fef7bf251)
2020. márc. 1. 14:35
Érdekel sokminden, de inkább ezotéria,egészség, ilyesmi.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:34
Igen, ez igaz, nem kérdezem eleget őket, ez hiányosság.De mikor mesélik pontrendszereket,meg az egyetemi dolgokat, én ahhoz annyira tök vagyok, nekik meg természetes.Én inkább érzelmekről szeretek beszélgetni velük, mert ahhoz hozzá tudok szólni.
46. 3fef7bf251 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:32

De melyik könyv nem köt le? A krimi, a romantikus, a kalandregény? Nem létezik, hogy semmilyen történet nem érdekel, mert akkor inkább maga az élet nem érdekel téged.


Ezt találtam az olvasásról, megfontolandó, anyukámnál is bevált:


Az olvasás mentálisan stimulál

Tanulmányok kimutatták, hogy az olvasás lassítja (vagy esetleg meg is akadályozhatja) az Alzheimer-kór és a demencia lefolyását, mivel aktivizálja az agyi területeket, így tartva mozgásban. Ugyanúgy működik az agy is, mint bármely más izom a testben, vagyis megfelelő gyakorlatokkal aktívan és egészségesen tartható. Ilyen módszer az olvasáson kívül a sakkozás, keresztrejtvények és a társasjátékozás is.

45. vivo44 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:32
Nem csak gyerekeknek van, mert 32 évesen én is végzem napi rendszerességgel. Jobb mint a MagneB6
44. vivo44
2020. márc. 1. 14:31
Ez nem megoldóképesség, tehát a Delecato nem segítene semmit, mert a lehetőség és a képesség adott, csak akarnbi kell....ene.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2020. márc. 1. 14:30
Ez gyerekeknek van, érdekes, h kicsi koromban, más voltam mint a többi, mindig visszahúzódó, de az írás, olvasás, számolás jól ment, aztán mikor jöttek a nehezebb tárgyak, valahogy lemaradtam.
42. Epresturmix (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:28
És ha kérdeznêd őket? Hogy vannak, hogy tanulnak, milyen az egyetemi élet, mit szeretnék szabadidejükben csinálni, kik a barátaik, stb... Annyi téma van. Nem akarom elhinni, hogy nem tudsz velük miről beszélgetni. Anyám ugyanez. Nem keresem. Nincs témám vele. Minket sem kérdez.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 3fef7bf251)
2020. márc. 1. 14:27
Egyiket sem, nem köt le, inkább a neten olvasgatok, előadásokat hallgatok, de azokat is elfelejtem.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Globus)
2020. márc. 1. 14:26
Azok a gyerekek számára unalmassá válnak egy idő után.Ők városon laknak, egyetemen tanulnak,pörög az életük, büszke vagyok rájuk, de tudom, unalmas számukra, egyik alig jön már haza, mert nem vagyok jó beszélgetőpartner.
39. 3fef7bf251 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:26
Könyveket szoktál olvasni? Vagy csak filmeket nézel? A könyvolvasás nagyon sok mindenben segít.
38. globus (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:25
Nagyon jó képesség, ezt próbáld megtartani.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Globus)
2020. márc. 1. 14:23
Régen szerettem, de ma már nem.Próbáltam verset tanulni de nem ment.Próbálok nyelvet tanulni az ragad valamennyire.
36. globus (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:23
Sajnálom, ez rossz lehet neked. Ha mindenben nem is, de azért kellene lenni közös témának, ha más nem, régi emlékek. Azok jók voltak még?
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Globus)
2020. márc. 1. 14:22
Igen, eltávoldunk egyymástól, mert én nem tudok hozzászólni dolgokhoz,hiába nézem a tv-t, olvasok.
34. vivo44
2020. márc. 1. 14:21

A "Delecato" torna/mozgásfejlesztési sok nagyon sokat segít gyereken, felmőtten egyaránt. A figyelemért és koncentrációért felelős célzott területeket ébreszti fel/mozgatja meg.

Sok sikert!

33. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:21
Értelek. Nem érzed magad talpraesettnek. Mondom ezeken lehet változtatni csak akard.
32. globus (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:19
Gyerekek felől érzel valamiféle negatív jelzést emiatt?
31. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:19
Magyarán totál elfelejted az egészet? Ha kéred, hogy az elején segítsenek, utána sem megy, nem ugrik be a mozdulat, vagy a kellék ami kell hozzá? Semmi?
30. globus (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:18
Nem szeretsz olvasni? Egy verset értelmezni, becsukva a könyvet visszaemlékezni rá? Sétálni, nyitott szemmel nézelődni a természetben, észrevenni apró változásokat? Lehet, hogy az a baj, egész életedben másokhoz idomultál. Határozz el valamilyen apró célt, ami érdekel, és valósítsd meg!
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:18
Legalább ha egy ételt újragondolnék, vagy kitalálnék valamit az otthoni hozzávalókból, de mindig csak a megszokottakat, vagy a mi le van írva.Szájbarágós vagyok.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2020. márc. 1. 14:16
Már voltam, és nem találtak semmit.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 14:16
Na épp ezzel szoktam magam leégetni a munkahelyen , ha egyszer már csináltam valamit, elvárják legközelebb tudjam, hogyan kell, mi kell hozzá, stb.De sajna nem.De azért köszi, igazad van, elgondolkodom rajta.
26. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:16

Hát ami cikket én találtam erről, az nem igazán... szóval nem tudom, na.

A hetvenes évek óta szakcikkek jelennek meg, valamennyire legalább is igyekeznek tudományágat csinálni belőle.

Nézd csak:

[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook