Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? fórum

Hogyan lehet fejleszteni a szociális megoldóképességet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Csikil4ny)
2020. márc. 1. 15:22
Azért azt nem írom alá, hogy bárki képes egyetemet végezni.De gratulálok neked, hgy sikerült, iztosan nem volt könnyű neked sem.
84. vivo44 (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:20

Ha azt kívánod tenni és úgy érzed, hogy az önbizalmadat elősegíti, akkor nyiss egy blogot, vagy akár itt a Hoxán egy naplót és írd ki magadból. A lényeg, hogy a jelenlegi helyzetből kikászálódj.

DE!

Míg naplót írsz, addig tanulmányozhatnád a netet is nagyobb tudás, rálátás reményében, hogy képben legyél, az nem önbizalom kérdése.

83. globus (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:20
Ugye tudod, hogy az idáig, gödörbe jutásért is megdolgoztál, hagytad magad. Kifelé kicsit munkásabb, és főleg bíznod kell. Komolyan, kiben hinnél, ha nem magadban, tán a Józsiban, Mariban?
82. csikil4ny (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:19

Én belülről ismerem. Középiskolás koromban csak önkiszolgálóba jártam, mert nem mertem beszélni, nem voltak barátaim, nem is igen akartam, a könyveimmel jól elvoltam. Szembementem a félelmeimmel, 15 éve tanárként dolgozom, a gyerekek szeretnek. Hidd el, minden csak akarat kérdése. Minap szembejött egy személyiség diagram, én meg rácsodálkoztam, hogy az introvertált jegyeimet csaknem mind lecseréltem, a többit meg elfogadtam.


Csak az a kérdés, hogy tényleg változtatni akarunk-e, vagy csak sajnáltatni magunkat. Mert mindkettőt lehet, mi döntünk.

2020. márc. 1. 15:18
Mondjuk van bennem olyan is, hogy annyira erőlködöm, h elfogadjanak az emberek, hogy egyszere tv, net, minden, és egyikre se tudok odafigyelni igazából, hisz egyre sem.
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Vivo44)
2020. márc. 1. 15:16
Az igaz, csak azért gondoltam leírom, hogy akit érdekel el tudja olvasni miről van szó.
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Globus)
2020. márc. 1. 15:15
Köszi, aranyos vagy igazán. És szotam azért dícsérni őket, és büszke is vagyok rájuk, bár nem tőlem örökölték az eszüket, szerencsére.
78. vivo44 (válaszként erre: 77. - Globus)
2020. márc. 1. 15:15
Ugyanazt....
77. globus (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:12

Vagy újra elolvasva viccesnek találod...

Legszívesebben megráználak, te NŐ!! :)

76. globus (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:11

Tételezzük fel, hogy igazad van. Önbizalmat nem fog adni a pszichiáter sem, neked kell dolgozni sokat rajta, hogy elhidd, amit jószándékú emberek mondanak.

Kezdetnek felhívhatnád valamelyik gyerekedet, érdeklődni, hogy mennek a dolgai. Ha valami jót mond, dicsérd meg. Mondd neki, hogy szereted és büszke vagy rá. Így kapsz vissza olyant, amit nyújtasz.

75. vivo44 (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:10

Szerintem pedig inkább a pozitív dolgokat vesd papírra, gépre, mert a negatív dolgok sorolása csak rontana, de te tudod.

Fordított pszichológia.

74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 72. - Csikil4ny)
2020. márc. 1. 15:08
Aki nem érez ilyet fel sem fogja, milyen kisebbségi érzéssel, értéktelennek érezni magát.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Globus)
2020. márc. 1. 15:07
Lehet írok, és beleírom, milyen bakikat követek el.
72. csikil4ny (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:06

Nem vagyunk egyformák, de nem is kell egyformának lennünk. Egy agykutató, vagy atomfizikus mellett én is ezt érezném, de egy átlagember mellett miért kellene másnak lenni? Valami okozza a kisebbségi komplexusodat. A gyerekek továbbb tanulása?


Apámnál ez okozta, évekig azt kellett bizonyítsuk, hogy ő nem kevesebb a család egyetemet végzett tagjainál, nem sok sikerrel jártunk, ő maga szigetelődött el tőlünk. Ha hinni akarod, hogy kevesebb/más vagy a többieknék, akkor te mélyíted a szakadékot, az emberek nagyon nagy része annyira nem foglalkozik a másik emberrel, hogy észre sem veszi az esetleges hiányosságot.

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2020. márc. 1. 15:06

Az biztos pszihológiai eset vagyok.

Nem csak a szakmáról van szó, hanem általában.

70. globus (válaszként erre: 67. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:06
Próbálkozunk :) Kezdetnek írhatnál naplót, ahol nem nevet ki senki. Mankó, nem pótolja a valós kapcsolatokat, de segíthet a kapcsolódási nehézségen.
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Vivo44)
2020. márc. 1. 15:04
Igen, szép lett volna, de nekem már ez is egy siker, és jó volt hogy jártam tanfolyamra.
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2020. márc. 1. 15:03
Mindig elnyomva érzem magam.De nincs párom.
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Globus)
2020. márc. 1. 15:02
Beszélgetnék jókat, ha tudnék.Ez hiányzik.
66. vivo44 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 15:02

Szép dolog, de akkor let volna csodálatos, ha végig is viszed.

Biztosan van olyan ami kikapcsol, feltölt, örömet okoz. Talán azt kellene csinálni először a legtöbbet, eljárni sportolni, vagy valamilyen ÉLŐ (nem virtuális) közösségbe és az önbizalmad fejleszteni, egy új frizura, egy smink, egy csinibb ruha.

Szerintem menni fog! Ne feledjük, hogy felneveltél, iskoláztattál gyermekeket, tehát az asztalra már letettél nem keveset! Keresd a jót, ha jót adsz, jót kapsz.

65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Globus)
2020. márc. 1. 15:02
Nincs, csak barátnő, de vele is hamar kifogy a beszélgetnivaló.Mert én nem nagyon tudok elmesélni mit olvastam.Mondhatni passzív a tudásom, ezt a lányomtól hallottam.Magamtól nem tudok beszélni a világ dolgairól, politika, stb.De ha beszélgetnek mások dereng valami.
64. Epresturmix (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:59
Nem voltâl olyan kapcsolatban ahol a férfi volt a dominánsabb és elnyomott?
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Csikil4ny)
2020. márc. 1. 14:59
Ilyen voltam, de elsőben másodikban még nem.Aztán már felsőben nagyon kellett tanulnom a 4-eshez.De 7.-ben 3-som is volt már, és 8.-ban is.azért akarok változni, mert így nem fogadnak el az emberek.Eleinte igen, de aztán rájönnek, h vmi nincs rendben velem.
62. globus (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:58
Kapaszkodj meg, nekem nincs jogsim. De nem érzem rosszul magam miatta, cserébe értek máshoz, akármihez, amiben örömömet lelem. Valaminek csak örülsz! Mit csinálsz, vagy csinálnál szívesen?
61. globus (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:57
Meg sem merem kérdezni, van-e valamilyen társaságod? Férj, barátnő, szomszéd, rokon?
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Vivo44)
2020. márc. 1. 14:56

Jó anya vagy.

Próbálok változtatni tanulni.Pl. tudtam, h nem vagyok képes autót vezetni, mégis elmentem KRESZ tanfolyamra, és levizsgáztam.Elsősegélyre nem tudtam elmenni, mert annyira izgultam, h beszélni kell mások előtt , h rosszul lettem.

59. csikil4ny (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:54

Egy szülőt sem utasítanak el a gyerekei, mert nem ért a szakmájukhoz. Jó eséllyel még nem is létezett az a szakma, amikor születtek.


Írod, hogy mindig is ilyen voltál, mi váltotta ki, hogy változni akarsz?


Jó lenne rendszeresen pszichológushoz járnod, mert valami összezavart.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Globus)
2020. márc. 1. 14:54
Nem vagyok fogyatékos, mégis érzem, h nem stimm valami, és nincs sosem volt önbizalmam, mert nem tudom mitől lenne.Ahhoz kell bizonyítani, felmutatni valamit szerintem.
57. vivo44 (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:49

Van aki 50 évesen sem idős tanulni, akár iskolapadban.

Ha megharagszol, ha nem! Nincsen veled semmi baj orvosilag, mint inkább akaratgyenge vagy és elkényelmesedtél a tudásban, pedig meg kell próbálni a világgal lépést tartani. IGEN! Tudom, hogy nehéz. Számtalan hiányosságom van nekem is! Van hogy a 12 éves fiam olyat kérdez, amit nem tudok és igen van hogy picikét elszégyelem magam. De nem hagyom! Utánanézek és egy óra múlva, vagy másnap több információval szolgálhatok. Anyaként tekint, elismerően, én pedig újabb tudást szereztem. Ennyi.

56. globus (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 1. 14:44
Gondolom, ezekre tudtál válaszolni, így kizárták, hogy nem vagy szellemi fogyatékos. Akkor hát?!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook