Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érhetném el, hogy láthassam a fiaim? fórum

Hogyan érhetném el, hogy láthassam a fiaim? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
105. insecure (válaszként erre: 104. - N-drew)
2016. szept. 28. 20:55

Az ilyen embereknek mint te, nem lesz soha normális kapcsolatuk a gyermekükkel. Az ilyen emberek mint te futkosnak a hivatalokba, és várják mindenki mástól a megoldást.


Egyetlen hatóság sem fogja megoldani az ügyedet.

104. N-drew (válaszként erre: 103. - Insecure)
2016. szept. 28. 16:52

Az ilyen emberek, mint te, mindig mindenkiben a hibát, meg a kötözködési lehetőséget keresik.

Köszönöm "értelmes hozzászólásod", többet nem kérek belőle.


A jogszabály egyértelmű, csak végig kellene olvasnod, miről volt szó.

Tudom, hogy a bíróság illetékes, meg is jártam, akik elküldtek a gyámügyre. A gyámügy meg vissza a bíróságra.

Csak az ilyen emberek, mint te, mindig csak felszínesen foglalkoznak dolgokkal, és nem veszik észre azt, ami egyébként mindenki számára egyértelmű.

Szóval, az ilyen emberek, mint te, kerüljenek el messze.

103. insecure (válaszként erre: 98. - N-drew)
2016. szept. 28. 13:06
Nem egymásra mutogatnak, hanem jogszabályok vannak. Elő kellene venni az eszedet, és gondolkodni kellene. De az ilyen emberek úgyis mindig mást hibáztatnak.
102. insecure (válaszként erre: 100. - N-drew)
2016. szept. 28. 13:05
Hiába mész a gyámügyre, mivel per van folyamatban, ebben az ügyben már a bíróság illetékes. Nem tehetnek semmit.
101. insecure (válaszként erre: 57. - N-drew)
2016. szept. 28. 13:04
Amíg nincs ítélet vagy nincs ideiglenes intézkedés a perben, akkor pont ugyanannyi jogod van a gyermekekhez mint az anyának. Szülői felügyeleti jogod van. Mégis mire hívná ki a rendőröket. Odamész, megfogod a gyereked és viszed. Ennyi. Te tényleg csak kifogásokat keresel.
100. N-drew (válaszként erre: 99. - Csikil4ny)
2016. szept. 28. 12:59

Most indulok megint a gyámügyre.

A következő lesz a rendőrsége.


Nem, nincs félnivalóm, és nem volt bántalmazás sem, sőt.

Szóval semmi hasonlóra nem kell gondolni. Egyszerűen lelépett, az okát nem tudom. Az, amit meg elmond, jobbára, ismerve őt, csak azért van, hogy könnyebb legyen.

99. csikil4ny (válaszként erre: 98. - N-drew)
2016. szept. 28. 11:40

Nyújtottál be kéréseket?


A következő lépés a rendőrség: a gyermekeiddel a feleséged ismeretlen helyre távozott. Persze ha nincs neked félnivalód... Ne haragudj, de egy valamit nem tudok megérteni: mi vált ki egy emberből ilyen lépést? Én egyetlen helyzetben tennék ilyet: félelemből. Persze azt hiába kérdezném meg, hogy bántalmaztad-e, de az ember csak ezt a helyzetet tudja elfogadni egy ilyen történet okaként. (Ne haragudj, nem akarok személyeskedni, de ha nem történt bántalmazás, akkor is bármilyen intézményhez fordulsz a feltételezés adott.)

98. N-drew
2016. szept. 28. 10:10

Kezdem már unni a hivatalokat, hogy mindig mindegyik a másikra mutogat.


Azóta amúgy van változás: az ex-feleség telefonszáma megszűnt, a másik meg elég régóta nem elérhető.

97. N-drew (válaszként erre: 96. - Csikil4ny)
2016. szept. 26. 17:30
Hasonlót terveztem holnapra...
96. csikil4ny (válaszként erre: 91. - N-drew)
2016. szept. 26. 16:14
Nem tudom, hogy nálatok hogy mennek a dolgok, de valószínű hasonlóképpen, mint máshol: hivatalos intézményekkel jó írásban kommunikálni, természetesen iktatva a dokumentumot. Akkor már küldözhetnek akárhová papír van a kezedben.
95. N-drew (válaszként erre: 94. - Dominika 0908)
2016. szept. 26. 15:22

Basszus, igazad van.

Pillanat

94. dominika 0908 (válaszként erre: 93. - N-drew)
2016. szept. 26. 15:06
Semmi különösre! Sok szerencsét kívánok hogy láthasd a pici fiaidat, szurkolok hogy rendben legyen minden! Írtam privátban egy tanácsot de nem reagáltál rá semmit ezért írtam hogy nem teljesen tiszta a dolog!
93. N-drew (válaszként erre: 92. - Dominika 0908)
2016. szept. 26. 13:21
Nem igazán értem, mire gondolsz, de rendben.
92. dominika 0908 (válaszként erre: 91. - N-drew)
2016. szept. 26. 13:19
Nem tudok többet mondani, mert Bem teljesen tiszta számomra hogy pontosan mit is akarsz! Valami nem gömbölyű! Sok szerencsét kívánok!
91. N-drew (válaszként erre: 77. - Dominika 0908)
2016. szept. 26. 10:50

Az új kapcsolat - Niki - konkrétan azért küzd, hogy nekem jobb legyen. Sőt, nagyon sokat segít abban, hogy a Fiaimmal rendeződjön minden. Már, ha tényleg a fiaim.

Nem tudom már, hogy kinek kellene segítenie.

Szóval: a válást a 3. kerületi bíróság folytatja le, mert ott van az utolsó közös lakhelyünk, és jelenleg én is oda vagyok bejelentve. Még.

Az illetékes gyámügyes nővel beszéltem még korábban, ő konkrétan azt mondta, hogy nem tud segíteni a fiúk láthatásában, már onnantól, hogy be lett adva a válás, már a bírósás illetékes.

A bíróság meg nemes egyszerűséggel elküldött a gyámügyre. Szóval, akkor most?

Igen, valóban szeretném elkerülni azt, hogy eldurvuljanak a dolgok. Más kérdés, hogy ha nem tudunk kompromisszumot kötni, egy-két dolgon változtatni fogok. Éppen ezért indítottam a fórumot, hogy tudjam, milyen lehetőségek vannak.

A gyámügyes hölgy amúgy azt mondta, kérjek bírósági végzést a válás kimondásáig, ami szabályozza a láthatást, viszont a korábban említett választ kaptam.

A terv nem az, hogy "elvegyem" az ex-től a gyerekeket, fel sem merült, mint ugye a fórum címében is látható, és amúgy is tisztában vagyok azzal, hogy milyen lehetőségei vannak egy apának egy anyával szemben, még úgy is, hogy azért ő is követett el pár hibát az elmúlt hónapokban.

Most tehát nekifutok újra, és meglátom.

Beszélek az itteni gyámüggyel, bírósággal, akárkivel.

90. Wodu (válaszként erre: 86. - Fc05b4bfbb)
2016. szept. 26. 05:49

Tudom,hisz benne voltam,amig kuzdottem.Amiota feladtam mindent nyugalmam van es boldog vagyok.

De belattam csak magamnak artok.

Uj elet mas szemlelet.Jovore ismet apa leszek,amit nem vehetnek el tolem soha.


Kutya harapast szorivel.

89. N-drew
2016. szept. 26. 01:51

Mennyi hozzászólás érkezett, míg nem voltam...!

Reggel - inkább délelőtt - majd reagálok.


Jó éjt mindenkinek.

88. dominika 0908 (válaszként erre: 87. - Fc05b4bfbb)
2016. szept. 25. 22:06
Véleményem szerint nem tehet meg bármit...az igaz hogy nagyin komoly érvekkel kell egy apukája szolgálnia az anya ellen ahhoz hogy felügyelhesse a gyerekeket kizárólagosan (ha ez a terv), mert mint tudjuk 90 de akár több %ban is ha jó a gyerekeknek ha nem akkor is az anyunál helyezik el!
87. fc05b4bfbb (válaszként erre: 80. - Dominika 0908)
2016. szept. 25. 21:06
Igen igazad van, azonban..... Ilyenkor az anyuka megtehet bármit! Ameddig nincs bírósági végzés, addig az összes gyerekkel foglakozó hivatal a bíróságra fog mutatni! Tehát a bíróságnak egy ideiglenes végzéssel, határozatot kell, hoznia a láthatásra!
86. fc05b4bfbb (válaszként erre: 78. - Wodu)
2016. szept. 25. 21:03

Azt mondom 85%-ban igazad van!


Apának egy lehetősége van, hogy a bíróságon kikényszeríti a normál láthatást, aztán végtelen türelemmel foglalkozni a gyerekkel!:-(

85. fc05b4bfbb (válaszként erre: 76. - N-drew)
2016. szept. 25. 20:59

Privátban, ha többet írnál, akkor tudnék még konkrétabb dolgokat mondani! Sajnos végig jártam minden útját, és nagyon borzalmas véleményem van az egészről, mivel több szervezet több szinten foglakozik ezzel, mindenki más jogkörrel és jogosultsággal, és mindenki a másikra mutogat, de a bírósági végzés a mérvadó! ha az nem teljesíthető akkor sajnos bírósághoz kell fordulni!


Tudom rossz hír, de ha többet tudok, akkor többet tudok mondani!

84. fc05b4bfbb (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2016. szept. 25. 20:54
Igen, minden esetben sérülnek, de pont az a szervezet, amit erre hoztak létre, az nem tesz semmit! Miért: mert közalkalmazottak, meg vannak félemlítve, és igazából mással nem foglalkoztak, tehát féltik az állásukat! Ügyvédek pedig megzsarolják őket ..na kábé ez itt tart valahol!:-(
2016. szept. 25. 13:45
Minden esetre remélem minden rendben lesz és sikerül neki valamerre elindulni!
82. dominika 0908 (válaszként erre: 81. - 937a2a883a)
2016. szept. 25. 13:43
Higgyétek el hogy van olyan hogy nem tud mit tenni, de addig kell taposni a nyakukat amíg nem történik semmi! Sajnálom nagyon a gyerekeket ha valóban így van ahogy leírta! Ha az én gyerekeimről lenne szó én biztos hogy ha kell minden nap mennék tovább és tovább...ebben a témában nincs olyan hogy elfáradtam az ember! Szerintem...
81. 937a2a883a (válaszként erre: 79. - Csikil4ny)
2016. szept. 25. 13:40
Igen, kicsit nekem is sántít a dolog valahol. Nehezen hiszem el, hogy a mai világban minden hivatalos szerv (bíróság, gyámügy, rendőrség stb) elzavarja, ha ugyanezeket elmondja, amit itt leírt...hogy tulajdonképpen az anya mindent el akar követni, hogy ne tudjon érintkezni a gyerekekkel. Nem azt mondom, hogy minden könnyen megy, de olyan mintha félne, ezért nem mer lépni. Sok sztorit hallottam már, de ilyet még nem.
80. dominika 0908 (válaszként erre: 78. - Wodu)
2016. szept. 25. 13:40
Elolvastam végig, de véleményem szerint pont hogy a bíróság tud segíteni! Amíg nincsenek elválva együtt gyakorolják a felügyeletet nem teheti meg hogy letíltja tőle a gyerekeket! Mint ahogy írta is sokat váltogatja a párjait az 'anyuka', elvitte ismeretlen helyre a gyerekeket ez mind a fórum indító mellett szól a bíróságon! Tulajdonképpen ő bármikor elhozhatod a gyerekeket bármennyi időre mert nincs bírósági végzés! Most itt ugyan az kérdés mert nem derült ki hogy szeretné a kizárólagos felügyeleti jogot?!
79. csikil4ny (válaszként erre: 78. - Wodu)
2016. szept. 25. 13:16

A bíróság miért ne tudna segíteni? A történetben valami nem kerek. Mert ha ezt így, ahogy nekünk is előadta ott is elmondja, olyan nincs, hogy ne hasson.


Engem viszont az zavar, hogy hogy került a képbe a távolságtartás. Azzal csak úgy nem lehet fenyegetőzni. A szóban forgó gyermekek már nem olyan kicsik, hogy ne lássanak át a szitán, kétségkívül a történetben ők szenvednek a legtöbbet. Akárhonnan nézzük az esetet nagyon nagy indulatok vannak ott, ahol ilyen szinten elfajul a helyzet.


Ja és óvatosan a skizofrénezéssel! A volt férjem skizofrén beteg jelenleg épp kezelés nélkül (mert elutasítja), de látogathatja a gyermekünket.

78. Wodu (válaszként erre: 77. - Dominika 0908)
2016. szept. 25. 13:02

Kicsit olvass vissza,nem az uj kapcsolattal van a gond,hanem az anya hozza allasaval.Neki lehet kapcsolata de az apukanak nem.

Ha egy skrizofen szornyeteg a sajat duhet az apa ellen arra hasznalja,hogy gyermekeit ellene nevelje mit tehet?

A birosag nem tud segiteni,a gyamugy se fog.

A gyerekek elfaradnak csak a rosszat nevelik belejuk.A zombi anya meg orul mert megmutatta,hogy ot nem lehet megserteni.Az apa vesztett!

77. dominika 0908 (válaszként erre: 76. - N-drew)
2016. szept. 25. 11:14
Én azt gondolom ha az új kapcsolatod nem tudja tolerálni azt hogy harcolsz a gyerekekért, házas voltál vannak gyermekeid stb, akkor nem biztos hogy vele kellene újra kezdened az életedet! De ez csak az én véleményem...
76. N-drew (válaszként erre: 73. - Wodu)
2016. szept. 25. 09:51

Alakulgat egy új kapcsolat.

Igaz, erre több mint egy évet vártam. Jó, persze, én voltam a hülye, mert képes voltam azt mondta az ex-nek, hogy nem érdekel mi történt, mi fog történni, ha rendeződik minden, és úgy dönt, folytassuk, rajtam nem fog múlni.

A mostani kapcsolatom majdnem zátonyra futott miatta még korábban, és sajnos most sem vagyok biztos abban, hogy N - az új - velem marad, vagy "megmarad" nekem.


Cyberpunk:

Már nem tudom, hová fordulhatnék, mert mindenki mást mond. Anno a gyámügy azt mondta, a beadott válóper miatt nem illetékesek, forduljak a bírósághoz. Megtettem. Elküldtem a gyámügyre.

Azt pedig ugye tényleg nem szeretném, ha a gyerekek sérülnének.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook