Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnői, orvosi tévedés esetén, ha miattuk késünk a gyerek fejlesztésével, mit lehet tenni? fórum

Védőnői, orvosi tévedés esetén, ha miattuk késünk a gyerek fejlesztésével, mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. veruska3 (válaszként erre: 36. - Taki71)
2011. jan. 27. 08:16
Sajnos a szobatisztaságot így nem lehet megtanítani.Nem szabad óránként a bilire ültetni mert azt nem az ő agya irányítja.Erre meg kell érni.
36. Taki71 (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 25. 12:15

Mindig hallgassál az anyai megérzésre és addig járj orvosokhoz amíg neked nem adnak megnyugtató választ!

Mi is járunk fejlesztőbe és kislányom is 3éves lesz lassan és mondták, hogy őt bölcsibe lehet íratni, sőt van egy ismerősöm a kislány autista és ő már 4éves és neki is azt ajánlották anno, hogy bölcsibe vigye kislányát csak ő nem fogadta el így lett az ovi.A szobatisztaság pedig úgy kell csinálni náluk, hogy óránként kell ráültetni bilire vagy wc-re és így alakul ki...nagy munka lesz,de meghozza gyümölcsét.Az "illetékesekkel"kapcsolatban érdeklődj jogi fórumokon.

35. ancsur76 (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 25. 10:13

Szia!

Én is a Dévény módszerrel dolgozó gyógytornászra szavazok ezen kívül még el lehetne menni egy olyan mozgásházba vagy korai fejlesztőbe ahol végeznek TSMT tornát.


Sajna tényleg erőszakosnak kell lenni mindenkinek aki úgy véli, hogy valami nincs rendbe a gyerekkel mert ha időbe lép az ember kevesebb és kisebb gondjai lesznek mint amikor óvódás vagy iskolás korba jönnek elő a problémák és akkor már nehezebb kezelni a dolgot.

A másik nagy baj, hogy az egészségügyben dolgozok nagy része csak a saját területéhez ért ezért kell megkerülni az orvosokat és bár tudom kegyetlen árak vannak a magánrendeléseken de fel kell keresni egy magán orvost.


Tudnék ajánlani egy jó fejlődésneurológust aki a következőkkel foglalkozik (enyhe értelmi fogyatékos, középsúlyos értelmi fogyatékos, súlyosan értelmi fogyatékos, enyhe mozgáskorlátozott, közepesen mozgáskorlátozott, súlyosan mozgáskorlátozott, Down-szindróma, CP (cerebrális-parézis) ha gondolod priviben megírom a nevét és elérhetőségét!

34. veruska3 (válaszként erre: 25. - Dvitamin)
2011. jan. 23. 14:03
Én is nagyon ajánlom a Dévényt.Sokaknak segít és hosszútávon is használ.Akár az iskolában az írás,olvasásnál.
2011. jan. 23. 11:21

Valószínűleg azt értetted el, hogy én az általános orvoslincselős hangulatról beszéltem, és nem a Te esetedről...


És a fenti esetnek mi lett a következménye? Nekem ez is furcsa... mi az, hogy "nem jó" a gyógyszer? Nem hatott, mert mondjuk nem találta el a baci-törzset, vagy náthára vényomáscsökkentőt írt??


És egyébként mi lett a következménye?? Mert ez ilyen esetben, pláne korházi véleménnyel jobban megfogható lett volna..


Egyébként az jutott még eszembe a témádról, hogy a bölcsiben először 2-hetente, aztán havonta több oldalas leírás készült a gyerek viselkedéséről, dolgairól... Hogy ez neked milyen jól jönne... Nem voltatok véletlen bölcsisek?? Bár gondolom nem.. Én ezért is őrizgetem ezeket, sosem lehet tudni...

Védőnői felmérésről vannak papírjaid? Mert én kaptam anno ilyeneket...


Egyébként egyszer én is kísértésbe estem. A két hetes, két kilós koraszülött babámat az előbb említett doktornő beutalta a kórházba. Ott a fiatal dokinéni közölte, hogy nem hall semmi eltérőt. Telefonon az én dokinénim azt mondta, feküdjek le a kórház folyosóján, de haza ne jöjjek... No, kihisztiztem egy szobát, én voltam fél napig a hisztis anya... Egészen a professzori vizitig, ahol is az idős(ebb) főorvos rögtön mondta, hogy itt a helye, mert csörög-zörög, és tényleg tdőgyulladása volt... No akkor én is elgondolkoztam, hogy lépjek-e... De aztán volt nekem akkoriban más bajom is. Azt viszont hiányoltam, hogy az a pi.a nem jött oda hozzám, be se jött egy hétig a szobába... én asszem megtettem volna a helyében...


Ennek van tanulsága: Azóta gyermekorvost kor szerint választunk. 45 éves legalább legyen...

És ez kapcsolódhat a Te esetedhez is..

Persze felmerül a kérdés, hogy akkor mi legyen a kezdőkkel... semmi. Csak kellő alázat kéne.... Ez tényleg sokszor hiánycikk...

32. Sylar01 (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 22. 10:36

Nem, csak az előzőből.


Nekem is van egy történetem: volt egy háziorvos ott, ahol felnőttem. Első alkalommal, mikor megfázással mentem hozzá, könyvből nézte ki, mit kell tennie... Ennek ellenére az egész család hozzájárt. Mikor bátyám megbetegedett, felírt neki valami gyógyszert, aztán két hét múlva vissza kellett menni. Az állapota meg nem hogy javult volna, hanem rosszabb lett. Adott neki egy beutalót, bement a krházba, ahol kiderült, hogy a gond a rossz gyógyszerben gyökerezik, ugyanis messze nem azt a gyógyszert írta fel, amit kellett volna.


Hogy mi a tanulság? Semmi.


Azért írtam, pár hózzászólással ezelőtt, amit, mert ez a helyzet. Vagy 6 orvos küldött el minket, a mostani végre nem, és igen, ennek örülök. Csak az bánt, hogy ehhez el kellett telni másfél évnek, és az első lépéstől az utolsóig mindent nekünk kellett megtenni, mert senki sem segített.

Röviden ennyi.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Sylar01)
2011. jan. 21. 13:46

Ha az eddigi hsz. eimből ezt vontad le, akkor sajnálom, talán nem jól tálaltam.


Én egyetértek veled. Tényleg hibáztak.


Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy azért ez nem olyan egyszerű...


Itt nem arról volt szó, hogy rossz beteg lábát vágták le, vagy hogy bennehagyták a kendőt mandulaműtét után...


Meg sajnos Neked nagyon drága volt a tanulópénz ahhoz, hogy rájöjjél, hogy itt csak "magam urad" van, és addig kell menni, amíg nincs megnyugtató válasz...


Egyszer úgy 18 évesen nagyon fáradtnak éreztem magam. A hőmérsékletem sokszor volt 37,1-37,2. Többször elmentem az orvoshoz. Nem talált semmit, vérkép jó volt... nem vett igazán komolyan, de igazából én se tudtam, mi bajom van... A 37,2 még normálisnak mondható...

Aztán eljött velem egyszer apám, és akkor végülis kaptam beutalót a Lászlóba a láz-ambulanciára...

Hosszú a sztori, kiderült, hogy egy nagyon ritka fajta szövetszaporulat van a májamon...akkora mint egy kis-medicinlabda... Hosszas vizsgálatok, aztán nagy műtét...


Mégis ez a háziorvos, aki először nem vett komolyan, illetve nem talált eltérést, az én gyerekeim orvosa is lett, hiszen emberi számítások szerint nem tudhatta, mi van... És egyébként 30 éve lehet rá számítani, a mai napig, pedig már hivatalosan nem oda tartozunk...

30. Sylar01 (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 13:33

Senki nem mondta, hogy azok... illetve azok vagytok.

A gond az, hogy akárhogy is nézzük, igazunk volt. Akkor azt is tudod, hogy ez mit jelent.

Ha Neked ez lincselős hangulat, akkor pedig sajnálom... De úgy látszik, az összes orvos/védőnő stb. hülye, csak én vagyok gőzmozdony.

2011. jan. 21. 13:28
Néhány szakemberben szerintem az a nézet van, hogy a gyerek 3 éves koráig várnak, hogyan alakul a fejlődése. Pedig vannak, akik pont azért kardoskodnak, hogy tudassák a szakemberekkel, hogy nincs egyéni felődésütem, hanem kb. minden egészségek gyereknek kb. ugyanakkor kell felülni, elindulni, megszólalni stb... Ha eltérés van, akkor vizsgálódni kell. Ezzel szemben sokan még szakemberek is csak legyintenek, és hivatkoznak a szomszéd Pistikére, aki szintén 3 évesen szólalt meg. Pedig ez hiba, mert leggyakrabban valamilyen gond van, ha egy gyerek nem csinál aránylag időben valamit, amit a vele egykorúak igen. Kár egyéni fejlődésütemmel magyarázni, és misztifikálni a lemaradásokat, mert annál később kezdhető el a szükséges fejlesztés.
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Sylar01)
2011. jan. 21. 13:27

Tudod nekem is hasonlóan felelősségteljes munkám van...

Mitől lennénk tévedhetetlenek? Ezt soha senki nem mondta.

Én mondjuk utálom a mai orvos-lincselős hangulatot. Azért nagyon sokat gályáznak ők...


Bár azt a naivságot ugyancsak, hogy az orvos az isten...


Valahol középen kéne ülni a lovon...

27. Sylar01 (válaszként erre: 24. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 13:24

De, természetesen igen.

Tudod, mi vagyunk az aggódó szülők, és ezt akkor még nem lehetett tudni. Úgy látszik, az orvosi/egyéb diploma mégsem minden...

26. Sylar01 (válaszként erre: 23. - Dvitamin)
2011. jan. 21. 13:23

Nem, Győrben lekunk. Javasoltak már pár helyet, de idáig nem nagyon jutottunk előre.

27-én megyünk fejlesztésre, kíváncsi vagyok, mi lesz, persze, ha nem marad el megint...

25. Dvitamin (válaszként erre: 22. - Eda93927a9)
2011. jan. 21. 13:22
jók voltak, rosszul fogalmaztam. de nem ilyen fejlesztés kellett volna akkor, hanem dévény. csak a gyerekdoki oda küldött. A 2. fiam pont ugyanolyan volt, őt már magamtól dévényre vittem, és ég és föld a különbség hatásosságban. nagy 1,5 évesen kezdett járni, kicsi 1 évesen,és az egész mozgásuk tök más, a nagy még mindig fél,nem ugrik le 30 centiről sem stb.
24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Sylar01)
2011. jan. 21. 13:20

Tudod szerintem nem akkorra vallották be, hanem akkorra jöttek rá... és ez nagy külömbség.


Egyébként őket nem kérdezted még tök normálisan, hogy nem érzik-e magukat hibásnak?


Viszont nézz előre, és rendezd a lelked, mert a kicsinek is nagy szüksége lesz Rád...

23. Dvitamin (válaszként erre: 20. - Sylar01)
2011. jan. 21. 13:18

ez annyira gáz, marha dühös lehetsz most. (nekem sokkal kisebben volt ugyanez,de csak mozgáselmaradás volt,én tisztán láttam, és mindenki jött azzal hogy nagy meg fiú meg lusta...)

nem értek hozzá, de a petőbe vinném a gyereket, ha kell, tudok egy ismerőst aki segíthet, legalább annyit, hogy tudnak-e segíteni. ott van óvoda is, csak ha jól értem, nem bp-iek vagytok.

22. eda93927a9 (válaszként erre: 21. - Dvitamin)
2011. jan. 21. 13:16
Több helyen is vannak. Egyet ismerek, de a máshol lévőknél nem tudom hogy milyenek.
21. Dvitamin (válaszként erre: 19. - Eda93927a9)
2011. jan. 21. 13:13
nekem velük nem volt jó tapasztalatom, vagyis ez így nem teljesen igaz. inkább csak dévény kellett volna,és esetleg utána a gézengúz.
20. Sylar01 (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 13:06
Nem azzal van a gond, hogy nem ismerik el azt, amit mi gondolunk. Hanem az, hogy mindenféle utánajárás ellenére csak másfél évvel később vallották be, hogy igen, igazunk van, és elég komoly kezelés, fejlesztés kell.
2011. jan. 21. 13:06
Ha olyan helyen laktok felkereshetitek a gézengúz alapítványt. Hátha tudnak segíteni.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:57

Igen, értem én, hogy igazatok van, csak az a furcsa, hogy ugye, ha önmagában nézzük a tüneteket, normális is lehet...


Az ovinkban is volta több autista gyerek - különfélék - akiket később kezdtek el fejleszteni, de jó eredményekkel..


Kitartást!

17. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:56

Kártérítést valszeg nem kapnál.Lehet hogy ügyvéd sem vállalná az ügyet, mert azt írod hogy csak jelezted, hogy szerinted valami nincs rendbe.Ha erről nem készült orvosi papír akkor még :(

Az nem kérdés hogy érdemes e lépni valamerre.Persze, vidd fejlesztésre.Lehet hogy te látod ennyire súlyosnak, egy hozzáértő pedig tud segíteni;)

...ne keress bűnbakot, én sem keresek;).Igen megtehetik, de te azért vagy az anyukája hogy ezt ne hagyd...ahogy őket "okolod", magadnak is felteheted a kérdést, hogy miért is hagytam magam lerázni?!

16. Sylar01 (válaszként erre: 15. - Gatto4)
2011. jan. 21. 12:55
Köszönöm.
15. gatto4
2011. jan. 21. 12:53

Sok okosat sajnos nem tudok írni, csak kitartást kívánok Nektek, sajnos az egészségügy ilyen :(

Sok türelmet és mihamarábbi "gyógyulást"!!!

14. Sylar01 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 12:52

Köszönöm válaszod.

Hosszú lenne leírni: a lényeg, hogy szinte minden dolgában autisztikus tünetek vannak. Ami ugyebár nem autizmus, de... ott a de.

Egyébként majd megkérdezek valami írástudót...

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:51

A betegjogi képviselőnél tudtok panaszt tenni.Mindenhol ki van plakátolva a címe,az összes rendelőnél.

Egy levelet megér a dolog,hogy véletlenül se érezzék jól magukat az illetékesek.

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:50

Szia!


És most tulajdonképpen mi a baja a gyereknek?


Nem akarok én védeni senkit, de önmagában azok, amiket leírtál, részben az én gyerkeimre is igaz, bár nekik semmi bajuk...


Szóval nem tudom, hogy olyannak, akik tényleg néha látják, észre kell-e olyan dolgokat venni, ami tulajdonképpen normális. A tüneteket csak ti látjátok egyben. Ha azt mondom a védőnőnek, hogy a gyerek 3 és fél évesen nem szobatiszta, azt fogja mondani, várjunk még. És lám, az enyém pár nap múlva az lett.

Hogy eszi az újját? Majd elhagyja... és tényleg elhagyta...

Agresszív, irigy?? Minden játszótéren erről vagyunk híresek, de nem csak mi... ez egy ilyen korszak.

20 hónaposan járt? A férjem is akkor indult el...


Értem, hogy nálatok a tünetek együttese volt a döntő, de ez a világ olyan, hogy erőszakoskodni kell, és ha az egyik nem úgy áll hozzá, vinni a másikhoz...ha kell, a 7.hez is. És szakorvoshoz is. Meg felhívni a figyelmüket erélyesen. Én ha eddig kértem valamit, ha nem is vették komolyan, mindig adtak beutalót máshova....akár vérvételre, akár nevelési tanácsadóba, vagy ahova kértem...


Azért én elmennék egy valamilyen ingyenes jogi tanácsadásra... hátha mondanak valamit...


Bocsi, nem okoskodni akartam, és nagyon sajnálom a helyzetet, mi is egészségügyi okok miatt vagyunk a padlón... de mi csak a bacikat okolhatjuk...


De itt ez van... azért kérdezz meg valami írástudót...

11. bf5264a5b9 (válaszként erre: 7. - Sylar01)
2011. jan. 21. 12:48

:( Sajnos korai fejlesztőből nagyon kevés van (nálunk a kerületben is csak 1)és nagyon sokat kell várni. Sajna ezekből még magánt sem találtam, pedig van a családban egészségpénztár, és ilyesmit el tudnánk számolni sztem...


Egyetlen vigaszom, hogy ott viszont tényleg szakemberek foglalkoznak majd a gyerekkel, akik tudják mi a normális, és hogyan lehet fejleszteni az elmaradásokat.

10. Sylar01 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2011. jan. 21. 12:47
Nem a kártérítés a lényeg, bár nem lenne ellenemre. Inkább az aggaszt, hogy ezt a mai világban megtehetik, inkább, mint hogy egyszer dolgozni kelljen.
2011. jan. 21. 12:47

Esetleg egy Dévény tornára bejelentkezhetnétek.Hátha ők tudnak segíteni.Már soknak sok mindenben segítettek.

Én is mentem volna az egyik orvostól a másikig.Egy szülő jobban tudja ha nem stimmel valami a gyerekkel,mint az orvos vagy a védőnő.Ha legyintenek akkor a saját szakállunkra kell dolgozni.Sajnos ez van.Remélem sikerrel jártok valahol és valaki tud segíteni.

8. bf5264a5b9 (válaszként erre: 5. - Zizisicc)
2011. jan. 21. 12:46
Kártérítést nem fognak adni, és sajnos nem lehet egyértelműen bizonyítani ki a hibás. Úgyis az lesz a vége, hogy azt fogják mondani, a szülő ismeri a gyerekét... a mi orvosunk is tőlem kérdezi státuszokon, hogy látok-e valami furcsát a gyereken, vagy van-e valami probléma vele (1 gyerekem van, totál nem tudom, mi a normális az adott korszakokban, vagy mi minősül furcsának), a védőnő pedig fél éves kora óta ide se jön (rendezett körülmények között élünk, ezzel indokolja)...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook