Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érhetném el, hogy láthassam a fiaim? fórum

Hogyan érhetném el, hogy láthassam a fiaim? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
45. 9a095cf031 (válaszként erre: 42. - N-drew)
2016. szept. 23. 22:02
Akkor miért nem teszel feljelentést láthatás akadályozásáért? Látod, hogy anyuka nem akar más megoldást, mit vársz még?
44. c73db520ef (válaszként erre: 42. - N-drew)
2016. szept. 23. 22:01
Ilyen esetben kerheto a hatosagtol a lakcim kideritese (Orszagos Lakcimnyilvantartó Hivatal, Bp. IX. ker. Vaskapu utca)
43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - N-drew)
2016. szept. 23. 22:00
Ha nem tudod, hol laknak, akkor miért írtad a legelején, hogy az ország másik végében laknak?
42. N-drew
2016. szept. 23. 21:56

Nem, nincs mitől félnem.

Mint már említettem, a módszer nem tetszik.

Elhihetitek, ha azon múlna, már rég ott lennék.

De azt se tudom, hová induljak. Azt se tudom, hol laknak.

41. 9a095cf031 (válaszként erre: 37. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:52

Akkor ne csak mondd, hogy elmész hozzájuk, hanem holnap menj el.


úgy tűnik, mintha csak a kifogásokat keresnéd. Bánt a lelkiismeret, mert csak a gyerekeid, de annyira nem érdekelnek, hogy kényelmetlenségbe bonyolódj miattuk.


Ha nincs távoltartási végzés, mit csinálna egy rendőr? Mondom, te jelentheted fel anyukát láthatás akadályozásáért. Én simán megmondanám neki azt is, hogy amennyiben ellenkezik, a sajtóhoz fordulsz a dologgal és akkor majd mindenki megtudja, hogy viselkedik.


Nem értem, miért vagy ennyire megvezethető. Menj oda é kész. Már amennyiben tányleg számítanak neked a gyerekeid.

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:51
A szüleid kérhetnék a gyámhivatalnál a láthatást, akár válófélben vagytok, akár nem.
39. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 37. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:48
Ha nincs mitől tartanod, akkor egész nyugodtan odahívhatják a rendőröket. Miért félsz, ha nincs mitől?
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:47
Rendőrt, csak okkal hívhatnának. Az meg nem ok, hogy valaki szeretné látni a gyerekeit,. ha nem ajtóstól ront a családra.
37. N-drew (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. szept. 23. 21:44

Nem. Nem tettem semmit.

Egyszerűen fel lett rá hívva a figyelmem, hogy ha oda merek menni, kihívják a rendőröket. Ez nem a következmények miatt fontos, hanem a tény miatt, hogy megtennék.

Az új társ apja nyugdíjas rendőr. Pont nem érdekel, mert ez nem jogosítja fel mindenre a pici fiát.

Nem vagyok tőlük eltiltva, egyszerűen valamiért nem akarják, hogy lássam őket.

36. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:41
Megfenyegettek? Miért/mivel lehetett téged megfenyegetni? Törvèny adta jogod, hogy láthasd a gyerekeidet, hacsak nem tettél olyat, ami miatt eltiltottak tőlük.
35. N-drew (válaszként erre: 33. - 408020f45e)
2016. szept. 23. 21:34

Van, persze, messengeren le lettem tiltva, a viber már nem aktív, mert van másik.

A telefonszám, amit ismerek, meg általában nem elérhető. Ha igen, nem veszi fel senki.

Felajánlottam hogy veszek egy olyan telefont kártyával együtt a Fiúknak, amit ráadásként én is ingyen tudnék hívni, de nem kellett a segítségem.

A válóper el lett indítva, még talán márciusban, de mivel az ex-feleségem maga sem volt tisztában azzal, mit akar, idáig nem volt előrelépés. Most állítólag intézi.

34. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:34

És nincs senki a családban, rokonságban aki tudna segíteni (súgni) hol élnek?

Mi a helyzet az iskolával? Már máshol kezdte a tanulmányait a fiad?

33. 408020f45e (válaszként erre: 1. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:27

Ha számítógép van, esetleg a skyp megoldás lehet.

De egyébként nem tilthatja meg a láthatást a volt feleség, erre bíróság is kötelezheti. Hétvégére is jogod van elhozni a gyerekeket és a saját otthonodban vendégül látni. Akár több napra is. Nem tudom mekkorák, de az iskolai szünetben akár több napra is elhozhatod őket. Ez megegyezés kérdése vagy bírósági döntés lehet.

A telefonos megoldás lehet, ha te veszel egy mobilt a gyereknek és azon beszéltek.

Ha semmiképpen nem megy másképp fogadj egy ügyvédet, aki a nevedben eljár. Gyámügyön, bíróságon. Neked nem is kell személyesen megjelenned, majd ő intézi és nem kell félni attól amit a volt feleséged ijesztgetés képpen mond.Egyébként, ha még hivatalosan nem váltatok el és a feleséged ilyen gyakran váltogatja a partnereit, az a gyerekek fejlődésére negatív hatással lehet, ezért még az is előfordulhat, hogy őt alkalmatlannak találhatja a bíróság a gyerekek nevelésére. Szóval legyél határozottabb és merj kiállni a jogaidért.

32. N-drew (válaszként erre: 30. - 6f26b4d1ae)
2016. szept. 23. 21:21

Szia.

Köszönöm a hozzászólásod.

A gyerektartással soha nem is volt, és nem is lett volna gond. De azt tényleg szeretném tudni, kié a gyerek. Vagyis nem. Csak azt, hogy az enyém-e.

31. N-drew (válaszként erre: 28. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 21:20

Nem. Nem gyűlöl.

Egyszerűen nem férek bele az életébe.

Nemrég még azt mondta, visszajön. Aztán mégse. Nemrég még szeretett, és fontos voltam neki. Aztán hirtelen minden megváltozott, és mire észrevettem, hogy az utóbbi időben szinte minden szava hazugság volt, már nem lehetett mit tenni.


Még mindig ugyanazt szeretném. Látni a fiaimat...

30. 6f26b4d1ae (válaszként erre: 1. - N-drew)
2016. szept. 23. 21:19

Szia. Na akkor van olyan hogy apaság védelme, kérhetsz apasági vizsgálatot, hogy tutira a tiéd-e mindkét gyerek, mert ha nem akkor ez is tisztázva lesz.

Másrészt kötelességed a gyerektartás, ami a fenti fényében lehet nem lesz kötelességed mindkettőre, ha kiderülne mégse a tiéd. Jobb eloszlatni a kételyeket.

De jogod van látni a gyerekeidet. Menj el bíróságra.

Panasznapon elmondod mi a szitu. Segítenek a jogi útvesztőkbe eligazodni, milyen jogaid vannak és milyen kötelezettségeid.

A gyámügy úgy is társ szerző lesz ebbe a sztoriba, mert a 2 gyerek miatt köze lesz a dolognak. Bírósághoz kell fordulj. Ott kell kérni, hogy te kéred a gyerekek láthatását.

Amit majd meghatároznak, jogerősen, hogy például 2 hetente hétvégén nálad vannak. Vagy ünnep napokon kinél van éppen.

Ugyanígy a gyerektartást is megállapítják, ha még nincs megítélve. De még utólag is mondhatod, hogy kész apasági tesztet és csak akkor fizetsz tovább 2 gyerekre, ha valóban a tiéd, ha már ezzel vagdalkózik az ex feleség. Én ezt így tudom, de kérlek bírósághoz fordulj, kirendelt ügyvédet kapsz majd, ők tutira elmondják a frankót, mert lehet tévedek. Sokáig elhúzódhat, de ha kemény vagy sikerülni fog.

29. 1abbb5d144 (válaszként erre: 28. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 21:18
Én is ezt gondolom :S
2016. szept. 23. 21:08

Akkor nagyon pipa lehet rad.

Egy no ok nelkul nem gyulol meg ennyire ferfit.

27. N-drew (válaszként erre: 25. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 21:07
Lásd az előző hozzászólásom
26. N-drew (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 23. 21:07

A tervezett találkozás ex-feleségem részéről:

gyámügy, erre rendszeresített iroda, 30 perc.

Különben pedig sajnos mindegy, hogy kivel megyek, vagy kivel nem megyek, mert elég régóta hiába próbálkozom.

2016. szept. 23. 21:05

A temabol kisdoktorit irhatnek.

Felsz egyedul lenni a gyerekeiddet egy fel-3/4 napot? Mert ugye a kapcsolattartas errol szol, nem pedig a diszkiseretedrol.

24. N-drew (válaszként erre: 21. - 1abbb5d144)
2016. szept. 23. 21:05

Ha tényleg így van, miért hagyott el pont akkor?

Miért nem az elmúlt 10 évben bármikor? Boncolgathatjuk ezt a témát is, csak mondd el, ez miért fontos a gyerekek láthatása szempontjából.


gyöngy:)

2007-es a nagy, 2009-es a kicsi. Sok mindent értenek.

Mikor utoljára nálam voltak, úgy mentek el, hogy velem akarnak lenni.

Az ex-feleségem meg is ígérte, hogy bár elmennek, de 2 nap múlva jönnek, azóta eltelt pár hónap... És persze most már az van, hogy esze ágában sincs visszajönni.

2016. szept. 23. 21:03

3. Ne szabják meg, hogy kivel élek, kivel megyek.


Oké, menj akivel akarsz. Igaz nem tudsz (tudnál) a gyerekeiddel egy jót beszélgetni, játszani, mert feszélyezné őket, egy számukra idegen nő jelenléte.


Az édesanyjuk új párja nem annyira zavarja őket, hiszen napi szinten látják, átvette a szerepedet.

2016. szept. 23. 21:01

Sajnálatos, hogy a gyerekek a bosszú eszközei.

A fiúkkal mikor utoljára találkoztatok beszéltél a kialakult helyzetről? Vagy ők még kicsik, hogy megértsék mi történik?

21. 1abbb5d144 (válaszként erre: 11. - N-drew)
2016. szept. 23. 20:57
Ha tönkretetted az életét, miért maradt volna veled pont akkor?
20. töprengő (válaszként erre: 15. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 20:57
ok.
19. N-drew (válaszként erre: 18. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 20:55

Dióhéjban.

"Feleségem" 2015 júniusában hagyott el.

Ezt a bizonyos lányt pedig idén júniusban találtam meg újra.


Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, kérlek, ilyeneket inkább ne írj.

18. c73db520ef (válaszként erre: 13. - N-drew)
2016. szept. 23. 20:53

Diohejban: elokerult egy no nemregiben, erre rajott asszonypajti; osszecuccolt es elhagyott.

Te pedig duhongsz, o pedig nem hajlando veled szoba allni.

17. N-drew (válaszként erre: 16. - N-drew)
2016. szept. 23. 20:49
Javítok: ott van a "feleségem" új párja
16. N-drew (válaszként erre: 15. - C73db520ef)
2016. szept. 23. 20:49

1. Mint írtam, a leányzó a család ismerőse, tehát nem idegen.

2. Akkor nekem meg az ellen lehetne kifogásom, hogy ott vagy a "feleségem" új párja, mégse tehetik semmit.

3. Ne szabják meg, hogy kivel élek, kivel megyek.

4. Ez amúgy is egy egészen kicsi kiragadott rész a történetben. Ha konkrétan Lillának hívnák, vagy Kudlik Júliának, tehát oda szeretnék kilyukadni, hogy nem az lenne, aki, nem is lenne gond. Csak így van egy indok.

5. Az, hogy a gyerek nem az enyém, nem tőlem. A fejemhez lett vágva, hogy csináljak magamnak sajátot, meg hogy csak volt apa vagyok, aztán megkaptam azt is, hogy az egyik nem az enyém

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook